Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   97 / 125
(#) Joe_001 válasza moele hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Sziasztok
A két vezetéket a comm-ra, és az NO-ra kell kötni.
(Magyarul a váltó érintkezőre, és amelyik nyitva van.)
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2020
(#) proli007 válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 27, 2020 / 1
 
Hello! Jónak mondod, csak nem Ő szeretné bekötni. Egyébiránt gondolom "záróérintkező"-t szerettél volna írni. Mert a váltóérintkező alatt a három pontot értjük..
(#) Kerni válasza proli007 hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Szia! Köszi a gyors választ.
"egy sorkapocsba feszültségmentes állapotba)"
Ez mit jelent? Mi a feszültségmentes állapot? Fognam össze a két vezetéket, vagy csokival kössem össze? Azt hittem akkor zárlatot csinálok.
Amúgy szépen ki- be kapcsol a termosztát, kijelzőn megjelenik a jel hogy elindul a kazán, de NEM indul mégsem.
(#) Kerni hozzászólása Szept 27, 2020 /
 
Kikapcsoltam a kazánt. Átkötöttem 2, 3-ra. Visszakapcsoltam. Most termosztát kapcsolásakor zúg a kazán, de nem indul. Akkor ez kazán hiba lesz? Lehet, hogy letapadt a fűtés szelep? Láttam karbantartáskor valami kis rudacskát, ami felel a fűtés vagy a melegvíz közötti átváltásért.
(#) proli007 válasza Kerni hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Csak arra próbáltam rámutatni, hogy mielőtt próbára összekötöd a két vezetéket, kapcsold ki a kazánt. Mert várhatólag a két vezeték között 230V feszültség van, nehogy áramütést szenvedj.
Erre gondoltam mikor azt írtam hogy "feszültségmentes állapotba".
Nem lesz zárlat, mert a termosztát is pont ezt teszi. Nem ismerem a kazánodat, de általában a termosztát a gázszelepet működteti. Nem tudom őrlángos-e a készüléked, vagy gyújtáselektronika van benne, azt kell ellenőrizni. Meg azt, hogy előtte működött-e egyáltalán. De a gázzal óvatosan!
(#) Joe_001 válasza Kerni hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Nem bizos, hogy elég kikapcsolni.
Húzd ki, vagy biztije lekapcs! Na ez a feszültség mentesítés!!!
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2020
(#) Joe_001 válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Ha feszmentesített állapotban rövidzárat csinálsz, az a termosztát bekapcsolás jele. Ha jobb fajta a kazán, lehet szellőztetéssel kezd. A rövidzárral játszd végig szellőztetés ciklust, utána kösd rá a termosztátot.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2020
(#) Joe_001 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
És inaktív állapotban.
(#) Ecoeco hozzászólása Szept 29, 2020 /
 
Sziasztok, valaki tudna segiteni, hogy hogyan kellene bekotni az alábbi computherm e280 wifi programozható termosztátot?
(#) Ecoeco válasza Ecoeco hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
(#) Gafly válasza Ecoeco hozzászólására (») Szept 30, 2020 /
 
Az a "padlófűtés" mit takar?
És mi az a csupasz gubanc ott?
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Szept 30, 2020 /
 
Többieknek segitség.
(#) Ecoeco hozzászólása Szept 30, 2020 /
 
A csupasz gubanc szerintem a földelés azzal volt korbetekerve az N L. Sima elektromos padlófűtés.
(#) Bakman válasza Ecoeco hozzászólására (») Szept 30, 2020 / 1
 
Mekkora teljesítménye van a padlófűtésnek? A termosztát eléggé korlátozottan terhelhető.
(#) Gafly válasza Ecoeco hozzászólására (») Szept 30, 2020 /
 
Idézet:
„Sima elektromos padlófűtés.”

Az lehet hogy baj:
Idézet:
„Max. 230 V AC; 3 А (1 A induktív terhelés)”

Mert vagy beleszakad a termosztát, vagy az a szűk 700W nem fűt fel semmit (gyerek hajszáritója is nagyobb teljesitményű).
(#) Ecoeco hozzászólása Szept 30, 2020 /
 
2600w de hogy kellene bekötni???
(#) Bakman válasza Ecoeco hozzászólására (») Szept 30, 2020 /
 
Legalább egy relét közbe kell iktatni de félő, hogy nem fog elférni alatta. A "padlófűtés hőmérő" tulajdonképpen hol van? Kompatibilis a termosztáttal?
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2020
(#) proli007 válasza Ecoeco hozzászólására (») Szept 30, 2020 /
 
Hello! Bekötni belehetne, csak erre nem szabad. Közbenső relét (mágneskapcsolót) kell alkalmazni. A 2600W, az 11A áramot jelent, a termosztát pedig csak 3A-el terhelhető..
Pld..
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2020
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Szept 30, 2020 /
 
Az a leirás szerint mellé van csomagolva...
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Szept 30, 2020 /
 
Úgy értem az a hőmérő, ami már be van építve.
(#) motzke hozzászólása Okt 2, 2020 /
 
Sziasztok!

Családi házunkban adva van 4 fűtési kör, mindegyiket egy Delta S2302-es termosztáttal szabályozunk - 1 évesek a termosztátok - ,míg a kör másik végén egy Bosch Condens 5000 WT ZWSB 30-4E fali beépített tárolós kondenzációs gázkazán van.
Az utóbbi időben 2 termosztát annak ellenére ad-hoc módon bekapcsol és jelet ad a kazánnak, hogy a hőmérséklet nem éri el a beállított limitet (ld. a csatolt képek).
A termosztátok hétköznapra és hétvégére vannak felparaméterezve, elemeket cseréltem benne, és a kijelzőn se látszik, hogy merültek lennének.
Gyanakodnék termosztát hibára, de furcsa, hogy egyszerre 2 is rosszul működik.
Tudnátok tippeket adni, hogy mi lehet a probléma?

Előre is köszönöm a segítségetek!
(#) proli007 válasza motzke hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
Hello! A használati utasítás azt írja, hí 24 órát nem üzemelt a kazán, akkor délben egy percre bekapcsolja a szivattyú letapadása miatt. Nálad meg pont 12:00-át mutat az óra..
(#) dede611 hozzászólása Okt 2, 2020 /
 
Sziasztok !
segítségek kérnék . Van 1 fég c18 kazán SZMV-2 elektronikával . Q7 szobatermosztát . A szoba termosztát nem vezérli a kazánt . Ha bevan kötve akkor sem és ha ki van iktatva akkor sem áll le a kazánt . Esetlg valaki hátha tudja termosztát vagy vezérlő panel hiba? A kazán termosztát ha felfűti kikapcsol. Köszönöm ha valaki hozzá értő segítene.

SZMV2.jpg
    
(#) vision61 válasza dede611 hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
Szia!

Eddig működött a rendszer, vagy most történt valamilyen csere, javítás?
A panelen lévő trimmer potival lehet állítani a szivattyú teljesítményét. A bal alsó részen lévő hűtőzászlós alkatrész egy TIC106M tirisztor, ha az zárlatos, akkor is ez a jelenség.
(#) dede611 válasza vision61 hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
Szia tavaly minden cserélve és most inditottuk és ez a hiba jött elö .Akkor ha jól értem akkor panel hiba. Ha jól tudom ki van kötve a szoba termosztát nem szabadna elindulni a kazánnak .. remêlem jól tudom .
(#) Ice1983 hozzászólása Okt 13, 2020 /
 
Sziasztok,

Ariston Genus Evo Premium kondenzációs kazánunk van és egy kétszintes, de egy körös házat fűt. Az emeleti termosztáttal (Ariston Sensys) szabályozzuk a működését (BUS kommunikáció). Az alsó szinten is van egy termosztát(Ariston szobai érzékelő, szintén BUS kommunikáció), erről ment korábban. Nagyon hasznos volt, mint hőmérséklet mérő is, ezért célom valahogy a kazánhoz csatlakoztatni, csak olyan formában, hogy tápáramot kapjon. A termosztátokra vonatkozóan semmiféle adatot nem találok (volt, amper, watt), hogy milyen táppal tudom csak működtetni, egy forrásnál láttam olyat, hogy max 0,3W. Hogyan tudnám a kazánhoz csatlakoztatni, hogy kapjon tápáramot, de ne vezérelje? A csatolt képen láthatók a kazán csatlakozásai.

Köszi!

Kazán.JPG
    
(#) VIM válasza Ice1983 hozzászólására (») Okt 13, 2020 /
 
Szia! Erről a termosztátá típusról van szó? A feszültsége 8-24Vdc-t igényel de ez a két véglet a modulációhoz lehet szükséges, de a kijelző és a hőmérséklet kijelzéséhez fél feszültség is elegendő (12V). A kazánba nem biztos, hogy "simán" be lehetne kötni.
(#) roro27 hozzászólása Okt 15, 2020 /
 
Sziasztok! Jelenleg Bosch Condens 3000 gázkazánunk a saját bosch teosztátjával üzemel. Az lenne a kérdésem hogy ehelyett egy nem Buson kommunikáló eszközt tudok e rákötni?
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) zoszka válasza roro27 hozzászólására (») Okt 15, 2020 /
 
Igen tudsz
(#) roro27 válasza zoszka hozzászólására (») Okt 15, 2020 /
 
És melyik bekötési pontra?Vagy simán a régi helyett? Gondolom nem.
Következő: »»   97 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem