Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mekkora pufferkondenzátor kell?
Lapozás: OK   3 / 4
(#) nedudgi válasza laszlo008 hozzászólására (») Dec 2, 2014 /
 
A helyzet tehát a következő: van 2000 µF kondenzátor, feltöltve 5V feszültségre.
A kérdés az, mekkora áram áll rendelkezésre? Egy feszültségforrásból a kivehető maximális áramot a feszültség és a külső és belső ellenállások összege határozza meg.
A kérdésed így nem jó.
(#) pucuka válasza laszlo008 hozzászólására (») Dec 2, 2014 /
 
Annak a két kondinak semmi köze a kivehető áramhoz. Nagyjából annyi áram áll rendelkezésedre, amennyit a generátor (dinamó) tud, illetve a stab IC max árama. (amelyik a kisebb) Ezen semilyen kondenzátorral nem tudsz segíteni komolyabb áramfogyasztás esetén. Az csak az egyeniránított feszültség simítására való.
(#) mate_x válasza laszlo008 hozzászólására (») Dec 2, 2014 /
 
Ha csak elméletileg érdekel, hogy egy feltöltött kondenzátor hogyan sül ki, akkor csatoltam róla egy ábrát a pontos képletekkel.
(#) voodoo válasza laszlo008 hozzászólására (») Dec 2, 2014 /
 
Idézet:
„váltakozó feszültségű dinamo egyenárammá alakítva.”

A dinamó az nem véletlen egyenáramot termel? Minek azt megint egyenirányítani? Dobj oda egy 5V-os zénert, 1000µF kondival és kész. Csak azért hanyagold a 7805 használatát, mert az IC nem tud magával mit kezdeni alacsonyabb bemenő feszültség esetén... Valószínüleg nem lesz folyamatos 6V a dnamó kapcsain. Ezért.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2014
(#) granpa válasza voodoo hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Helytelenül rögzült szóhasználat csak a bicikli-'dinamó'. Az generátor.
(#) Alkotó válasza granpa hozzászólására (») Dec 3, 2014 / 2
 
Ez pontosan így van, de a példában van még egy turpisság. "Bicikli" szó létezik ugyan, de kerülendő, használatát semmilyen nyelvészeti vonal sem támogatja.
Tehát a bicikli-dinamó valójában kerékpár generátor.
(#) laszlo008 hozzászólása Dec 3, 2014 /
 
Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat.
Ígérem kerülöm a bicikli szó használatát.
Szóval a kerékpáromon van egy Shimano kerékagy generátor, ez 6V 3W ladására képes. A valós feszültséget még nem tudom, de a hétvégén tesztelni fogom.
A töltőmet ezt kiváltva egy 9V váltakozó áramú hálózati adaper használatával teszteltem, azzal működik.
Nem gond, ha a kerékpárom generátora nem adja az állandó 6 voltot, hiszen az eredeti cél az teljesül akkor is, ha a töltés időközönkét leáll.
A mellékelt képet külön köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2014
(#) pucuka válasza laszlo008 hozzászólására (») Dec 3, 2014 / 1
 
Akkor a generátorod ha teljes erővel hajtod, 500 mA leadására képes. Ezen a tényen semilyen kondenzátor (pufferkondenzátor) nem fog változtatni.
Pl. az LM7805 kb. 7 - 8 V bemenőfeszültség felett (kerékpár generátor (sic) feszültség) fogja tudni előállítani a kimenetén az 5 V stabil feszültséget. Ez alatt nem működik.
Ehhez pedig rendesen tekerned kell majd. Ez a hibája az ilyen áramköröknek.
Ha minden energiát ki szeretnél használni, akkor sajnos az egyenirányítás után egy stabil kimenetű 5 V -os DC/DC konvertert kellene használnod, vagy a generátor feszültségét feltranszformálnod nagyjából a kétszeresére, és azt egyenirányítva alkalmazhatod az áramkörödet.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2014
(#) laszlo008 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Ez érdekesen hangzik, megnézem a hétvégén hogyan működik a mostani verzió és referálok felétek! Köszönöm az ötleteket!
(#) laszlo008 hozzászólása Dec 9, 2014 /
 
Sziasztok!
Kipróbáltam.
18-20Km/ óra tepóju tekerés mellett szépen adja a fix 5 Voltot és szépen tölti is a telefont!
(#) szucsistvan123 hozzászólása Feb 22, 2015 /
 
Helló!
Érdekelne, hogy ha pl egy 35V-al feltöltök egy pufferkondenzátort, hogyan kell kiszámítani a pufferelés utáni feszültséget ? (Úgy tudom gyök2 -vel kell szorozni, és kivonni azt a feszültséget ami az egyenirányítón esik . És a kapacitástól függ, hogy mekkora lesz a végső fesz, vagy minden kapacitásnál akkora?
(#) sonny007 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Nov 8, 2015 / 1
 
Szia ha még érdekelne a válasz.
pl 22V AC-ból egyenirányítás, pufferelés után lesz +-30V DC.
Tehát a váltó feszültség szorozva 1,4 ebből jön ki a pufferelt egyenfeszültség értéke.
(#) istvá1997 hozzászólása Okt 26, 2020 /
 
Hali!
Nem tudom hogy jó topikba Teszem fel a kérdésem! De nekem van egy, konic VSR 1005-ös beerősítőm amiben vannak kondenzátorok kiszeretném cserélni nagyobbra, ami annyit takarna hogy 2200uf helyet 4700,6800-10,000uf-ig ezzel nem lenne semmi gond ha a magasága maximum csak 2,9-mm lehet széleségben pedig 2,5-mm de nem találtam, ha nem lenne plexi a végfok akkor egy vezetékkel kilehetne vezetni és ott lenne ahol elférné de igy meg csúnya lenne. előre is köszönöm a segítséget
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2020
(#) Ronin válasza istvá1997 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
És miért akarod nagyobbra cserélni? Semmivel sem lesz jobb. Ez egy kapcsolóüzemű táp, nem kell bele nagyobb kondi.
(#) istvá1997 válasza Ronin hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Azért hogy a lábdobnál erőteljesebb legyen mert most betérdel lejjebb halkul, és bekapcsol a védelem a kondikat lemértem és fele értékeket mutatott műszer, 1200uf erősen ajánlót már a cseréje? És ugyan ebben a méretben sem találok sajnos 2200uf/50V 25v/2200uf
(#) granpa válasza istvá1997 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Van ot nagy hely, rakj be fektetve ugyanekkorákat, és kösd be párhuzamosan a többivel. A panelhoz ragaszd vagy kösd le, biztos lehet abba a nagy mezőbe lyukat fúrni.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2020
(#) istvá1997 válasza granpa hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Erre is gondoltam, és jobb minőségű kondenzátort ismertek? mert én annyira nem.
(#) Peter65 válasza istvá1997 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Hali!
Ahhoz hogy érdemi segítséget kapj, pontosabb adatszolgáltatás kellene a kondenzátorokról.
Azt tudjuk, hogy 2200uf, de azt nem, hogy hány voltos. Kellene az átmérő és a magasság is.
(#) Alkotó válasza istvá1997 hozzászólására (») Okt 26, 2020 / 3
 
Mielőtt elmozdulnál a kondenzátor csere irányába, célszerű lenne végezni egy egyszerű próbát. A mostani állapotban, csak a meglévő kondikkal párhuzamosan köss be vezetékkel további puffert is. Ha ez meghozza az elvárt javulást, akkor érdemes tovább lépni (általában ez a kondenzátor csere-bere egyáltalán nem, vagy alig érzékelhető mértékben eredményez változást).
(#) istvá1997 válasza Peter65 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
hali, 50V/2200uf átmérő 2,5mm magaság 2,8mm
és ebböl van még 3db 2200uf/25Voltos is
(#) istvá1997 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Rendben köszönöm
(#) Peter65 válasza istvá1997 hozzászólására (») Okt 27, 2020 / 2
 
Itt valami elírás, félreértés lesz. Ilyen értékű és méretű elektrolit kondenzátor szerintem nincsen. Nem lehet, hogy cm-ben kell érteni a méreteket?
(#) istvá1997 válasza Peter65 hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
Igen, el írtam véletlen !
Itt vannak a képek de igy is szűkösen férjekbe talán maximum 3cm lehet a nyák és a plexi között.
(#) Lacika71 válasza Ronin hozzászólására (») Okt 27, 2020 / 1
 
Ezt a normál elmélet alá támasztaná, de ez az átlagos autóerősítő kapcsolás pont nem ilyen.
Már régen is ezt a kapcsolást alkalmazták, mert egyszerű, olcsó és igénytelen mindenre.
A 12V-ból 50% kitöltési tényezővel, gyakorlatilag szabályozatlanul előállítják a trafó által beállított feszültségeket. Elvileg szimmetrikus +- tápfeszt.
Ez semmennyire sem stabil, erősen függ az akkufesztől és a terheléstől.
Na ennek a kimenetén vannak az emlegetett tápkondik.
Ha ide nagyobb értékű és jobb minőségű kondik kerülnek akkor a minőség nagyot ugrik felfelé!
Pont ezt csinálják a márkásabb komolyabb erősítőkbe.
Tehát biztassuk Istvánunkat, hogy cseréljen, mert megéri!
(#) istvá1997 válasza Lacika71 hozzászólására (») Okt 28, 2020 /
 
Rendben! És tudnál mondani egy érteket is.? egyszer 25v-bol 3db-50-os pedig 4 kellene
Hány Uf 4700Uf,6800, vagy 10,000 uf lenne ideális kerestem ebben a méretben is
Idézet:
„Ha ide nagyobb értékű és jobb minőségű kondik kerülnek”
de nem találtam jobb minőségű tudnál mondani egy pl márka mert nálunk az itteni balban csak az ella van focon...stb
előre is köszönöm!
(#) Inhouse válasza istvá1997 hozzászólására (») Okt 28, 2020 / 1
 
3300µF/25V-ból biztosan van 16mm*25mm-es, az 50V-os ebből és a nagyobbak már 18*32..36mm inkább.
(#) Alkotó válasza istvá1997 hozzászólására (») Okt 28, 2020 /
 
Mielőtt bármire is költenél, javaslom kipróbálni amit itt tanácsoltam.
Én sejtem mit fogsz tapasztalni -ha nem csapod be magad-, de hiába mondanám úgysem hinnél nekem. Ezért jó ha kipróbálod.
(#) istvá1997 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 28, 2020 /
 
Hát leteszteltem ugyan azzal a kondival és ugyan az a probléma,
semmi vétózás
Volt itthon két darab 50V/10000µF kondi azt béllé tetem és érőbben is változót a most már nem térdeltbe az erősítő, De nem szeretném vezet ékelni a kondikat,
(#) Lacika71 válasza istvá1997 hozzászólására (») Okt 28, 2020 / 1
 
Keresgéltem egy kicsit:
https://www.conrad.hu/hu/elektrolit-kondenzatorok-o0245812.html?cat...me_asc
Vannak márkásak is, itt még van...
Az értéket nem szabad nagyon növelni mert a táp nem bírja a legtöbbször.
Ha van hozzá türelmed akkor az égős teszt elvégzését is javaslom, elég sokat tud mutatni a cserélgetéskor változatlan paraméterek mellett. (járó motor, ugyan az a szám, változatlan hangerőn.
A lényege, hogy be kell kötni pár W teljesítményű izzót a kondikkal párhuzamosan és terhelni. Ez elég jól megmutatja, hogy meddig ér a takaró és a hangerő. A 12V-ra is köss be 1-et.Bővebben: Link
(#) istvá1997 válasza Lacika71 hozzászólására (») Okt 29, 2020 /
 
Üdv!
Rendben pedig gondoltam hogy, lábait megtoldom és ugy már hosszában elfér a kondit. 1,5-ős vezetékkel.
Holnap teszek egy próbát 5w-osa izzó jó lesz hozzá?
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem