Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   48 / 1269
(#) gubík gábor válasza kocici17 hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
nemtudom sikerul e mert egy univerzalis tavkapcsolom van csak hozza ahol nem tudom az osszes funkciot mukodtetni sajna
(#) kocici17 válasza kocici17 hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
A fotok alapján pedig megy a zöld mert akkor a monoszkópnál nem igy nézett volna ki a kép.
inkább egységesen gyenge.
(#) kocici17 válasza gubík gábor hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
Nem akarlak elkeseriteni de minél tovább nézem az első eresztésű fotoidat anál inkább adok igazat Fery meglátásának az emissziószegénysággel kapcsolatban
(#) gubík gábor válasza kocici17 hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
de most azert tisztazzuk a g2 az a screen? mert picit osszekavarodtam
(#) gubík gábor válasza gubík gábor hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
itt van két kép az elso a csikok nelkuli

a masikon a tavkapcson mindent max.ra allitottam es levettem a screent teljesen
(#) kocici17 válasza gubík gábor hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
A scrent csak annyira vedd le mikor minden maxon van, hogy ne legyenek csikocskák. Ezt vedd fényerö alapként, ill. maximumként és innem a távirányitó szabályoz lejjeb
Egyébbként ugy látszik a zöld ágyu vezérlés illetve a g elektronikának a gain -je /erösitése/ nem jó .
Vagy a zöld ágyu halott. /nem telyesen áll de nem vezérelhetö, az az emisszió szegény.
(#) gubík gábor válasza kocici17 hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
akkor ennyi volt mindenkinek koszonom a segítségét
(#) kocici17 válasza gubík gábor hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
Konvergencia és geometria hiba is van a kép közepétől lefelé. De ez valószinüleg beállitható.
(#) gubík gábor válasza gubík gábor hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
viszont ki konyít egy békebeli TESLA COLOR 110-eshez?
(#) gubík gábor válasza kocici17 hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
igen egy picit gorbe de a monoszkóp egy CDrol megy ami kicsit kissebb. marmint a kép
(#) gubík gábor válasza kocici17 hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
be lehetne tuti állitani de mar annyira ki van égve a muanyag rész a szabalyozokon h hozzanyulni sem merek
(#) kocici17 válasza gubík gábor hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
Nem azzal van gond, hogy tesla-vagy -grundig...
A fotokon keresztül csak megsaccolni lehet valamit kb. jó közelitéssel..
Ha van róla rajz akkor lehetne elmélkedni róla, hogy melyik alkatrészbe érdemes még "belekötni", és merre érdemes méricskélni egy kicsit.
Ha mindent jonak itél az ember és már tényleg csak a képcsö marad, akkor egy picit a fütöfeszt megemelve jó minöségü kép érkezne akkor egyértalmüen képcsö emisszio. de igy csak 1 szin gyengesége.
Na még egy valamit érdemes megprobálni mielött tényleg azt mondom, hogy képcsö...
meg kéne állitani a piros és a kék sugarat, ha van a nyakáramkörön szabályzó, vagy az alaplapon , igy egy zöld tv-t kapnál be látható zöld képpel és nem fátyollal akkor valószinü a képcsö még él.
Igy hirtelen rajz nélkül nem tudok többet innen mondani.
(#) kocici17 válasza gubík gábor hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
Akkor ha tutira be lehet löni akkor érdemes a trimereket /ha igaz ezekről a szabályzókról beszélsz/ kicserélgetni .. nem nagy dolog.
(#) gubík gábor válasza kocici17 hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
itt a rajza
(#) Fery válasza kocici17 hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
Sajnos ennél a fajta segitségnél van egy óriási korlát,. Próbálunk mi segiteni de nem látunk mérési eredményeket, mivel a legtöbb amatőr nem rendelkezik azzal a fajta célmüszerezettséggel mint mi. Itthon 2 perc alatt egy emissziómérővel kideritem melyik ágyu döglött, akár le is regenerálom a csövet, ha nagyon halott akkor már ugyis mindegy. Tudunk nagyfeszt mérni, effektiv fütöfeszt stb... Itt csak jobb-rosszabb minőségü fotokra tudunk támaszkodni. Úgyhogy bocsi ha néha határozatlanok vagyunk, de adatok hiányában elég nehéz egyértelmü döntéseket hozni. Nem véletlenül irtam az oldalamon is, hogy minimális felkészültség és müszerezettség még amatőr szinten is szükséges a TV javitáshoz.
Fery
(#) szasza119 hozzászólása Jún 15, 2008 /
 
Sziasztok,

Radiomarelli tv-ben elszállt a tda3654 függ. eltérítő ic,
képernyő közepén vékony csík volt. Csere után hamar eléri a max működési hőt 60C fokot. Ha a bemenetet(majd a tekercs csatit) kikötöm , nem melegszik. Táp 27 volt. Az eltérítő körben ellenállásokat lemértem, összes elkót kicseréltem+tápban is. A képernyőn kép van, de halvány fehér csíkok láthatók főleg fekete háttérrrel. Azt hiszem ez kioltás hiba.

Ha van valakinek tippe a problémával kapcsolatban, azt szívesen várom. Hasonló topikot találtam, de sajnos elfogytak az ötleteim.

Szasza
(#) Fery válasza szasza119 hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
Nem ismerem pont ezt a gépet de a dekóder IC-t rögtön meggyanusitanám. Nincs egy rajzod ?
Ha nem találsz itt probálj keresni.
Bővebben: Link
Fery
(#) kocici17 válasza Fery hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
Sajnaos ez a gond, hogy nincs semmilyen mérési eredmény, ésnem egyszerü "irásban" ezeket beszerezni. Egy biztos vagy emiszio gond, vagy a G-sugár meghajtás ill tda 3505

(#) djmagoo válasza szasza119 hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
Szia!



A TDA 3654 körében az összes elkót cseréld ki mérés nélkül. A flyback generátor 100µF-ja lesz a hunyó (amely a képvisszafutáskor keletkező impulzusok hatására megemeli a végfok tápfeszét...) Ha ez a kondi rossz, az új IC is rövidesen elszállhat (tapasztalat). Ha az IC-d tényleg új akkor az is okozhatja a hibát, elég sok a hamis belőlük. Érdemesebb lehet bontottal próbálkozni, viszont az elkók helyett jó minőségű, 105 fokos példányokat használj...

Üdv!
(#) szasza119 válasza djmagoo hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
Sziasztok,

Köszönöm a válaszokat.

Időközben találtam egy fórumot, ahol sokan panaszkodtak, hogy gyári hibás ic-t küldtek nekik, maradt a csík a képernyőn. Nálam tökéletes a kép, g2-t javasolták vegyek vissza, most a csíkozás eltűnt, már csak a nagyfokú melegedést kell elhárítani.
Ha nem jön be semmi, megpróbálok bontott 3654-est találni.

Fery:
Rajzot ehhez a márkához nem találtam. Rossz meghajtásra gondolsz?

Djmagoo:
Igen, minden elkót cseréltem újra, 100µF megpróbálom jobbra cserélni. A füstölést nem kívánom megvárni.

Szasza
(#) Fery válasza szasza119 hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
Szia, arra is gondoltam de miután a G2 csökkentése megszüntette a gondokat, igy valószinüleg az rendben. A 3654 melegedése tipikus sajnos, meg kell próbálni friss szilikon hővezető zsirt tenni alá, megnövelni a hütő felületet vagy a tápjával sorba kötni egy-két diódát / BY299 vagy hasonló / Ez 1-1,5 Volt-tal csökkenti a tápját, nem nagyon veszi észre de kicsit kevésbé melegszik.
Fery
(#) szasza119 válasza Fery hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
Sziasztok,

Újra cseréltem a 100µF-ot , de nem jött be.
A tápcsökkentést kipróbálom, most 12V-os stabil tápkockát kötöttem be, de kevés volt neki. Holnap berakok egy 18Vost, majd a diódákat.

Szasza
Hűcsé lé!
(#) Mikrosilver hozzászólása Jún 16, 2008 /
 
Heló van egy goldstar márkályu tv 16 éves az volt a baj (a képet nézd) ez a drót ezzel a tapancsal kb a közepénél nagy iveket huzott a képcsőre végűlis
a szigetelés eléget róla. Nos ezt kicseréltem de nem jött ki a drót abol a trafóbol ezért a roszat levágtam
és oda cineztem a jót és egy gumi csövet huztam rá
szigetelésnek a kép tökéletes de néha lehet halani hogy szikrázik most az a kérdés hogy a tappancsnál szikrázik vagy lent a toldásnál? a választ előre is köszönöm!

drót.jpg
    
(#) _ampervadasz_ válasza Mikrosilver hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
A gumicsőnek, nemjó a szietelési ellenállása! (max 1kV)
A régi vezeték is azért ütött át, mert a szigetelési ellenállása lecsökkent! (elöregdeés miatt, és a keletkezett hő miatt)
Oda másik ugyan olyat rakjál, és nem szabad azt sem taperászni, mert rontja a szigetelési ellenállását.
Ajánlanék oda egy távtartót használni, (igényesebb TV-ben találni ilyen "talámányt" ).
nállam már fütyült, amikor már etüzelte az ív a vezetéket, és igen nem volt jó a kép sem
(#) majzi hozzászólása Jún 16, 2008 /
 
Sziasztok én a fent nevezett tvn szeretnék néhány
függőleges beállítást elvégezni, ezért kérdezem tudja-e valaki hogyan lehet a menüjébe belépni.
Típusa nincs csak ez a fantázianeve.
A processzora TDA9351ps/N3/3, a sorkimenője pedig BSC25-05N2110 jelű.
Talán megfelel valami ismertebb típusnak ezért egy képet is csináltam a belselyéről. Ez egy 32 cm-es TX-es monó tv.
Ha nem vagyok telhetetlen még egy kódra kíváncsi lennék ugyan ennél a tvnél, a felhasználói nemüpontok között van egy ahol egy 4 jegyű kódot kér, itt található pl. a gyerekzár is.
Előre is köszönöm a fáradozásotokat
Majzi
(#) Mikrosilver válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
kösz a gyors választ egy másik tv-böl szedtem a drótot,
rajzoltam egyet hogy mit csináltam.szerinted mit csináljak vele hogy ki ne gyuljon véletlen
de a kép az jobb, mielőt kiégett csikos volt meg
homájos most meg tökéletes bocs hogy csak rajzoltam de már öszeraktam atv-ét

drót 1.JPG
    
(#) _ampervadasz_ válasza Mikrosilver hozzászólására (») Jún 17, 2008 /
 
Teszel a vezetékre, egy távtartót, ami távol tartja az anódvezetéket, a maszktól, így az nem húz rá!
Én, nem szoktam, toldani, főleg akkor nem, ha úgy eltávolítható az anódvezeték a sorkimenő kapcsáról, hogy egy másikat, lehessen bekötni a helyére (és zsugorcsővel tömítem/szigetelem)!
[off]a felső rajz annyira ''mórickás" hogy nem tudom, mit akarsz vele szemléltetni. (az alatta lévő érthető)
(#) _ampervadasz_ válasza Mikrosilver hozzászólására (») Jún 17, 2008 /
 
A távtartó azért kell, mert egy X idő mulva, ez is veszít az ellenállásából, és megint lehúzna(és maga az ív rontja az anyagi minőségét, szigetelését), ezt hivatott megakadályozni a távtaró!!!
(#) Fery válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jún 17, 2008 /
 
Teljesen igazad van, NEM SZABAD TOLDANI. Egész egyszerüen nem tudod úgy leszigetelni, hogy biztonságos legyen. Egy áthúzó nagyfesz ívtől kigyulladhat a TV, aztán a lakás.
Téged medig Mikrosilver szépen kérlek, ne csinálj és ne irj le ide ÉLETVESZÉLYES javitási módszereket. Ugyanis ha valaki utánad csinálja és leég a lakása akkor Te leszel a felelős.
Nagyfeszkábelt csak abban az esetben szabad cserélni ha a sorkimenő trafóból kihúzható és egyben cserélhető. Ha nem akkor a sorkimenő trafót kompletten cserélni kell. Lehet, hogy belekerül néhány ezer forintba, de nem veszélyezteted magad, a családod, és a környezeted testi épségét.
Fery
(#) Mikrosilver válasza Fery hozzászólására (») Jún 17, 2008 /
 
köszi szépen a választ máskor inkáb majd kérdezek mi előt megjavitom.Nem akarok én felgyutani sénkit még véletlenül sem máskorjobban vigyázok.
a válaszokat nagyon köszönöm
Következő: »»   48 / 1269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem