Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   278 / 282
(#) szilrobi hozzászólása Okt 19, 2020 /
 
Sziasztok! Kb. tíz éve sikerült összehoznom egy rendszert a segítségetekkel. DSC PC1616 központom van Lady szirénával. Ma hajnalban elkezdett pittyegni a LED-es kezelő kb. 5 másodpercenként. Akkumulátor hiba a leírás szerint. Az lenne a kérdésem, hogy melyik akkumulátorra vonatkozik / kell cserélni? A központban lévőt vagy a szirénában lévőt? Vagy mindkettőt? 2015-ben volt cserélve, ha jól emlékszem mindkettő egyszerre.
(#) Gafly válasza szilrobi hozzászólására (») Okt 19, 2020 /
 
Emlékeim szerint a központra vonatkozik, mert ugyan bekötésfüggő, de szerintem a sziréna akkuját nem látja a központ. Valószinűleg érdemes mindkettőt cserélni (öt év elég hosszú idő).
(#) MPi-c válasza Phile80 hozzászólására (») Okt 19, 2020 /
 
Szia!
Igen, negatív indítás.
15 zóna, ha a kezelőben is van zónabemenet. Általában a bejárati ajtó nyitásérzékelőjének, mert ahhoz közel szokott lenni. A bejáratnál még szokás egy késleltetett zónát is kiépíteni. Jó az, ha az ajtó üvegezett vagy körülötte van lehetőség behatolni, de bentről is védi a kezelőt.
Sziréna idő túl hosszú, a szomszédok nem szoktak örülni. 3-4 perc. (A három sem kevés, ha hallgatod.)
A kódot nem tudom, igen régen csináltam és ebbe bele kellene másznom...
Tanulmányozd a zónákat a leírásban! Amelyiknél a stay is ott van az stay módban nem fog riasztást adni, nem kell külön ki-bekapcsolgatni.
(#) Phile80 válasza MPi-c hozzászólására (») Okt 23, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget, üzemkész állapotban van, már csak programoznom kell néhány dolgot.
(#) Klorid hozzászólása Okt 27, 2020 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ha PC5108-as zónabővítőt teszek a PC1616 mellé, ami 6 zónát kezel, akkor a kezelőn ki fog maradni 7-8 zóna kijelzés? Azért kérdezem ezt, mert az 5108-as leírásában az van, hogy 9-16-ig.
A kezelőben lévő zónabekötést nem használom, ezt ki kell kapcsolni valahogy ilyenkor?
(#) Marksza123 hozzászólása Okt 31, 2020 /
 
Sziasztok!
Dsc riasztónál 1 es hiba van ha meg nyomom világít az 5ös
Mit jelent ez?
Hogyan lehet el hárítani a hibát?
Előre is köszönöm
(#) HA5AWS válasza Marksza123 hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Szia!
Felhasználói kézikönyv hibák megnézése pont. Általános rendszerfelügyelet hibát jelez. Valamelyik KEYBUS-hoz kötött modullal nem tud kommunikálni a központ. Csatlakozásokat kábeleket ellenőrizni kell.
Üdv: Gábor
(#) Marksza123 válasza HA5AWS hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Valamilyen zónára gondolsz?
Mert nincs semmilyen modul hozzá kötve
(#) HA5AWS válasza Marksza123 hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Szia!
Gondolom kezelő van a központhoz kötve. Vagy más bővítő modul. A kezelő bekötése kontakthibája okozhat gondot.
Üdv: Gábor
(#) Marksza123 válasza HA5AWS hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget
(#) fzsoo hozzászólása Nov 8, 2020 /
 
Üdv. Szakmai kérdésem lenne. Környékén több napos áramszünet vot,halozat korszerűsítés miat. Azóta a Signal kültéri sziréna nem szól vagy is halkan, fenyjelzo működik , szirénában aku cserélve. Már rég úgy vettem észre mintha halkabb lenne mint új korában. A sziréna hangszóró vagy a modul hibasodhatott meg?Ezekben a szirénákban bele van építve a meghajtó fokozat? A sziréna 12Vot kap. Köszönöm a segítséget.
(#) maci83 hozzászólása Nov 8, 2020 /
 
Üdv! Van egy PC3000 Riasztom. 16-os zónán van a szabotázs ami bejelzett egy véletlen kábel elvágás miatt. Folyamatosan világít a 16-os zóna, hogyan tudom törölni ?
(#) farkas16 hozzászólása Nov 14, 2020 /
 
Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni.
Van egy dsc pc560 as regi 8zonas ledes riaaztom es most vilagit a system led.
*2 re a 8as zóna vilagit mint error es a system villog . Ez mit jelent?
Eleaiteni nem tudok.... *4re a sziréna se szolal meg
Köszönöm szépen
(#) SOS DSC hozzászólása Nov 18, 2020 /
 
Üdv Fórumtársak!

Segítségeteket szeretném kérni, mert már hullik a hajam..
Adott egy DSC 1616, 4.2ver. központ.
Évek óta használom, úgy gondoltam most jött el az ideje, hogy vonalas telefonra kössem.
A problémám "mindössze csak" annyi lenne, hogy nem hív fel..
Beállítottam a residential opciót, (06) és a telenoros mobilszámot is.
Kezdtem már 0620-szal is, 3620-szal is, (+jelet nem tudtam elé varázsolni a szöveges billentyűzeten,)
volt, hogy már töröltem a számjegy előtti hex. D betűt ami a tárcsahangra vár, szóval elkövettem már mindent amit lehet.
Egyszerűen nem tudom mit kéne tennem, gondolom valamelyik szekciót még át kéne üssem, csak éppen azt nem sejtem melyik lehet az, amin változtatni kéne.
Megköszönnék bármi apró tanácsot is, ami közelebb vinne a megoldás felé.
Köszönöm.
(#) Gafly válasza SOS DSC hozzászólására (») Nov 19, 2020 /
 
Első lépésként azt ellenőrizd le, hogy a telefonvonal és a telefon jól van-e bekötve.
A bejövő telefonvonalnak a Tip/Ring pontokra kell menni, a telefonnak meg az T-1/R-1 pontokra.
Igy kell tudni oda/vissza telefonálni.
Aztán ki kell próbálni, hogy amikor a riasztó telefonálni akar, akkor elveszi-e a vonalat az utána lévő telefontól.
Ha ez rendben van, akkor mondjuk kössél sorba ideiglenesen egy tetszőleges hangszórót a Tip, vagy a Ring vezetékkel, és akkor hallod hogy mi történik. Utána lehet programozgatni, ha kell...
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2020
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Nov 19, 2020 /
 
Hajónapló, kiegészités: A telepitői doksiban hibás a telefon bekötés illusztrációja...
(#) SOS DSC válasza Gafly hozzászólására (») Nov 19, 2020 /
 
Tisztelt Gafly!

Vonalas telefonkészülékkel nem rendelkezem, így a központban csak a Tip/Ring pontokra csatlakoztam közvetlen a Digis modemből.
Szerelhető RJ11-es csatlakozóba, a négy ágból a középső kettőt használtam csak fel,
(zöld, piros) tudtommal az a két ág biztosítja a telefonvonalat.
A központ érzékeli is a bejövő vonalat, abban az estben ha lecsatlakoztatom, ki is jelzi azonnal a hiányát.
Tudnál esetleg abban segíteni, hogy "residential" beállítás esetén, hányas szekcióban szükséges még módosítani, változtatni?
Köszönöm.
(#) Gafly válasza SOS DSC hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Akkor a bekötés az jó, ámbár a riasztó központ az csak azt nézi tudtommal, hogy van-e feszültség a telefonvonalon.
Csak jó lenne kölcsön kérni valakitől egy telefont, vagy amit mondtam sorbakötni valami hangszórót, mert igy látatlanban/hallatlanban nehéz bármit mondani.
(#) Marksza123 hozzászólása Nov 20, 2020 /
 
Sziasztok!
Dsc pc1616 nál hogyan lehet beállítani a mozgásérzékelő tampert?
Előre is köszönöm
(#) Gafly válasza Marksza123 hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Attól függ, hogy hogyan kötötted be.
(#) Marksza123 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
(Pyronix infra)
(#) Profisixx hozzászólása Dec 8, 2020 /
 
Tisztelt fórumozók!
DSC 1404 központtal kínlódok, nem tudom hogyan kell megadni a zóna definíciót.Érthetetlen számomra a programozói leírás. Valaki tudna segíteni? 1-es zóna kellene hogy a ki- bejárat legyen, 2-es zóna követő, 4-es szabotázs 24 órás. Rendszeridők, belépés 25 mp, kilépés 35mp. Köszönettel
(#) bright válasza Profisixx hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Szia.


*8 5555 001 01 04 00 36 00 00 00 00#

005 025 045 035##

( 001 zónák jellemzői, 005 idő)
(#) janschmidt123 hozzászólása Dec 17, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy DSC Power864 PC5020 központot szeretnék "okosítani".
Az EyezOn leírása szerint a ENVISA LINK4 modul kompatibilis vele.
Most egy GSM modullal van bekötve egy távfelügyeleti céghez, ez természetesen meg kellene hogy maradjon. Együtt tud működni a két modul?
A telepítéshez áramtalanítani kell a központot vagy (ahogy néhány oldallal korábban írta valaki),
elég ha megfelelő sorrendben köti be az ember a vezetékeket, a pirosat utoljára.
Köszi a segítséget!
(#) Bali972 hozzászólása Dec 31, 2020 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, egy DSC 864 típusú riasztóval van szerelve / kb 15- 20 éves rendszer / az újonnan vásárolt családi ház. A riasztót hosszú évekig nem használták, Én kb 3 hete élesítettem először, tegnap éjjelig hibátlanul működött, amikoris a szomszédok nagy örömére 5-6 alkalommal 1 -1 percre megszólalt a sziréna, majd magától elhallgatott. Ma reggel mikor kiriasztottam, "riasztás nem volt" felírat volt.
Mi lehet a hiba oka, én a régi akkumlátorra tippelek, tud az ilyen hibát okozni.
köszi Balázs
(#) HA5AWS válasza Bali972 hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Szia!

Akkukat mindenképp érdemes cserélni. A központban is meg a szirénába is. Sok hülyeséget csinál. Rendszerhibáknál csak a központ akkut jelzi. Ha határon van a feszültsége akkor még nem jelzi, de egy rövid áramszünet okozhat riasztást. Esetleg eseménynaplóban érdemes megnézni nem volt-e valami valami rendszerhiba.
Üdv: Gábor
(#) Maraczi hozzászólása Jan 26, 2021 /
 
Sziasztok.! Szeretnék érdeklôdni. Adott egy PC1616 központ egy Tell compact II gsm modullal kiegészítve. A kérdésem: ha riasztás van a modul értesít és egy nyugtázás után fizikailag is megszûnik a riasztás.?
(#) BMW320d30 hozzászólása Jan 28, 2021 /
 
Sziasztok.Jó pár éve össze raktam egy DSC1616V4.5-ös rendszert. Szettben lehetett venni anno a DSC-nél. 1 ajtóérzékelő és 8 mozgásérzékelővel, plusz egy sziréna van a padláson. A rendszerem működik, úgy programoztam, hogy otthon maradóba csak az ajtót és a garázst figyelje, normál bekapcsolásnál meg természetesen mindent. Most kicsit 'okosítani' akarok rajta de nem jön össze. Szeretném ha a telefonon is jelezne, de sehogyan sem jön össze a programozása. Most ott tartok, hogy megveszem a soros kábelt hozzá és letöltöm a DLS5-öt, hogy lássam is mit csinálok. Ha valaki leírná nekem miként kell felprogramozni nagyon hálás lennék. Sajnos nem tudom mit rontok el. Ez az egyik problémám.
A másik, hogy a szettben volt egy külső hang és fény sziréna és most azt is szeretném felrakni. Viszont semmi márka vagy valami azonosító nincs rajta. A DPX128-ra hasonlít. Ennek meg a bekötéséhez kellene segítség. Remélem érthetően írtam le bánatom és tud nekem valaki segíteni.Előre is köszönöm.
(#) robertelektro hozzászólása Feb 20, 2021 /
 
Sziasztok!
Jártas valaki Texecom premier elite 168 riasztóközpont telepítésével. Anti-Kódot szeretném törölni de nem nagyon sikerül.
(#) Norbey35 hozzászólása Márc 12, 2021 /
 
Sziasztok!
Gondban vagyok DSC PC1616-os riasztó központ kezelő partícióhoz rendelését illetően és szeretném a segítségeteket kérni. Van 2 ilyen PC1616-os központom. Mindkét központhoz van PC5108-as zónabővítő is.
Az egyik rendszer egy PK5500 szöveges LCD és egy 1555RKZ ledes kezelővel rendelkezik. Itt úgy címeztem, hogy a szöveges kezelő, ami az egyes partíciót hivatott kezelni 018-ra a ledest pedig mi a kettes partícióhoz lenne 021-re programoztam.
A másik rendszer 2 db PK5516 ledes kezelővel rendelkezik, szintén két partíció lenne az egyes 011 a kettes pedig 022 címzést kapott.
Na már most mindkét esetben kifagy és használhatatlan a 2-es partíció kezelője, csak úgy működik, ha vissza rakom őket egyes partícióra. Tehát nem tudok 2-es partíciót kezelni. Viszont a rendszer mindkét helyen "key bus" hibát jelez, ettől függetlenül tökéletesen működik 1 partícióval. Tudtommal a PC1616 kezeli a 2 db partíciót. Mit rontottam el. Ha valaki tud segíteni, azt előre is köszönöm!
Következő: »»   278 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem