Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   194 / 250
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Pontosabban a drónos szállítással kísérletezgetnek... Bővebben: Link
(#) Doky586 válasza bbb hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
ez vicc volt..
(#) zsoltee0001 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Abszolút észrevehető, főleg alinál, nem, hogy emelkedik, de még a free shipping is kezd eltűnni.
(#) gernerakos válasza gernerakos hozzászólására (») Jún 9, 2020 /
 
Ma jött az email, UPS csomagszállító hozza.
(#) GPeti1977 hozzászólása Jún 9, 2020 /
 
Ebay-ről rendelt áru esetén lehet számlát kérni? Az eladó céges, új áru, és EU-n belül van.
(#) tbarath válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 9, 2020 /
 
Az ebay a piac, te az eladótól veszel, tőle kell számlát kérned szerintem.
(#) GPeti1977 válasza tbarath hozzászólására (») Jún 9, 2020 /
 
Igen én is így gondoltam
(#) superuser válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 9, 2020 /
 
Lehet kérni. Ha normális az eladó, akkor ad.
Kb. egy excell dokumentumra számíthatsz. Kivételes esetben pdf-re.
Cégként az Alibabán érdemes vásárolni.
szerk: most látom, hogy EU-n belül van. Ilyen esetben EU adószámmal áfa mentes vásárlásra lennél jogosult. Ebay-en vásárolni ez esetben kész ráfizetés.
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2020
(#) reishi hozzászólása Jún 16, 2020 /
 
Az aliexpressen vásárolt áru nem érkezett meg.
Megreklamáltam, a pénzt visszautaták.
Ilyenkor az eladót hogy kell értékelni?
(#) superuser válasza reishi hozzászólására (») Jún 16, 2020 /
 
Ahogy érzed. Jó eséllyel nem az ő hibája, hanem a postáé.
Mindenesetre korrekt volt. Van amelyik ilyenkor vár az utolsó pillanatig, hátha nem tudod mit kell ilyenkor csinálni.
(#) zsa hozzászólása Jún 19, 2020 /
 
Sziasztok. Jelenleg jó ideje nem kapom meg a rendelt csomagokat , 3-4. havi rendelések még nem érkeztek meg. Igaz nyomkövetés magyarország - ig rendben vannak, de onnantól semmi info nincs. 3-5 hónapban megérkeztek az országba ,de még én mem kaptam meg. Másoknál is van ilyen esemény? Vagy sorban lenyúlnák a csomagokat ismét? Most azért rendeltem több mint egyhónapja ajálottan is ,de még azokat sem kaptam meg.
(#) Bakman válasza zsa hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
Szintén zenész, éppen ma tanakodtam ezen. Én távolkeletről eleve úgy rendelek ilyen-olyan apróságot, hogy beleszámolom a meg nem érkezést is. Nálam ez egyfajta szerencsejáték, szigorúan kis tétekkel (300 - 400 Ft).
(#) bbb válasza zsa hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
Nekem volt olyan, ami megérkezett. Az ugyan akkor rendelt hasonló cucc még nem. Korábbiak között is van, ami még nem jött meg. Türelem.
(#) zsa válasza bbb hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
Akkor ha jól értem , nektek érkeznek csomagok . Már csak azért kérdem hogy nem e itt a vámnál tartják vissza a csomagokat. Eddig beérkezéstől kb 10-15 napot tartották a vámon, de most kijelenthetem hogy lassan 3 hónapja már nem kapok csomagot , ammi azért nem normális dolog.
(#) aranyef válasza zsa hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
Küldeményem az US-ből 2 hete még mindig a tengerentúlon van. AU-ból 1 hónapja meg sem moccant a helyi posta adatai szerint. Regisztrált, extrapénzelt postával kértem őket. (nem FeDex vagy hasonló-állami posta)
Nem csak a távol-keleten vannak bajok.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2020
(#) pipi válasza zsa hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
Csak türelmesnek és figyelmesnek kell lenni, mást nem tehetsz. Amikor lejár a várható kézbesítési idő akkor vissza kell kérni a pénzt. Ha utána mégis megérkezik, akkor fel kell venni az eladóval a kapcsolatot, és megmondja milyen módon tudod visszafizetni.
Aliról Mar. 14 és 15-i cucc még nem jött meg, már egyszer hosszabbított az eladó, még 1 nap van hátra... Ápr. eleji rendelés meg már rég megjött.
A posta is ludas, random hogy/mit szállítanak ki, a pufisboritékot 2 db pici smd modullal nem hozták ki, be kellett menni érte, a postaládába be nem férő li-ion akksitöltőt meg 2 hete kihozták...
(#) sany válasza zsa hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
Nekem a márciusi tételek között egy nem jött meg, már nem is fog szerintem. Nálam igaz nem ebay-es csomag van a vám-on, hanem Ali-babától rendelt, de azt már vagy négy hete a vámolják. Majdcsak ideér. A kisebb csomagok megjönnek, még talán előbb is , mint ami megadva van rendeléskor.
(#) Kovidivi hozzászólása Jún 19, 2020 /
 
Nekem sok csomag nem jött meg, amit 2-3 hónappal ezelőtt rendeltem. Ezeket már újra is rendeltem egy hónapja, és már meg is érkeztek... A régi megrendelést pedig még várom.
Jelenleg Ausztria és Magyarország között is elakadás van, 1 hónapig tart a csomag útja a szokásos 8-12 munkanap helyett. Ez van sajnos...
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2020
(#) zsoltee0001 válasza zsa hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Csak ilyenek vannak
Újabban eddig ismeretlen üzenetek "Bad news from order......" jönnek mostanába

Engem leginkább az zavar, hogy nem merek rendelni, megtört a bizalom, ha meg (jó) pár hónap múlva helyre áll a rend, akkor meg a vám és áfamentességnek lesz vége.
Ugye tudjátok, hogy a 50 dolcsi alatti sáv is meg lesz vámolva és áfázva 2021-től.
***
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) nedudgi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Forrást mutatnál? Tudniillik, ez a vám és ÁFA dolog EU elhatározás.
(#) superuser hozzászólása Jún 22, 2020 /
 
Valaki járt már úgy, hogy Aliexpressen rendelt csomagját PickPack ponton kellett átvennie?
(China Post Registered Air Mail)

Először pár napja kaptam egy emailt:
Idézet:
„A Meest nemzetközi kézbesitó szolgálat kedves ugyfelének!
Azért kapta ezt az üzenetet, mert megrendelést tett egy Kinai online áruházban.
Az Ön csomagja Kinábol RO...........EE sikeresen megérkezett Europába a raktárba.”

Ma reggel pedig jött egy SMS, hogy csomagom érkezett és megjelölve a közeli PickPack pont ahol átvehetem.
3 USD szállítási költségért még én futkoshattam a csomagért. Szép.
(#) sany válasza superuser hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Nekem ebay-en jött így.
(#) Kovidivi válasza superuser hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Ez Magyarország (Posta?) specifikus, mert pl. Ausztriában nincs is ilyen lehetőség, hogy pick-pack-pontra küldjek vagy fogadjak csomagot. Szóval a feladónak ehhez semmi köze sincs!
(#) sany válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Nekem úgy volt, hogy volt egy cég, ez volt a feladó. A cégnek volt magyarországi képviselete. Onnan adták föl pick-packra. Ahogy a ráragasztott címkéből láttam. Kínából ment Lengyelországba, onnan Budapestre küldték, a fővárosunkból meg pick-pack pontra. Micsoda logisztika.
Az ebay-es eladó szerintem csak közvetítő volt valahogy.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2020
(#) bbb válasza superuser hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Néhány hozzászólással ezelőtt én is ugyan ezt írtam. Odáig nagyon kedves volt, míg közölték, hogy bejutott Európába, majd küldik ide (cím, telefonszám mind rajta a csomagon), házhoz a Sprinter futár fogja hozni. Mondom ejha, remek, a vége nem posta, hanem futár. Majd jött az üzenet, hogy lerakták pickpackpontra, ami szerencsémre legalább útba esik. Kollégámnak viszont nem is a címéhez legközelebbi pontra rakták le, hanem a kerületben valahova - ahova persze kocsija nem lévén nem is szokott járni, külön ezért caplathatott el oda.
Ha legalább megkérdezték volna, hogy akkor hova rakják le, akkor nincs ez a puffogás - így viszont? Komolyan megérdemelné a futárcég vezetése, hogy az összes csomagjukat hasonló módon egy találomra kiválasztott ponton kelljen átvenniük. Mindezt akkor, amikor persze a veszélyhelyzet még fennállt, s az általuk kiválasztott pont 15-kor zárt... (legalábbis nekem ilyen szerencsém volt, s kérhettem meg anyámat, hogy hozza el, mert egy hét után visszaküldik nem kereste felkiáltással, munkából ezért meg nem fogok eljönni)
(#) Moderátor hozzászólása zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 23, 2020
 
A politikának itt nincs semmi keresnivalója!
(#) sany hozzászólása Jún 26, 2020 /
 
A március első napjaiban rendelt csomagom ma érkezett meg. Már keresztet vetettem rá.
(#) Kovidivi válasza sany hozzászólására (») Jún 26, 2020 /
 
Nekem is a napokban egyszerre rengeteg csomag megjött. 100napos csomagok is! Eddig nem is kértem refundot senkitől, jól tettem. Most keresgélhetném az eladókat.
(#) IMi hozzászólása Júl 4, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy Aliexpress vita kapcsán leltem erre a szösszenetre: (részlet posta weblapjáról)
Idézet:

Miért nem található a posta.hu oldalon nyomkövetési információ a rendelésemről?

A külföldi oldalakról rendelt, jellemzően ingyenes szállítással feladott küldemények a legtöbb esetben nem csomagként, hanem levélküldeményként, nyomkövetés különszolgáltatás nélkül érkeznek. Ezért a postai rendszerekben nem regisztráltak, aktuális hollétük a címzett neve alapján sem kimutatható. A feladótól azonosítóként kapott számsor (tracking number) sok esetben nem postai szabvány; a különböző internetes oldalakon található, nyomkövetési eseménynek tűnő bejegyzések a feladók saját rendszereiből származnak, azok nem alkalmasak postai nyomkövetésre, vagy a küldemény állapotának, aktuális hollétének lekérdezésére. Sőt egyes esetekben félrevezetőek lehetnek, azt a képzetet keltik, hogy a célországba megérkezett a küldemény.

Jól le védték magukat....
Ezekre a dolgokra egyszerűen már nem lehet mit mondani.
(#) llax válasza IMi hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Ha a feladó kifizeti az "nemzetközi ajánlott küldemény" feláras szolgáltatást, akkor lesz nyomkövetés Kínán kívül is. Ennek működését nem az szállító cégek, hanem az UPU szabályozza.
Következő: »»   194 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem