Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   452 / 570
(#) merciboy válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
Szia
A trombitát meghagyom Lajcsinak
Akkor megcsiszolom persze óvatosan.
Köszi
(#) fokormanyzo hozzászólása Júl 8, 2020 /
 
Üdv. Mindenkinek.

Továbbra is SAUNIER DUVAL CombiTek F 28 F05 hibakód mindenkor.
Teljes tisztítás után is.
Megszűnik a hiba ha az égőt lezáró burkolatot leveszem, akkor probléma mentesen üzemel.
A ventilátor rendesen forog a nyomáskapcsoló is kapcsol.
Az égőteret is kitisztítottam. Ha a burkolatot visszateszem kb. 5-10 perc múlva megjelenik a hiba
és nem szűnik meg mint régebben, folyamatosan irkálja és leáll.
Szerintem nem a levegő oldalon van a hiba csak megtévesztő a jelzés.
(#) balazsgy válasza fokormanyzo hozzászólására (») Júl 8, 2020 /
 
Szia! Pedig éppen az, hogy a tűztéri burkolat levétele esetén jól működik, pontosan a differenciálnyomás problémájára utal. Egyszerű módja lenne az ellenőrzésnek, keresned kellene egy hasonló nyomáskapcsolót és azt beszerelve kizárhatnál egy hibalehetőséget. Talán a környéken találsz szerelőt, akinek van ilyen alkatrésze és kölcsönadni is hajlandó.
(#) fokormanyzo hozzászólása Júl 8, 2020 /
 
Hello!!
Igazad van, rendelek egyet.
Bár lehoztam két szál vezetéket és mérve működik.
Viszont ha csak egy pillanatra elejt amikor nem figyelek oda akkor lehet, hogy be jön a hibajel.

Köszi a választ.
(#) balazsgy válasza fokormanyzo hozzászólására (») Júl 8, 2020 /
 
Szia! Nem biztos, hogy azonnal rendelned kellene, mert az ára húzós lehet, úgy 10-12 eFt körüli. Nem tudom, hogy nézted-e már a presszosztáthoz menő impulzus műanyag csövek tisztaságát, elég benne egy kis lecsapódott víz és már elzárhatja, illetve korlátozhatja a nyomást. E csövek le, átfújni még a tüdővel is lehet, ellenőrzöd, hogy tiszták-e, azután vissza és próba. Ha azután is hiba, csak akkor lépj tovább!
(#) fokormanyzo hozzászólása Júl 8, 2020 /
 
Üdv.!
Kompresszorral kifújtam a szilikon csövet a nyomás kapcsolót is.
Az égőteret is kitisztítottam. A ventilátor is tökéletesen működik. Más ötletem nincs.
Ha alaplap hiba lenne, gondolom le vett burkolattal se működne állandóan hibát kellene, hogy jelezzen.
Szállítással 13800 Ft a nyomáskapcsoló. Nem olcsó, de nincs jobb ötletem.
(#) fokormanyzo hozzászólása Júl 9, 2020 /
 
Üdv.:
A szörnyű duval hulladék kazánom végre jó lett.
A 2 éves kazán de ITALY elvárja, hogy évente legalább 30000 Ft-ot rá kell költeni.
Nálam az ilyen következő variáció a kuka a méhtelep lesz. A kutyának nem tudom oda adni játszani mert túl nehéz.

Üdv.: FJ.
(#) Inhouse válasza fokormanyzo hozzászólására (») Júl 9, 2020 /
 
A nyomáskapcsoló csak 13800Ft. A munkadíjjal volt 30.000, vagy már volt az idén más baja is?
(#) fokormanyzo hozzászólása Júl 9, 2020 /
 
Hozzá kell tennem, nálunk csak nyáron kellene, hogy működjön melegvizet készíteni esetleg mikor hirtelen lehül a levegő fűtésre. Aki télen hidegben akarja használni nagyon meleg ruhákkal kell, hogy fölszerelkezzen. A kazán 3 éves nagyon keveset volt használva szinte új állapotú. Az első hiba
termosztát oldalon volt a második vízoldalon. A harmadik a jelenlegi levegő oldalon. Mondanom se kell, hogy a hibák garancia idő letelte után azonnal jelentkeztek.
Kár, hogy a hulladék kazán beszállítókat nem ellenőrzik jobban és követelni kellene a minimum 5 év garanciát.
Én az elektromos megoldásra állok át, remélem a nyáron ki tart a mostani javítással.

Üdv.: Fokormanyzó
(#) balazsgy válasza fokormanyzo hozzászólására (») Júl 9, 2020 /
 
De mit csináltak a szerelők? Erről nem írtál. Mitől jött rendbe a kazán? Mi volt a hiba? A Duval egyébként alapvetően Made in France, bár Italy-ban is vannak gyárai és más országokban szintén, mára világcéggé nőtte ki magát.
(#) fokormanyzo hozzászólása Júl 9, 2020 /
 
Pontosan nem tudom, nem voltam otthon. Gáz és levegő probléma is volt, plusz programozgatás.
A feleségem szerint sokáig küzdött vele, mert a hiba mindig visszatért. Azért nem vagyok benne biztos, hogy sikerült megjavítania.
Előfordult, hogy tisztogatás után 2 napig is jól működött. Innentől kezdve én egy fillért sem költök többet rá. Ha nem lesz sikeres a javítás, fölajánlom neki, hogy vegye meg alkatrésznek. Ha nem akkor mindenki így járt. Holnap megveszem a hőcserélőt a biztonság kedvéért. Ugyan is melegvíz nélkül lehet élni viszont nem kellemes és ha még fizetni is kell a semmiért az már nagyon nem.

Üdv.: A fokormanyzo kilép.
(#) szaka hozzászólása Júl 10, 2020 /
 
Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, de van kaptam egy Honeywell DVI 980 Mod. 05 gyujtásvezérlő panelt. A hiba, hogy az ion áramot nem méri.
Javított már valaki ilyen hibát?
(#) freeJoco hozzászólása Júl 10, 2020 /
 
Sziasztok! Saunier Duval Semiatec kondenzációs kombi kazánnal küzdök. Szinte új a kazán, bár három éve lett beépítve, de sokáig egyáltalán nem használtuk, összesen eddig 130 köbméter gázt fogyasztott. Leginkább csa HMV előállításra használtuk, fűtésre egyáltalán nem. Egy -két hónapja játsza a következőt: A melegvízcsap megynyitását követően elkezd működéni, de többszöri kattogás után ( gondolom gyujtási kisérletek) leáll, majd F 28 hibakódot ír ki. Szétszerdés után a gyujtó érintkezőket megtisztítottam, ezt követően egy-két alkalommal rendesen begyújtott és működött, de aztán ismét hibajelzéssel leállt. Ismét szétbontás, tisztítás, ismét működött pár alkalommal. Ezt csinálja már sokadszorra. Mi lehet a gond?
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2020
(#) balazsgy válasza freeJoco hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Nem ismerem e kazánt, de a kezelési utasítása szerint:
F.28 Sikertelen gyújtás
Három sikertelen gyújtási kísérlet után a termék üzemzavarra kapcsol.
1. Ellenőrizze, hogy nyitva van-e a gázelzárócsap.
2. Nyomja 1 másodpercig a hibatörlő gombot.
Ezt a módszert próbáltad már?
(#) brugo hozzászólása Júl 17, 2020 /
 
Jó napot kivánok,
Buderus kondenzációs kazánom nem gyújt be, az ionizációs elektróda ellenállésa a test felé 50 M
cseréljem ki ?
(#) JZoli válasza brugo hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Az ionizációs elektróda csak a láng meglétét figyeli. Nem sok köze van a begyújtáshoz, maximum, akkor ha az egyben a gyújtóelektróda is egyben.
Ventilátor megy? Gyújtószikra van?
(#) brugo válasza JZoli hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
2 másodpercre begyujt és annyi .
(#) JZoli válasza brugo hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Azt írtad, hogy nem gyújt be. De mindegy az a 2 másodperc elég kevés. Így előfordulhat, hogy az ionizációs lángőrzéssel van baj. Az a vezeték ami az elektródához megy egy helyen meg van szakítva egy csatlakozóval. Azon kellene áramot mérni 5-10-15 uA-t kellene ott mérni, ha minden jó.
(#) freeJoco válasza balazsgy hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Próbáltam természetesen ezt is. Azonban végül meglett a probléma oka. Tanulságul a hasonló helyzetbe kerülőknek: A gyujtóérintkező ugyan működőképes volt, azonban a szigetelése gyujtás közben átütött és így a szika nem az elektróda végén keletkezett, ezért nem tudott begyújtani. Az elektróda cseréje oldotta meg a problémát! Erről úgy tudsz meggyőződni, hogy kicsavarozod az elektródát és ezt követően próbálod ki a gyújtást. Ha a kiszedett elektróda esetében a szikra nem a végeinél keletkezik akkor az kuka!
(#) brugo válasza JZoli hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Köszönöm a segitséget !
Kicseréltem a ionizációs elektródát és minden tökéletes lett !
(#) TCS64 hozzászólása Júl 20, 2020 /
 
Sziasztok,
Egy Bosch Condens 3000 kazánnal vannak gondjaim. 7 éves, alapvetően jól működik, meg vagyok elégedve vele.
Egy ideje a következő jelenség lépett fel:
Meleg víz készítésének elején (de csak akkor, fűtés indulásakor jól működik) periódikusan visszatérő, lüktető hang hallatszik az égőtérből. Ilyenkor a láng is megnő kb. 0,5 - 1 másodperc időtartamra. Ahogy telik múlik az idő, egyre hosszabb idő után áll vissza a normál működés.
Régebben 5-6 másodperces lüktetés után, jelenleg 10-15 másodperc után szűnik meg a hang.

Előre is köszönöm a tanácsokat.

üdv.: CS.
(#) JZoli válasza TCS64 hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Mikor volt vízkötelenítve, és kitakarítva? Lehet, hogy a lerakódások miatt reagál lassabban.
(#) zoszka válasza TCS64 hozzászólására (») Júl 22, 2020 /
 
Dugult az égőtér.
(#) TCS64 válasza JZoli hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Kétévente kihívatok egy öreg szakit aki lelkiismeretesen kitakarítja, drótkefézgeti a dolgokat összhangban a gyári ajánlással.
Egy dolgot nem tett meg eddig, a vízkőtelenítést folyadékkal. Eddig is úgy gondoltam, hogy itt van a probléma, most zoszka és JZoli válasza csak megerősített ebben.
Tudtok ajánlani valami speciális folyadékot? Gondolom nem célszerű nekiesni ecettel.

Köszi.
(#) juszuph hozzászólása Júl 23, 2020 /
 
Kedves Fórumtagok,

segítséget kérek BUDERUS 2520 C Kombi készülékem vezérlő paneljának javításához. Kapcsolási rajz, esetleg javította már valaki ezt a vezérlést, vagy ismeri. Bármilyen információ segítséget jelenthet. Előre is köszönöm. Üdv: juszuph
(#) farkasildi hozzászólása Júl 23, 2020 /
 
Üdv Mindenkinek!
6 éves Bosch márkájú GAZ 3000 turbós kombi kazánom van. A probléma: Az elején rendesen bekapcsol a kazán, aztán amikor felmelegedett a víz, kb. 20 mp-enként elalszik a láng, majd újra meggyullad, amitől nagyon ingadozó lesz a hőmérséklet, vagyis a langyostól a forróig változik.
MELYIK ALKATRÉSZ LEHET HIBÁS?
Hónapok óta nem találok olyan szerelőt - pedig voltak köztük Boschnál regisztráltak is -, aki megpróbálná megjavítani, neki sem álltak szétszedni, újat akarnak nekem eladni. Már 2x kisavazták, meg azt mondta az egyik, hogy az egész vezérlést kéne kicserélni kb. 200 ezer forintért, de még az sem garantáltan oldja meg a problémát.
Előre is köszi a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2020
(#) farkasildi hozzászólása Júl 23, 2020 /
 
A melegvízcsap megnyitásakor a víz ingadozó hőmérséklete a gond
(#) Gombszem válasza farkasildi hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Lehet, hogy segít a vízhőmérséklet mérő NTC cseréje. Nálam legalább is segített egy más típusnál. Ez csak néhány ezer Ft.
(#) farkasildi hozzászólása Júl 25, 2020 /
 
Köszi a gyors választ! Hétfőn jön hozzám egy szerelő, megmondom neki.
(#) VIM válasza farkasildi hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Szia! Csak óvatosan a "tanácsadással" nehogy megsértődjön. Lehet, hogy így néz ki ami a mostani "bosokba" van építve. Egy amatőr ki is tudná mérni az értékét hétfőig.
Következő: »»   452 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem