Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HP nyomtató hibák
 
Témaindító: lujdzsi, idő: Okt 12, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 8
(#) janigel válasza janigel hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Az is jó lehet, ha feltenne valaki egy beállító drivert hozzá XP 32 bit alá.
Köszi.
(#) Szasza9668 hozzászólása Szept 8, 2019 /
 
Sziasztok!

Nem hiba csak segítség kellene. Túrtam a netet de nem találtam megoldást. laserjet 1100 kellene hozzá hegesztenem egy d-link print szerverhez. Bővebben: Link
Nem is tudom mit keressek hozzá...

Így tudnék nyomtatni bárhonnan.

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2019
(#) NickE hozzászólása Szept 28, 2019 /
 
Van egy HP Deskjet 2545 nyomtatóm, amibe 650-es patron megy. Elég drága, mert fejjel együtt van a patron. Tettem bele utángyártott patront, ami általában megfelel a célnak, de fóliára sokkal jobban nyomtat eredeti patronnal. Az a baj, hogy már felbontottam és betettem az utángyártottat, de most mégis jobb lenne az eredeti, ezért vettem egy eredetit is. Mindenhol azt tanácsolják, hogy ne bontsuk fel a patront, ha nem használjuk, mert beszárad, stb... Hogy lehet mégis cserélgetni és lekonzerválni a nem használtat, hogy ne menjen tönkre? Folpack?
(#) NickE válasza NickE hozzászólására (») Szept 28, 2019 /
 
Valószínűleg ezt fogom kipróbálni:
https://www.youtube.com/watch?v=4d_uVmUfS0U
(#) tönöpö hozzászólása Okt 22, 2019 /
 
Sziasztok! Egyedinek tűnik a problémám, sajnos magam nem tudtam megoldani. Van egy HP1050A Deskjet tintás nyomtatóm. 2-3 éve van meg, eddig gond nélkül. 2 hónapja az a hiba jelentkezett, hogy a nyomtatás elkezdése után behúzza a papírt, megáll, majd kiírja a monitorra, hogy a patrontartó elakadt. ha ezt leokézom, akkor kitolja a behúzott papírlapot, majd behúz egy másikat, és arra már hibátlanul nyomtat. Sőt, ha több oldalból áll a PDF, akkor mindet kinyomtatja, tehát nem áll le, csak a nyomtatás első oldalánál jelez elakadást. Persze semmilyen papír nem szakadt bele, nincs a patron útjában semmi hiba. Ugyan ez van a lapolvasóról történő másoláskor, PC nélkül. Megynyomom a fekete másolás gombot, behúz egy lapot, megáll, majd villog a patronjelző szinkronban a hálózati bekapcs lámpával. Ha most megnyomom újra a fekete másolás gombot, akkor kitolja a behúzott 1. lapot, újat húz be, és arra már gyönyörűen másol. Leszedtem a tetejét, és látom, hogy a nyomtatás elindításakor az alapból baloldalon lévő fejegységet teljesen jobbra tolja, majd behúzza a papírt. De azt is észre vettem, hogy nem teljesen megy ütközésig a fej, kézzel még 5mm-t tudtam rajta tolni. Ekkor egy újabb nyomtatáskor a balról jobbra vágódó patronokat, hogy ne álljon meg a vége előtt 5mm-el, kézzel gyorsan elkapva fejet rásegítettem. És láss csodát, a papír behúzása után nem jelent meg az elakadt üzenet, hanem gyönyörűen elvégezte a nyomtatást. Tehát a hiba megvan, de a patronokat szállító kocsi nem szorul, kézzel akadás nélkül, könnyen lehet ütközésig nyomni kikapcsolt állapotában. de nyomtatáskor nem viszi a kocsit ütközésig a léptető motor. 2 hónapja még jó volt, tehát történt valami. de mi?
(#) tönöpö válasza NickE hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Amit vettél új patront, azon kellett, hogy legyen a fúvókákon egy beszáradás elleni speciális fóliának. Ezt ne dobd el, hanem rakd át a nem használatosra. Ami a videón van, az is jó, de az eredeti az egy speciális ragasztóval ellátott felület, ami nem hagy nyomot a fúvókákon. Ez sem hagy nyomot, mert szembe ragasztja a két celluxot, csak ez nem ragad a fúvókákra, így nem zárja le azokat direktben. De ha van egy vákuumos fóliázó géped, az még jobb lehet, mint amit a videón láttál.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Nov 16, 2019 /
 
Sziasztok

HP laserjet CP2025
Színregisztrációs hiba, mindegyik szín kb 1 mm-rel el van tolva.
Eredeti hiba, amivel hozták:
Sárga szín nincs, mint kiderült, egy régi kazetta törött alkartésze volt benne. mostmár jó, csak éppen nincs szinkronban.
Lézer tiszta kosz volt, ki lett takarítva (megörültem, hogy az a baja, de semmivel nem lett jobb.
Sajna már túl sok munkaórám van benne, hogy feladjam.
A service manualt megnézve nem látok semmi adjustment féleséget.
Tud valaki tippet adni, mi a megoldás?
Szépen, háttér mentesen nyomtatna.
Üdv
(#) morgo hozzászólása Ápr 4, 2020 /
 
Sziasztok!
Laserjet 5L nyomtatóval kapcsolatban kérnék segítséget. Saját gombjának hosszú megnyomásával a tesztoldalt kinyomtatja. Ha a pc-ről küldök neki nyomtatnivalót, a két zöld led jelzi, hogy veszi az "adást" viszont néhány másodperc múlva folyamatosan világít mindkét led, és nem történik semmi több. Ha csinálok egy rövid gombnyomást, kinyomtat a lap tetejére egy sor krix-kraxot, és vár a következő feladatra. Mi okozhatja ezt?
Annyit még hozzátennék, hogy ugyanez történik 32 bites XP, és 64 bites W10 esetén is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2020
(#) Szasza9668 hozzászólása Júl 6, 2020 /
 
Sziasztok!

Hp Officejet 6700 AIO készülék azt írja ki, hogy nem megfelelően behelyezett nyomtató fej, vagy nincs benne.

A festék patronokat ki-be rakosgatva nem javult a helyzet.
Kipucoltam az érintkezőket, nem segített.
Eredeti patronok vannak benne.

Mit lehet kezdeni vele?

Köszönöm!
(#) Szasza9668 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
Megvan a megoldás azt hiszem.
Bővebben: Link
(#) KBal76 válasza morgo hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
Hasonló tünetet láttam már kábelhibánál, csatlakozót (lpt) párszor húzd ki-be vagy cseréld le ha van másik. Protokollhiba is lehet de nem két külön oprendszeren egyszerre.
(#) morgo válasza KBal76 hozzászólására (») Júl 6, 2020 / 1
 
Köszi, de meguntam és szétbombáztam. Vettem egy új nyomtatót. De lehet, hogy venni kell másikat, az új Brother nem jó nyákkészítéshez, túl sok a luk a nyomatban.
(#) xxxyyy válasza Szasza9668 hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
Szia,

Egy próbát megér, DE:

Aranyozott felület közelébe csiszolópapírt fehér ember nem visz, én radírt sem...
Más típusú HP nyomtatónál már többször is tudtam tisztítással hasonló problémát javítani.

z.
(#) Szasza9668 válasza xxxyyy hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Szia!

A csiszolótbén is erősnek érzem.
Alkohollal lepucoltam az nem segített.
(#) Szasza9668 válasza xxxyyy hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Sajnos a rugó a sok mozgástól lekaparta a nyákról az arany felületet. Lehet valahogy pótolni? Esetleg ónnal befuttatni?

Nem vagyok rutinos ebben.

Köszönöm a segítséget!
(#) xxxyyy válasza Szasza9668 hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Elég hamar oxidálódni fog.
A fejhez menő szalagkábeleket is ellenőrizném.

Én csak azokkal foglalkoztam, amelyeknek a feje cserélhető volt. Ott is voltak KH-k. Ezeket már javítási kísérlet nélkül kukázom. Elegem lett a HP-s ipari hulladékokból...
(#) natzol hozzászólása Júl 14, 2020 /
 
Üdv.

Segítségetek szeretném kérni. Van egy HP Designjet T520-as plotter nyomtatóm, aminek véletlen eltörtem az egyik tintaszipkáját. Az új nyomtatófej bele horror: 72,000 Ft!!!
De szerencsére van egy másik tönkrement nyomtatófejem, aminek teljesen jó a tartálya. A kettőből kellene egy jót csinálni. Már el is kezdtem, szétpattintottam, a fejrészt a tartályról, és mint ahogy a fotón láthatjátok, van közötte egy érdekes ragasztótömítés, amit nem tudok beazonosítani. Nem lágy, közepes keménységű, hajlítható mint, valami műanyag.
Szerintetek mi lehet az? illetve mivel ragasszam össze a nyomtatófejet?
Nyomásállónak, vízállónak, és nem túl gyorsan kötőnek( ) kéne lennie.

Van ötletetek?

Üdv. Zoli
(#) Bakman válasza natzol hozzászólására (») Júl 14, 2020 / 1
 
Én ezt vagy hasonlót próbálnék: Bővebben: Link.

Tekintettel az eszköz árára, a tényleges ragasztás előtt teszteld. Egy papírdarabra nyomj ki fél borsónyi adagot és hagyd kötni két napig. Így ellenőrizni tudod, hogy kötés közben mennyit zsugorodik (ha zsugorodik) és mennyire marad rugalmas, már ha kell, hogy rugalmas maradjon.
(#) natzol hozzászólása Júl 14, 2020 /
 
Értem, köszönöm a tippet. A link alatt műanyag ragasztó sem jó polipropilénhet,se polietilénhez,bár fogalmam sincs ez a nyomtató fej miből van. :/ Egyez közben kipróbáltam, a régi fejet szilikon alapú ragasztóval összeragasztottam,hagytam egy napot,majd megpróbáltam szétszedni. Sajnos a fekete részhez nem tapadt, az átlátszó műanyag részről le se tudom kaparni...
(#) bbb válasza natzol hozzászólására (») Júl 14, 2020 / 1
 
A CX-80 Autoweld tuti megfogja, de akkor azt többet szét nem szeded: Bővebben: Link
(#) bitboy95 hozzászólása Dec 30, 2020 /
 
Sziasztok!

Nemrég hozzájutottam egy HP Officejet 4355 All-In-One nyomtatóhoz.
Tesztnyomtatást akartam vele készíteni de valószinüleg kicsit beleszáradt a tinta, mivel nagyon hiányosak voltak a karakterek a nyomtatott papíron, igaz kicsit kézzel bele kellett segíteni a papírt hogy elinduljon a nyomtatás, aztán mikor megint akartam tesztnyomtatást végezni már nem be se akarta húzni a papírt, és azt írja ki hogy helyezzek be papírt holott benne van, és azóta is azt csinálja, a lapolvasó funkciója viszont jól müködik. Mit tegyek?
(#) mugab válasza bitboy95 hozzászólására (») Jan 28, 2022 /
 
A. Dobd ki
B. Javítsd meg...

Vizsgáld meg miért nem akarja látni a papírt. Kapcsoló vagy opto hiba is lehet. Az hogy nem tudta behúzni a papírt lehet hogy a görgő keményedése miatt van. Stb...
(#) Lajos7404 hozzászólása Aug 26, 2022 /
 
Sziasztok.
Keresek HP Laserjet 1100 nyomtatóhoz egy USB-s adatkábelt.
usb to mini centronics cable.
Használt is jó lenne.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) KBal76 válasza Lajos7404 hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Leggyorsabban, és talán költségben is legjobban egy sima USB-LPT adapterrel járnál, amire rádugod a gyári HP kábelt. Picivel hosszabb lesz, de az még egyszer jól is jöhet.
(#) Lajos7404 válasza janigel hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Drivert le lehet tölteni hozzá a Driver Booster nevű programmal.
A telepítésénél vigyázni kell, mert még telepíteni akarja az Operát, és még valami kiegészítőt is, amik nem kellenek.
Kezelő programom van hozzá, Vuescan a neve, ami teljes verziós.
Ha kell írjál, elküldöm e-mail-ben.
(#) Lajos7404 válasza KBal76 hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Az a baj, hogy itt a nyomtató csatlakozóaljzata kisebb, és nem tűs, hanem csúszóérintkezős.
Ez nem a szokványos fajta.
(#) KBal76 válasza Lajos7404 hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
A gépbe dugandó az mind ugyanaz a DB25 csatlakozó. A másik oldala speciális (nekem is van ilyen nyomtatóm). A PC oldalit dugod USB-LPT adapterbe. Simán menni fog LPT mentes gépen, W10 alatt is.
(#) KBal76 válasza Lajos7404 hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Most az jutott eszembe, amit nem írtál ugyan le, hogy lehet neked nincs is semmilyen kábeled, azaz egyáltalán nem tudod semmihez csatlakoztatni a nyomtatót.
(#) Lajos7404 válasza KBal76 hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Igen, nincs nekem semmim De végül is könnyebben kapok mini centronics - lpt átalakítót,
és arra dugom az lpt - usb átalakítót. Köszönöm az ötletet!
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2022
(#) KBal76 válasza Lajos7404 hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Ja, és azt próbáltad hogy a nyomtató jól nyomtat, nem koszol/csíkoz stb? Az egyetlen gombot megnyomod hosszan és nyomtat tesztoldalt. Ha nem próbáltad, mindenképp tedd meg, potyára ne vegyél kábelt.
Következő: »»   7 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem