Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag
 
Témaindító: kosaga, idő: Nov 17, 2009
Lapozás: OK   43 / 53
(#) usane válasza nábrok hozzászólására (») Jún 18, 2020 /
 
Mi a baj az IP67-es tápokkal?
Nem olyan egyszerű azt a néhány tized voltot stabilizálni 5A-en.
(#) Bakman válasza usane hozzászólására (») Jún 18, 2020 /
 
A margóra: Mean Well MHB75-12S12, Traco Power TEN60-1212N.
(#) usane válasza Bakman hozzászólására (») Jún 18, 2020 /
 
Igazad van, és nincs is ezzel baj ha naponta töltögetni akarja az akksikat. Én direkt nem is kerestem. Mindenesetre a megfelelő kábellal a szomszédba is rakhatja a 230V-os tápot.
(#) Bakman válasza usane hozzászólására (») Jún 18, 2020 /
 
Ezt én sem értem. Ha szigetelt a LED szalag és a tápegység is, felesleges bonyolítani.
(#) nedudgi válasza nábrok hozzászólására (») Jún 18, 2020 /
 
Miért ragaszkodsz a fix 12V feszültséghez? A LED szalag (fehér/kék) vígan elműködik 11V..14V feszültségről is.
Fém hordozóra ragaszd, több helyen, vagy középen megtáplálva. Ráadásul létezik 12V LDO is.

Kihúzod a cirkót a konnektorból, ha fürdesz a kádban?
Ha nem akkor ME.TRE-60.75312-2 Makrai 60VA trafó, Schottky egyenirányító, pufferkondenzátor 10mF, biztosíték és nem kell akkut tölteni.
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2020
(#) proli007 hozzászólása Jún 19, 2020 / 1
 
Hello! Azért óvatosan adjatok tanácsot kezdőnek! A víz/hálózat veszélyes üzem. Hiába a táp vagy trafó biztonsága, kivitel is van. A cirko be van kötve az EPH-ba, biztonságtechnikai papírja/engedélye van és még így is szokott érintésvédelmi probléma lenni. De itt és egy medencénél mi garantál mit?
(#) nábrok hozzászólása Jún 19, 2020 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat.

A szomszédom villanyszerelő (volt régen) és amikor meghallotta hogy mire készülök, azt mondta hogy nem biztos hogy ezt így kellene, merthogy sima telefontöltőtől is haltak már meg emberek a fürdőkádban...
Ő mondta, hogy inkább akkuról kellene üzemeltetni, de nyilván sokkal-sokkal macerásabb az egész.

Szóval szerintetek elsősorban hálózatról hogyan lehetne megoldani, hogy egy esetlegesen pl vezeték szakadás/törés esetén se legyen gond?

A fix 12V pedig az RGB szalaghoz és vezérléséhez kellene.
(#) Bakman válasza nábrok hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
A kapcsolóüzemű tápegységek nem nagyon tudnak úgy tönkremenni, hogy a hálózati fázis és/vagy nulla kijusson a kimenetre. Ha nagyon tutira akarsz menni, akkor a tápegység kimenetére raksz még egy DC/DC konvertert, pl. Mean Well MHB75-12S12 vagy Traco Power TEN60-1212N. Utóbbiak 1500 V-ig bírják a kiképzést. A LED szalag pedig garantáltan vízmentes legyen.
(#) nábrok hozzászólása Jún 19, 2020 /
 
Értem.

Szerintetek ez megfelelő lenne ?

Ezek a DC/DC konverterek eléggé megdobnák a költségeket...

Egyébként mi történne, ha ez a 12V 5A valamilyen oknál fogva a vízbe kerülne?
(#) nábrok válasza nábrok hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
Ez lemaradt:

Mean Well
(#) pipi válasza nábrok hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
Én nem tennék 230-as kapcsi tápot. A bennük lévő trafó nem funkcionál igazi "leválasztó trafóként". Inkább rendes vasmagos leválasztó trafó (12-15V környéki), és utána egy kapcsi dc/dc konverter/táp/áramgenerátor, igény szerint.
Amit linkeltél még csak nem is védőföldes...
A 12V ha vízbe kerül nem hiszem hogy egyáltalán megéreznéd, gondolj egy pl egy 9V-os elemre amit gyerekkorunkban nyalogatva teszteltök jó-e De ha az a 12V bármilyen, pl akár kapacitív kapcsolatba kerül a 230-al, akkor az kellemetlen/veszélyes lesz, ezért írtam a leválasztó trafót.
(#) proba válasza Bakman hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
Tönkre menés nélkül is ott a kimeneten egy-egy kondenzátoron keresztül a 230V. Ami medencénél már igencsak csípős lehet. Én is egy biztonsági transzformátorra szavaznék inkább, mint kapcsolóüzemű adapterre. A kapcsolóüzemű adapternél is a kimenet földelhető, de annak a biztonságossága megint csak a kivitelezésen múlik. ( A kapcsolóüzemű táp sem lesz nagy valószínűséggel életveszélyes, csak esetlegesen a vízbe lépéskor, kijövetelkor csípni fog a medence.)
(#) pipi válasza pipi hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
Bocsánat, rosszul írtam, nem leválasztó, hanem biztonsági transzformátor !!!
(#) nábrok hozzászólása Jún 20, 2020 /
 
Szóval akkor a legjobb az lenne, ha szereznék egy biztonsági transzformátort, majd pl egy ilyet raknék utána?

Ilyen trafót hol tudok venni normális áron?
(#) proli007 válasza nábrok hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
Hello! Pld. itt..
(#) nábrok válasza proli007 hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Köszönöm!

Ezek a használtak esetleg szóba jöhetnek?
1, 2, 3, "medence", 5

A kimondottan medencéhez való a legszimpatikusabb, de az csak 14V és 4,16A.
(#) proli007 válasza nábrok hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Ezek is jók. Ha 24V-osat választasz, a trafót beltérre teszed és a váltó 24V-ot vezeted ki és kint a SteDown konverterrel készítesz belőle 12V-ot, akkor jársz vele a legjobban. Persze a DC/DC előtt egyenirányítani és szűrni is kell. Akkor a trafó utáni 24V veszélytelen, a kb. 2,5A áramot ki tudod vezetni egyszerűen és kint abból egyenirányítva 30..32V lesz. Abból a konverter már elkészíti a 12V/5A áramot. Egy 24V60VA-es trafó mér elégséges lesz. Egy biztonsági trafónak osztott cséveteste van, így biztosítja a kellő szigetelést.
(#) nábrok válasza proli007 hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Akkor megveszem az egyik 24V 60VA-es trafót, és ezt a DC/DC konvertert.
Az egyenirányításra és szűrésre létezik valami modul esetleg?
Elnézést az amatőr kérdésekért
(#) proli007 válasza nábrok hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Én ezt igazából nem tudom, de egy 4A-es hídegyenirányító és egy 4700µF/50V kondi lenne az egész. De ezt egy univerzális nyákon össze tudod forrasztgatni.
(#) nábrok válasza proli007 hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Szóval akkor veszek egy biztonsági trafót, pl egy ilyennel egyenirányítom, majd egy ilyennel szűröm egy ilyen kapcsolásban, utána a DC/DC konverter és "ennyi" a biztonságos áramellátás?
(#) proli007 válasza nábrok hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Így van. A 230V-ot nem viszed ki a házból, csak a 24V váltót. A tápot pedig kint alakítod ki. ----hermetikusan zárt műanyag dobozban és egy szilikagél párnával.
(#) nábrok hozzászólása Jún 22, 2020 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget, most már minden világos!
(#) nábrok hozzászólása Jún 23, 2020 /
 
Megjött a trafó.
Szerintetek normális, hogy így búg... ?
24V helyett kb 27V-ot mértem rajta.
(#) nedudgi válasza nábrok hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
A lemezek nincsenek eléggé összeszorítva. a 27V normális, terhelve leesik.
(#) nábrok válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
És ez, hogy nincsen eléggé összeszorítva, a hangot leszámítva gond ?
(a hang amúgy nem zavarna, úgysem vagyok mellette amikor üzemel)
Csak mert ha ez így nem OK, akkor szólok annak akitől vettem...

Vagy húzzam meg a 4 átmenő csavaron a 8 db anyát?
(#) nábrok hozzászólása Jún 25, 2020 /
 
Megjött minden, összeraktam az egészet (63VA-es 24V-os biztonsági trafó, egyenirányító és egy ilyen DC/DC konverter 12,2V-ra beállítva), majd az 5 méteres RGB szalagot rákötve alig világít....
Rámértem, kb 1,55A-t vesz fel max a szalag.

Mi lehet a baj?
(#) nedudgi válasza nábrok hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
A szalag másik végén mekkora feszültség van? És a betáplálási ponton?
(#) nábrok válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
A feszültségek (terhelten):

táp 228V
trafó: 26,6V
egyenirányítva: 32V
DC/DC: 12,2V
RGB elején: 11,7V
RGB végén: 7,8 - 6,6 - 8 V
(#) nedudgi válasza nábrok hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
Nagyon vékony a vezeték (vagy rossz valamelyik kötés) a DC-DC átalakító és a szalag között. Milyen távolságra vannak egymástól?
A LED szalagot középen kösd be.
(#) nábrok válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
A vezeték 0,5 mm2-es és kb 10 cm van a DC/DC és az RGB vezérlő között. A kötéssel szerintem nincs gond. A szalag középen megtáplálva majdnem 2.5A-t vett fel.
Következő: »»   43 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem