Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1235 / 1267
(#) jdani hozzászólása Szept 28, 2020 /
 
Üdv. Van valami általános ,,mód,, amivel a tápok ON/OFF jelen működik?
Van egy TV tápom TV nélkül. Ki akarom próbálni a működését.
A kimeneten van egy PowerOn-Off.
El lehet mondani, hogy általában ezeket a pineket a minuszra kell kötni, hogy a táp beinduljon?
Vagy ahány fajta, mindnél máshogy, más jellel működik az indítás?
(#) angyalpc válasza kadarist hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Szia!

Nos nem oldotta meg a problémát.
De alapvetően nem a Tv-nek van szín hibája(legalább is ezt gondoljuk)
Függ attól hogy miről kapja az AV jelet.
Pl ha komolyabb pattern generátor vagy DVD lejátszóról kapja a jelet akkor vannak szép színek.
Azonban ha PC-ről vagy HDMI-> RCA vagy VGA-> RCA-ról kapja a jelet akkor fekete fehér.
Viszont! ha egy újabb digitális TV-re tesszük ugyan ezen átalakítók a videó jelét akkor az LCD Tv-n is színes a kép.

Már már illesztési problémára gondolunk, de szkóp ábrán is azonos jelet mérünk mind a CRT TV-re kötve, mind az újabb Tv-re kötve. (tehát a jel szintje nem romlik)
A minősége még lehet...

Egyébként a Tv bemeneten egy TEA2014 van. az AV jelet elvileg 2xeresére erősíti.
A burst jelbe mi szólhat még bele?(oké sok minden )

Bármi ötletet szívesen veszek.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2020

AVr.JPG
    
(#) kadarist válasza angyalpc hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Nekem is van olyan tévém, amelynél a HDMI-AV átalakító képe nem színes, még az átalakító tesztábrája sem színes. Amplitúdó vagy frekvenciaeltérések lehetnek a háttérben.
(#) angyalpc válasza kadarist hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
"Amplitúdó vagy frekvenciaeltérések lehetnek a háttérben. "

Mármint az átalakító jele vagy a TV-n belül?

Mert tényleg az a furcsa, hogy ugyan az átalakító a CRT-n rossz, egy digitális TV-n teljesen jó.
És a CRT-re is tudok olyan jelet kötni amivel színes szép képe van.
(#) GPeti1977 hozzászólása Szept 29, 2020 /
 
OT3216 sbiw Tv fénycsöves háttérvilágítása pár másodperc alatt lekapcsol miután felkapcsoltuk a tv-t. Javítható? Kapható hozzá alkatrész valahol? A kondik nem púposak a tápban, állítólag a fénycső trafó zárlatos akkor van ilyen hibajelenség.
(#) kadarist válasza angyalpc hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Az olcsó átalakító nem teljesen szabványos jelet szolgáltat.
(#) Kda válasza kadarist hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Szia, csatoltam
(#) jdani hozzászólása Okt 17, 2020 /
 
Üdv. Régebbi, de már lapos TVket szerelve, megfigyeltem azok gyártási minőségüket, abból levontam a következtetéseket, hogy pl, a samsung tvk, amolyan egyszerű, inkább mennyiségre gyártott TVk, mintsem minőségre. Ugyanez az LG.
De ha egy panasonicot javítottam, főleg plazmákat, azokon mindig feltűnt a minőségi kidolgozás, a panelek stb.

Tehát úgy voltam vele, hogy a panasonic az semmi koppintás, minden saját, és minőségi. Erre ma kaptam egy panasinic LED tvt, csodálkoztam is, mert eddig nem találkoztam a panasonicnak LED tvjével. Ahogy vettem le a hátulját, kicsit megakadt a teteje, de az alja már lejött, láttam a láb tartó konzolt. Mondtam is magamna, hát ez meg úgy néz ki mint egy ,,gagyi,, vestel TV konzolja lenne. Mire lebontottam az egész hátulját, hát minden ,,gagyi,, Vestel panelek vannak benne. Nem hittem a szememnek.
A Panasonic is így leadta?
(#) küzmös Gergely válasza Pulyka hozzászólására (») Okt 25, 2020 /
 
Ezt csak véletlenül láttam meg.. 11 év.. Azóta már rég nem ott élek, de a nagyszüleim tévéje még megvan, tavaly év elején cseréltem benne malomkereket. A tápelkokat meghúztam, és stabilan megy. DVD van rákötve.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2020
(#) Kda válasza Kda hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Valakinek van ötlete?
(#) Lázár Péter hozzászólása Okt 29, 2020 / 1
 
Üdv, adott egy philips led tv 32PHT4100 tipusszámmal. A tv a következőket produkálja: Bekapcsoláskor a hibátlan kezdőképernyő megjelenik a saját márka felirattal. Ez után van egy villanás de inkább egy sötét nagyon rövid kihagyás. A kihagyás után csak a háttérvilágitás az ami megy még egy pár percig majd a tv automatikusan újrainditja magát, és ezen műveletsort a végtelenségig is ismétli. Tápegység átnézve azzal nincs gond. Biztonság képp a háttérvilágitás ledek is egyesével nem-e döglődik valamelyik, de azok is rendben vannak. Nem találtam kijelző fólia szakadást. Próbáltam az usb-s frissitést de semmi. Rácsatlakoztatott kábelekre és jelekre nem reagál. Annyi, hogy a táp panel és a kijelző panel között van egy köztes panel, amin a TPS65175 tipusú alkatrész környéke zúg amikor a tv kihagy utána. Valakinek valami ötlet, hogy mi lehet a gond?
(#) yohnsee válasza Kda hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Szia, kijelző hiba. Nem tudsz/tudunk vele mit csinálni.
(#) Kaloz Arpad hozzászólása Nov 2, 2020 /
 
Sziasztok ! Van egy olyan problémám, hogy van egy panasonic dvd lejátszós házimozi erősítő scart kimenettel, ami kompozit videójelet ad ki. Van viszont egy samsung tv amin komponent videójeles csatlakozó van csak. Átalakítót szeretnék hozzá csinálni. Ehhez szereztem egy tatung tv-s A8610a4gs
dekóder modult aminek az RGB-s kimenete rendben is van. A kompozit videójel bemenetére, ahogy a
kapcsolási rajz (tatung a4) jelzi a modulon nincs semmi kötve. Kérdésem az lenne tudna-e valaki a modulról vagy a TDA 8466-ról rajzot küldeni, mert én nem találtam a neten. Előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza Kaloz Arpad hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Szia! Vesd össze a TDA8366-al, mert szerintem ugyanaz.
(#) Kaloz Arpad válasza kadarist hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Szia ! Sajnos a TDA8366 52 lábas a TDA8466 csak 40.
(#) kadarist válasza Kaloz Arpad hozzászólására (») Nov 4, 2020 / 1
 
Akkor pedig keresni kell egy olyan tévérajzot, amiben ez az IC szerepel.
(#) tomasson hozzászólása Nov 10, 2020 /
 
Szervusztok! Van egy Commodore 1802-es monitorom, amiben zárlatos lett az eltérítő tekercs. Átraktam a tekercset egy TV-ből és kondicserével beállítottam a képméretet, de maradt egy elég zavaró hordó torzítás. Ebben a monitorban egy trafó van állítható tekercs helyett a hordó torzítás korrigálására, szóval nem tudom állítani. Melyik részébe érdemes belenyúlni, hogy javuljon a helyzet? Egy kisértékű ellenállásra gondoltam a pincushion trafó szekunder ágával párhuzamosan, de abban sem vagyok biztos, hogy most túlkompenzál a trafó, vagy alul. Felraktam pár képet, hogy miről is van szó. Előre is köszönöm az ötleteket!
(#) kadarist válasza tomasson hozzászólására (») Nov 10, 2020 / 1
 
Szia! Most túlkompenzál, mert korrekció nélkül párnatorzítás látszik.
(#) tomasson válasza kadarist hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Szia! Az az ellenállás beiktatásos megoldás a trafó szekunder kivezetéseihez működhet vajon? A trafó hatását akarom csökkenteni, de úgy, hogy ne nagyon zavarjon bele a vízszintes eltérítés áramkör más részeibe. Egy akkora ellenállást raknék oda, ami megegyezik, vagy picivel nagyobb, mint a tekercs ellenállása.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2020
(#) kadarist válasza tomasson hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Próbáld ki és meglátod, hogy mennyivel változik meg az eltérítőáram menete.
(#) tomasson válasza kadarist hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Az ellenállás közbeiktatása nem változtatott a kép geometriáján, viszont a primer oldali kondi (C325) 100µF-ról 470µF-ra emelése végül kiegyenesítette a kép széleit.
(#) kadarist válasza tomasson hozzászólására (») Nov 10, 2020 / 1
 
Ügyes, szép munka!
(#) Sponge72 hozzászólása Nov 11, 2020 /
 
Szia samsung tv bn44-00235a táp-inverterben van egy yg865c10 89p dióda ami meg halt meg körülöte pár kondi azokt már cseréltem de nem találok ilyen diódát mert már nem kapni. esetleg valki nem tudja hogy mivel lehet helyetesiteni.

A válasz elöre is köszi.
(#) kadarist válasza Sponge72 hozzászólására (») Nov 11, 2020 /
 
Ez egy 100v 20A-es duál Schottky dióda. Keress hasonlót. Bővebben: Link
(#) Sponge72 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 11, 2020 /
 
Köszönöm a gyors választ
(#) Rafael hozzászólása Nov 12, 2020 /
 
Sziasztok!
Az előbb a SAMSUNG UE40J5200AWXXH (UE40J5200AW) típusú tv-nken bekapcsolás után megjelent a Samsung felirat majd csettent egyet. Eltűnt a kép.
Azóta pedig az alján található bekapcsológombnál a piros LED kb.: 2 másodpercenként felvillan és vele együtt halk csettegő hangot ad, úgy halljuk ez a csattogás szintén a LED környékéről hallható. Mintha egy relé lenne.
Annyit még tudni kell róla, hogy az elmúlt másfél évben nem használtuk talán 4-5 alkalommal lett bekapcsolva, de ezalatt sosem lett kihúzva az hálózati feszültségből. (Ennek a hosszas készenléti állapotnak lehet köze hozzá?)
Mi lehet a hibája?

Előre is köszönöm!
(#) Laxi58 hozzászólása Nov 14, 2020 /
 
Sziasztok!

T1445 Dvd combi Orion tv

Menet közben leállt a tv. A sorvégen 12V-ot mérek. Rajzot és tanácsot keresek, kérek!
Feró
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) Kaloz Arpad válasza kadarist hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Majd nézek.
(#) Somodi92 hozzászólása Nov 18, 2020 /
 
Sziasztok. Lenne egy nagy gondom. Adott egy Plazma TV nagy Kijelzős Samsung. Tegnapi napon, bekapcsoláskor folytonosan ki-be kapcsol. Távirányító hibá kizárva, elem nélkül is fenn áll a hiba. Áramtalanítás után is. Mi lehet a hiba? Power Supply Board alaplapon a biztosíték nem átlátszó, mennyire van rá lehetőség hogy a bizti a hiba? Púpos kondi kizárva. Kérlek titeket SOS válaszokat várok! Köszi
(#) jdani válasza Somodi92 hozzászólására (») Nov 19, 2020 /
 
Szia, ellenőrizd a két szélső panelt, ZSUS és YSUS panelek. Főleg az Ysus panelen lévő nagy tranzisztorokat / IGBT-ket a hűtőborda alatt.
Következő: »»   1235 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem