Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos gokart
 
Témaindító: Emberke, idő: Máj 16, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 3
(#) szsrobert válasza Lanselott hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
A leghatekonyabb dieselmotor, vagy egy hajo mozgatasahoz elegendo jo hatasfoku villanymotor lenne Li-ion akkukkal.
(#) dB_Thunder válasza Lanselott hozzászólására (») Szept 4, 2020 /
 
Én meg azt mondom szervomotor a megoldás! DC, vagy rosszabb esetben állandómágnesen AC szervo!
Az tud forogni, van ereje, nem kell neki többszáz volt...
DC-t egyszerű vezérelni, az AC-t már bonyolultabb.


Esetleg másik út, kisebb teljesítményű anyagmozgató gépek hajtása, azaz a gyalogkíséretű béka...
(#) Lanselott válasza szsrobert hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
Igen,ez igaz a dizel lenne a leghatékonyabb,ezzel csupán egy kis gond van,hogy én legális dologban gondolkodtam. Autómotort hajólevelezni nem kis meló és nem is olcsó. Amiket meg kultivátorokra,kistraktorokra tettek,főleg a régebbieknél ,nincs adattábla,vagy ha van is nincs beleütve motorszám.
(#) Lanselott válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
Ezt a területet nem ismerem,hol vagy hogyan keressek olyan hatásfokú szervomotort,ami alkalmas lenne a célra?
(#) GPeti1977 válasza Lanselott hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
(#) Lanselott válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
Köszi,ha ennyi pénzem lenne erre,gondolod itt kérdezgetném?
(#) szsrobert válasza Lanselott hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Sajnos az akku es villgep is draga, vezerlo pedig arany ara.
(#) Lanselott válasza szsrobert hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Pont ma kaptam egy ismerőstől egy tippet,hogy ha minden igaz akkor Békéscsabán van egy cég akik elektromos kerékpárok átalakitására árulnak motorokat és komplett szetteket is. Kerestem is a neten,de még nem találtam meg . Ha esetleg erről lenne valakinek pontosabb infó,vagy egy link,megköszönném.
(#) szsrobert válasza Lanselott hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
(#) Lanselott válasza szsrobert hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
Köszönöm. Sajnos nem találtam náluk,legalábbis az online katalógusban olyan motort amit kerestem
(#) bbalazs_ válasza Lanselott hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
Hoverboard motor?
20-asért már van használt, abban 2db 300W-os motor van, vezérlővel együtt.
Igaz, leggyakrabban az akku kuka.
(#) Lanselott válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Nem,nagyobb teljesitményűt kerestem volna,kb 45 ezerért találtam a neten 48v 1 Kw os motort,de vezérlés nélkül. Úgy látom ez halott dolog...A jófogáson van fenn egy 5 KW os 48V os motor,de csak a motor ha jól emlékszem 250 körül van,meg még vagy 400 a hozzá való vezérlés.....
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat,aki segiteni akart,belátom ez a dolog amiért kérdeztem nem oldható meg olcsóbban.
(#) bbalazs_ válasza Lanselott hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
A motorok sok ampere növeli jelentősen a vezérlés költségét.
A magas feszültség meg nem való hajóba.
Ezért gondoltam, hogy 4db hoverboard motor már kiadja az 1kW-ot...

Általában a mi világunkban olcsón semmi sem oldható meg...
(#) Lanselott válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 16, 2020 /
 
Valóban,de azt valahogy meg kellene oldanom ,összehozni egy tengelyre a 4 motor teljesitményét ahol lennének veszteségek,és nem is tudom,mennyire kivitelezhető.
(#) szsrobert válasza Lanselott hozzászólására (») Szept 16, 2020 / 1
 
A konnyu motor tul magas fordulatu.
A kis fordulatszamu motor tul nehez.
A helyedben gyartanek jo hajohoz illo motort es el is adnam a hasonlo igenyu vasarloknak.
(#) bbalazs_ válasza Lanselott hozzászólására (») Szept 16, 2020 /
 
Attól függ, mi a fontos. Ha kis költséggel, házilag szeretnél ilyet, akkor sok agyalás, sok munka.
Ha egyszerű lenne, már megcsinálták volna.

Ha meg a teljesítmény kell, gyorsan, üzembiztosan (értsd: másé a felelősség), akkor drága.

Nem értem, miért kell egy tengely. Szerintem 4db propellerrel akár beépített (fix) módon lehetne manőverezni. (A nagy óceánjárók is szintet léptek a Titanic óta - négy, forgatható csavarjuk van a négy sarokban. Dízelgenerátor táplálja őket. Így már nem kellenek a tolatóhajók, beáll a legkisebb helyre is, akár oldalazva.)
Egy tengelyre szerelni őket sem bonyolult, mindegyik motor dupla csapágyazású.
(#) Lanselott válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 16, 2020 /
 
Igen,de ha 4 kivezetésem van az 4 szeres probléma a vizhatlan szigetelés tekintetében.
Beláttam,ez ipari háttér nélkül a lehetetlen küldetés...
Többé,legalábbis ezzel nem bolygatom itt a kedélyeket. Amikor megfogant az ötlet akkor még azt gondoltam kivitelezhető.....
(#) szsrobert válasza Lanselott hozzászólására (») Szept 16, 2020 /
 
Kinyomatod suritett levegovel.
(#) brazdas hozzászólása Nov 17, 2021 /
 
Sziasztok!
Elnézést a nem pontosan idevágó kérdésért, de ezt találtam a legközelebbi témának... Szeretnék egy pedálos gokartot építeni az unokámnak, és a gyári verziókban láttam, hogy van olyan ahol a lánchajtásban irányváltás is meg van oldva. A megoldás részleteit sehol sem találtam. Látta már valaki, hogy hogyan oldották meg?
(#) Macsek71 válasza brazdas hozzászólására (») Nov 17, 2021 /
 
Öcsémnek annakidején örökhajtásos volt . Ha előre tekert előrement, ha hátra akkor hátra ( és csak a bal oldali hátsókerék hajtott...)



Itt azt írja " 3 sebességes váltóval szerelve - üresjárat - hátramenet" Gondolom az ülés alatt van egy diff.mű + egy 3+1 fokozatú "hagyományos" váltómű ...
(#) brazdas válasza Macsek71 hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Köszi a válaszod, a fiaimnak annó csináltam ilyet, babakocsi kerék, és egy rossz Traban kormánykerék felhasználásával, ahogy Te is írod, direkt hajtással, nagyon élvezték
a link, hát ez egy igen komoly kis szerkezetnek tűnik, igen borsos áron..
A DIY megoldásba nem fér bele egy diff.mű. Két, kis biciklikben használatos (bontott..) hátsó agyban gondolkozom, köztük egy a tengelyen csúszó fogas tengelykapcsolóval, de még igen távoli az elképzelés. Régi alkatrészek között fogok guberálni
(#) Macsek71 válasza brazdas hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Turizd meg kicsit gugel barátunkat a "delta recumbent trike" kifejezéssel

Ezekben a járgányokban előfordul diff.mű, esetleg egy bontottat levadászni ?
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem