Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   369 / 581
(#) granpa válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Többször szólt szépen, aztán csúnyán, végül meg is verte a szomszédot, de nem használt neki.
(#) Kovidivi válasza granpa hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Akkor jó, tehát szólt neki Csak nem használt.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2020
(#) FIGIRI válasza granpa hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Az nagyon durva zavarás lehetett, ha a verés se használt...
(#) Epu2 válasza FIGIRI hozzászólására (») Szept 24, 2020 /
 
Az emberi sötétséget nem enyhíti egy 200 W-os LED reflektor sem.
(#) Epu2 hozzászólása Szept 27, 2020 /
 
Nem túl vidám érdekességet éltem át pár hét alatt. SSD meghajtó. 100/93%-os, 31...36 C°-os jellemzőkkel. Azt tűnt fel, hogy az azonnali fájltörlések kissé megváltoztak. Kattintás után 1...3 másodperc után törlődtek a fájlok. Okát nem tudtam, semmi nem jelzett problémát. Egészem tegnap estig. A meghajtó elhalálozott. Kicsit érdekes, hogy az M.2 PCI Express-es SSD képes 61C°-ra felmelegedni. A kondíciója három havonta 1%-ot csökken, de nincs gyenge vagy áthelyezett szektora.
(#) Gafly válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 27, 2020 / 1
 
Jobb helyeken szólnak előre: Hardware Failure Imminent
Ez mondjuk nem SSD, de attól még...
Béke bitjeidre.
(#) Epu2 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Sajnos semmi nem jelezte a furcsa jelenségtől eltekintve. Köszönöm együtt érzésedet. Nem sok adatom veszett, mert nem rég volt biztonsági mentésem.
(#) Gafly hozzászólása Szept 28, 2020 /
 
(#) SzervízMacska válasza Gafly hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Ma éjjel voltunk ott drónozni, csodálkoztam is a kivilágított úszódarun.
(#) sonajkniz válasza Gafly hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Ezt a képet elnézve nehéz elhinni, hogy a Heibo másfélszer többet emel mint a Clark Ádám.
(#) Inhouse válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Valami hasonló volt, amikor egy szervert tartalmazó irodában történt anomália, leállt a gép, nagyjából azonos időben (este, amikor már nem dolgozott senki az irodában). Odamentek, megvizsgálták, minden rendben, mégis áll, mintha áramszünet lett volna, de más eszközön nem mutatkozott ilyen. Egyszer odamentek az amúgy üres irodába este és vártak. Megjött a takarítónő, odahúzta a porszívót, kihúzta a legkönnyebben hozzáférhető dugaljból a szervert, porszívó be és mehet. Amikor végzett mindig visszadugta, de az ugye már késő...de ezt ő nem tudhatta.
(#) pucuka válasza sonajkniz hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Talán ott van a kutya elásva, hogy a teljes terhelést az úszótest (vízkiszorítás) határozza meg. Ez viszont az önsúly, és a terhelés összege. Becsülhetően a Clark Ádámnak nagyobb az önsúlya, Ráadásul a rácsos szerkezetnek is nagyobb, vagy hasonló lehet a terhelhetősége, mint a nagysúlyú masszív vas szerkezetnek.
Ha megnézel egy mai korszerű toronydarut, szinte mindegyik rácsos szerkezetű. Még a mobil daruk teleszkópos szerkezetét is rácsos szerkezettel toldják a szükséges méretre.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2020
(#) bbalazs_ válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Ezt én afrikai kórházzal és lélegeztetőgéppel ismerem. Az intenzíven a jobb első ágyon minden hétfőn meghalt egy beteg. A készülékeket bevizsgálták, kicserélték, a hálózatot átnézték és mégis.
Már vudu varázslatra gyanakodtak, aztán felraktak egy kamerát...a többi ugyanaz.
(#) erbe válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Ilyenkor én a szünetmentesben szoktam biztosítékot cserélni. Rosszabb esetben szünetmentest.
(#) bitmixer válasza erbe hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
De azután a takarítónőt is kellene...
(#) granpa válasza bitmixer hozzászólására (») Szept 29, 2020 / 1
 
Nem! Azt kell cserélni, aki nem oktatta ki a helyes munkavégzésre.
(#) pucuka válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 29, 2020 / 1
 
Ha már egy folyamatosan működtetni szükséges készüléket egy jól hozzáférhető csatlakozó aljzatba dugtak, megérdemelt volna egy cetlit, "NE HÚZD KI" felirattal. Láttam olyan légágyat, aminek a piros hálózati dugóján ott virított.
Ahogy a kapcsolómezők kapcsolóira is ki kell rakni munkavégzés alatt a ne "NE KAPCSOLD BE" táblát.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2020
(#) lazsi válasza pucuka hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Nálunk a laborokban az ajtó mellett, egymás alatt van a villanykapcsoló meg a helyiség főkapcsolója. A szerverszobában gyakran probléma volt, hogy a villany felkapcsolása helyett valaki lekapcsolta az egész szoba áramát (a szerverekkel együtt...). Egy megfelelő méretű vajasdoboz ragasztószalaggal rögzítve a főkapcsoló fölé tökéletes megoldás volt! Vész esetén könnyű leszedni, de a véletlen lekapcsolástól már megvéd.
(#) Gafly válasza lazsi hozzászólására (») Okt 1, 2020 /
 
Nálunk a lift vészhivóját nyomkodták rendszeresen elsősorban a lányok a hátsójukkal.
Pedig ha a tervező kicsit fentebb teszi, vagy van peremes/kupakos gomb is...
(#) FIGIRI válasza pucuka hozzászólására (») Okt 1, 2020 / 1
 
Gyakorlatba ültetve.
(#) pucuka válasza FIGIRI hozzászólására (») Okt 1, 2020 /
 
Ezzel a szöveggel meg az a baj, hogy vicceskedvű emberke direkt kihúzza, hogy lássa mint futkosnak némelyek. Jobbnak tartanám, ha a mellékmondat villámcsapásra figyelmeztetne. Pl. "ha kihúzod, rádomlik az épület", vagy "villámcsapás fog érni", vagy egyszerűen "vigyázz, nagyfeszülség". Csak nem meri kihúzni.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2020
(#) Inhouse válasza pucuka hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
Az fenyegetésnek számít...
(#) Gafly hozzászólása Okt 3, 2020 /
 
A fejlődés nem áll meg, valamint amire szükség van, az csak elkészül és fejlődik.
(#) Tomi111 válasza FIGIRI hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
A képről eszembe jutott egy régi történetem. A cégnél, ahol dolgoztam ( már bezárt azóta) *** kis ventillátorok voltak a kapcsolószekrények aljában a frekiváltók, plc-k hűtésére. Pont olyan kellett volna otthon. Na gondoltam kimentek egyet. Ment az üzem, lekapcsolni nem mertem semmit, gondoltam egyesével elcsípem a vezetékeit és kibontom. Hát elcsípés közben valahogy összeért. Leálltak a frekiváltók, az egész üzem. Bazaltgyapotot gyártottunk, sétáltam vissza az udvaron, mint aki jól végezte dolgát, látom folyik az olvadék a földre, mi történt??? Fél óra kellett, mire újraindult minden, 400kW-os elszívómotor, stb...
U.I: azért a ventiért később visszamentem...

Ejnye!
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) _BiG_ hozzászólása Okt 3, 2020 / 1
 
Jó kis demonstráció: nagyfeszültség veszélyei.
(#) gyerek67 válasza _BiG_ hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
A ""Nagyvillany" (nem véletlenül írtam nagybetűvel) soha nem volt játék.
Ezt páran megértik, páran nem. Nos, róluk szól pár Youtube video.
Én, személy szerint nem értek hozzá, mert világéletemben csak pici voltokban kellett gondolkoznom.
Na, abban viszont nagyon.
(#) bbalazs_ válasza _BiG_ hozzászólására (») Okt 5, 2020 /
 
Egy darabig néztem, hogy a demonstráló miféle védőmellényt viselhet az inge alatt, ami ilyen megjelenést kölcsönöz a hasának...
(#) Gafly hozzászólása Okt 5, 2020 /
 
(#) Frankye válasza Gafly hozzászólására (») Okt 5, 2020 /
 
Hihetetlen, hogy ezek a fiatal, szovjet mérnök gyerekek mit ki nem találnak!
(#) Epu2 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 5, 2020 /
 
Macska fordító kutyáknak, vagy fordítva?
Következő: »»   369 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem