Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   979 / 1149
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 21, 2020 /
 
Ha teszel bele légrést. Szét kell hozzá barmolni. Fojtót meg akármilyen EI vasra tekerhetsz.
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Szept 21, 2020 /
 
Van 15-ös, 20-as és 30-as huzalom egy egész tekerccsel.
(#) Epu2 válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Vagy kisebb teljesítményű trafónak légrés nélkül.
(#) Egri Frédi válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Egy fojtó és egy trafó kicsit másképp működik. Nem szerencsés dolog felcserélni a kettőt.
(#) Epu2 válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
250...400W -os tápokban előfordul fojtó. Ha nem a világ ellenkező sarkában laknál, adhatnék akár kettőt is.
(#) kvic válasza Bakman hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Köszönöm! Lehet hülye kérdés, de ehhez milyen érintkező kell?
(#) Bakman válasza kvic hozzászólására (») Szept 22, 2020 / 1
 
Ez egy jó kérdés, mivel az oldalon nincs közvetlen ajánlás. A gyártó oldala alapján, talán ez jó: Bővebben: Link.
(#) Kinka István válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Szia!
Adatlapja szerint hálózati trafó.
1-2. Primer:220V
3-4. Szekunder:13,5V 0,8A
5-6. szekunder:22V 0,05A
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2020
(#) kadarist válasza Kinka István hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Szia!
Idézet:
„Isten bocsássa meg a vétkemet de nem volt autó amivel a komplett csöves tévét haza tudtam volna hozni.”
. Képkimenőnek használták ezt vagy esetleg nagyon véletlenül hang végfoknál.
(#) Lázár Péter hozzászólása Szept 23, 2020 / 1
 
Üdv, a képen szereplő alkatrész mi is lenne pontosan ez után érdeklődnék. Úgy néz ki mint egy méretes huzalpotméter, de egy toroidhoz is hasonlitható. Egy tápegységben látott el szabályzó feladatot. Az után is érdeklődnék, hogy van-e egyáltalán ennek a mai világban létjogosultsága. Kicsit több mint 7kg a súlya, nem kicsi. Van értelme őrizgetni?
(#) kadarist válasza Lázár Péter hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Szia! Állítható feszültségű toroidtrafó. Bővebben: Link.
(#) pipi válasza Lázár Péter hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Toroid autotrafó. Hogy hány voltos nem tudom, de ha 230V-os, akkor némi érintésvédelmi problémát vet fel a tekerője...
(#) Lázár Péter válasza pipi hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
A tekeredő karon van szigetelés, igy nem tud a csavaros kivezetések fém részéhez hozzáérni, ha arra gondolsz.
(#) pipi válasza Lázár Péter hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Van oda forrasztva egy kanóc, szerintem ott csúszó érintkező van a középső rézgyűrűhöz, A "fogantyú gombóc" túloldalán is szerintem érintkező van a tekercs meneteihez galvanikus kapcsolatban...
(#) Lázár Péter válasza pipi hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Kipróbáltam sima ceruzaelemes táplálással, működik rendesen. Eléggé vastag 1mm körüli rézvezetékből van tekerve egy sorral körbe, ebből azt sejtem,hogy nem 230 voltra van ez kitalálva.
(#) antiktelefon válasza Lázár Péter hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
AC-ról működik az, és valószínűleg hálózatra van, de próbáld meg 48V-ról is. Azért vastag, mert ha 5V kimenetre tekered, akkor azon az 5V-on is el kell bírnia több ampert.
(#) pucuka válasza Lázár Péter hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Nekem gyanús, már a súlya miatt is. A másik, hogy van egy fix kivezetés a végállás közelében is.
A súlya arra utal, hogy vasmag van benne, ha potméter lenne. akkor a drót csak egy bakelit lemezre lenne tekerve, és sokkal könnyebb lenne. persze egyenáramú osztónak (potméternek) is használható, mert azért a rézhuzalnak van ellenállása is. Kérdés mekkora áram folyt.
Egy izzón kösd 230 V -ra, kiderül.
A szabályozható toroidnál szokásos, hogy a végállás előtt van egy leágazás, hogy a bemenet feszültségnél nagyobb feszültség beállítható legyen. Ezt látszik erősíteni a négy kivezetés is,
1. a nulla, 2. a csúszka, 3. a közbenső kivezetés (ide jön az L, egyébként teljesítmény potméternek erre nincs szüksége), 4. a szabályzó végállása.
Ezzel az elrendezéssel lehetett elérni, hogy 220 V -nál (végállás előtti fix leágazás) nagyobb, 240 V -ot is belehessen állítani.
Természetesen az érintés védelemre ügyelni kell.
(#) Epu2 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
A végállás közeli a hálózati feszültség másik pontja. Igy tudsz kicsit nagyobb kimeneti feszültséget is kivenni. Ami nekem van, eredetileg 220V~ / 0...230V~, de mivel nagyon melegszik a trafó 230+V~tal, a legvége a bemenet és 0... hálózati között tudok szabályozni.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2020
(#) Kinka István válasza kadarist hozzászólására (») Szept 24, 2020 /
 
Szia!
A képen lévő szöveget google-vel fordítottam:
TVK-110LM A transzformátort a elektroncsöves tévék képeltérítés kimeneti szakaszaiban használják.

Rádióamatőr célokra javasolt hangkimeneti transzformátornak, fojtótekercsként (7H 80mA) vagy hálózati transzformátornak.

Ezek alapján eredetileg képkimenő volt.
(#) Remci hozzászólása Szept 26, 2020 /
 
Üdv!

Ez milyen feszültségű kondi lehet? Gondolom 1500uF, de 2,5 v-os lenne? Egy videokártyában található.
(#) Patópali válasza Remci hozzászólására (») Szept 26, 2020 / 2
 
Szia!
Igen, de meglátásom szerint inkább az alatta lévő FZ78 -as alkatrészt kéne cserélni.(1500, 6,3V)
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2020
(#) Remci válasza Patópali hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Köszi. Az összes kondi ki lesz cserélve, mert mind púpos illetve kilyukadt. Csak ennek az egynek a feszültségében nem voltam biztos. De akkor kap egy 6,3 v-ost, olyanom van.
(#) Remci hozzászólása Szept 26, 2020 /
 
Lenne még egy tranzisztor, amit nem tudok beazonosítani : 5609
8F C
Milyen tipus lehet,illetve mivel lehetne helyettesíteni? Köszönöm.
(#) proli007 válasza Remci hozzászólására (») Szept 26, 2020 / 1
 
Hello! 2N5609 Én egy BD139-et tennék a helyébe..
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2020
(#) vargaf válasza Remci hozzászólására (») Szept 26, 2020 / 1
 
2SC5609.
(#) Remci válasza proli007 hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Szia!
Köszönöm. De lehet hogy találok is bontottban,most hogy tudom mit keressek. Ha mégsem, akkor marad a BD.
(#) Remci válasza vargaf hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Köszönöm.
(#) KU202M válasza Remci hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Sziasztok!

Vessetek a mókusok elé, ha nincs igazam, de ez nem TPT5609 lesz inkább?

TPT5609

Sem a 2N5609 sem a 2SC5609 nem ilyen tokozású. Én legalábbis nem találtam ilyeneket...

Üdv, Csaba
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2020
(#) Egri Frédi válasza KU202M hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
A 2N5609 teljesítmény tranzissztor, biztos nem az:2N5609
A 2SC5609 -ben SMD -t találtam, de lehet más tokozású is, más gyártónál:2SC5609
A TPT5609 valóban hasonló:TPT5609
Viszont amég az első kettő PNP, addig a TPT NPN.
Létezik viszont 2SC5609 ilyen tokozással is: 2SC5609

Teljesen rossz, az ami neked van ? 2 lába közt nem tusz mérni valamit ?
(#) KU202M válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Szia!

Nem nekem kell a tranzisztor. Én csak rákerestem az ajánlott típusokra, és az adatlapjaikat megnézve egyik sem stimmelt.

Üdv. Csaba
Következő: »»   979 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem