Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Időkapcsoló hiba
 
Témaindító: pls, idő: Júl 12, 2020
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) pls hozzászólása Júl 12, 2020 /
 
Van egy fix 5 perces időkapcsolóm a WC ventilátor kapcsolására. A villany lekapcsolása után még 5 percig működtet egy ventilátort. Négy kivezetése van: fázis, nulla, bemenet, kimenet. Ha a bemenetre fázis kerül, a kimenetet lehúzza nullára, és a bemeneten lévő fázis megszűnte után még 5 percig ott tartja. A ventilátor motort a fázis és a kimenet közé kell kötni.
Egy elosztó szekrényben van az időkapcsoló, ahova jön egy cső a ventilátortól (8 m) hosszú, egy a kapcsolótól (5 m) és egy a lámpától (4m). Ezekben a csövekben van a vezeték a falban, a hosszát azért adtam meg, hogy kiszámítható legyen a vezetékek hossza.
A kapcsolótól jövő szál megy az időkapcsoló bemenetére, és onnan tovább a lámpára. Az időkapcsoló kimenete megy a ventilátorra, aminek a másik vége a fázison van. Mindez 1,5-ös tömör réz vezetékkel volt bekötve.
Hibátlanul működött több mint 10 évig. Egy lakásfelújítás során az 1,5-ös tömör vezetékek 0,75 -ös sodrott vezetékre lettek cserélve. Egyéb változtatás nem történt.
Azóta a következő a hiba: A WC lámpa felkapcsolásakor elindul a ventilátor, de nem áll meg a lámpa lekapcsolása után 5 perc leteltével sem. Ha a WC lámpa lekapcsolása után a vezetéket is leveszem az időkapcsoló bemenetéről , és az szabadon lóg a levegőben, akkor viszont leáll 5 perc múlva.
Van valami tippetek, hogyan javítható a vezetékek 1,5-ösre vissza cserélése nélkül?
(#) pipi válasza pls hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
Nem hiszem hogy a kábelkeresztmetszet számítana, a 075-ös röhögve el kell vigye ezt a teljesítményt... Valami más is változott, csak nem gondolsz rá...
Inkább valami "zavar" van az erőben, (ha nincs elkötve) valami megszórja a kábelt, és ezért bekapcsolva érzi magát. Nem lehet hogy glimmlámpás kapcsolóra lett cserélve, és a glimmen keresztül "pici fázist" kap?
Ha csak valami kapacitíven megszórja, akkor a bemenet és a föld közé próbálj betenni pl 330K ellenállást
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2020
(#) Gafly válasza pipi hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
És/vagy "energia takarékos" izzó van a hagyományos helyett.
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
10 év nagy idő. Lehet, hogy a soros vagy párhuzamos kondenzátor adta fel a harcot.
(#) Doky586 hozzászólása Júl 15, 2020 /
 
"energia takarékos" izzó és vagy világítós kapcsoló..
(#) pls válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 30, 2020 /
 
Kicsit késve válaszolok, de 5 unoka van a nyakamon, semmire nem jut időm. A világítós kapcsoló glimmjére nem gondoltam, igazatok lehet. A rajta folyó áram elég lehet, hogy bekapcsolva tartsa. Csak arra nem emlékszem, hogy a kapcsolót mikor cseréltem le, a felújítás alatt hosszú ideig nem volt a ventilátor bekötve. Többek között azért sem, mert időközben a szellőzőcső külső végébe belefészkelt egy valószínűleg vörösbegy pár, (szürke, de amikor repül látszik, hogy vörös a szárnya alsó fele és a hasa). Nem akartam kárt tenni bennük, megvártam, amíg kirepülnek a fiókák.
Az égő régen izzószálas volt, most 7W-os, LED-es, de nem tartom valószínűnek, hogy ez okozza, mert arra biztosan emlékszem, hogy azt még az átalakítás előtt cseréltem ki.
Ahogy az unokák hazamennek, és ráérek, kikötöm a glimmet. Ha úgy jó lesz, akkor a glimm helyett rákötöm a folyosó világítást, hogy jelezze, ég a villany a WC-ben. Az is LED égő, nem nő meg jelentősen a fogyasztás, ha abban a pár percben ég, amíg valaki a WC-t hsználja.
Majd jelentkezem az eredménnyel.
(#) pls válasza pls hozzászólására (») Aug 8, 2020 /
 
Kicseréltem a kapcsolót egy olyanra, amiben nincs glimm lámpás visszajelző. Igy minden rendben. Valóban a glimm égőn keresztülfolyó kis áram tartotta bekapcsolva az időzítő kapcsolót.
Köszönöm a segítségeteket, Doky586 válasza volt a megoldás, neki külön is köszönet.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2020
(#) Fiatal hozzászólása Dec 28, 2020 /
 
Én nem egy egyszerű időkapcsolóról beszélek,hanem egy kisméretű programozható elektronikus időkapcsolóról
(#) Bakman válasza Fiatal hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Üdv! Hol? Ez az egyetlen hozzászólásod a fórumon.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2020
(#) Fiatal válasza Bakman hozzászólására (») Dec 29, 2020 /
 
Üdv:Egyszer már leírtam,de ezek szerint rossz helyre kapcsoltam mert nem jelent meg.
Adva van egy mosógép amit naponta csak egy alkalommal két óra időtartamra szeretném ha működne,én úgy gondoltam ezt megoldani,hogy a vízbeeresztő szelep egyik vezetékét megszakítva belekötöm egy kisméretű elektronikus (ami nem zúg nem kattog) programozható időkapcsolóba,amit beépítek a mosógép burkolata alá avatatlan szemek és kezek elől,nos ilyen kapcsolót eddig nem találtam.
Ha valakinek esetleg jobb ötlete van a probléma megoldására,szívesen meghallgatom.
Köszönöm
(#) elactrofan válasza Fiatal hozzászólására (») Dec 29, 2020 /
 
ennek mi a gyakorlati értelme?
Kihúzod a konnektorból az nem járható út?
(#) pipi válasza Fiatal hozzászólására (») Dec 29, 2020 /
 
Hali!
Albérlő reggeltől estig mos?
A fő villanyt kellene megszakítani, akkor legalább látszik mikor működhet...
Vedd figyelembe, az időkapcsoló órák nem pontosak, elcsúsznak hosszútávon, meg áramszünet esetén ha nincs benne elem...
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2020
(#) Bakman válasza Fiatal hozzászólására (») Dec 29, 2020 / 1
 
Ha a vízbeeresztő szelepet kapcsolod ki, attól még működik a mosógép csak hibát fog jelezni.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem