Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Riasztószerelés tapasztalatok, ötletek (kizárólag haladóknak)
Lapozás: OK   74 / 85
(#) mormogipapa válasza Johnycorp hozzászólására (») Máj 19, 2020 /
 
Babywaret használom. Nincs modul hiba, holnap megyek vissza kipróbálom ezeket

lfhu.jpg
    
(#) szucs1974 válasza mormogipapa hozzászólására (») Máj 19, 2020 /
 
Szia ! A zöld kábelt rakd át a Tamper in-re.

Zsolt
(#) lszeman hozzászólása Jún 1, 2020 /
 
Sziasztok!
Van valakinek ötlete, hogy a GMAX GSM átjátszó tápmonitorját hogy lehet csendes riasztásra kapcsolni?
(#) szucs1974 hozzászólása Jún 3, 2020 /
 
Sziasztok!

Van valamilyen ötletetek arra a problémára, hogy van 9 db épület amikbe vezetékes riasztót kellene felszerelni, viszont ezt a 9 db épületet össze kellene fogni rádiósan, vagy esetleg IP alapon egy központtal, úgy hogy minden érzékelő státusza bejöjjön a központba?
Köszi Zsolt
(#) vpvpvp hozzászólása Jún 6, 2020 /
 
Sziasztok,
Van egy sok éves Paradox SP7000-es riasztórendszerem, ami azóta is tökéletesen működik.
Sok évvel ezelőtt, egy régi laptoppal még Win7-el Winload-al és egy sima USB - SOROS kábellel (Prolific) simán hozzá tudtam csatlakozni és konfigurálni.
Jelenleg Win 10-re feltelepítettem ugyanannak a kábelnek a driver-ét, fel is ismeri a rendszer. Telepítettem Winload-ot, ami szintén látja az USB kábelt, viszont hiába próbálok közvetlen kábelkapcsolattal csatlakozni a központra egyszerűen nem csatlakozik. Próbál csatlakozni különböző baud sebességekkel, de nem valamiért nem jön össze.
Tudnátok tanácsot adni, hogy mi lehet a gond, mit próbálhatnék még meg?
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2020
(#) tomicctv hozzászólása Jún 7, 2020 /
 
Sziasztok!

Van egy Paradox SP 6000 telepítve (2 partícióval) K10V kezelőkkel, és hozzá TELL modul átjelzéshez. A minap vettem észre hogy a központ időnként nem jelzi ki az AC hibát a kezelőkön,(folyamatosan világit a led a kezelőkön annak ellenére hogy nincs AC) kb. minden 3. esetben. (kipróbáltam) Az AC vesztést küldi a központ, kapok is róla értesítést, tehát tudja a központ, hogy nincs AC. A TBL-ben sem mutat hibát. Átjelzésnél be van állítva 1 perc késleltetés az AC hibára. A LOG listában is látom az AC vesztést, és a helyreállást is. A kezelőkön minden más hibátlanul működik. (zónakijelzések stb...) Van ötletetek mi lehet?
(#) Net_Boy_debr hozzászólása Jún 23, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne Paradox SP5500-ás bekötéssel kapcsolatban. Zónaduplázást (ATZ) szeretnék alkalmazni a rendszerben, EOL bekötéssel, tehát vezetékvédelemmel és szabotázsfigyeléssel. Egy zónabemenetre két érzékelő lenne kötve, de lenne egy olyan zónabemenet, melyen egy érzékelő van elhelyezve. Ilyenkor az ellenállásokat hogyan lehet elosztani?

Köszönöm a választ!
(#) Johnycorp válasza Net_Boy_debr hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Szia.

Igazából semmi különlegesség nincs benne.
Mindkét esetben adott az 1k, ami a szabotázst figyeli.
Ha csak egy zónát akarsz (+1k), akkor a második helyére egyszerűen rövid-zár kerül.

A lényeg az, hogy az ellenállások az érzékelőknél legyen elhelyezve, ahogy illik.

Az egész egy soros kör a zóna bemenet és a com pont között. Ha minden OK, akkor csak 1db 1k ellenállás mérhető, ez a tamper.
Ha nyit az 1. érzékelő, akkor 1k + 1k mérhető, azaz 2k.
Ha nyit a 2. zóna, akkor 1k + 2,2k mérhető, azaz 3,2k.
Ha mindkét zóna ynitva, akkor 1k + 1k +2,2k mérhető, azaz 4,2k.
Ha szakadt a vezeték, akkor végtelen nagy ellenállás van.
Kábelzárlatnál meg 1k alatt mérhető, akár 0 ohm is lehet.

Ha megnézed a bekötéséket, akkor látható, hogy alaphelyzetben az érzékelők kontaktjai rövidre zárják az 1. és 2. zónáknál lévő ellenállásokat, ezért mérhető a tamper 1k ellenállása.

Bocsánat, ha szájbarágós volt, nem tudom, mennyire vagy képben a dologgal. Egyszerűbb volt leírni.
(#) sadykowich hozzászólása Jún 24, 2020 /
 
Tud valaki segíteni? Egy Paradox SP4000 riasztó folyamatosan a következő napló bejegyzéseket adja:
Trouble: Auxiliary Current Limit
Trouble restore: Auxiliary Current Limit

Érzékelők, kézi vezérlők nem működnek.

Mi lehet a probléma oka?
(#) levaitamas válasza sadykowich hozzászólására (») Jún 24, 2020 /
 
Hello!
Valami túlterheli az AUX-ot.
(#) hbal válasza sadykowich hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Szia!
SP4000 esetén az AUX terhelhetősége 450mA.

Bővebben: AUX shut down current
(#) samus hozzászólása Júl 15, 2020 /
 
Tisztelt Johnycorp!

Napok óta küzdök egy Paradox SP5500-ás központal, szerencsére eddig még csak az asztalon, de már kezd kihullani a hajam. DSC már volt a kezem alatt, a paradoxal valamiért most nem boldogulok.
A segítségedet szeretném kérni.

Nem értem miképpen lehet az, hogy meghatároztam öt zónának is a funkcióját, és anélkül, hogy nincs bekötve, azaz a COM és a zóna pont között nincs áthidalás, nem mutatja a kezelő nyitott zónaként őket.

Beállítottam azt is, hogy EOL figyelést szeretnék, plusz a 705 szekcióban, bekapcsoltam az ATZ zónaduplázást is, soros bekötéssel, szabotázs figyeléssel, - ami csak hibajelzést ad, hangos riasztás nélkül.

Tehát, a 705-ös szekcióban, az 1-es és 3-as LED világít.

Valami beállítás még nagyon hiányozhat, pl nem tudok rájönni arra, hogy a telepítői leírásban a "Zóna felismerés" táblázatban, "SP5500 ATZ" alatt olvasható "Központ bemenet 1A" mit is takar, hol is tudnám aktiválni.

Annyit elértem már, hogy a zóna 1 és COM pontok között 1k ellenállás rövidzárásával és annak eltávolításával a kezelő csipogással és LED kijelzéssel nyitott zónát jelez, plusz a szabotázsfelismerést is világítva kijelzi a TBL gombra, de a kettes zóna LED-je továbbra sem világít annak ellenére sem, hogy aktiválva van az ATZ.

Remélem sikerült érthetően fogalmaznom, és bízom benne, hogy tudsz segíteni nekem!
Köszönöm.
(#) aroxol válasza samus hozzászólására (») Júl 15, 2020 / 1
 
Ha forumban a hozzászólásod egy személynek írod, ne várd hogy más is válaszoljon. Miért nem privát üzenenet írsz neki (amugy én tudom a választ).
(#) samus válasza aroxol hozzászólására (») Júl 15, 2020 /
 
Két dolog miatt címeztem neki hozzászólásom.

1. Ő volt az aki hasonló témakörhöz utoljára hozzászólt.

2. Nagyjából egy évtizede követem a riasztós topikokat, -gyermekkorom óta biztonságtechnikai függőségben szenvedek - és két, Johnycorp és Syn7h37ic nevű fórumtársra figyeltem fel leginkább, akik előtt emelem kalapom szakmai hozzáértésük és segítő szándékuk miatt.

De természetesen nem zárkózom el más fórumtárs segítségétől sem.
(#) dc001 válasza szucs1974 hozzászólására (») Júl 16, 2020 / 3
 
"... 9 db épületet össze kellene fogni rádiósan, vagy esetleg IP alapon egy központtal, úgy hogy minden érzékelő státusza bejöjjön a központba?"

Attól függ pénzt vagy inkább időt áldoznál rá, egy-két ötlet:

1, A DSC-hez van envisa link4 IP modul (50eFt/db). Ekkor ezeket be lehet regisztrálni a eyezon oldalán és ott minden zóna állapota látható és ki/be lehet kapcsolni a központot. Ezen túl van telefonos app is hozzá.

2, Ugyan ennek a modulnak van TCP interface, ezen keresztül egy kis programozással közvetlenül is elérhetők a központok állapota.

3, Létezik nyílt forráskodú project, amely a DSC buszt használva szintén elérhetőek ezen információk, pl.:

https://github.com/taligentx/dscKeybusInterface
(#) pipi válasza dc001 hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Ez tetszik
(#) szucs1974 válasza dc001 hozzászólására (») Júl 22, 2020 /
 
Köszönöm szépen, úgy látszik megoldódni látszik a dolog, átgondolt kábelezéssel. A Satel Integra 256-ra esett a választás.
(#) Pixi hozzászólása Júl 22, 2020 /
 
Sziasztok,
Az lenne a kérdésem, hogy a Paradox alaplapokon a serial porton át működik a kommunikáció egy RS232 to USB adapterrel is, vagy csak a hozzá kapható dobozzal?
Köszi!
(#) Barni87 válasza Pixi hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Szia! Egy sima olcsó kinai RS232 TTL - USB konverterrel megoldható.
(#) SOS DSC hozzászólása Júl 25, 2020 /
 
Üdv Szakik!

Kérdésem az lenne, hogy 0.22-es árnyékolt riasztókábelt fel tudnám használni "telefonvonalnak"?
Körülbelül 20-25 méter távolságot kellene áthidalnom vele a DSC riasztóközpont, és a digis modem között.
(Sajnos nincs lehetőség egyéb kábelezésre, semmilyen formában sem.)
Köszönöm.
(#) pipi válasza SOS DSC hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Simán
(#) SOS DSC válasza pipi hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Köszönöm, nagy kő esett le a szívemről.
(#) pipi válasza SOS DSC hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Ha belegondolsz milyen "igénytelen" kivitel a telefonkábel...
(#) aroxol válasza SOS DSC hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Szia!
Nem a kábelel lesz gondod, hanem a digis modemmel.
(#) SOS DSC válasza aroxol hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Üdv!

Ajjaj, ne keseríts el..
Mire gondolsz konkrétan?
Nincs szükség rendszeres kommunikációra, nem lesz távfelügyeletre kötve, az igény mindössze annyi, hogy riasztás esetén felhívjon néhány számot.
Már ez is problémás lehet?
(#) SOS DSC válasza pipi hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Igen, erre gondoltam én is, és emiatt bíztam benne, hogy jó lehet.
De teljesen biztos nem voltam benne, így gondoltam inkább kikérem tapasztalt hozzáértők véleményét is.
(#) pipi válasza SOS DSC hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Próba cseresznye, a tárcsázás még működhet...
Én a PC585 két kimenetét felprogramoztam, rádrótoztam optokapun keresztül egy esp8266-os wifi modulra, és interneten Pushbullet-en keresztül küld push üzenetet a mobilomra a riasztó ki/be kapcsolásról, illetve ha "akció" van.
Áramszünet esetén, mivel nem lesz internet, csak utána kapom meg az üzenetet, de ez nálad is fenn fog állni a digis modemmel
(#) SOS DSC válasza pipi hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Hoppá.. "Áramszünet esetén.." Hihetetlen, hogy egy ilyen "apróság" nem jutott eszembe.
Most már tudom, hogy kissé tovább fog nyúlni a történet mint ahogy terveztem..
Azaz, szükségem lesz még egy UPS-re, szünetmentes tápra a modemhez.
Anélkül akár a riasztó kódját is kiírhatom a bejárati ajtóra..

Tetszik a technikai megoldásod, ha némileg lesz több időm foglalkozni vele, akkor engedelmeddel kérek néhány tanácsot tőled a későbbiekben.
Üdv!
(#) pipi válasza SOS DSC hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
UPS-sel sem mész sokra, Az utcákban helyileg vannak digis elosztódobozok, ha nincs villany, azok sem fognak működni, nálad hiába megy a modem, nem lesz hová kapcsolódnia...
Ettől jobb volt az analóg telefon, ott csak a telefonközpont áramellátása játszott, azt meg megoldották akkus automatikus átkapcsolással.
Esetleg SMS talán biztonságosabb lehet, a digit telefonvonaltól, a tornyok talán működnek akksiról, illetve "széleskörű áramszünet" kell.
Az ESP nálam is megy a központ akkujáról, de ha nincs áram, akkor a wifi elmegy, mikor újra van áram/internet/wifi akkor tud üzenni. Tervben van hogy ilyenkor átkolbászoljon a szomszéd wifijére,
ez segíthet picit a "helyi" áramszünet ellen
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2020
(#) szucs_g válasza vpvpvp hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Nem tudom, sikerült-e megoldani a csatlakozást, de a win10-et le lehet butítani kicsit.

https://support.microsoft.com/hu-hu/help/15078/windows-10-make-olde...atible
Következő: »»   74 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem