Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Függvénygenerátor építése
Lapozás: OK   60 / 61
(#) Kera_Will válasza Bubu54 hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Jelformálás jelszint illesztés fontos momentum.
Melyik pontjiat kötötted össze a 2 müszernek?
Miből tudod hogy nem megfelelő értéket mutatja összekötve?
Lehet valami miatt gerjedés lép fel.Szkópon látszana ilyesmi.
Külön tápegységről járatva mi történik?
(#) Bubu54 válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
A generátor kimenetet a frekimero bemenetere kötöttem. Onnan tudom, hogy nem jó értéket mutat, hogy bárhova tekerem a frekvencia potmetert, illetve a kapcsolót amivel novelem a szorzot, nem azt az értéket méri. Egy traforol megy a kettő, de külön szekundere van mind a kettőnek. A mérő az 5V-os, a generátor pedig 12V-os.
(#) proli007 válasza Bubu54 hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Hello! És a két tápfesz GND össze van kötve?
(#) Cinema válasza Bubu54 hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Az a Vicsys-féle LCD kijelzős műszer nekem is érdekesen működik.
Kell neki kb. 1Veff. jelszint és legalább 50Hz, mire kezd mérni, ez alatt nem mér, ráadásul végfok kimenetről van hajtva, nem mindegy a kimeneti áramkör terhelhetősége, amire rá van kötve!
Simán vonali kimenetről nem működik.
Külső jel legalább 3Veff kell és 50Hz fölött. Érdekes szerkezet, az biztos.
Szóval nem biztos, hogy a generátorod a hibás. Oszcilloszkóppal kellene nézni a kimenetet.

Üdv!
(#) Ge Lee válasza Cinema hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Variálni kell a bemenő fokozaton, meg talán a jelformálón is. Már nem emlékszem hogy annak idején én mit csináltam vele, de nekem kb. 50mV-tól már mér, és a néhány V-os jelet is feldolgozza, ahogy egy rendes frekvenciamérőnek illik.
Elő kell venni a szkópot, meg előtte megnézni néhány hasonló fokozatot, gyáriakat is, hogy azokban hogyan van megoldva. Volt egy régi RT-s cikk, ami abban van az emlékeim szerint egész jó volt.
(#) Cinema válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Igen 1kHz-en már elég neki kb. 50-60mV, még feljebb, 20-50kHz táján még kevesebbel is megelégszik, de ez akkor sem megfelelő egy hangfrekvenciás generátorhoz, ahol kb. 10Hz-100kHz között kellene pontosan mérnie a frekvenciát.
(Nekem már mindegy, a DSO-műszerem az legalább pontosan méri a frekvenciát is.)

Üdv!
(#) dB_Thunder válasza Cinema hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Milyen DSO-d van??
(#) Bubu54 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Szia, igen össze van kötve, a bemenet GND-je es a kimenet GND-je össze van kötve ami a tapfeszek GND-je is.
(#) Bubu54 válasza Cinema hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Helló,

Igen miután meg építettem olvasgattam, hogy nem olyan jól működik. Mit lehetne csinálni neki, hogy jól működjön mert a dobozt is meg csináltam már neki a kijelzonek a helyét is kivágtam stb...
(#) Bubu54 válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Melyikre gondolsz az 1GHz-es frekimerore?
(#) Ge Lee válasza Bubu54 hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Igen, de ezt is át lehet alakítani. Hogy mit csináltam vele arra nem emlékszem, meg nem is a gépem előtt ülök, de valamikor leírtam már vagy ebbe vagy a frekimérős topikba.
(#) Bubu54 válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Köszi, meg próbálom meg kereseni, ha esetleg nem menne akkor majd szólok.
(#) Cinema válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Siglent SDS1102X műszerem van.
Jó, hogy ezek már kijelzik a mért jel frekvenciáját, meg sok egyebet is.

Üdv!
(#) Cinema válasza Bubu54 hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Jó az a frekvenciamérő, de nem hangfrekvenciás mérésekhez való.

Üdv!
(#) Bubu54 válasza Cinema hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Van valami hasonló ami ugyan ilyen kijelzőre van?
(#) Massawa hozzászólása Feb 17, 2018 /
 
Csak szorakozásbol megépitettem egy kitet a 8038as IC-vel. Ez egy vadiuj konstrukcio, anno vagy 40 éve már használtam ezt az IC-t egy minimoog utánzatban. Sajnos akkor is egy kicsit csalodtam, mert a jelalkok - kivéve a 4szög jelet, hagytak némi kivánni valot maguk után. A szintiben késöbb valodi VCO-kal helyettesitettem.
Nos a sokkal modernebb kitben 2 másik IC is "kezeli" a jelet ( sajnos kapcsi rajzom még nincs ), de annak sajnos ugyanolyan tulajdonságai vannak mint régen és felélesztette keserü emlékeimet erre az IC-re ( ami ráadásul akkor még egy vagyonba került). Átmeneti torzitások zavarimpulzusok teszik tönkre a jelformát. A szinusz meg kétségbeejtöen torz (10% körüli).
Szoval játékre jo, egy jo jelgenerátorhoz nem lehet hasonlitani.
(#) goreny válasza Massawa hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
10%? Szemre vagy mérve? Mekkora frekvencián? Terhelve? Milyen áramköri körítéssel, milyen nyákon? Esetleg egy kinai kit? Ez alapján ráhúzni csak az IC-re a vizeslepedőt műszaki analfabétizmus.
(#) nagym6 válasza Massawa hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Ott valami nem passzol, lesz ez jobb is hibakeresés után. A 8038-nak viszonylag jó szinusz jelalakja volt, eléggé jobb, mint a másik elterjedt XR2206 ic.-nek. Úgy emlékszem, szkópon nézve nem volt látható mértékű a torzítás. A 2206 szinusz torzítása szkópon szemmel látható mértékű volt, arra is a specifikáció valami 1-2% körülit ír.
(#) Massawa válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Azt irja, de messze nem tud annyit. Ha minden jol megy akkor 10% alattira ki lehet piszmogni, de még mindig ott marad valamilyen kapcsolási zür - amit az IC produkál a csucsokban.
Annyit nem ér az egész dolog, ráadásul a 8038-s már vagy 10 éve a multé, ( ezért csodálkoztam, hogy most ujra elökerült mindenféle kitekben - csak ezért raktam gyorsan össze, hogy jobb-e mint a hajdani volt.). Jo lesz majd valami lassu effektusokra - arra tökéletes. ( amugy volt a fagyasztomban korabeli 8038 ( még szendvics tokozással), kicserélve ugyanazt csinálja mint az uj). Annyit nem ér, hogy mérecsgéljem a torzitást, de a szkopon pontosan láthato meg ( hallhato is a hangszoroban), hogy a szinusz nem tiszta, és hol vannak a határai.
(#) Ge Lee válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Hangfrekiben kb. egyforma a kettő, de a 2206 frekiben tovább megy, meg emlékeim szerint szolgáltatásait tekintve is jobb mint a 8038, drágább is volt. A 8038-at már nem nagyon lehet kapni sehol. Ha 1%-nál lényegesen nagyobb torzítást produkál akkor ott 2 dolog lehet, vagy nem jó a körítés tehát maga a köré épített kapcsolás, vagy eleve valami hamisítvány az IC.
Mielőtt az utóbbi kijelentésen fennakadna ismét valaki, de, létezik olyan hogy hamis IC, 494-ből éppen tudok is olyat mutatni.

2206_8038.jpg
    
(#) nagym6 válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Az XR2206-nál külső beállítás a szinusz, emberen sok múlik. Úgy emlékszem, a 8038-nál gyári fix a szinusz, ember nem tudja elrontani. Van régi saját gyártmányú 2206 generátorom, ott szkópon vizuálísan beállítottam a jó szinuszt. Később amikor lett FFT szkópom, akkor derült ki, hogy kissé más a jó beállítás.
(#) Massawa válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 


Nekem is XR2206-s generátorom az valamivel tisztább szinuszt ad, de ugyanugy ahogy te is irtad, a jo szinusz egy kicsit más, mint a diodákon kerekitett háromszög....
(#) tursaba hozzászólása Márc 26, 2018 /
 
Szeretném megkérdezni valamelyikőtök épített-e SI5351-el generátort ?
Mi a chip címe (0x60, 0xC0) ? Nem sikerül beleírnom, beállítanom. Köszönettel:
(#) Hp41C válasza tursaba hozzászólására (») Márc 26, 2018 /
 
A címe 110000A_, de a cím legalsó bitje (az _ helyén) az írás/olvasás vezérlésére szolgál. Az A az A0 lábon mérhető szint.
Ha az A0 -ra alacsony szint van kötve, akkor írás műveletnél 0xC0, olvasás műveletnél 0xC1,
ha az A0 -ra magas szint van kötve, akkor írás műveletnél 0xC2, olvasás műveletnél 0xC3.
(#) tursaba válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 27, 2018 1 /
 
Köszönöm. Ezt olvastam ki az adatlapjából én is. Az MSOP-10 tokozásnak nincs A0-ja.
Egyrészt a sikertelenségem, ami miatt kérdeztem. A másik, hogy alkalmazásoknál olvastam, hogy az AN619-ben és az ic leírásában is vannak hibák. Volt akinél a 0x60 címmel ment?!
(#) alita hozzászólása Aug 9, 2020 /
 
Tisztelt Fórumtársak !

Nyákfilmjeimet rendezgetve rábukkantam az alább közölt Funkciógenerátorra.
Sajnos nem írtam rá a hovatartozását.Ezért kérem aki felismeri a képről,hogy
hol található,vagy netalán a kapcsolási és beültetési rajzról tudna képet küldeni
megköszönném.

Scan.pdf
    
(#) sany válasza alita hozzászólására (») Aug 10, 2020 /
 
Kedves atila!
Az általad talált nyákfilm a Rádiótechnika 2002/9. és 2002/10. hónapi számában közölt függvénygenerátorhoz készült.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2020
(#) alita válasza sany hozzászólására (») Aug 10, 2020 /
 
Kedves Sany !

Nagyon köszönöm a segítséget.

Üdv:Attila
(#) toggyuri hozzászólása Okt 22, 2020 /
 
Sziasztok!
A 2306 -os ugye egyszerre "szolgáltatja" a három hullámformát? Magyarul: használhatom a szinus jelet egy erősitőfokozathoz és a négyszögjelet egy LED meghajtásához egyidőben,
egyszerre terhelve a két kimenetet?

Koszi
(#) Gafly válasza toggyuri hozzászólására (») Okt 22, 2020 /
 
Szerintem igen.
Következő: »»   60 / 61
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem