Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   147 / 195
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
Azok többségével - (kettö van, de az egyiket szétszedtem és abbol csináltam a köszörühöz a furotartot) csak a nagyobb furokat (4 mm-töl felfelé) lehet ugy ahogy köszörülni, de nagyon ovatosan kell, mert az utobbi idöben a köszörükövek csapnivalok. A furo kikoptatja a felületét Szoval addig müködnek amig a kö felülete egyenes. A belsö élet ott is kézzel kell utánnaélezni. Az egyetlen elönyük, hogy aránylag pontosan eltalálják a furo hegyét ami kézzel nem mindig sikerül.
Az sem értem, hogy miért ilyen vackok a mai kövek. Még szegény apámtol örököltem egy csiszolokövet - talán még háborus zsákmány azt eddig csak egyszer kellett utánnahuzni (legallábbis amiota emlékszem) olyan kemény és tartja a formáját. Az ujakbol azota meg már többet elfogyasztottam. Éppen ma vettem egy litiumos követ keményfémhez.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2020
(#) Bakman válasza Massawa hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
Ez jó elképzelésnek látszik: Woodstock D4144. Igaz, kicsit gyengécskének tűnik maga a szerkezet.
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
Igen ilyesmivel nagyon jo tanulni, de ezzel kisebb furokat (<4 mm) már nem lehet köszörülni. Azokhoz a korong általában tul durva.
Persze itt is ahogy a videoban is látni nagyon ovatosan igen kis nyomással kevés anyagot leköszörülve lehet csak eredményt elérni.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2020
(#) granpa válasza Bakman hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Munkavédelmileg nincs a topon!
(#) erdgab válasza Massawa hozzászólására (») Jún 21, 2020 / 2
 
Anno én készítettem egy ilyen szerkezetet,mert venni nem tudtam,csak Amerikában volt stb...
Amikor megmutattam itt a fórumon csak hideget kaptam.Én 2 és 29 milliméter között ÉLEZEK vele fúrókat (ez a legnagyobb). Tudok kézből is élezni,hozta a 45 év szakma,de már eléggé romlott a látásom.

granpa
Munkavédelem:Semmivel nem rosszabb mint kézben élezni sőt....

DSC_0812a.jpg
    
(#) vadmalna válasza granpa hozzászólására (») Jún 21, 2020 / 1
 
A szerkezet önmagában még használható is lenne.Ha a megfelelő irányból lenne felszerelve, akkor még a védőburkolatot is vissza lehetne szerelni. Igen, így több sebből vérzik.
(#) granpa válasza erdgab hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Nem a szerkezetre utaltam, hanem a műveletre. Amúgy meg, kézben tartva lehet szabályosan (munkavédelmileg ) köszörülni.
(#) Massawa válasza erdgab hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Az enyém is hasonlo. Ha kicseréled a követ egy gyémánttárcsára ( körfürész köszörulésére használják) akkor a munkavédelemmel sincs gond, hiszen a gyémánt réteg egy fémtárcsán van. Én ugyanazt a gépet használom a körfürészek élesitésére is. ( egy géppel kevesebb).
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2020
(#) bbatka válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
A 0,7-es fúrónál már csak sík lapot lehet köszörülni. Van olyan hogy háromszor kell körbe mennem az éleken hogy szimetrikus legyen és hátszöge is legyen. Fúráskor aztán rögtön kiderül, hogy jó lett-e az él. Egy olcsó panelfúróba egy 22mm-es vágó tárcsát szoktam befogni és annak az oldalán köszörülöm. Fontos eszköz a fejpántos nagyító. Egy erősebb nagyítású lencse alatt is meg szoktam nézni az élét. A fúrógépet végig kézben fogom. A fordulatszáma erősen vissza van véve.
Készítettem az eszközről egy képet. Tízen egynéhány éve nagyon olcsón árulták az OBI-ban és a TESCO-ban ezt a fúrógépet.
Géplakatos az alap szakmám. Gyakorlaton elég sok fúrószárat elköszörültünk.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2020
(#) Firefighter1 hozzászólása Jún 25, 2020 /
 
Sziasztok!

Házi (pincei) barkácsolásra raknék össze egy "akkus" asztali körfűrészt...
Javarészt plexi és 8-12 es rétegeltlemezhez (max)
Tudtok javasolni valami motort??
Eddig a 755 ös motorokat néztem, de nem sértődnékcmeg ha egy picit erősebb lenne!
Köszönöm
(#) Massawa válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
A körfürészhez ami 12 mm-s lemezt tud vágni már komolyabb motor kell. Autoroncstelepen kapsz hütöventillátor motorokat.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2020
(#) Alkotó válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 26, 2020 /
 
Az "akkus"-t el kellene engedi, és hálózatról működő, háromfázisú motort használni. Ez ígéri az elvárt erőt és a zökkenőmentes fűrészelés esélyét.
(#) sector99 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 26, 2020 /
 
Én is csatlakozom az előttem szólókhoz. Egy számodra megfelelő gép akkujának és töltőjének árából vegyél egy -minimum - 2000 W-os kézi körfűrészt. (gondolom 3 fázisod nincs...) Azt némi barkácsmunkával - meg Yout...be nézegetéssel - át tudod alakítani asztali körfűrésszé is.
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 26, 2020 /
 
Nézegetvén boltok kínálatait, az akkus körfűrészek motorjai 1000 W-nál kezdődnek. Ha a 775-ös motor olyan, mint ez: Bővebben: Link, akkor papírvágónak jó lehet.

Ebben: Proxxon Asztali körfűrész KS 230 elméletileg 85 W-os motor van. NYÁK lapokat lehet vele vágni de csak óvatosan, könnyen lefullad. Kb. 50 mm átmérőjű vágókorongja van.

Így viszonyíts.
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Jún 26, 2020 /
 
A Proxxonban 230V motor van. Neki minimum ilyen teljesitmény kell: ez 200W és ezzel lehet már 12 mm-s lemezt vágni.
Proxxon
(#) Teaway válasza sector99 hozzászólására (») Jún 26, 2020 /
 
Azt se írta, hogy van 1 fázisa Másképp minek kellene neki az „akkus”?
(#) sector99 válasza Teaway hozzászólására (») Jún 26, 2020 /
 
Ok, igazságod vagyon...csak puszta feltételezés volt...
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2020
(#) Bakman válasza Massawa hozzászólására (») Jún 26, 2020 /
 
Az enyémmel is lehet (nekem a gyengébb változat van), viszi a 3 mm vastagságú üvegszálas lemezt is csak idő kérdése. 600 - 700 W alá szerintem nem szabad menni a megjelölt feladathoz.
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Jún 26, 2020 /
 
Nekem a kicsiböl 3 van, 1 a régi - már nem gyártják a 12Vs verzio. Azt bizony kinyirtam a NYÁK-kal, rendbe tettem, de azzal NYÁKot már nem vágok. Nagyon finom fa munkákra viszont nagyon jo. Azután vettem illetve kaptam 2 darab 230 V-sat, az jobb, de az sem elég vastagabb munkához. Amikor a Böhler tönkrement egy kiárusitáson vettem ezt:

Ez nagyon bevált. Pár éve a Kaleas vette át a Böhler termékcsaládot és ujra kaphato, söt valamivel olcsobban mint régen.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2020

IMG_4711.PNG
    
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Jún 26, 2020 /
 
Gyémántkoronggal érdemes a nyáklapot vágni.
(#) Firefighter1 hozzászólása Jún 26, 2020 /
 
Nem azért szeretnék akkusat építeni, mert annyi pénzem van. Hanem azért mert ahol használnám ott nincs áram!
A 755 ös tudom hogy nagyon gyengusz, ezért is irtam hogy combosabbat keresek.
Amugy 755 ös ből van már egy kis asztalim... azzal 6-7 mm rétegelt lemezt is szépen lehet vágni!
Na az is igaz hogy megfelelő körültekintéssel!

Ennyi erővel veszek akko egy 60-80 eurós parkside akkus kézit, és átbarkácsolom asztalivá......

Nem... sajnos az áram odavezetése nem lehetséges, és a hosszabító sem megoldás mert azért is szolnak!
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 26, 2020 /
 
Azzal vágom.
(#) Firefighter1 hozzászólása Jún 26, 2020 /
 
Gondolok itt például egy ilyen gépre.
Akksi nélkül 38 euró elég turhető... Ez a videó alapján még a 4 centis fát is viszi elég türhetően!

Szerintem kompromisszumok mellett amire nekem kell arra pl tökéletes!
(#) Massawa válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 26, 2020 /
 
Aksi nélkül 1 €-val több ( 0,98 centtel).
De olvasd el az oldal alját is. A LIDL egyenlöre csak Németországba szállit.... sajnos.
(#) Firefighter1 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 26, 2020 /
 
Svájcba lakom a Német határ mellett és van Német postafiókom! ugyhogy nekem passzolna!
Amugy egynek nem lenne rossz?!?! Vagy?
(#) nagym6 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 26, 2020 /
 
Idézet:
„4 centis fát is viszi elég türhetően!”
Óriási a különbség erőigényben a puhafa és keményfa között.
(#) Massawa válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 26, 2020 /
 
Végigolvastam a kommenteket. Ne vedd meg!
Megint egy észnélküli volt a konstruktör. Fogaskerekes az áttétel a motor meg a füreszlap tengelye között. Ez a legnagyobb marhaság amit tehetnek. Az egész örökké tele van porral ami kinyirja a fogaskerekeket, ráadásul valami cinkötvényböl vannak. Ilyen gépbe kizárolag bordásszij áttétel valo. ( az én gépeimben mindben ez van.).
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2020
(#) Firefighter1 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 26, 2020 /
 
Mondjuk 40 euróért maga a motor se egy rossz vétel.. mert ennyiért még hasonlót se láttam!
De köszönöm hogy szoltál!

Akkor elötte futok még pár kört!
(#) Massawa válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 26, 2020 /
 
Talán nézz körül a kinai forrásoknál. Vannak nagyon jo tengelyek és bordásszij áttételek (nekem van 2 az esztergapadhoz meg a marogéphez). Ahhoz én is az autobontoban vettem olcson 12 V-s motorokat ( hütöventillátor a nagyobb teljesitményü, a utastér ventillátor motorja a kisebb. Csak vigyázz, mert az ujabb kocsikban már BLDC motorok is elöfördulnak.)
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2020
(#) Mazsika hozzászólása Jún 27, 2020 /
 
sziasztok, nekem ilyen lett a műhelyem- elég rettenetes.....
Következő: »»   147 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem