Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   156 / 163
(#) fityiszkukac válasza fityiszkukac hozzászólására (») Aug 19, 2020 /
 
Ezt a kapcsolást építettem meg :

vf2h.pdf
    
(#) Cinema válasza fityiszkukac hozzászólására (») Aug 19, 2020 /
 
Ez miért jó?
Invertál ez az erősítő, gyenge mélyhangátvitel, a stabilitása nem is tudom milyen.
Érdemes ezzel foglalkozni?

Üdv!
(#) fityiszkukac válasza Cinema hozzászólására (») Aug 19, 2020 /
 
Ezt a topikot ez ihlette, szóval úgy gondolom van benne valami ...
(#) kistee válasza Cinema hozzászólására (») Aug 19, 2020 /
 
Először én is ezekkel a kapcsolásokkal próbálkoztam, de a harmadik elfüstölt FET (valószínűleg gerjedés miatt) után jött a VF-2 Conductor, ami azóta is hibátlanul üzemel. Rajz és nyákterv itt a topikban megkereshető.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2020
(#) reloop válasza fityiszkukac hozzászólására (») Aug 19, 2020 /
 
Szia! Írd meg a műveleti erősítő öt használt lábán mérhető feszültséget testhez képest és tüntesd fel a feszültség polaritását is. Ebből elemezhető a kapcsolás.
(#) fityiszkukac válasza reloop hozzászólására (») Aug 20, 2020 /
 
Ok. Köszönöm hogy segítesz. Csak vasárnap du. tudom megadni a kért értékeket, mert már nem vagyunk otthon.
Bár, ha jól emlékszem, a múltkor fetek nélkül mértem : 2 - 0V, 4 - (-12), 7 - (+12V) , 6 - (+6V). A 3 -ra nem emlékszem. Vasárnap megmérem.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2020
(#) reloop válasza fityiszkukac hozzászólására (») Aug 20, 2020 /
 
MOSFET-ek nélkül nem áll be az egyensúly a visszacsatoló körben, az a mérés nem mérvadó.
(#) mcc válasza Cinema hozzászólására (») Aug 20, 2020 / 2
 
Az említett erősítő nem invertál. A stabilitása pedig olyan, amilyenre beállítják. Lehet belőle jól működő darabot építeni.
(#) Cinema válasza mcc hozzászólására (») Aug 20, 2020 /
 
"Lehet belőle jól működő darabot építeni" - ez a lényeg.

Üdv!
(#) fityiszkukac válasza reloop hozzászólására (») Aug 20, 2020 /
 
Kérésedre :
2(-0.8V) ; 3(-1.3V) ; 4(-12.6V) ; 6(-4.2V) ; 7(+12.6V)
A bemenet testre van kötve.
A visszacsatolásba a 33K után sorba raktam még 4.7K így 38K, már majdnem 39K ...
A potival 100mA -ig állítva a pozitív ágban a nyugalmi áramot, a kimeneten -6V körül van.
Előre is köszi hogy időt szánsz rám
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2020
(#) reloop válasza fityiszkukac hozzászólására (») Aug 20, 2020 /
 
Egy működő kapcsolásban a műveleti erősítő invertáló és neminvertáló bementei között (2,3) nem, vagy alig mérhető feszültségkülönbség. Amennyiben ilyen 0,5 V körüli az eltérés, akkor a kimenetnek a tápot megközelítő értéken kell állnia, tehát plusz, vagy mínusz 11 V-on. Mivel esetünkben az invertáló bemenet a pozitívabb, a 6-os -11 V lenne, ha jó lenne az IC.
A mért -4,2 V hibás IC-re utal, vagy a kimenetet 20 mA-t meghaladó áram kibocsátására kényszeríti valamely hozzá kapcsolódó rossz alkatrész, esetleg parazita vezetés.
Látnunk kéne egy-egy értékelhető fotót a beültetett alkatrészekről és forrasztási oldalról, ha a műveleti erősítő cseréje nem oldaná meg a problémát.
A visszacsatolásban a 22 µF elkó mérsékelten örül a fordított polaritásnak. Ha sikerül a kimeneti egyenfeszültséget 100 mV nagyságrendűre csökkentened, akkor nem pazarlás a lecserélése.
(#) frissadam hozzászólása Aug 22, 2020 /
 
Hello! Az aläbbi kapcsoläs mi okbol adhat ki magäbol -5,5 voltot a kimenetÉn nyugalmi äram felvÉtele nÉlkül?

adamvf2KD.gif
    
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Aug 23, 2020 /
 
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2020 /
 
Köszi! Eddig ott tartok, hogy az ic nem kap täpot valami okbol....
(#) frissadam válasza frissadam hozzászólására (») Aug 23, 2020 /
 
Az IC elötti 2,2K meg volt szakadva... Most jo. IC nÉlkül is beällt a 100mA nyugalmi äram.
(#) kokozo hozzászólása Okt 13, 2020 /
 
Sziasztok!
Van ebből az erősítőből olyan verzió ami +- 35V-ról megy, és 4 ohmos és van benne áramkorlát?
Biztos van csak én nem találom.
Előre is köszönöm!
(#) reloop válasza kokozo hozzászólására (») Okt 13, 2020 /
 
Szia! Nincs, legyen?
(#) kokozo válasza reloop hozzászólására (») Okt 13, 2020 /
 
Szia! Hátőő ha lehet akkor igen
(#) reloop válasza kokozo hozzászólására (») Okt 13, 2020 /
 
Ge Lee kolléga rajzolt már ilyet, csak át kell számolni az adott üzemi értékekhez. Gyenge pontja, hogy a source ellenálláson eső feszültség képes hiányozni egyes MOSFET példányoknál a csúcsáramhoz szükséges Ugs-ből.
Az áramkorlát használatát mi teszi nálad szükségessé? Kimeneti rövidzár fordulhat elő, vagy 4 Ω-nál alacsonyabb terhelés esetén szeretnéd blokkolni a végfokot?
(#) kokozo válasza reloop hozzászólására (») Okt 13, 2020 /
 
Ha kölcsönadom, ne bírják megölni. volt már hogy egy 600-as 8 ohmos ágotámra 2 ohm volt kötve és hívtak hogy sz..r az egész
(#) reloop válasza kokozo hozzászólására (») Okt 13, 2020 /
 
Világos
Melyik változatot nézted ki? Tibor? Dávid?
(#) kokozo válasza reloop hozzászólására (») Okt 13, 2020 /
 
Ha már ennyire lehet válogatni, akkor legyen a conductoros, ott nem kell a diódával játszani.
(#) reloop válasza kokozo hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Ebből a topológiából nem tudok igazán bolondbiztos védelmet fabrikálni. Az R12-tőt ajánlott bekötni a hangsugárzóvédelembe. A 60 mΩ a gyakorlatban két párhuzamos 0,12R 2 W-os ellenállás.
(#) kokozo válasza reloop hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Köszönöm szépen! Fet duplázás javítana rajta?
(#) reloop válasza kokozo hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Feltétlen.
(#) kokozo válasza reloop hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Dupla fettel mást nem kell változtatni?
(#) reloop válasza kokozo hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Átdolgozom, erre fog hasonlítani.
(#) kokozo válasza reloop hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Előre is köszi
(#) reloop válasza kokozo hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Lehet KD más megoldást választana, de úgy látom jelenleg nem látogatja a HE-t.
Szimulátorban megnyugtató eredményt mutatkozik.
Továbbra is javasolom az ábra T5, vagy T8 kollektoráról a védelem aktiválását, mert tartós korlátozás alatt hatalmas a disszipáció.
(#) kokozo válasza reloop hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Köszönöm szépen! Átrajzoltam a saját progimba (Azt se tudom Ti mivel csináljátok), nekem csak ilyen van. kiegészítettem a TL431 -es résszel. Ránéznél hogy jól csináltam e?

vf2mod.jpg
    
Következő: »»   156 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem