Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   863 / 967
(#) nagym6 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Régien ismerősöm Zuk kisteherautóján gumikat cserélt otthon. Utolsó keréknél -jobb hátsó- elfelejtette leengedni az olajemelőt, felemelve maradt másnapra is. Reggel indít, sebességbe téve autó nem megy, felemelt kerék kipörög, de ő ezt nem vette észre. Szervizt hívott, arra fél napig várt. Ők megtalálták a hibát.
(#) Egri Frédi válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Majdnem így én is jártam ...
Kerékcsere, és az egyik első keréknél nem húztam meg rendesen a csavarokat. Elindultam és "kattog" valami ... Én a csapágyra gondoltam először. Szerencsére "útba esett" egy autószerelő, ahová be tudtam menni.
Nem égett eléggé az arcom, amikor kiderült a baj oka ...
(#) compozit válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Annak idején én egy hétig jártam így kis Polskival... Égtem rendesen, szerencsére csak magam előtt.
(#) Egri Frédi válasza compozit hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Jó, hogy el nem gurult a kereked ...

Bár az még mindig jobb, mintha az ember gyógyszere gurul el ...
(#) granpa válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Az elgurult gyógyszer csak a delikvensre káros, de egy elszabadult kerék akár tömegre is.
(#) Egri Frédi válasza granpa hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Rosszkor rossz helyen ... ?
(#) Frankye válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Én egy csapteleppel jártam így. Tenném fel, nem kap rá a menet. Nézem: nem sérült. Próbálom, próbálom, semmi. Már a hajam is égnek állt, hogy miért nem kap rá a menet! Eltelt egy fél óra, hogy szenvedtem vele. Egyszer csak újra megfordítom, nézem: de hát ez balmenetes!
Láss csodát: balra simán felkapott a menetre a hollander, és szépen össze is tudtam csavarni. Csak egy hangyányit voltam ideges tőle...
(#) Macsek71 válasza Frankye hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Hasonló

Anno a technikumban kedvelt tanárunk őrült módon keresett valamit a műhelyben. Feltűnt, hogy a polcon levő bemutató anyát* többször megnézi, majd fejcsóválva leteszi.
Bátorságunkat összeszedve, kérdésünkre elárulta, van egy hasonló méretű anya valahol ( a műhelyben) de balmenetes !
Alig vártuk, elmenjen kávézni, vittük is a csavaranyát az esztergályoshoz, balmenet jelzésért

Csúnya büntetés lett, nagy röhögés után .

* valami perverz méret, huszonx mm átmérő, extra magas kialakítással...
(#) Tomi111 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Villanyszerelők tudják, a régi műanyag tokozatok plexi fedelét Sima csavarhúzós, 8-as csavarok fogták. Egy utálat volt kihajtani, miután berozsdásodott. Műanyagba volt behajtva.
(#) Egri Frédi válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Meg az átkosban a közúti jelzőtáblák összefogó bilincseiben volt M8 -as alu csavar, 14 -es fejjel.
(#) konyak6 hozzászólása Okt 14, 2020 /
 
Én most újítok fel egy 1973-as Volvo Penta motort. A svédek 1978-ban áltak át a metrikus menetre. A 12-es villáskulcs kicsi, a 13-as meg nagy.
(#) proba válasza konyak6 hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
A brix motorok is inc-es csavarral vannak szerelve. Csak nehogy olcsón pótolhasd.
(#) gkari válasza konyak6 hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
A Belgiumban gyártott Mercury csavarjainak cca. 1/2 - e metrikus, a többi Withwort a laptávokkal együtt.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2020
(#) nagym6 hozzászólása Okt 14, 2020 /
 
Régen vettem olcsón a "lengyel piac"-on menetmetsző fúró készletet, ránézésre kb.: 4-12-ig lehettek méretek. Otthon kiderült, hogy mind valamilyen tizedes méret, pld.: 5.3, 6.6, stb. Lomtalanításkor kitettem, valaki örült neki. Lehet, hogy ő is kitette, azóta vándorúton van.
(#) Bakman hozzászólása Okt 14, 2020 /
 
Tegnap délután rámjött a kóla ihatnék, gondoltam gyorsan lehűtöm a fagyasztóban. A képen a ma délelőtti állapot...

Kola.jpg
    
(#) pucuka válasza Bakman hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Nem jó ötlet a fagyasztóba tenni a szénsavas italokat, mert ha nem is fagy meg rögtön ahogy a Tied, de amikor kinyitod, rögtön lefagy, ha addig folyékony volt is.
Meg a szénsav is kimegy belőle, és borzalmas íze lesz, ha lefejted róla a dobozt.
(#) Bakman válasza pucuka hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Még nem mertem kinyitni.
(#) pucuka válasza Bakman hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Most már mindegy, várd meg amig felolvad, kinyitod szusszan egyet, újra lefagy, megint várszmíg felolvad, de akorra gáz már nem lesz benne. Brrr.
(#) lazsi válasza Bakman hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Ez veszélyes is lehet... Egyszer egy fagyasztóban szétrobbant egy ilyen kólásdoboz. Úgy nézett ki, mint a vattacukor... Szerencsére nem okozott komolyabb bajt, már azon kívül, hogy ki kellett takarítani. (Valahol vendégségben voltam, úgyhogy a takarítás sem az én dolgom volt. )
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2020
(#) erbe válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Hasonló.:
Megvettem a korábbi autómat. Most már 15 éve. Új téli gumikkal hirdette az eladó. Majdnem porzott a tank, beállok az első benzinkúthoz. Fizetés után indulok, furán zakatol valami. Nem tudtam még, hogyan kell levenni a dísztárcsát, a kutastól kértem segítséget ( ). Kirántja, kipottyan az egyik kerékcsavar. Éppen az első keréknél.
Na, gyorsan végigellenőriztem. Akadt bőven utánahúzni való.
(#) FIGIRI válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Nagy, több négyzetméteres alumínium tokozott szekrények, vegyesen 13-as, 14-es, sima hornyos csavarokkal (M8-as), a legrövidebb is 60 mm-es, természetesen rozsdásan.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2020
(#) gyerek67 válasza gkari hozzászólására (») Okt 15, 2020 /
 
Na!!!
Még a végén kiderül, hogy itt egy sereg hajómotor-szerelő settenkedik, momentán, akikre aranyáron sem lehet Balatonfüreden jelenleg rátalálni!!!
(#) szucsistvan123 hozzászólása Okt 16, 2020 / 4
 
Ez is egy megoldás...
(#) Bakman válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Okt 16, 2020 /
 
Ejj, már az indiánok sem a régiek.
(#) gkari válasza gyerek67 hozzászólására (») Okt 16, 2020 /
 
Nem vagyok szerelő, csak a sajátot szereltem anno: Mercury 100 (4 henger), most egy 200 HP (Optimax) van, de ez már a gyerekeké.
Üdv: GK
(#) vajasll hozzászólása Okt 16, 2020 /
 
Kb 30 évvel ezelőtt a nyíregyházi "KGST "piacon a teljes ukrán gépiparból származó gépalkatrészt ,szerszámot lehetett kapni. Én is itt szereztem sok szerszámot.Így fúrószárakat is vettem fillérekért vagy 100 db-t, minden méretben, szinte újak voltak ,szépen megélezve .Vittem haza, kb 3 nap múlva volt a főpróba, furatnagyobbítás, 8-as furat, nyomom a gépet, már izzik a vége a fúrónak (szó szerint ) .Á, biztos rosszul van köszörülve, gondoltam... A 3. után derült ki: az ÖSSZES !!! fordított forgásirányú volt...Éppen betonoztunk, repült bele mind.
(#) granpa válasza vajasll hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Ahelyett, hogy a gépen forgásirányt változtattatok volna.
(#) nedudgi válasza vajasll hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Gyors fejszámolás alapján az árából néhány raklap sört lehetne venni a mai árakon.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2020
(#) nedudgi válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Grätzer Józsi bácsi korában ezt még madzaggal, meg egy darab kővel megoldották. (Sicc!)
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2020
(#) nagym6 válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Helyette tejet még többet.
Következő: »»   863 / 967
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem