Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   251 / 315
(#) proli007 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 5, 2020 /
 
Hello! Nincs benne balansz? Akkor mi az a sok aprótalpú benne?
Egyébként én javítottam egy négy cellás aksipakkot (cella átkötő szakadása volt, meg a BMS egy pontja nem volt bekötve), az csak akkor adott kimeneti feszültséget, miután ráraktam a töltőt.
(#) Kovidivi válasza proli007 hozzászólására (») Júl 5, 2020 /
 
Sajnos tényleg nincs benne balanszer áramkör. Oda nagyobb tokozású ellenállást ültetnek be. Ez a BMS úgy épül fel, hogy 6db 1S védelmet használnak, ezeknek a dedikált IC-knek kell a sok passzív alkatrész. Aztán ezeknek a kimenetét kötik össze, és ez engedélyezi vagy tiltja a töltést. Tehát a SOT23-6 a dedikált 1S védelem, a két tranzisztor pedig a szintillesztés és a logikai kapcsolat, a FET-eknél pedig a fő kapcsoló félvezető SOT23 tokozásban.
Az automatikus visszakapcsolás IC függő, van amelyiknél módosítható is.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2020
(#) hobor99 hozzászólása Júl 20, 2020 /
 
Sziasztok!

Bosch csavarozó 9.6V-os Ni-Cd akkuját cseréltem lithium-os cellákra.

3db LG HG2 18650 3000 mAh
BMS 3S 25A

Tölthetem-e a régi töltöjével?
(#) antiktelefon válasza hobor99 hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Nem igazán kéne. 12.6V körül van a feltöltött akku, amit valószínűleg ez is tudna, mert kis terhelésnél megugrik a feszültsége. Azonban nem tudni, milyen a BMS, valószínűleg jelentősen nagyobb áramot venne fel, mint amit ez tud. Li-ion esetén 700-1200mA töltőárammal simán számolj, és ez még a kímélő töltésnek számít. Mi a BMS típusa? Normális akkutöltő elektronika korlátozza a töltőáramot, de a kínaiaknál ki tudja. Labortáppal ki tudod deríteni, állíts be 12.7V-ot, és 2A áramkorlátot, és lemerült akkuval nézd meg, mekkora áramot vesz fel a pakk.
Sőt, sok akkuvédelmi túltöltés, mélykisülés, túláram védelmi panelt BMS-ként adnak, de nem tartalmaz balancer kört, így akkutöltésre teljesen alkalmatlanok.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2020
(#) Bakman válasza hobor99 hozzászólására (») Júl 20, 2020 1 /
 
A válaszokat lásd itt: Bővebben: Link.
(#) hobor99 válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
(#) tothbela válasza hobor99 hozzászólására (») Júl 20, 2020 / 1
 
Nekem egy átalakított 12V-os laptop töltő lett az alany. Itt is meg kellett oldani, hogy 12 helyett 12,6V-ot adjon ki, valamint lecsökkent töltőáram esetén csökkenjen a töltőfeszültség.
(#) antiktelefon válasza hobor99 hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Hát fogjuk rá...
A leírás ellentmond a képen a táblázatnak.
A lényeg: ne bízz a túltöltés védelemben, mert ez egy kínai izé. CC/CV módon töltsd, 12,7V-ra (hogy a kábelen eső feszültséget kompenzáld).
A legegyszerűbb egy áramgenerátoros móddal rendelkező dcdc konverter talán. Az áramot állítsd be rövidre zárt kimenettel mondjuk 0.8A-re, majd terheletlenül állítsd be a kimenő feszt 12.7V köré. Ha a töltés végén nem éri el az akkupakk a 12.6V-ot, akkor sok esik a kábeleden, állítsd feljebb a kimenetet. Ezt a dcdc modult akármilyen dugasztápról, régi laptoptápról, pctápról tudod táplálni.
(#) kiszebra hozzászólása Júl 25, 2020 /
 
Sziasztok!

Használok régóta egy védőelektronikát 3S pakkhoz, és most észrevettem, hogy a cellák nagyon eltérő kapacitásúak lettek. Ez természetes vagy létezik, hogy ez nem is tud balanszer funkciót?

IMG_8329.JPG
    
(#) Kovidivi válasza kiszebra hozzászólására (») Júl 25, 2020 / 1
 
Én nem látok balanszáló ellenállásokat sehol.
(#) kiszebra válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Akkor ezt nemnek veszem. Kár, hogy balancerként is volt hirdetve és közben több cellát károsított.
(#) Kovidivi válasza kiszebra hozzászólására (») Júl 25, 2020 / 1
 
Nem károsított az semmit. Csak az egész pakk teljes kapacitása lett kisebb, mert a cellák elcsúsztak egymástól. Ha rendesen balanszolva feltöltöd, visszakapod az eredeti kapacitást, minusz ami az elhasználódásból ered. Sok eladó hirdet hibásan, de ha megnézed a nyákot, nagyjából látszik, hogy mit tud. Jól gondolom, hogy a hátoldal üres?
Ha akarsz, be tudsz építeni csak balanszer nyákot a BMS-ed mellé.
(#) Bluger hozzászólása Júl 26, 2020 /
 
Sziasztok
Készítettem egy 4s2p akku pakkot egy 4s balanceres elektronikával. Minden akku jó, rendesen leadja 0-16,8 V-ig a feszkókat de a bms-en csak 13,8V jön ki. Mi lehet a gond.
(#) Kovidivi válasza Bluger hozzászólására (») Júl 26, 2020 / 1
 
Van olyan BMS, ami csak töltés után engedélyezi a kimenetet, vagy terhelésre "kapcsol be".
(#) Bluger válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Köszönöm, kipróbálom.
(#) Bluger válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Nem jött be
Terhelésre teljesen leesik a feszültsék majdnem 0 V-ra. Néztem külön külön a pakkot de semmi, valószínüleg akkor a bms lesz a ludas.
(#) Kovidivi válasza Bluger hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Vagy rosszul kötötted be a pontokat!
(#) Bluger válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Többször is átnéztem, a bms-en meg elég nehéz rosszul bekötni ha már fel vannak iratozva.
(#) Kovidivi válasza Bluger hozzászólására (») Júl 27, 2020 /
 
Küldj egy képet, ahol a BMS és az akksik is látszódnak. Hidd el, be lehet kötni hibásan. Ha végigméred multival a pontokat a "B-" -hoz képest, szép soban meg kell lennie a növeksző feszültségnek 4.2V-onként.
(#) Bluger válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 27, 2020 /
 
Nemtudom mennyire lehet kijönni belőle.
(#) Mackrim hozzászólása Júl 27, 2020 /
 
Sziasztok! Elnézést de nem tudtam melyik csoportba tegyem fel a kérdésem, ezért kérem ha lehetséges akkor jó lenne ha maradhatna. Építettem egy speciális akkumulátortöltőt, mellyel a teljesen tönkrement ólomsavas akkumulátort is vissza lehet tölteni, tehát korábban nem tudott töltőáramot felvenni. Én csak az akkumulátor töltéssel foglalkoznék ha lenne rá piac, tehát magát a töltőt nem árusítanám. A töltőre, hogy ezt vállakozásszinten tudjam csinálni, kell-e CE tanúsítvány, illetve ezt a tevékenységet milyen engedélyekkel tudnám folytatni? Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Kovidivi válasza Bluger hozzászólására (») Júl 27, 2020 /
 
Sajnos nem egyértelmű a fotók alapján a bekötés. Nem tudok segíteni. Multival a megfelelő feszültségeket méred a 0V feliratú ponthoz képest?
(#) Bluger válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 28, 2020 /
 
Igen, anélkül rá se kötöttem volna s bms-t.
(#) kiszebra válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 28, 2020 /
 
Nincs a hátulján semmi. Rendeltem balanszer nyákot, talán még idén ideér.
Hogy érted, hogy elcsúsztak? Intelligens töltővel lemértem és a három cellla kapacitása kb. így alakul: 1500-2000-2200 mAh. Ez nem lehet a balanszer hiányától? Ekkora lenne a gyártási szórás?
(#) fecus válasza Bluger hozzászólására (») Júl 28, 2020 /
 
Ha képen látott módon kötötted be az akkukat akkor kettőt/négyet a foglalatra nyomtatott polaritásjelzéssel ellentétesen kellett beletenni a foglalatokba. Biztosan úgy tetted bele?
Most raktam össze egy pont ilyen blokkot azért kérdezem.
Ezekben a foglalatokban minden aksi egy irányba áll a jelzés szerint.
(#) Bluger válasza fecus hozzászólására (») Júl 28, 2020 /
 
Igen, úgy kötöttem.
(#) jimmi12 hozzászólása Júl 29, 2020 /
 
Sziasztok, a képen látható akkupakkal kapcsolatban érdekelne a véleményetek, a kapocs feszültség 0V, ezt még életre lehet kelteni vagy kuka?
(#) bbalazs_ válasza jimmi12 hozzászólására (») Júl 29, 2020 /
 
Szedd le a műanyag védőt és cellánként nézd meg.
Előfordulhat, hogy túláram vagy rövidzár miatt egy cella védelme megszakadt odabent, ezért az egész soros 0V-ot mutat.

De ha ennyire lemerült, akkor általában kuka. Ha még vesz is egy kis töltést, nem lesz erős cella, az biztos.
(#) ati101 hozzászólása Aug 2, 2020 /
 
Adott egy 2S 7,4V 8,4V 5A BMS védő áramkör 2 db 18650 akkumulátor cellához.
Egy PIC áramkört táplálna hálózati kimaradás esetén, a beállított adatok megőrzése érdekében.
Azt olvastam, hogy ha a töltés eléri a 8,4 V-ot akkor nem tölt tovább (nem lehet túltölteni). A kérdésem az, hogy folyamatosan rajta lehet hagyni az áramkört üzemeltető feszültségen? Ha áramkimaradás van a töltése (ha már feltöltött akkor a szüneteltetett töltés) átvált kisütésbe. A kisütési feszültség 5,6V alá esik szintén lekapcsol, megakadályozva ezzel a mély kisülést!

A válaszokat előre is köszönöm.
(#) Epu2 válasza ati101 hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Folyamatos töltés alatt elég kicsi a hiszterézis, a ki be kapcsolás között. Általában nem javasolják, de nem tudom miért.
Következő: »»   251 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem