Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?
 
Témaindító: kaqkk, idő: Ápr 16, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   34 / 66
(#) NickE hozzászólása Jún 12, 2020 1 /
 
Egyszerre rendeltem a JLCPCB-től nyákot és a LCSC-től alkatrészeket. Külön adták fel, de amúgy gyanítom, közös hátterű a két cég. Mindkettő postai levél BE (belga?) végződéssel, nem futárral kértem. A gond az, hogy hétfő óta a nemzetközi kicserélőben van és az LCSC-n a tracking ezt írja: Retained at customs: awaiting missing documents

Szóval vám miatt visszatartva, dokumentumokra várnak. Eddig még nem jött a "vámáru érkezett..." levél. A nyák 3.09Euro+€5.14posta=€8.23, az alkatrészek $13.24 postával együtt, szóval nagyon komoly tételek. A kettő együtt sincs €22, nem tudom, mi a baj. Esetleg mivel kettő jött egyszerre, valami gyanús nekik, trükközést sejtenek? Remélem nem fognak megszívatni 5db kisméretű nyák, meg néhány alkatrész miatt.
(#) mcc válasza NickE hozzászólására (») Jún 12, 2020 /
 
Nekem egy 19USD-s PCBWAY-es rendelést akasztott meg a VÁM. Kitöltöttem a papírjukat, csatoltam mellé a gyártó számláját és elküldtem. Válaszoltak, hogy nem fogadják el, mert ez így nem elégséges. Erre visszaírtam nekik, hogy nincs más, és ha ez nem elég, akkor ezúton hatalmazom fel őket, hogy csináljanak a csomaggal amit akarnak.
Ma kihozta az MPL-es autó ingyen.
(#) NickE válasza mcc hozzászólására (») Jún 12, 2020 /
 
Ha a banki tranzakciótörténetből az adott tételt kimásolod (pl. pdf-be) és azt is elküldöd, akkor már nem szoktak problémázni, hogy nem elégséges a vásárlás összegét bizonyító dokumentáció.
(#) Alkotó válasza NickE hozzászólására (») Jún 12, 2020 /
 
A NAV-nak én eddig mindig elküldtem a fizetést igazoló dokumentációt is (nálam ez egy PayPal kivonatot jelent) a számla mellé. Azért tettem ezt meg, mert kérik, benne van a mellékelendő dokumentumok listájában. Eddig még sosem problémáztak rajta. Csak a kb. 2 hét idő a veszteség amivel megnyúlik a kézbesítés.
(#) mcc válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 12, 2020 /
 
Ha figyelmesen elolvasod, annak alapján nem kötelező a PayPal számla, hanem vagylagos kapcsolatban áll a többi előírttal. Ha nem egyértelműek, akkor nem tornáztassák az embert...
(#) Alkotó válasza mcc hozzászólására (») Jún 12, 2020 / 1
 
Nem a PayPal számla a kötelező, hanem valamilyen igazolás a tényleges fizetésről, mert a számla és a csomag felirat lehet manipulatív. A fizetés az egy konkrét dolog, ami hosszú évekig visszakereshető, ezt kell igazolni. Azért az se baj, ha a számlázott és az utalt összeg azonos.
Én azért a PayPal-t választottam, mert azon van a legkevesebb személyes információ. Egy banki kivonaton sokkal több adat lenne.
Talán semmi jelentősége, de mikor nekem beszippantanak egy-egy csomagot, akkor megpróbálok maximálisan együttműködő lenni, mert azt remélem ettől, hogy ők is hasonlóan bánnak majd az üggyel.
(#) nedudgi válasza NickE hozzászólására (») Jún 12, 2020 /
 
Miért várod a levelet? Telefonálj, vagy írj nekik, gyorsabban szabadul a csomag.
(#) Kovidivi válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 12, 2020 /
 
Ha nem reagál semmit, visszaküldik a csomagot a feladónak.
(#) NickE hozzászólása Jún 14, 2020 /
 
Úgy látom, megoldódott a probléma, már a közeli postahivatlaban van a tracking szerint.
(#) mcc hozzászólása Jún 22, 2020 /
 
Próbált valaki JLCPCB-nél olyan nyákot gyártatni, hogy se lötstop, se egyéb felirat ne legyen rajta? Mit kell ilyenkor megadni?
(#) Alkotó válasza mcc hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Érdemes átgondolni mennyire fontos ezeknek a rétegeknek az elhagyása, mert a panel nem lesz olcsóbb és nem készül el hamarabb, csak rosszabb lesz a végeredményt felhasználni.
A jó felirat nagyon sokat segít, és a forrasztásgátló lakk is sokat hozzátesz a kényelmes munkához.
Én még az egyoldalas panel feliratos oldalára is szoktam kérni egy egybefüggő lakkozást, mert aztán erre jön a felirat, ami így jobban néz ki.
(#) mcc válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Meg kell valljam az érdekel, hogy egy adott erősítő hangját befolyásolja e, hogy van vagy nincs lötstop. Vannak cégek akik esküsznek a lakk nélküli panelre (pl. Audio Research)
(#) Alkotó hozzászólása Jún 22, 2020 /
 
Ehhez nem tudok érdemben hozzászólni. A lakkozott panel átütési szilárdsága sokkal nagyobb, az ehhez használt lakk nagyon jól szigetel. Ez alapján inkább előnynek gondolnám a lakkozást, de ez csak egy feltételezés.
Szintén csak ötletelés szintjén, ha nem kéred ezeket a rétegeket, akkor azt vagy ki kell maszkolni, vagy külön kell gyártani a nagy szériás paneloktól. Viszont ezek macerásak, tehát akár felárasak is lehetnek miatta.
(#) mcc válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Köszi! PCBWay-nél van olyan opció, hogy nem kérem egyiket sem. 3USD a felár. Úgy tűnik náluk lesz a próba.
Átütési szilárdság nem túlságosan fontos, mert félvezetős berendezésről beszélünk. Persze beültetni nehezebb lesz, de majd figyelek rá!
(#) Alkotó válasza mcc hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Én mindkét céget próbáltam már többször. A minőségben egységesen profi mindkettő.
Mostanában azért hajlok az új paneloknál a JLCPCB felé, mert olcsóbbak, és rugalmasabbak a kritikus részletekben.
Egészen biztos vagyok abban, hogy amit az egyik meg tud csinálni, azt a másik is. Ha a JLCPCB-t akarnám kipróbálni, és mondjuk ott nincs külön ilyen opció, akkor egyszerűen a nem kért rétegekről nem tennék gerbert a tömörített állományba, és a megjegyzésbe beírnám, hogy a dolog nem hiba, hanem szándékosan ilyet kérek. Aztán kérsz egy revíziót mielőtt fizetnél, és meglátod mit kérnek érte.
(#) mcc válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Ez is jó ötlet, de ki kell bogarásszam, hogy a legenerált 11 file közül melyik melyik. Erre ugyanis eddig még sosem volt szükség, hát beküldtem az összeset.
Akkor most tulajdonképpen 3 réteg kell csak, alsó, felső réz és furat, ha jól sejtem.
(#) superuser válasza mcc hozzászólására (») Jún 22, 2020 / 1
 
Először a válasz:
JLC-nél nyugodtan elhagyhatod ezeket a layereket. Én jellemzően pozíció nélkül gyártatom a nyákjaimat. Egyszerűen nem töltöd fel a gerberbe a top és bottom overlayt és kész.
Lötstop esetén lehet, hogy fordított a dolog, mert szerintem az inverz layer. Ott csinálnék egy polygont, ami lefedi az egész nyákot és ezzel meg van oldva.
(#) mcc válasza superuser hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
A lötstoppal igazad van, ezt nem is néztem!
(#) superuser válasza mcc hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Amúgy elektronikailag szerintem nem sok értelme van.
Az nagyfrekis RF áramköröket érdemes megnézni, hogy ott mit csinálnak. Ami ott jó, az jó lesz mindenhova. Az a 20-40-60 kHz ahol az audio cuccok működnek, szerintem túl van kicsit misztifikálva.

Aminek viszont lenne értelme, hogy ENIG finish-t (aranyozás) kérjél a panelre.
Ennek kapcsán viszont már érdemes megnyitni a lötstop-ot, ugyanis a lötstop alatt nincsen ENIG.
És nem tudom a többi gyártó mit csinál (lehet, hogy pont ezt), mert így már lenne értelme az egésznek amit leírtál.
(#) mcc válasza superuser hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Megcsináltam a teljes felületű kitakarásokat. Hát a CAM processzor bele is fagy a feldolgozásba, ahogy kell...
(#) Alkotó válasza mcc hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Nem elég a 3 réteg, kell még hozzá a panel kontúrja is.
(#) mcc válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Igaz, bár nekem úgy generálódnak a file-ok, hogy a kontúr a top copper layer file-ban van. Ezt eddig mindenki elfogadta.
Közben válaszoltak a JLCPCB-től. Ha nem küldök soldermask, és silkscreen file-t, akkor a megjegyzésben oda kell írnom, hogy nem kérem, különben fennakad az ellenőrzésen.
(#) Alkotó válasza mcc hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Szó szerint ezt javasoltam én is korábban. Örülök neki ha a gyártó is így gondolkodik.
(#) kaqkk válasza mcc hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Idézet:
„Megcsináltam a teljes felületű kitakarásokat.”
Ezt nem értettem , miért ? Ha nem kérsz löstopot akkor nem küldesz hozzá való gerbert ..... ez így logikus nem ?
(#) mcc válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Az lett végül a megoldás.
(#) kaqkk válasza mcc hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Azt viszont nem értem mit és hogyan változtathat a lötstop réteg egy erősítő hangján ? Maximum párás időben a nyák felületébe diffundáló víz vezetőképessége miatt változhatna a kapcsolás munkapontja itt-ott .... (és valószínűleg nem a jó irányba) De ez csak az én feltételezésem ...
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2020
(#) superuser válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Egyetlen módon: lejjebb írtam, hogy a lötstop alatt nincsen surface finish (galvanikus bevonat), csak nyers réz. Szóval ahol megnyitod a lötstopot, ott kap egy plusz bevonatot a réz.
ha a finish ENIG (aranyozott), akkor ez jelentős eltérés is lehet.
(#) kaqkk válasza superuser hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Akkor viszont aranyozást kell kérni a lötstop alá ....Ez is megoldható felárral és talán még érthető is Nem 35 mikron a vezető vastagsága hanem 36 és ennek az 1 mikronos rétegnek jobb a vezetőképessége mint a réznek ..... Te ezt hallani fogod ?
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2020
(#) mcc válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Én sem tudom, mi lesz a dolog kimenetele. De azt a pár dollárt megéri talán.
(#) superuser válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Én biztos nem fogom hallani és nem is akarom. Visszaolvashatod a korábbi hozzászólásaimat ha érdekel a véleményem.
Mindenesetre leírtam a technikai szempontokat, hátha valakinek érdekes.
Következő: »»   34 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem