Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elfogadnám, ha ingyen elvihető
Lapozás: OK   32 / 111
(#) neogeo2 válasza wbt hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Szia!
Van a garázsban egy Panasonic 2 fejes, működőképes állapotban elrakott VHS-em. Jó pár éve ott van már, egyébként keveset használtam. Távirányító is talán van. Békéscsabán van. Esetleg nem jársz erre?
(#) janigel hozzászólása Szept 29, 2020 /
 
Sziasztok!
Lenne valaki, aki megdobna egy 17 és 24 " közötti működőképes lap monitorral ?
Budapest X. ker.
Nagyon örülnék neki
(#) pipi válasza janigel hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Gyanús, hogy 17-est tudok adni... Pár napja hoztam el ügyféltől, de nem tudom az állapotát,
Ha érdekel kipróbálom,írj magánba
(#) janigel válasza pipi hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Megy a magán.
(#) FAZ1 hozzászólása Szept 30, 2020 /
 
Helló!


Van egy AMD Athlon II X4 640 3GHz AM3 négymagos processzorom, s van hozzá 2 db. 2 GB-os 1800 MHz-es DDR3 RAM-om.
Akinek netán lenne elfekvőben (avagy kidobásra ítéltetett, de ... még nem dobta ki) hozzá való alaplapja - pl. Gigabyte GA880GM UD2H, Acer RS880M05A1, vagy ezekhez hasonló ám még működő jószága, (melyek korukat tekintve már nem igazán mai /úgy nagyjából 2008 körüli/ cuccok), - azt én szívesen elfogadnám.
Az eddigi alaplapomnak sajna simán behalt a BIOS-ban minden.

Beszívtam a netről valami trójai vírust, amely egyből az alaplapot ette meg.
A vele dolgozó két vinyó még szerencsére menthető lett, de valahogy az alaplap védelme ezek szerint nem igazán volt megfelelő. (avagy direkt erre "hajazott" rá a vírus)

Miután az átlagos víruskeresők többnyire mind CSAK a meghajtókat nézik.
Bezzeg a NOD32-t - azt okos módon nem engedte rá vizsgálódni a vírus.
(#) vision61 válasza FAZ1 hozzászólására (») Szept 30, 2020 /
 
Szia!
Ezek már "DualBIOS"-os lapok, szerintem helyreállítható a beteg, ha valóban az a gond.
(#) antiktelefon válasza FAZ1 hozzászólására (») Szept 30, 2020 /
 
Mi a mostani lapod? Nagyon könnyű újraírni a biost, ha az a gondja.
(#) FAZ1 válasza vision61 hozzászólására (») Szept 30, 2020 /
 
Na ja!

Egészen biztos, de ebben én sajna nem vagyok virológus.
Az ilyesmikhez nem értek annyira. Még csak BIOS frissítést sem csináltam soha.

Ígérte nekem itt egy szakember, hogy majd eljön (lejön - mert felettem lakik a házban),
ámde én már lassacskán egy hete várom.

Egyenlőre most ott tart az alaplap - ha bekapcsolom, csak szaggatottan sípol.
Még a monitort se jeleníti meg, csupán azt írja ki - "egy adatkábel nincs bedugva".
Miközben már mindkettővel megpróbáltam
(a saját alaplapi video-kimenetével és, és a PCIe-be helyezett külső videókártyával. Továbbá - mind D-SUB, mind DVI csatlakozójával.
Még a BIOS-át se tudom elérni, miután a laphoz a hozzácsatolt kijelző se indul.
(#) FAZ1 válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 30, 2020 /
 
Fentebb ugyan már említettem - de inkább leírom még egyszer:
Gigabyte GA880GM UD2H /Turbo/
(#) FAZ1 válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 30, 2020 /
 
"nagyon könnyű újraírni"?-

Na persze! Annak, aki ért hozzá.

Én azonban nem értek ...

Nekem még a sima beállítása is elég sokszor gondot kreál.
(#) vision61 válasza FAZ1 hozzászólására (») Szept 30, 2020 /
 
Nem kell szószerint érteni az újraírást.
Az alaplapod leírásában kell megkeresned a BIOS Recovery, vagy valami hasonló leírását. Általában az induláskor egy billentyű kombinációval elindítható.
(#) usane válasza vision61 hozzászólására (») Szept 30, 2020 /
 
A qflash az end billentyűvel indul, de ha sérült a bios, nem biztos, hogy az is elindul. Viszont ha a fő bios sérült a következő boot-kor a backup biosnak kellene elindulnia alapból is, de ezzel már át kellene menni a számítógéphiba témába.
(#) Electronix válasza FAZ1 hozzászólására (») Szept 30, 2020 /
 
De ha ez annyira régi, akkor egy jumper tüskével vissza lehet állítani gyári állapotba!

Itt a kézikönyv:
https://download1.gigabyte.com/Files/Manual/mb_manual_ga-880gm-ud2h_e.pdf
Elvileg a 23. oldalon a 15. számó komponens kell Neked (CLR_CMOS).
A 31. oldalon pedig elárulja hogy kell csinálni. (Az is megoldás lehet, ha kiveszed az elemet.)

Ha ez nem működik, akkor még mindig lehet tovább menni, de ezt kipróbálni nem telik semmibe
(#) FAZ1 válasza Electronix hozzászólására (») Szept 30, 2020 /
 
"Az is megoldás lehet, ha kiveszed az elemet."

Azt én már megcsináltam néhányszor, no meg a megfelelő jumperrel a CLR_CMOS-t szintén.
A lap még elem nélkül is elég simán beindult, de most már egyszerűen csak mindenre szaggatottan sípol.
Megnézem a kézikönyvét. Eleve úgy kaptam ezt a lapot, de nem volt hozzá se telepítő CD, se semmiféle irománya vagy a kézikönyve sem.
(#) antiktelefon válasza FAZ1 hozzászólására (») Szept 30, 2020 /
 
2 bios van rajta, néha magától nem indul a backup bios, ha valami nagyon félremegy, ilyenkor vagy a chip select lábakat kell kézzel húzni, vagy egyszerűek összecseréled a két ic-t. De sima SPI-os eepromról van szó, gyakorlatilag bármi programozza, akár soros, vagy párhuzamos porton is lehet írni (spipgm mondjuk), de célprogramozóval könnyebb, az tény.
(#) FAZ1 válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 1, 2020 /
 
Ez nekem már kínai.
Valójában nem láttam, hogy 2 különálló bios chip lenne benne, ráadásul mintha az egész még csak kivehető se lenne.
(#) FAZ1 hozzászólása Okt 3, 2020 /
 
Végre valahára sikerült a lapot "normálisba" hozni.
Valójában nem a BIOS-sal volt baja, hanem csupán azzal, hogy a ventilátorok valamelyik ellenőrző programja közt hibát jelzett, miközben a gyakorlatban rá sem volt dugva semmi.

Amúgy - amikor CSAK 1 RAMM-modullal indítottam, egyből bejött a teljes BIOS.
- és miközben szinte minden külső fizikai elem le volt szedve róla (egér, billentyűzet, videókártya, DVD író-olvasó, merevlemez, stb.)

Mellesleg -
a 2 BIOS simán bele van hegesztve, nem lehet őket "csak úgy" cserélgetni. Legfeljebb pákával.
Most már jöhet rá a rendszervezérlő szoftver, le van hozzá formázva /Linuxban/ a meghajtó.
(#) FAZ1 hozzászólása Okt 3, 2020 /
 
Elfogadnék - és előre megköszönném

aki gyakorlatilag megunta, avagy már átállt a Windows 10-re, netán végleg ki akarná dobni, s csak kallódik a régi számítógépes cuccai között, ám valójában NEM IS igazán KELL NEKI

- egy már réginek számító Windows 7, eredeti telepítőlemezt - a hozzá való regisztrációs kóddal.
(#) mnyugger válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Xp és Win 8.1 van
8.1-el jobban jársz.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2020
(#) FAZ1 válasza mnyugger hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
XP-m nekem is van, de a 8.1-et egyáltalán nem ismerem.
A Windows 10-et útálom ...

Honnan lehetne /esetleg/ kostolás-képpen elhozni?
(#) antikzsolt válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Én is jelentkezek egyre ha lenne 2 megunt win7. Ami volt sajnos már elég döcögősen ment fel legutoljára. Karcos lemez és vagy 2 éve nem is tudom hogy hol van.
(#) pipi válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
10-et innen hivatalosan letöltheted Bővebben: Link, telepítheted kulcs nélkül, kipróbálhatod, pár személyes beállítást nem fog engedni. Utána vagy veszel kulcsot és aktiválod, vagy...
Ha nem tetszik a csempés felület, w8, w10-re ezt rátöltöd, és máris winxp vagy win7 -szerű lesz a startmenü(ingyenes) https://github.com/Open-Shell/Open-Shell-Menu
(#) FAZ1 válasza pipi hozzászólására (») Okt 4, 2020 1 /
 
Bocsika, de Nálad a szövegértelmezés egy kissé problémás?
Azt írtam, hogy Windows 7-et keresek.

A Winfos 10-zel tele volt a hócipőm egy hét után.
(#) mnyugger válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Békéscsaba?
Na! Megnéztem. Win 7 nincs. Csak XP és 8.1. Bontatlan.
Privátban keress meg.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2020
(#) nedudgi válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Érti mindenki, hogy mit szeretnél, de...
A Win7 nem támogatott. Betonkemény tűzfal, víroskereső, meg mittomén mi kell hozzá, ami valamennyire is biztonságossá teszi. Pár beállítással a Win10 hasonlóvá tehető, mint a Win7.
A probléma ott kezdődik, ha internethez akarsz kapcsolódni - máris céltábla lehetsz.
Nekem is a gyerek segített, sok türelemmel, de minden működik. Közeledik az Androidhoz, mert néhány eltávolíthatatlan alkalmazás is van benne, de szerintem elmegy.
Tulajdonképpen mi a gondod a Win10-el?
(#) FAZ1 válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 4, 2020 1 / 2
 
-"mi a gondod a Win10-el? -

Rövid leszek: sz@r!
(#) FAZ1 válasza mnyugger hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Azt vajon utánvéttel mennyiért hozná el a posta?
Én még életemben sohasem jártam Békéscsabán, ámde nem is igazán fogok.
A környéket már szépen "körbepuskáztam"
- Szeged, Hódmező, Nagyvárad, Szarvas, (az egyik anyai rokon-ágam békési), de erősen gondolkodom rajta.
Igaz, majd egy napom rámenne az útra, de időm mint a tenger. A vasút és volánbusz meg nekem máá eléggé ingyé vanmár ingyenes.

Lécci LÉGY SZÍVES. tedd félre, majd jelzek ...
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) xxxyyy válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
A 8.1-et nem javaslom. Ugyan az MS elvileg még támogatja és jelennek meg hozzá biztonsági frissítések, de a gyakorlatban nem jobb mint a Win10, ráadásul simán belefuthatsz olyan alkalmazásba ami már nem fut rajta. Mindazonáltal még mindig biztonságosabb, mint a Win7. Ha emellett döntesz és feltelepíted a start menüt ne nagyon keressed csak csempéid lesznek. Google az istenünk elnavigál a Classic shell programhoz, az megoldja a gondodat. Onnantól hasonlóan fog működni mint a Win7, de a gyors indítást régi hardver esetén javaslom kikapcsolni, ebben privát üzeneted után szívesen segítek.
(#) mnyugger válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Írtam.
(#) pipi válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Nagyon problémás nálam... Ha egyszer nem tudsz világosan fogalmazni, amire válaszoltam hozzászólásodban szó nincs W7-ről, idézem:
"XP-m nekem is van, de a 8.1-et egyáltalán nem ismerem.
A Windows 10-et útálom ...
Honnan lehetne /esetleg/ kostolás-képpen elhozni?"
Az egyértelmű hogy xp-d van, tehát nem kell, Kóstolgatni meg tippemn szerint w8/w10-et szeretnél, mivel erről beszélsz ebben a hsz.-ben.
W7-ről korábban beszéltél. Fogalmazz légyszi világosan, és akkor az olyan gyenge szövegértelmezős emberek is megértik, mint én, és tudnak segíteni.
Következő: »»   32 / 111
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem