Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Motor fordulatszám szabályzó
 
Témaindító: Tomy666, idő: Jan 18, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 22
(#) erik001 hozzászólása Jún 21, 2020 /
 
Sziasztok
Van egy fúrógépem és nem működik rajta a fordulatszám szabályázs csak maxon megy, van rajta egy panel azon 1 potméter, a többi kivan öntve gyantával, 2 vezeték rá megy a dugvilláról,2 megy motorra a szénkefére,2 vezeték meg a tengely végére valami érzékelő lehet. 710W a motor.(Scheppach DP 40)
Milyen szabályzó lehet rajta ? mi mehet tönre benne ? gyanta szélin 1 alaktrész van alu lemezen de még azt nem tudtam megnézni mert rávan szegecselve 3 lábu alaktrész, csak roncsolással tudom megnézni ha szétvégom a alulemezt mert bele van az is öntve.
Minden segitséget elfogadok.
(#) Massawa válasza erik001 hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Az többnyire egy 600V-s triac.
(#) erik001 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Később ha az és azt kicserélem akkor meg javul ? vagy általába mi mehet tönkre ?
(#) erbe válasza erik001 hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Kis melegítéssel le lehet vakarni a műgyantát. Pl. pákaspiccel vagy forrasztópisztollyal óvatosan melengetve.
Inkább, mint az alut vágni. Arra még szükség lesz.
(#) Massawa válasza erik001 hozzászólására (») Jún 21, 2020 / 1
 
Az egész csak néhány alkatrészt ( keress a gugliban dimmer schematic-ot. Rendszerint a triac megy tönkre.
(#) erik001 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Szét szedtem, BTA16-800 triac van benne, megpróbálok beszerezni egy újjat aztán kiderül.
(#) erik001 válasza erik001 hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Sikerült alaktrészt szereznem BTB16-600BW ilyet tudtak adni ezt berakhatom helyette?
(#) proli007 válasza erik001 hozzászólására (») Jún 23, 2020 / 1
 
Hello! Beteheted..
(#) erik001 hozzászólása Jún 23, 2020 /
 
Kicseréltem a triac-ot úgyan az a helyzet nem javult meg. potméter letekerve 860 a fordulat feltekerve 890 allig változtat valamit. , Ha vennék bele egy ilyet ezzel tudnám állítani a fordulatot rendesen ?
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2020
(#) erik001 hozzászólása Jún 23, 2020 /
 
A motor végin van valami amibe megy bele a piros fekete vezeték, és az is a fordulatszabályzó panelra megy annak mi szerepe lehet benne ?
(#) ferci válasza erik001 hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Szia!
Lehet, hogy a fordulatszámmal arányos jelet ad(na) vissza, mint tachogenerátor.
Ha komplett szabályzót veszel, ahhoz nem kell, nincs rá felkészítve.
(#) user1914 válasza erik001 hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Hi!
Ha a panelra L1 van írva ahova beköt, akkor az egy tekercs, ami előtt mágnes forog.
Mérd meg az L1 tényleg egy néhány ohmos tekercs, vagy szakadt.
Üdv. M.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2020
(#) erik001 válasza user1914 hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Széthúztam csatlakozót beinditottam gépet forgot maxon , 1.27v váltó feszt mértem.
(#) user1914 válasza erik001 hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Hi!
Akkor a másik oldalon látható IC környékén lesz a hiba.
Készítettél már a másik oldalról is fényképet.
Üdv. M.
(#) erik001 válasza user1914 hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Csinálnék szivesen kivan öntve gyantával próbáltam már le szedni de nem birtam ha lejön akkor darabokba max.melegitettem is de semmi.
(#) mnyugger válasza erik001 hozzászólására (») Júl 30, 2020 /
 
Az érzékeli a fordulatszámot.
Ezáltal terhelés változáskor sem változik a fordulatszám.
(#) tozserdr hozzászólása Okt 24, 2020 /
 
Hi! A másik oldalon látható IC típusa engem is érdekelne, mert sajnos benne maradt a műgyantában!
(#) zaza99 hozzászólása Okt 31, 2020 /
 
Sziasztok!
Nekem is hasonló gondom van mint erik001-nek csak az enyém nem csinál semmit.

ParkSide PTBMOD 710 A1 oszlopos fúrógépről van szó, ic zárlattal. A jelölése olvashatatlan készítettem róla kapcsolási rajzot talán így valaki tudna segíteni a típus meghatározásában.
(#) jozse666 hozzászólása Jan 11, 2021 /
 
Üdv! A DP 40 -DP 50, (PTMOD 710 A1 is) és amibe ez a fordulat szabályozó bevan építve könnyen meghibásodik. Egyszerű a megoldás! Tegyél bele egy "SCR-2000W"-t ami 2000 W-os, nincs szükség a piros- fekete vezetékes
érzékelőre sem. Már 1000 Ft-ér találsz a VATERÁN. Üdv:V.J.
(#) zaza99 válasza jozse666 hozzászólására (») Jan 11, 2021 /
 
Hello!
Köszönöm a hozzászólást, már megcsináltam lényegében ugyanígy. Sima fázishasítással volt itthon minden alkatrész. Ez volt a B terv.
(#) mnyugger válasza jozse666 hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Kapcsolási rajz

Idézet:
„nincs szükség a piros- fekete vezetékes”

Ezzel elveszíted azt a jó tulajdonságát, hogy csökkentett fordulatszámon is van erő a gépben.
Pont akkor kell alacsony fordulatszám, amikor nagy átmérőjű szerszámmal dolgozik a gép. Ahhoz viszont nyomaték kell.
(#) zaza99 válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Ebből a szempontból jobb lett volna az eredetit megjavítani, csak nincs hozzá alkatrész. Vagy kellene egy kapcsolás ami tudja ugyanazt.
(#) mnyugger válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Az eredetiben melyik alkatrész megy tönkre?
A Triac, vagy az IC?
(#) mnyugger válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Van kapcsolásom, csak időm nincs, hogy megépítsem.
Arduinóval PID-es.
(#) zaza99 válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Megosztanád velem?
Az ic ment tönkre.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2021
(#) mnyugger válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Én is arra gondoltam. Már, mint az IC-re.
(#) mnyugger válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
(#) zaza99 válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Köszönöm! Kipróbálom.
(#) mnyugger válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Ez az én fúrógépem elektronikája. Van hasonlóság, de más az IC.

fordszab.jpg
    
(#) Pixi hozzászólása Feb 13, 2021 /
 
Sziasztok,
Van egy régebbi Hilti akkus gép, aminél két fordulat van, 200 és 750rpm. Ezt úgy oldotta meg a gyártól, hogy az NiCd pakkból kihozott a 22. cella után egy szálat ami direktben megy egy nagy diódán át. Majd van egy relés elektronika, amit a gép kapcsol vissza az akkuban, és akkor köti rá a teljes 30 cellás pakkot.
Ez az akku tönkre ment, így most Liion pakk lesz benne. Itt a korábbi megoldás nem túl nyerő a balansz miatt, ami ugye a litium cellák esetén igen lényegs. Most azon gondolkozom milyen megoldással lehetne visszahozni a két fokozatot. A relé kapcsolás ugye adott. Gondolkoztam DCDC-ne, de ott van nyugalmi áramfelvétel ami lemerítené az akkut. Még a nagy teljesítményű ellenállás jutott eszembe. Amúgy a gépen 40V 9A van feltüntetve.
Valakinek esetleg lenne ötlete, hogy lehetne ezt kivitelezni?
Következő: »»   17 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem