Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   484 / 489
(#) Cidric válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 20, 2019 /
 
yes i dont know this
(#) dara válasza Cidric hozzászólására (») Jún 27, 2020 /
 
Sziasztok.Megépítettem Petaxi nyákterve alapján KLY 67 ledes óráját,Hp41C programjával.Az egyik problémám hogy tükörképem van.Balra indul a videó fej motor.Meg lehetne fordítani programból?A motorvezérlö ic röl semmit nem találtam.KM3512.A tekercshez nem lehet hozzáférni akkor fordítottam volna.A másik hogy milyen távi kel hozzá?Philips kódú de melyik.Aki tud segítsen.Köszönöm.
(#) attika válasza dara hozzászólására (») Jún 27, 2020 /
 
Ki az a Petaxi?
Ő biztos nem csinált nyáktervet.
Tudtommal Hp41C nem írt programot Kly órájához, de javítsatok ki ha tévednék.
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2020
(#) dara válasza attika hozzászólására (») Jún 27, 2020 /
 
Ezzel sokat segítettél.Patexati.
(#) attika válasza dara hozzászólására (») Jún 27, 2020 /
 
Mivel fogalmam nincs mit építettél így nehéz segíteni is.
(#) dara válasza attika hozzászólására (») Jún 28, 2020 1 /
 
OK,akkor csak járatod az ujjaidat.Nem mondtam hogy Hp41C írta hozzá a programot csak könyitett a beüzemelésénél.Aki megépítette,tudna segíteni?
(#) janigel válasza attika hozzászólására (») Jún 28, 2020 / 1
 
(#) attika válasza dara hozzászólására (») Jún 28, 2020 /
 
Idézet:
„,Hp41C programjával.”


Akkor ezt értelmezhettem félre.
(#) janigel válasza dara hozzászólására (») Jún 28, 2020 / 1
 
Amíg nem teszel fel egy csomagot, (rajz, nyákterv, asm forrás és hex) ami alapján megépítetted, addig nem is várhatsz segítséget.
Esetleg patexati is tudna segíteni.
De ez csak az én véleményem.
(#) Hp41C válasza dara hozzászólására (») Jún 28, 2020 /
 
Nem írtam proramot a dsPIC -es verzióra. Csak egy féle létezik, illetve annak több verziója. Ezeket Kly fórumtársunk írta, de évekkel ez előtt Ő és Patexati is elhagyta a fórumot.
Kly propeller clock oldala
(#) janigel válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 28, 2020 /
 
Szia!
patexati időnként még be szokott nézni a fórumba.
(#) dara válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 28, 2020 /
 
Én írtam hogy nem te írtad csak kivetted a valamilyen reg kódot belöle.Ez Kly órája ti is tudjátok csak patexati nyákján.Nem akarok tőle semmit,ö csak a nyákot tervezte a szájaize szerint.Te piszkáltad a programot és Kly meg is dicsért hogy nem gondolta volna hogy valaki ezt megtudja tenni.

janigel:
Már belinkelted mit adjak még?

De a kérdésemre hogy programból lehetne e fordítani forgásírányt,meg a távi kódrol még senki nem beszélt.
(#) Hp41C válasza dara hozzászólására (») Jún 28, 2020 /
 
Szia!
Valóban módosítottam rajta néhány dolgot.
- Védelem: Kly -tól lehetett levélben kulcsot kérni. A csomagban van olyan, aminél a kulcs mindegy.
- Léptetésnél volt néni gond a magyar karakterekkel, amiknél a 7 bit 1. SingExtend helyett ZeroExtend utasítás van itt-ott.
- Kijelzés: Némi módosítás, de már nem emlékszem a részletekre.

Az óra RC5 kóddal vezérelhető, címe 20.
Command 0x00 - Menu
Command 0x01 -
Command 0x02 -
Command 0x03 -
Command 0x04 - Not used
Command 0x05 - Not used
Command 0x06 - Not used
Command 0x07 -
Command 0x08 - Decrease brightness
Command 0x09 - Increase brightness
Command 0x0A - Not used
Command 0x0B - Not used
Command 0x0C - Not used
Command 0x0D - Not used
Command 0x0E - Not used
Command 0x0F - Not used
Command 0x10 - Not used
Command 0x11 - Not used
Command 0x12 - Not used
Command 0x13 - Not used
Command 0x14 - Not used
Command 0x15 - Not used
Command 0x16 - Not used
Command 0x17 - Not used
Command 0x18 - Not used
Command 0x19 - Not used
Command 0x1A - Not used
Command 0x1B - Not used
Command 0x1C - Not used
Command 0x1D - Not used
Command 0x1E - Not used
Command 0x1F - Not used
Command 0x20 - Menu ->
Command 0x21 - Menu <-
Command 0x22 - Not used
Command 0x23 - Not used
Command 0x24 - Not used
Command 0x25 - Not used
Command 0x26 - Not used
Command 0x27 - Not used
Command 0x28 - Not used
Command 0x29 - Not used
Command 0x2A - Not used
Command 0x2B - Not used
Command 0x2C - Not used
Command 0x2D - Not used
Command 0x2E - Not used
Command 0x2F - Not used
Command 0x30 - Menu Enter
Command 0x31 - Not used
Command 0x32 - Not used
Command 0x33 - Not used
Command 0x34 - Not used
Command 0x35 - Menu ^
Command 0x36 - Menu v
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2020
(#) dara válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 28, 2020 /
 
Köszönöm a hexeket,ezekböl melyik a reg nélküli?Amit ide felraktál az van benne.
Kly egy gyári philips távit használ meg az utánépítők is gondolom meg te is megépítetted az órát valamilyen távval és nem készítettetek.Na az milyen tipus,vagy kódú.RC5 az oké,de kéne philips kód az univerzális táviba.Az hogy leírtad a cimeket nekem nem jelent semmit.
A video motornál próbáltam két tekercset megcserélni nem jött össze raktam a tekercsekre egy nyolclábú motorvezérlö ic-t,na most azzal megy a kép jó.Elindul az óra és csak scrollozza a szöveget egyfolytában az óra rész nem megy áll rajta az idő.Az infra működik,vagyis vesz,de nincs mit.
(#) dara válasza dara hozzászólására (») Jún 28, 2020 /
 
Na csak meg lett,A Kly órájának univerzális philips kódja 553!!!Ha valaki után építené.Ez valószinű hogy titkos kód,de én ideírom.Megy a csillagkapu ezerrel simám betárcsáz.
(#) dara válasza dara hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
Jól gondolom hogy az idő dátum beállításához a ds1307 nek erősen köze van?A 7-es kimeneti lába 10K fel van húzva,mégis alacsony szintet mérek.Gondolom meghalt.Véletlenül a ds1621 helyére raktam be és hőléggel vettem le.Olvastam hogy nem birják a meleget.
(#) patexati válasza dara hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
Szia!Valóban én terveztem a nyákot hozzá,de forrásom nincs hozzá kly-vel nem vagyok kapcsolatban már sajnos..Az van amit találsz nem tudok belenyúlni.Sajnos az rgb óra fejlesztése is megállt évekkel ezelőtt..Számomra régi szép emlékek.Néha beüzemelem őket és gyönyörködöm bennük . Hp41C 16f886 órája tíz éve pörög a szobámban napi 16 órát..Ez a konstrukció nagyon jól sikerült,valóban óra nem egy mindent mutogató csecsebecse..Én univerzális távirányítóval tanítottam be egy valóban tanítható távirányítót kly 67 led órához..
(#) dara válasza patexati hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
Szia. Működik a nyákod semmi probléma vele. A távi kód is meg lett csak az RTC melegitettem el.
(#) dara válasza dara hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
Sziasztok.Vettem DS1307 rtc kicseréltem,de most sem tudom állítani az időt sem a dátumot.Kicseréltem az óra kwarcot semmi.Az óra hatóra tizet mutat,a dátum 50:10:30 at.A nyák kot kínában gyártattam de kisípoltam az rtc lábait a pichez jó.Tudok lépkedni a menüben az óra dátumon kivül mindent tudok állítani, ez a része megy.A felhúzó ellálások rendben.Nem volt benne sem elem sem kondi,de raktam be kondit az rtc nek fesz a helyén.Jó lenne ha nem csak pörgö szöveg meg csillagkapu lenne hanem funkcionálna is.
(#) patexati válasza dara hozzászólására (») Júl 11, 2020 /
 
Az rtc tápnál van a hiba vagy a kiolvasás nem megy..Próbáld egy elemről meg csak az tápolja az rtc-t. Pic lábainál forrasztási hiba,zárlat,szennyeződés esetleg..
(#) dara válasza patexati hozzászólására (») Júl 11, 2020 /
 
Na az volt hogy én fél farádos kondit raktam bele,és úgy emlékeztem hogy mehet az 5V neki.Na de ezt az ic nem tolerálta mivel 3,5V max mehet neki.Csere fesz beállítás és megy az óra.Minden jó.Akkor mehet bele a ló,mivel szamár nincs,eepromba be a horse bin,beforrasztom bekapcs ló gyere elő és csigavonalban futó ábrát látok,ami a picket is lefagyasztja.Nem lehet kilépni belőle.Tulajdonképpen hol lehetne ezt a lovat előhívni?Én urc1 távit használok nekem a 2-es gombra jön elö ez a valami.Nem a demó modnál kéne lennie?Bár ott meg nincs semmi.Hp41C programját használom.Ezen kívül minde jó.Elötte a 2 es gomb nyomásánál csak villant az óra,ezért gondolom hogy ott kéne előjönni a lónak mert most ad képet folyamatosan de katyvasz.A másik pickit 2 vel égettem nem a helyén,ráköthetem az égetőt hogy be van forrasztva?
(#) patexati válasza dara hozzászólására (») Júl 11, 2020 /
 
Programozható a helyén is ezért van icsp csatlakozó rajta.. Vigyázni kell helyesen legyen rádugva illetve az rtc elemet,kondit,tápot le kell választani róla jobb ha nincs rajta..A paripa nekem nem ment és nem foglalkoztam vele..Azóta is kondival van megoldva és bármikor bekapcsolom működik.. Az időt megőrzi jó pár órát,talán napokat is..A "paripa" nincs az rtc epromban ezért nem megy különben..
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2020
(#) dara válasza patexati hozzászólására (») Júl 11, 2020 /
 
Írtam beégettem visszaellenöriztem benne van 24LC1025 ben nem az rtc ben.Az égetést meg az eepromra gondoltam nem a pic re,azt a helyén égetem égettem már többször is.Ez is már a helyén azért kérdem hogy ezt is lehet?Bár belegondolva igen.Na akkor a menüben hol kell meghivni a lovat?
(#) dara válasza dara hozzászólására (») Júl 15, 2020 /
 
Aki megépítette Kly óráját megy neki a ló?Nekem sehogy sem akar menni.Aki megépítette segíthetne.
Köszönöm.
Vagy hogy tudnék képfájlokat készíteni,betölteni.
(#) patexati válasza dara hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Nekem nem ment..Fel is adtam..
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Szia "patexdati"
jó hogy itt "látlak" Van egy kérésem kérdésem.
"Valamikor réges régen edgy messzi......." megépítettem a 67 ledes órát a te terveidddd alapján
A legutóbbi sikeres karbantartás után tökéletesen működik, de a dátumot már nem lehet beállítani 2020-ra. Lehet ezen változtatni?
(#) rolie válasza KKobra hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Szia!
Bár nem nekem írtad, és nem is építettem meg az órát, de nem lehet hogy számjegyenként kell állítani? Tehát nem 2019+1=2020, hanem előbb 2029-et állítasz, aztán a végét le nullára?
(#) KKobra válasza rolie hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Ennyire nem lehetek "hüle"? De mégis
ime akép
Ha ezt Ati olvassa körbe röhög


Köszi
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2020
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Szia! Idén még nem ment nálam ,de látom megoldódott..Egyesével kell állítani .Ez ilyen..
(#) rolie válasza KKobra hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Így legalább egy életre megjegyzed
Következő: »»   484 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem