Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanytűzhely bekötése
 
Témaindító: Lacika2000, idő: Márc 20, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 9
(#) Gafly válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
A NEM arra vonatkozott, hogy a három 10 amperes kismegszakitó után nem jó összekötni.
De igazad van, pont forditva lehetett értelmezni (oda kell figyelni a kérdésre és a válasz megfogalmazására ).
(#) gyuszo válasza Gafly hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Én értem, de két kérdés és egy válasz. 50 %-os esély.
A vezeték keresztmetszet, ami szerintem a leglényegesebb, a 3. hozzászólásból derült ki, de azt még nem tudjuk, hogy ez réz, vagy alumínium. Ez sem mindegy a terhelhetőség miatt.
Így nehéz, ha a kérdező se ad pontos leírást.
(#) granpa válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Én még úgy tanultam, hogy 1 mm2/10 A. 5 mm2 csak elbírna 9 kW-ot, pláne, ha amúgy sem mehet egyszerre az egész. Persze ez rézre.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2020
(#) gyuszo válasza granpa hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
6 mm2 vezetéket biztosítunk 25A-es kismegszakítóval. A 4 mm2 vezetéket 20 A-el.
230 V x 25 A = 5750 W ez a sütőt és 1 db főzőlapot jelenti, ami életszerű, hogy az a 2 db megy, több nem.
Az összes rendelkezésre álló teljesítmény 230 V x 32 A = 7360 W.
Szerinted be tudja kapcsolni a 2200 W-os mosógépet ?
Persze, hogy be, csak az a kérdés, hogy meddig bírja ?
Én az egyik hozzászólásomban azt javasoltam, hogy ne ezt a kinézett nagy teljesítményűt vegye, hanem kisebbet válasszon.Bővebben: Link Ez inkább csak lakásdísz lesz, jó néz ki a konyha, csak használni nem lehet, ahogy lehetne.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2020
(#) seventeen válasza gyuszo hozzászólására (») Jún 9, 2020 /
 
110%-on jó ideig bírja a kismegszakító, ezt is figyelembe lehetne venni...
(#) gyuszo válasza seventeen hozzászólására (») Jún 15, 2020 /
 
Sajnos ez nem jó hozzáállás. Ilyet nem szoktam javasolni senkinek Inkább legyen tartalék, mint túlterhelt hálózat.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2020
(#) em hozzászólása Okt 6, 2020 /
 
Sziasztok, egy Stiebel Eltron EIL átfolyós vízmelegítőt fogunk felszerelni, kb. 25 méter kábelt kell kihúzni az elosztószekrényből. Vagy 2F vagy 1F lehet.
2F: 6.5kW -> 16.3A -> B20A 4P -> 4mm2, tehát 3x4mm kábel (vagy 5x2.5)

viszont:
1F: 6,2kW -> 26 A
A 26A miatt kell a B32, azzal viszont nem nem biztosíthatom a 6mm2-t. Viszont a gépkönyv szerint max. 6mm2 megy be a sorkapocsba.

Steibel manual

Tehetek B25-öt, az 4% túlterhelés a névlegeshez képest, és 10%-ig nem old le. De nem elegáns.
1F-re mi lenne itt a korrekt megoldás?
(#) laca99 hozzászólása Okt 13, 2020 /
 
Hello
Adott egy 15 amperes 3500 wattos egyfőzőlapos ipari indukciós főzőlap villásdugóval
Adott egy lakás amiben 32A a maximum ami mehet összfogyasztásként
Adott egy elektromos kiállás beépíthető elektromos sütőnek amihez 20A -es biztosíték es 4mm2 vezeték van a falban hozza es nem konnektoros hanem ilyen csavarozós.

A kérdésem: Hogy tudnám rákötni a villanykiállásra az indukciós főzőlapot? Sajna a többi konnektor csak 13 amperes kismegszakítóval rendelkezik es feltételezhetően nem elég vastag kábellel a falban.
Értelemszerűen a sütő es a főzőlap NEM menne egyszerre egy időben hisz tudom, hogy nem bírná a vezetek es a bizti.
(#) netuddki hozzászólása Nov 17, 2020 /
 
Sziasztok!
Szeretnék vásárolni Gorenje K5352WH Kombinált tűzhelyet. 240V 3Fázis 10A áll rendelkezésre. Kérdésem, hogy beköthető-e hálózat bővités kérése nélkül?
Különvezeték a tűzhely részére megoldható.
(#) Ge Lee válasza netuddki hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Nem valószínű. MORA-ról tudok nyilatkozni mert nekünk az van és azt mértem, a belsejük ezeknek egy kaptafa csak a név más meg a külcsíny.
- alsó+felső fűtőszál együtt+légkeverés -> 9A (ez a jó szinte mindenhez)
- felső grill -> 7A
- felső nagy grill -> 11,5A
- alsó fűtőszál+légkeverés -> 4,5A
Alul 1db fűtőszál van, felül 2db egybeépítve, hogy ezek mikor hogy kapcsolódnak meg nem mondom, de szerintem egyik esetben sorba, másik esetben meg csak az egyik fűt belőlük. Mókolás nélkül elég necces 10A-ről használni. Nálunk 3x16A van (a lakásba csak 1 fázis megy be), a mikró még elmegy mellette, nem nyomja le.
(#) gyuszo válasza netuddki hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Nem. Ha bővítésen gondolkozol, akkor 3 fázis esetén az alap 3 x 20 A. Innen kezdődik az igénylés.
A 3 x 10 A még rosszabb, mint az egy fázis 32 A teljesítmény, szétosztás szempontjából.
(#) fulminee hozzászólása Jún 23, 2021 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Vettem egy electrolux ehh6240isk indukciós főzőlapot, ami kétfázisú. Illetve van egy egy fázisú sütőm is hozzá.(Electrolux eod6p71x)
A falból pedig a kábelek úgy néznek ki, hogy le van húzva 2 Fázis, 2 kék, 1 sárga.
Miként kössem be a két eszközt?
Esetleg tudom azt csinálni, hogy a főzőlapot egy fázisra kötöm, és teljesen külön fázisra tud menni a sütő.
Vagy másik opció: a főzőlap egyik fázisa meg külön fázison, és a másik kábelt, mondjuk a feketét ugyanarra a fázisra kötöm, mint amire a sütőt.
Kékeket szépen külön tudom kötni. sárga közös, de tudtommal ez így teljesen okés.

Szerintetek valamelyik megoldás jó lehet? esetleg van amelyik előnyösebb?

Előre is köszi a válaszokat.
(#) yulo5310 válasza fulminee hozzászólására (») Jún 23, 2021 /
 
Egy fekete-egy kék a tűzhely ,a másik pár a sütő,a sárga a föld.
(#) gyuszo válasza fulminee hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
A legfontosabb először az lenne, hogy milyen teljesítményi áll a rendelkezésre ?
Van-e 3 fázis és milyen vezeték megy el a tűzhelyig, milyen keresztmetszetű ?
A kétlapos főzőlap 6,6 kW, a sütő 3,68 kW, ami összesen 10,28 kW.
Normális esetben 2 fázis megy a főzőlapra és 1 fázis a sütőre, tehát 3 fázist igényel.
Idézet:
„electrolux ehh6240isk indukciós főzőlapot, ami kétfázisú. Illetve van egy egy fázisú sütőm is hozzá.(Electrolux eod6p71x)”

A lakásnak így legalább 3x20 A csatlakozásnak kell lennie.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2021
(#) gyuszo válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
Ezzel csak az a baj, hogy nem tudjuk, hogy az 5 vezetéken 1 fázis van, vagy már át lett kötve 3 fázisra. A vezeték színe sokszor megtévesztő, ha az nem lett cserélve, de a hálózat meg át lett alakítva már.
Ha szakszerűtlen bekötéstől meghibásodik a tűzhely, ugrik a garancia.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2021
(#) DecebaL hozzászólása Szept 15, 2021 /
 
Az alábbi tűzhelyet kukából mentettem meg. Valaki tud segíteni a bekötésben, a műhelyembe beállítanám kutyáimnak kaját főzni. Ha lehetséges fokozatmentes kapcsolót szeretnék rá tenni ha megoldható
(#) Macsek71 hozzászólása Okt 18, 2021 /
 
Ezen "nagy" elektromos fogyasztók, ugye köthetőek 1*230V, illetve 3*400V, a telepítési hely lehetőségétől függően ...

Felmerült kérdésem : a 230V bekötés esetén (értelemszerűen) kisebb teljesítményt tud szolgáltatni az eszköz. Ez a használat során hogyan jelentkezik ? Nem enged több főzőlapot egyszerre használni, vagy engedi őket de csökkentett teljesítménnyel ? (Asszony hisztizni fog, hogy q* lassan forr fel a leves ? )
Esetleg már eljutottunk odáig, ha egy lapot kapcsolok az megkapja a max teljesítményt, ha többet akkor "osztoznak" ? Bal hátsó egyedűl megy 2kW, ha másik is be van kapcsolva akkor csak 1,5 vagy kevesebb ?

Köszi Macs.
(#) gyuszo válasza Macsek71 hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Ha otthon nyugalmat szeretnél, 3x20 A bővítés a megoldás.
(#) Ge Lee válasza Macsek71 hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Ezek nem intelligens eszközök, hanem fűtőszálak, amit ha bekapcsolsz akkor fűt. Egyedül a sütőnél szoktak lenni olyan megoldások (értelem szerűen), hogy felül mondjuk 2 fűtőszál van, amik vagy egyedül mennek vagy sorba kötve, attól függően hogy milyen üzemmód lett kiválasztva a kapcsolóval. Szóval úgy jelentkezik, hogy amíg bírja a kismegszakító (meg a drót és a kötések) addig megy, aztán egy idő után már nem.
Nekem is van valahol egy ilyenem, majd egyszer rámérek, azt komplett úgy ahogy van, bekötötték egy B16-os után.
(#) Macsek71 válasza Macsek71 hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Ez egy 2018-ban telepített kerámialapos tűzhely . Asszony szentségel, hogy milyen lassan melegít, nehezen forr fel a víz, nem sül a rántotthús ...
Utána leesett, hogy a lakásmegszakító dobozban nem látok 3 fázisú megszakítót ... (ami szerintem az egyfázisú bekötést sejtteti ... pedig van 3f )
(#) Joe_001 válasza Macsek71 hozzászólására (») Okt 20, 2021 /
 
Üdv!
A fűtőszálak 2 kW alattiak, egy fázisúak
. Kötheted akár 3 külön fázisra is, de ekár kettőre, vagy egyre is, több biztosítóra osztva. A vezetékelése 3x2,5 mm2 a sütőig, átlag sütő esetében.

A hátuljáról azért köldhetnél egy fotót, vagy típus esetében többet mondhatok.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2021
(#) Macsek71 hozzászólása Okt 22, 2021 /
 
Köszi mindenkinek !

Elölről újra : Van egy (felújított) konyhában egy 2018-ban telepített (garjegy szerint) kerámialapos tűzhely. Dokuja szerint van 1500-1800 sőt 2000 W-os lap is rajta.
1, Anya kevesli a teljesítményt, szerinte lassan melegít a berendezés.
2, a lakásba (eredetileg sem volt gáz, azért) 3f hálózat van bekötve.
2a, ha a tűzhely nem 1f lenne bekötve gondolom lenne 3f kismegszakító a dobozban.
3, kérdésem : ha kevesli a betápot a tűzhely, hogyan jelentkezik ? ( most 1f, 16A )

Kerámialapos hőforrás hogyan "döglik" meg ? Puff Off ? Vagy esetleg elgyengül, mint bizonyos fényforrások haláluk előtt ?
Egy beépített AEG, nem szeretném (egyenlőre) megbontani a konyhaszekrényt...
(#) gyuszo válasza Macsek71 hozzászólására (») Okt 22, 2021 /
 
A véleményem ugyan az, kössed 3 fázisra a tűzhelyet.
(#) szs hozzászólása Feb 10, 2024 /
 
MIELE kse 205
Eddig elhittem: be tudok kötni egy tűzhelyt. (Oké, nem tűzhely ez, sütő és főzőlap) Most meglepődtem kicsit, de reggel korán kelek, leveszem a tetejét.
De addig is kíváncsian vátom a tanacsokat. Például hogy a 4 feketéből melyik lehet a 0? És hogy a jobb oldali egyfázisúnak kinéző az csak a kijelzőket táplálná? (Ellenállásmérésben 2000k-nál 681-et mutatott, bármit bárhová kapcsoltam)
Érdemes lenne kipuhatolnom, mi a hiba, egy Miele sütőt én mem szívesen vinnék a MÉH-be. Azzal a felkiáltással adták: a főzőlap vezérelhető, a sütő beteg. De többet nem árultak el)
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2024
(#) szs válasza szs hozzászólására (») Feb 10, 2024 /
 
(Oké, kicsit érthetetlennek tűnhet a kérdés így hirtelen felindulásból. De aki foglalkozott ilyennel, az talán már tud mit mondani, de aki nem pont ezzel, az is tud tanácsot adni, mivel kezdjek. Meg én is gondolkodni fogok, képes vagyok ilyenkor ezzel álmodni )
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2024
(#) erbe válasza szs hozzászólására (») Feb 10, 2024 /
 
Meg kellene kérdezni, hol van a bekötő panel. Azok a dugaszok valamire csatlakoztak.
(#) szs válasza erbe hozzászólására (») Feb 10, 2024 /
 
Soha nem fogjuk megtudni. Akitől én kaptam, az sem kapott több informaciót, mint amit átadott. És nem követelheti. Ezért a kérdésem is: mit, hogyan méregessek?
(#) erbe válasza szs hozzászólására (») Feb 10, 2024 /
 
Miele használati útmutató
Keress rajta gyári számot! A két szám, ami a képről leolvasható, nem megfelelő.
(#) vision61 válasza szs hozzászólására (») Feb 10, 2024 / 1
 
Csak tipp. Ha következetesek voltak a vezetékek csatlakozóba sorolásával, akkor azt mondanám, hogy a védővezető utáni üres alatti az N.
Az alsó három pedig összekötendő az 1 fázisú 230 V-os hálózat esetén.
A másik csatlakozóra nincs tippem. Egyébként ez egy őskövület, Miele vagy sem. Érdemes vele foglalkozni így hibásan, hiányosan is?
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2024
(#) szs válasza vision61 hozzászólására (») Feb 10, 2024 /
 
Ha üzemképessé tudom varázsolni fórumtátsi segítséggel -az öröm. Aztán valaki majd elhasználhatja.

A tanácsot köszönöm, kb így tűnik kézenfekvőnek valóban.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2024
Következő: »»   8 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem