Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   187 / 207
(#) Ronin válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
Ez amúgy leírás alapján pendriveról játszik le zenét ha jól látom. A menüjében biztos nem lehet AUX-ot kapcsolni? A kivezetés ott van a panelon. "AUX-L, AUX-R". A jobb oldali két soklábú IC feliratát nem látom ezekről a képekről.
(#) mraulajos válasza Ronin hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
Próbálkoztam levenni róla a borítást, de meg sem mozdul, csak az IC vel együtt. Nem merem jobban erőltetni.
A rádió előlapján, a bal felső sarokban lévő MODE gombbal tudom léptetni TUNER/USB. Csak abban az esetben lép át USB re, ha van benne pendrive. Ha esetleg megpróbálnék az AUX villákra jelet adni, nem tudom, nem adná e be azt is. Ki mértem. Ha szemből nézed a képet, amelyen a villák vannak, a legfelső, sokvillás bal szélen, a legszélső három, egymás felett. Középső a Gnd.
(#) mraulajos válasza Ronin hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
Láttam már több rádiót, amelyen rajta van ez a soklábú aljzat, de ilyen dugóval még nem találkoztam.
(#) Inhouse válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
Ha a végfok IC fémlemezére gondoltál, az csavarozva van. Felesleges levenni, oda nem lesz jó csatlakozni. Szerintem Ronin sem ara gondolt. Az ISO csatlakozó felső része a CD tárhoz van, akkor aktív, ha rajta van a CD tár, vagy egy emulátor.
Mivel CD sincs benne, az USB meg digtális, marad a tuner analóg része, ha van ilyen... azt kellene megkeresni az előtt az IC előtt, amelyik csinálja a hangerő, fader, balance, hangszín szabályzást. Ebben segítene az IC-k felirata a panelen levőek közül.
(#) mraulajos válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
Erre gondoltok?
(#) Ronin válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
Ahogy "Inhouse" is mondta azt nem kell piszkálni. Egyébként igen, erre a két IC-re gondoltam. De sajnos nem lettünk vele előrébb, legalábbis én nem találtam adatlapot egyikhez sem. Erre gondoltam az AUX-nál amit bekarikáztam a képen.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2020
(#) Inhouse válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
Úgy néz ki, hogy igen. Ez a TEF6635-ös egy mindent egyben IC. A 44-54-es lábai között vannak az analóg bemenetek. De, hogy ebből él e bármelyik, csak te tudnád kideríteni. Ha az USB-t DAC követi, akkor az is itt lesz, illetve az FM rész is elkeveredhet ide.
Hát a képeid alapján elég üres ez a rész, sok csatolókondi hely. De, ha nem tudod aktiválni a bemeneteket, akkor hiába. Talán a C28/C33 (CON1) lehet valamelyik...bár lehet, hogy az ISO csatlakozónál látott AUX-ok mennek ide, próbáld lekövetni. Ha igen, akkor bukta. Esetleg hallgatózz rá, hogy hallatszik-e rajta valamelyik forrásnál valami. Ha igen, akkor megoldható.
(#) Inhouse válasza Ronin hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
TEF6635 adatlap
Az az AUX a CD tár, nem él csak ha rá van csatlakoztatva.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2020
(#) mraulajos válasza Ronin hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Igen, én is erre gondoltam. A képeken jelöltem, honnan hová tudok drótot mérni.
(#) mraulajos válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Most egy kicsit korán van, majd du.tán próbálom értelmezni a leírtakat. Lehet, - ez már meghaladja az én rálátásomat erre. Nem szívesen piszkálok bele, ha nem vagyok benne biztos. Főleg ebbe az smd dús áramkörbe.
Ahogy Ronin is írja.
Meg se próbáljam, hogy próba képen jelet vigyek általa/általam jelölt pontokra?
(#) Ronin válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Azt megpróbálhatod hogy az AUX_L, vagy R, vagy mindkettő, és az AUX_GND közé teszel egy 10kohm-os ellenállást és megnézed mit mutat a MODE gomb. Persze forrással is ki lehet próbálni, de nagyon kis jelű kell.
(#) Inhouse válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Idézet:
„Meg se próbáljam, hogy próba képen jelet vigyek általa/általam jelölt pontokra?”
Kezdjünk fordítva, füleljünk rá azokra a pontokra (ha nem aktív, hiába kötünk rá bármit). Fogsz egy aktív hangszórót (erősítő+hangszóró, pl. PC-s). A testjüket összekötöd (Jack test a fémházra) és a meleg ponttal (az egyikkel, pl. a Jack csúcsával) hozzáérsz a CON1 pontjaihoz, amikor szól valamelyik forrás. Ha nincs hang (nem hallod a hangszórón amit kellene), akkor másik forrás. Ha akkor sincs, akkor ez a módszer is kilőve.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2020
(#) mraulajos válasza Ronin hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Egy ilyennel gondoltam.?
(#) Joe_001 válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Szia!
Az jó. Az Euro csatlakozó I. részén 1, 3 pontjai vonal szintű a jel, 0,7V Csúcstól csúcsig a 2. ponthoz képest. Ez az USB adapter azt ad ki.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2020
(#) mraulajos válasza Joe_001 hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Hali!
Már visszább rákérdeztem. Ennek a soklábú Euro csatlakozónak a párját be lehet valahol szerezni? Nem arról van szó, hogy nem tudom/lehet másképp megoldani, hanem egyébként.
(#) Joe_001 válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Autóbontó, vagy horror összeg. Bányászva olcsóbb. Fiat, Alfa ezt használja. A Bosch rádiók zöme.
A tanyán (elektrotanya.com), van a jobb oldalon egy autórádió bekötések felirat kattints rá.
Mondjuk az Alfa az pont kimaradt, de kiguglizható. Az Euro II, III az olcsón kapható 15 centi vezetékkel. A hangszórók, és a tápok csatlakozói. A kommunikációs csatit nem tudom, de bontóban láttam.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2020
(#) Inhouse válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Vékony saru rámegy, de nem ez lesz a gond. Nem véletlenül kell emulátor hozzá, ha nincs CD tár, de ne legyen igazam.
(#) mraulajos válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Dilemába vagyok. Ezen a rajzon az van, hogy az 1-2-3 láb out, vagyis kimenet. A 7-8-9 lábaknál van AUX, de ott nem írja, hogy ki, vagy be. ???
(#) mraulajos hozzászólása Nov 13, 2020 /
 
Este felé tudok referálni. Most a munkahelyemen vagyok. Próbálom addigra összeszedni az infókat, javaslatokat.
(#) Inhouse válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Nem véletlenül árulnak CD tár emulátorokat ilyen célra. Nem tudom, hogy mennyire járható út, hogy egy 10k ellenállással való lezárás után feléledne a CD tár AUX bemenete...
(#) mraulajos válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Ezt nem igazán értem. Légy szíves egy kicsit részletesebben. Mit takar ez a általad már annyiszor említett CD emulátor? A mellékelt rajz alapján ha leírnád nekem, hogy mit zárjak össze elleállásokkal, és hol próbálkozzak bemenetekkel.? Valószínű, körülményes vagyok, de nem akarok/szeretnék elrontani semmit.
(#) Inhouse válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Arról beszélek, hogy szerintem hiába ellenállásozol. Azon a felső csatlakozón keresztül kommunikál a rádió a CD tárral. Ha ledumálták, hogy minden oké és elindítod a lejátszást, akkor él a bemenet. Ha nincs CD tár nem fog menni, illetve erre fejlesztettek emulátort, ami elhiteti a rádióval, hogy CD tár és így éled a bemenet.
FM transzmitter lehet még a megoldás az AUX-ra. Ez egy olyan kütyü, ami FM rádióadóként küldi a jelet, így a rádióval ráhangolva fogható. Van AUX és USB pendrive-ot fogadó része, illetve az újakban már BT is. Bedugod a szivargyújtóba, onnan kap áramot, ráhangolod a rádiót és kész, nem kell kötni semmit.
(#) Ronin válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Ez szerintem olyasmi :Bővebben: Link Csak ugye itt a 7,8,9 lábakon van, át kell tenni a vezetékeket. Persze előbb ki kell próbálni hogy jó lesz vagy nem.
Amit "Inhouse" írt itt Bővebben: Link azt kipróbálhatod. Képen jelöltem.
(#) Joe_001 válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Elnéztem. A 7, 8 az a 9 a GND. A GND-net teszt idejére a ház is jó, közösítsd, a az USB cucc Valamelyik kimenete az aux lábra. Ha megszólal akkor teszt a másik lábra is annak is szólnia kell. Aztán jön a végleges bekötés, ha ez így megy.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2020
(#) Inhouse válasza Ronin hozzászólására (») Nov 13, 2020 / 1
 
Idézet:
„Használhatósága csak abban az esetben garantált, ha a rádió manuálisan átkapcsolható AUX - IN állásba !”
(#) Ronin válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Ezzel tisztában vagyok, de ha amit javasoltál működne, és ki lenne oda vezetve, akkor nem baj ha van egy normális csati rajta. De ez még talány. Persze ha még ki is van oda vezetve, még akkor is meg kell keresni hol lenne jó elvágni a panelen a vezetést, vagy kiforrasztani egy alkatrészt, ahova be lehetne kötni a relét.
(#) vision61 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Szia!

Idézet:
„Az ISO csatlakozó felső része a CD tárhoz van,...”

Ez nem egészen igaz, mert ott több különálló csatlakozó van "ömlesztve" (C1, C2, C3). Az enyém (VDO Dayton 44xx) is ilyen, és sok más régebbi, vagy új fejegységnél is. Valóban ott van a CD tár vezérlése is, de lehet AUX IN, telefon némítás, kihangosító, stb. Attól függően, hogy milyen extrákat építenek, programoznak be.
(Nálam a sok egyéb érzékelő, bemenet miatt a D2-re került az AUX bemenet, de az előzőnél valamelyik C jelűn volt.)
(#) vision61 válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Szia!

Az a bemenet, a fölső C csatlakozón értendő a számozás.
Mint fentebb írtam, nálam is így volt a régebbi fejegységen. Kapható ilyen csatlakozó készen is (régen én az MM-ben vettem), de három zsugorcsövezett saruval is be tudod kötni.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2020
(#) mraulajos hozzászólása Nov 13, 2020 /
 
Tisztelt/Kedves Fórumtársak!
Az összes általatok javasolt kötést/kapcsolást ki próbáltam. Aktív hangszókkal, jel bevitellel. 1-2-3 as ponton, valamint a 7-8-9 es ponton. SEMMI! Se ki, se be.
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítő szándékát. Nem tudom, - folytassuk e tovább?
(#) mraulajos válasza Ronin hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Ezen a csatlakozón úgy tűnik, minha a 19 - 20 as lábakra menne az RCA, ahol valóban az van írva leírásban, hogy input bemenet. Ezt meg próbáljam?
Következő: »»   187 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem