Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Termisztor
 
Témaindító: esoma, idő: Ápr 10, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 4
(#) deexteer hozzászólása Feb 8, 2015 /
 
Köszönöm, közben kiderült hogy műanyaggal van bevonva, lekaparva már 1n4148 méretű lett, piros színű, a közepén az üveg tokon belül ezüst csík van.
(#) proli007 válasza deexteer hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
A Conrad-nál lehet ilyen NTC-re szert tenni..
(#) deexteer hozzászólása Feb 8, 2015 /
 
Ez lesz az, köszönöm!
(#) Digerist hozzászólása Jún 24, 2016 /
 
Hello
Nem tudtam hová irjak.
Lenne egy SCK 253 alkatrész ami egy termisztor lenne tudomásom szerint de nem lelek rá információt
valahol azt irja, hogy
25 foknál 25 ohm és max 3A -45+200
máshol 3 ohm és 14,5 A

milyennel lehet helyettesíteni?
(#) gerenk válasza Digerist hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Szia !
Itt az információ.
SCK Power Thermistor
Tárcsaátmérő 25 mm 30 ohm ellenállás 25 C fokon, 5 A terhelhetőség
(#) Digerist válasza gerenk hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Oké kösz szépen .
(#) amex válasza gerenk hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Szia, szeretnem kerdezni, hogy az NTC 5D-13 kodolasu termisztornak megtudnad e mondani mi a feladata egy kapcsolo uzemu labor tap, primer oldalan a fokapcsolo utan a fazisra kotve?
Koszonom a segitseget elore is.
udv.
(#) kadarist válasza amex hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Szia!
Csökkenti a bekapcsolási áramlökést, mert ugye hidegen nagyobb az ellenállása, mint melegen.
(#) gerenk válasza amex hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Szia !
Írtam az üzenetedre. Az 5D-13 NTC 5 ohm ellenállású 25 C fokon és 5A áramot tud tartósan átereszteni.
(#) gerenk válasza amex hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Ennek kell helyettesítőt keresni
(#) vision61 válasza gerenk hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Szia!

Ha nem sürgős, pl. e-bay
Vagy ha elfér, STW20NK50Z.
(#) hal111 hozzászólása Márc 11, 2017 /
 
Kis segítségre lenne szükségem. Van egy törött termisztorom, aminek az adatlapjáról mellékelek képet. Ehhez lenne szükségem csere darabra, de itthon csak ezt találtam: Bővebben: Link

Jó nekem akár Ebay, vagy Aliexpress is, bár ezeken én nem találtam helyettesítő darabot, csak SCK-2R55-öt.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2017
(#) kadarist válasza hal111 hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Nem kell atompontos egyezés, mert ez csak egy bekapcsolási áramkorlátozó. Keress egy másik 6A-es típust, már ha tényleg olyanra van szükséged.
(#) Ge Lee válasza hal111 hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Tessék, de van a lomexben is.
(#) fakóló hozzászólása Ápr 16, 2017 /
 
Üdv.
Segítséget kérnék termisztor ügyben. Van egy kis hűtő amiben két termisztor van (alsó felső rész) és az egyik tönkrement hogy lehet meghatározni a paramétereit mert feliratot nem találok rajta. A működőn tudok mérni de mi alapján tudom pontosan meghatározni?
(#) Bakman válasza fakóló hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Az NTC fő paraméterét általában 25 °C-ra adják meg. Ott leméred az ellenállását, majd ellőrzés gyanánt még pár mérést csinálsz különböző hőmérsékleteken. Ha megvannak az adatok, lehet keresgélni pl. a mellékletben lévő adatlapból is.
(#) fakóló válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Köszönöm szépen.
(#) asasin hozzászólása Máj 16, 2018 /
 
Üdv! 30UF090 PTC termisztort mivel tudom helyetesíteni?
(#) proli007 válasza asasin hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Hello! Ha nem tévedek, akkor ez gyaníthatóan egy 90mA-es PTC biztosíték. Mint itt láthatók hasonlók.
(#) Dany33 hozzászólása Dec 19, 2019 /
 
Sziasztok!

Ezt a termisztor szeretném cserélni viszont nem találok itthon.
Mivel tudnám helyettesíteni?

Ez jó lehet helyette? :
https://www.tme.eu/hu/details/ntcs-16-15-4/ntv-vedotermisztorok/sr-...sives/Bővebben: Link
(#) ferci válasza Dany33 hozzászólására (») Dec 19, 2019 /
 
Szia!

A neve szerint ugyanaz.
(#) Dany33 válasza ferci hozzászólására (») Dec 20, 2019 /
 
Köszi. Remélem jó lesz
(#) Tüskeböki hozzászólása Jan 11, 2020 /
 
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. Adott egy Benq projektor tápja, azon a termisztor egy kis darabja letört. A készülék emiatt valószínűleg túláramot kapott és meghibásodott. Szerintetek javítható még a készülék? Ha igen hol találhatók belevaló termisztort? Az adatlap szerint RESISTOR/THERMISTOR NTC 50HM 3A
(#) Gafly válasza Tüskeböki hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Például.
Idézet:
„A készülék emiatt valószínűleg túláramot kapott és meghibásodott.”

Szerintem meg egyáltalán nem biztos.
(#) kadarist válasza Tüskeböki hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Szia! Inkább a tápegység belső zárlata miatt keletkezett túláram repesztette le azt a termisztor darabot.
(#) tönöpö hozzászólása Aug 4, 2020 /
 
Sziasztok! Egy barátomnak bevállaltam, hogy a fogtechnikában használt égető kemencéjét megnézem, mert sorra tönkre mentek az égetés alatt a fogacskák. Ahogy gondoltam, túlmelegszik, mert 300C fokra való beállítás (digitális kijelzés) után a kemencében én 380 fokot mértem. Már 10-15 fok különbség is megrepeszti a zománcot. Persze semmi leírás, rajz meg végképp nincs. Nem tudom eldönteni, hogy az érzékelő a rossz, vagy az áramkör. Ha az érzékelő, akkor az milyen lehet, mert itt 980 fok a vége, azt bírnia kell. Olyan csepp alakú, mint a termisztor, de olyan nagyon vékony, hajlékony kivezetése van, mint a platina ellenállásnak. És ha ki is cserélem, akkor utána kalibrálni is kellene, de csak 400 fokig tudok mérni, esetleg ezen az értéken tudnám megcsinálni. De nincs kapcsolási rajz...
Tudna valaki segíten, ötlet?
(#) tönöpö hozzászólása Aug 4, 2020 /
 
Még valami: Az érzékelő egyik kivezetéséhez valaki odaírt egy + jelet. Az ellenállása kiszerelve 23 fokon 0,3 Ohm, másik irányba 0,0 Ohm. Mi lehet ez? Mert működik, felmegy a digitális kijelző 800 fokra is, ha azt állítom be, csak nem pontos. Eddig jó volt.
(#) kadarist válasza tönöpö hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Szia!
Keress rá a hőelem kifejezésre.
(#) tönöpö válasza kadarist hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
Nagyon köszönöm!! Nézem! Még az újra kalibrálással leszek gondba.
(#) tönöpö hozzászólása Aug 10, 2020 /
 
Nagy örömömre nem a termisztor volt a rossz, mert nehéz lett volna újra kalibrálni. A termisztor jelét erősítő IC egyik lábára kötött 10 V-os referencia feszültség volt 9,5 körül, állandóan picit változva. A ref. feszültséget előállító IC 12V helyett 11-et kapott, táphiba volt, a táp szűrőkondija 82µF helyett csak 28 volt, ki volt száradva. 100 µF -ot kapott, azonnal megvolt a ref feszültség 10 V-ja. Csere a mínusz oldalon is, és tökéletes lett.
Köszönöm!
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem