Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?
 
Témaindító: kaqkk, idő: Ápr 16, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   35 / 66
(#) majkimester válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 23, 2020 / 1
 

Az aranyat nem a jobb vezetőképesség miatt alkalmazzák, hanem mert nem oxidálódik. Igazából rosszabb a fajlagos ellenállása mint a réznek (* 10^-6 Ωm):

Ezüst 0,016
Réz 0,017
Arany 0,023
Alumínium 0,028

Az olyan audio cégeknek, akik erre esküsznek minimum egy hihető magyarázattal kellene előrukkolni miért is jó a lakk nélküli panel. Persze szebben csillog az arany, csak jobb lehet ezért jó drágán adhatják laikusoknak.
(#) Massawa válasza majkimester hozzászólására (») Jún 24, 2020 /
 
Régebben egyes amerikai cégek a lötstopp helyett ( talán akkor még nem is létezett), csak az egéz panelt galvanizálták (bevonták onnal ). Nagyon utálatos volt forrasztani mert mindig levált a folia a laprol.
(#) majkimester válasza Massawa hozzászólására (») Jún 24, 2020 /
 
Az, hogy levált a fólia az inkább a rossz minőségű alapanyag következménye, nem az ónrétegé.(Ami galvanizálás helyett inkább tüzionozás lehetett.)
Ahol nincs solder mask, ott ma is bevonják, csak levegővel lefújják a felesleget, így csak vékony réteg marad.

Lásd mi folyik a JLCPCB-nél:
https://www.youtube.com/watch?v=ljOoGyCso8s
Ónozás 20:32-nél HASL
(#) usane válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 24, 2020 /
 
Idézet:
„rugalmasabbak a kritikus részletekben”

Ez talán igaz a nyákgyártásra, de másban merevebbek. pl: Kértem SMD ültetésre árat és lehetőségeket.
Csak zöld lakkra és csak saját alkatrészlistából vállalják, míg a másiknak küldeni is lehet alkatrészt és nem csak zöld nyákra vállalja.
(#) Kovidivi válasza usane hozzászólására (») Jún 24, 2020 /
 
A zöld nyák megkötés számomra érthetetlen... A saját alkatrészlista az oké, ami nincs majd beültetem én. Gondolom nagyobb mennyiségnél be lehet egy-két saját, speciális alkatrészt suvasztani.
(#) Massawa válasza majkimester hozzászólására (») Jún 24, 2020 /
 
Na jo én még akkor foglalkoztam ilyen amerikai NYAKokkal amikor Kinában még kulturforradalom volt. És az amerikai cég a NASA beszállitoja volt és a solder mask is ismeretlen volt.. ( igaz, hogy a világürben talán soha az életben nem forrasztottak semmit utolag a NYAKon).....
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2020
(#) helektro hozzászólása Aug 9, 2020 /
 
Ezek a kínai megint trükköznek az árakkal. A korábbi rendelésem előállítási költsége most megint 2$, de szállítás DHL-el ~21,5$, valami EuroPacket-el meg ~11,5$, de felszámolnak Customs duties & taxes címen ~3,5$-t (hogy ez mi, az rejtély). Más választási lehetőség meg nincs. Így a végső ára ugyanúgy kb. 18$ a rendelésnek, mint amikor 2 hónapja néztem, de most nem pl. a mérnöki díjjal szórakoznak, hanem a szállítási díjjal. Ja, amúgy a JLCPCB-t néztem.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2020
(#) Cavalier válasza helektro hozzászólására (») Aug 9, 2020 /
 
Nem ők trükköznek, a covid miatt ezek a lehetőségek vannak most, vagyis csak a DHL, az europacket is az. Ennél előre kifizeted a vámot, vámolást, Németországig egy nagy csomagban megy sok rendelés egyben, ott vámolják és küldik tovább a végső célra.
A sima DHL-nél meg te intézed a vámolást, azzal tuti rosszabbul jársz.
(#) majkimester válasza helektro hozzászólására (») Aug 9, 2020 /
 
A DHL alatt a More gombra ott van a Registered Air Mail_EU is (lásd a képen). Én utoljára június 6-án rendeltem ezzel, ami rendesen a vállalt időben megérkezett.

2$-os 5db-os proto boardra, most nekem EuroPacket-re $16.64, Registered Air Mail_EU -re pedig $7.09-ad k, a DHL pedig $23.34.
(Ezekben benne van a 2$ panel ár is.)

jlc.png
    
(#) helektro válasza Cavalier hozzászólására (») Aug 9, 2020 /
 
De ők trükköznek. A covid közepén 6$ volt a szállítás. Ill. Európában egységesen (legalábbis az eu-ban) 22€-ig vámmenetesen magánszemély behozhat árút, tehát nincs mit vámolni.
(#) helektro válasza majkimester hozzászólására (») Aug 9, 2020 /
 
Köszi, ezt megnézem.
(#) helektro válasza majkimester hozzászólására (») Aug 9, 2020 /
 
Köszi a tippet! Módosítottam is a szállítást erre. Így mégis csak sokkal barátibb az ár, 9,5$-al olcsóbb. Az meg, hogy nem 2, hanem 3 hét alatt ér ide, az nekem mindegy.
(#) Cavalier válasza helektro hozzászólására (») Aug 9, 2020 /
 
Akkor sem, olyan szállítási opcióik vannak ami működik. A 22EUR-nál beleszámít a postaköltség is, szóval a DHL-nél máris bukta kis megrendelésnél is. Én többet szoktam egyszerre szóval jobban megéri kifizetni előre, és akkor pl. nem kell a 6000 forintos vámkezelési költséget fizetni.
Ha működik újra a sima ajánlott küldemény, az a legjobb kis megrendelésre, jó lenne, ha menne az epacket is.
(#) Alkotó válasza Cavalier hozzászólására (») Aug 9, 2020 /
 
Eddig én is a drágább-gyorsabb megoldást választottam, teljes megelégedéssel.
De most a kíváncsiságom okán kipróbáltam amit majkimester javasolt. Látszólag nekem is éppen 7,09 $-t emeltek le a számlámról, és nem is számítok egyéb költségre. Kb 1 hónap, és ki fog derülni mennyire működik a dolog.
(#) Massawa válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 9, 2020 /
 
Én měg soha nem választottam a drágábbik szállirást ( igaz, higy a pcbway-tol) de eddig még a karantén közepén is 2 - 3 hét alatt minden ideért a legkisebb gond és kiadás nélkül.
(#) mcc válasza Cavalier hozzászólására (») Aug 10, 2020 /
 
Amióta a vírusőrület fut, szinte mindig a DHL-el hozatom a paneleket. 3-4 munkanap. Még sosem kellett vámot fizetnem, úgy sem, hogy 30Euro volt a rendelés.
(#) mcc válasza Massawa hozzászólására (») Aug 10, 2020 /
 
Én mostanában felhagytam a pcbway-el. Pontosan a szállítás miatt, mert a 3-4 hetet még megvártam, hogy olcsó maradjon, de az elmúlt hónapokban előfordult 3-4 hónap is...
(#) Massawa válasza mcc hozzászólására (») Aug 10, 2020 /
 
Na ilyesmi velem még nem fordult elö
(#) Alkotó hozzászólása Szept 28, 2020 /
 
Szeretnék rendelni próbapanelt a JLCPCB-től. Korábban már egyszer megtaláltam (amikor nem kellett), de most nem sikerül. Aki tudja hol van ez a honlapjukon, megkérem adjon útba igazítást.
(#) b10up hozzászólása Szept 29, 2020 /
 
Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék, hogy valaki innen rendelt-e már a Rushpcb-től Angliából?

LINK1
LINK2

Mindkét oldal mögött ők vannak, ha minden igaz, viszont nem igazán tudok kiigazodni az áraikon.
Valaki esetleg rendelt már tőlük, vagy meg tudja mondani nagyjából, hogy egy képen látható kaliberű, 2 réteges alap nyák beültetés nélkül mennyibe kerül 5-10 darabos tételben?

De az is tökéletes, ha valaki tud olcsóbb megoldást, mint a Kínában gyártatás. Sajnos a posta, vám és áfa irreálissá teszi, hogy rendszeresen tőlük rendeljünk.
(#) Alkotó válasza b10up hozzászólására (») Szept 29, 2020 / 1
 
A "kínai" panelok világszínvonalon vannak. Konkrétan ők a világszínvonal.
Rendkívül olcsó, professzionális minőség és nagyon gyorsan készen van.
Vám és ÁFA általában nincs (5-10 db-nál biztosan nincs).
A szállítás választás kérdése. Lehet nagyon gyorsan és drágábban, illetve nagyon olcsón, de akkor kb. 3 hét alatt ér csak ide.
Ezzel nehéz versenyezni.
(#) b10up válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Idézet:
„A "kínai" panelok világszínvonalon vannak. Konkrétan ők a világszínvonal.
Rendkívül olcsó, professzionális minőség és nagyon gyorsan készen van.”


Ez határozottan igaz, a minőséggel sosem volt bajunk szerencsére.

Idézet:
„A szállítás választás kérdése. Lehet nagyon gyorsan és drágábban, illetve nagyon olcsón, de akkor kb. 3 hét alatt ér csak ide.”


Na minket a nagyon olcsón is érdekelne, nem baj, ha várni kell
Ugye itt a fő probléma, hogy alkatrészeket beültetve kértük, ráadásul többféle panelre van szükségünk, így pedig áfával és a DHL ügyintézési horror felárral drágább volt a szállítás, mint a beültetett panel alkatrészekkel együtt.
(#) majkimester válasza b10up hozzászólására (») Szept 29, 2020 / 1
 
18 EUR alatt nem kell VÁM-ot és ÁFÁ-t sem fizetned. Ha ráér a dolog akkor a JLC proto board 5db 2$ + 5.09$ szállítás légi postával összesen 7.09$ , 10db-ra 5$ + + 5.09$ szállítás légi postával összesen 10.09$

Ez forintban 5db esetén kb. 450Ft/db 10db esetén pedig 330Ft/db-ra jön ki.
Ennél olcsóbbat nem fogsz találni és a panelek minősége is tökéletes.

A rushpcb-nél én nem látok árakat. Nyomj a Request a Quote gombra, töltsd ki mit szeretnél és megmondják mibe fog kerülni. Több lesz mint 2$ és a posta sem lesz olcsóbb.
(#) majkimester válasza b10up hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Az első leveledben nyák beültetés nélkül volt a kérdés.

Idézet:
„Ugye itt a fő probléma, hogy alkatrészeket beültetve kértük”

Itt a fő probléma az 5..10db. Ekkora mennyiségre gyakorlatilag nem éri meg betárazni a beültető gépet. Ezt nem lehet olcsón megúszni.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2020
(#) b10up válasza majkimester hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
EasyEDA-ban tervezek. Itt ugye úgy van, hogy meg van adva minden alkatrészből minimum mennyiség, hogy 1-5-20-50 stb. darabbal állnak szóba minimum. Ami ebbe belefér, azokat szoktuk kérni, hogy pakolják be, a többit HEStore-ból szoktam összeválogatni, és beültetem itt.
Viszont nekünk nem is a JLCPCB árazásával van a bajunk, mert az szerintem hibátlan, hanem a futárszolgálatoknak a plusz költségeivel, ezeket szeretnénk lefaragni amennyire csak lehet.
(#) majkimester válasza b10up hozzászólására (») Szept 29, 2020 / 1
 
ITT irtam, hogyan lehet az Air mail-t kiválasztani. Nézd meg azzal az árat.
(#) b10up válasza majkimester hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Wow, köszönöm. Ez fölött elsiklottam, megpróbáljuk ezt.
(#) nedudgi válasza majkimester hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Melyik ujjadból szoptad a 18EUR összeget?
Jelenleg 22EUR az ÁFA határa. Változni fog, egy-két év múlva mindenre ki lesz szabva ÁFA, összghatár nélkül.
(#) majkimester válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 29, 2020 / 1
 
Bocs, rosszul emlékeztem, tényleg 22.
(#) nedudgi válasza majkimester hozzászólására (») Szept 29, 2020 / 5
 
Én meg elnézést kérek, hogy ilyen durván beszóltam.
Következő: »»   35 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem