Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3479 / 3940
(#) pipi válasza majorka hozzászólására (») Júl 5, 2020 /
 
Láma kérdés még, a magassággal játszottál?
(#) nagym6 válasza majorka hozzászólására (») Júl 5, 2020 /
 
Valamit mozgatsz alatta, változik a kijelzés, vagy ugyanazt látod?
(#) majorka válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
Szerbusztok.
Minden mozgattam(fokuszt,távolságot) egyszoval mindet de semmi nem változik.Nagy a gyanúm hogy a készülékbe van a hiba. Már irtam az eBay-nak meglátjuk mit válaszol.
Köszönöm midekinek aki segitett mindent megvizsgáltam denem vezetett eredményre.
majorka.
(#) Gafly válasza majorka hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
Ezt megnézted, és ezt elolvastad?
Valamint restelted mindkét ismertetett módon?
Ezen felül a PC-n a driver jó? Vicces dogokat tud csinálni. Esetleg próbáld meg újra telepiteni, mert a Windows szereti felülirni/használni az alapértelmezett az USB drivereket...
(#) majorka válasza Gafly hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
Köszönöm. Majd meg próbálom ki bogarászni
(#) Patópali válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Szia!
Szerintem ez egy spéci kialakítású relé. A látható tekercs a működtető tekercs.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2020
(#) kendre256 válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
A kávéfőzős topikban már beszéltük, hogy tekercseld újra, és meg kell keresni, hogy mitől égett meg...
A kávégép szakszervize tudhat segíteni, máshol aligha van ilyen.
(#) atiorban hozzászólása Júl 7, 2020 /
 
Tisztelettel üdvözlök mindenkit! Segítségre van szükségem, ugyanis teljesen laikus vagyok a (hobbi)elektronikában. Több céleszközt is szeretnék készíttetni valakivel, (magánemberként, abszolút saját felhasználásra), erre keresek szabad kapacitással bíró és vállalkozó kedvű szakembert. Lehet itt ilyet kérni egyáltalán? Többek közt egy telefonról irányítható (wifis relével?) riglit/reteszt kellene készíteni, például központizár motor felhasználásával. Hasonló módon vezérelhető nagyon hangos hangkeltő eszközt, leginkább egy sportdudát megnyomni tudó mechanika is kéne, riasztásnak. Bár ez lehet, hogy mégsem tűnik észszerű megoldásnak, így lehetne valami autóriasztó sziréna vagy akár valami felvett szöveget lejátszó hangszóró. Mindezek az eszközök 5V-ról kéne üzemeljenek, vagyis hagyományos telefonos power bankokról, mert a hálózati árramforrás nem áll rendelkezésre a felhasználás tervezett helyén. Megoldható dolgok ezek?
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) Zsuzsa75 hozzászólása Júl 7, 2020 /
 
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Opel astra f 1.4. Nem működik a hűtőventillátor, klíma és az olajnyomás jelző a műszerfalon nem világít.
Esetleg hol találjuk meg a hűtőventillátor reléjét pontosan?
Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) Epu2 válasza Zsuzsa75 hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Ez a hármas nem relé probléma. Keress rá elektromos rajzokra.
(#) janigel válasza Zsuzsa75 hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Keress kiolvadt biztosítékot.
(#) szs válasza Zsuzsa75 hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Ahogy janigel mondta: először a biztosítéktáblán kezdj.
De sokkal valószínűbb, hogy hát az idő nagy úr, neghát az előző tulaj kókánykodása mint nekem a Ducaton tehát a vezetékek, vezetékcsatlakozázok a csúszósarukon 20 év után már igen felülvizsgálandók. És ha szigetelőszalagot látsz bármelyik vezetéken, azt mindenképp cseréld. (Kókányolásnyom, alatta még forrasztás is lehet. Motortérben lengő vezeték közepén... Brrr.)
A hűtőventillárort egy "gomba" kapcsolja, az a hűtőbe van becsavarva, a két vezetékét kell lehúzni, összeérinteni, ha nincs előtte kókànykodás, akkor menni fog a ventillátor. Ekkor a gombát kell cserélni. Ha nem megy, és vezetékbaj sincs, direktben kell áramot adni az akkuról a ventillátornak. Ha nem megy, ő a cserés. Ha megy, visszatérni az előzőkhöz.
Én egy öreg autón (nem csúfolódás, az enyém is húszéves) vezetékszakadás, rohadás, legjobb esetben sarucserén gondolkodom.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2020
(#) deakgyuri hozzászólása Júl 8, 2020 /
 
Sziasztok,

Van egy 5V relém, aminek 71mA a nominálja és 75%-tól tud behúzni. Viszont nekem csak 5V 15mA áll rendelkezésre. Létezik olyan relé, amit már 15mA be tud húzni? Ha nem milyen megoldást javasoltok, merre induljak?

Köszönöm!
(#) Bakman válasza deakgyuri hozzászólására (») Júl 8, 2020 / 1
 
5 V-os Reed relé (500 Ohm-os behúzótekercs): TME. Cserébe nagyon kis áramot tud kapcsolni.
(#) deakgyuri válasza Bakman hozzászólására (») Júl 8, 2020 /
 
Köszönöm!

Eddig AC 230V-ot kellett volna kapcsolni ( Conrad )

De úgy gondolom, hogy cserélem a visszajelzőt, mert 24V elérhető az eszközben.Így egyszerűbb lesz.
(#) Fidel hozzászólása Júl 10, 2020 /
 
Sziasztok!
Több eszköznél futok mostanában bele, hogy az audió jelszint, amit kiadnak a készülékek, az nagyon haloványan képes meghajtani az erősítő, vagy a dolby dekóder bemenetét!
Van BT meg wifi transmitter, optikai konverter is, mindegyik jóval az elvárt alatt adja ki a jelet a kimenetén érzésre az 50%-a.
Van valami módja, hogy a kimeneten nagyobb jel tudjon kijönni, konkrétan a csatolt panelen ha a kék 3.5-ös jack lábainál lévő ellenállásokat kicsit kisebb értékűre cserélve emelkedne a jelszint, más káros hatás nélkül?
Ha jól láttam, 4.7k-sak vannak most ott, javulna a helyzet 39k val? Vagy ez ennél bonyolultabb?
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2020
(#) Bakman válasza Fidel hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
Jack csatlakozó lábainál? A fej/füllhallgató kimenet nagyban különbözik a vonali kimenettől (Line out). Egy füles kimenetről nem lehet jól meghajtani egy erősítő bemenetét.
(#) Fidel válasza Bakman hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
Biztosan igazad van, de jó, hogy ezt mondtad, mert van az optikai átalakító panelen RCA kimenet is, majd kipróbálom azon keresztül is, ha jól gondolom, akkor alapból az RCA- van kiadva, és ha bedugom a jack csatlakozót, akkor leválasztja az RCA-t.
Viszont a BT és a wifis transmittereken csak jack csatlakozó van, de nem hiszem, hogy azok füleshez lettek csak kitalálva, annak nem sok értelme lenne!
(#) Bakman válasza Fidel hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
Az alapvető "probléma" ott lehet nálad, hogy a füles kimenetén alacsonyabb feszültségszint van, mint a vonali kimeneten. A hangszórók jóval kisebb ellenállásúak, mint az erősítők vonali bemenetei, más-más feszültségszintet igényelnek.
(#) Fidel válasza Bakman hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
És mi a megoldás? Lehet másik bemenetre kellene rakni az erősítőn, gondolom, a lemezjátszó túl érzékeny lenne hozzá, a tuner-t még nem próbáltam, cd és aux szerintem majdnem egyforma.
A kütyükön meg ennyi a kimenet:

Bt.png
    
(#) ColT hozzászólása Júl 11, 2020 /
 
Hello,

Tudhat valaki segíteni bin file -> hex konverzióban?

Konkrétabban Samsung TV-re kéne eeprom-ot írnom (haver elrontotta a Micom proci tartalmát). Van működő íróm, meg egy hidegrázós minőségű orosz progi (Postal2), ami tudja írni azt a procit. Írja is, de a tartalom csak .bin-ként van meg.


Amit nem értek :
- felírom a .bin -t, persze közli, hogy nem lehet visszaellenőrizni, de mondjuk felírja (és nem működik vele a TV)
- a korábban kiolvasott eredeti tartalmat ha visszaírom, azon végigmegy a verify is, csak ugye azzal sem működik a TV, mert az a tartalom részben törölt



Amit a progi olvas .hex kiterjesztéssel, az így néz ki :
:020000040000FA
:100000000204EC0206A0002200000002200B000007
:10001000000000022013000000000002201B00006E

Ez milyen formátum? Hogyan lehet egy natúr .bin file-t ilyenre alakítani?

Sajnos a TV gyári szoftveréből nem tudom kinyerni azt a file-t, mert még csak hasonló sincs. Valószínű az a szoftver nem tartalmaz Micom upgrade-t.


Köszi minden tippet
(#) Bakman válasza ColT hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
Töltsd fel ide a .bin fájlt is.
(#) proli007 válasza ColT hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
Egyébiránt ez egy Intel HEX formátum, amit a BIN2HEX programmal átkódolható.
(#) tegez hozzászólása Júl 12, 2020 /
 
Szerbusztok .
Egy inverteres hegesztőben kiment az ic 40T65QES tudnátok tippet adni hol tudnám beszerezni.Előre is köszi .
(#) granpa válasza tegez hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
[b]Vásárlás, hol kaphatótémában.[/b]
(#) ColT válasza proli007 hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
Erre voltam kíváncsi, köszi. Át is alakítottam azóta.
És közben beröffent a TV! Tényleg írásvédett volt ugyanis a Weltrend, és a szerencsétlen orosz tákolmány kicsit sem segít abban, hogy megtudd, mi baja.

A menet a következő :
Postal2 elindít, Philips (Weltrend) kiválaszt. Set ISP/Out ISP gombbal kiveszed ISP módból. Ekkor a Status gombbal lehet procitípust váltani, amit az üzenetmezőben látsz. Ha alapon hagyod, az az Auto, de akkor nem ismeri fel jól a 805-öst, és...
...nem tud írni bele, mert az a dög írásvédett. Ha a program egy tök más pontján levő "Out ISP" és "Status" gombjaival átváltod a típust a pontos procira, akkor van a kimenetben "Unprotect" sor... És úgy működik...

Na meg ki kell venni ISP módból a Weltrend-et a TV indulása előtt "Out ISP" gomb...
(#) bviktor hozzászólása Júl 13, 2020 /
 
Sziasztok

Van egy dekopírfűrészem aminek lehet(ne) állítani a fordulatszámát. Sajnos nem működik a szabályzás, csak a maximum-ra állítva indul el. Ahogy elkezdem levenni a fordulatot rögtön leáll mitnha egy kapcsolót kapcsolgatnék ki-be. Ez ilyen racsnis tekerő, tehát 6-ról 5-re ugrik ahogy tekerem és így tovább, de egyből leáll. Csináltam pár képet az elektronikáról , hátha tudtok tippet adni mi lehet a hiba forrása.

(Szétszedés után láttam az egyik vezeték sérült, majd kicserélem de szerinem nem az okozza a hibát.)
(#) Gafly válasza bviktor hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Tipikusan eltörött a potenciométer pálya.
(#) bviktor válasza Gafly hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Értem, akkor potenciométer csere és frankó lesz? Vagy javítható a törött pálya valahogy mert elég egyedinek tűnik ez a "tekerő".
(#) Gafly válasza bviktor hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Szemrevételezés és mérés kérdése a döntés.
Következő: »»   3479 / 3940
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem