Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED villogtatása zenére
Lapozás: OK   30 / 31
(#) usane hozzászólása Márc 6, 2020 /
 
Üdv!
Egy zenére villogást szeretnék készíteni MSGEQ7-el Arduinoból és LED-ekből. Az utolsó oldalon látszik a kapcsolás. Az IC-nek 0.1Vpp az audió jel bementi értéke, tehát valami fülhallgató kimenetről vagy a deck hátuljából lehetne levenni. A kapcsoláson a jobb és bal csatornát összeköti két 20k ellenállással. Kérdésem az, hogy ez hogy fog hatni a hangra a hangszóróból, mert nyilván a zenét is szeretném hallani a villogás közben. Hogy szokták ezt bekötni? Tegyek 1-1 kondit a két csatornára és utána kössem össze?
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2020
(#) Inhouse válasza usane hozzászólására (») Márc 6, 2020 /
 
Elvileg nem fogod észrevenni, a 2 ellenállás kellően nagy ahhoz, hogy ne legyen jelentős egymásra hatása. A kondenzátor nem csodaszer, csak egy frekvencia függő ellenállás, attól még ugyanúgy össze lennének kötve. Azért kötötték össze, hogy a monósított jelet figyelje, benne legyen mindkét oldal.
(#) usane válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Értem, hogy miért kötötték össze, csak ugyebár nem mindegy mit kötnek össze vele. Van aki külső mikrofont köt rá, mint itt páran csinálták, van aki bluetoth audio vevőt, meg hát van aki a lejátszóeszköz audio kimenetét, ami ugye általában 1 van, ha meg a fejhallgatóba dugom akkor nem szól a kimenet tehát csak azt tudom leágaztatni. Egyértelmű, hogy a kondi nem csodaszer, de legalább a DC jelet nem kötné össze. Viszont ha azt mondod ez elég akkor rendben kipróbálom. Köszönöm.
(#) Kera_Will válasza usane hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Esetleg látványosabbá teszed és 2 független bal/jobb oldalnak saját ledes mátrixot építesz ki.
Nem kell közösíteni.
No igen akkor meg dupla ár .
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2020
(#) Inhouse válasza usane hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Akármilyen vonalkimenet, vagy fejhallgató kimenet, DC nem igazán lehet rajta, hacsak nem hidalt és te testhez képest használod/méred.
Mikrofont hiába kötsz egy vonalszintű jelet igénylő bemenetre, kell egy előerősítő közé.
Épp most szembesültem vele, hogy egy kínai hang lejátszó modul monó, de hogy? Előtte már vettem ugyanettől, elvileg ugyanilyet, az nem így volt kivitelezve. Szóval az egy dolog, hogy belül monó:
- FM, ettől nem is vártam mást
- BT, hát azért már ez ne
- uSD/USB, ezt se kéne
- AUX, még ez is???
A kimenet 2 kondi a "2 oldal" a közös szálról...ez van. DE az AUX!!! Simán összekötve rögtön a jack bemenetnél. Lehet, hogy simán elviseli még egy fejhallgató kimenet is, de azért ne már...
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2020
(#) usane válasza usane hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Összeraktam a NYÁK-ot. PC hangszóró kimenetéről Y-ban egy a modul felé a másik az erősítő felé, szuperül üzemel. Na már csak egy digipotit kéne az EQ modul elé rakni, hogy a bemeneti szint állítható legyen. Kérdés mekkora poti kellene? Vagy a 22k bemenő ellenállás utám már úgysem hat vissza az erősítőre az Y-on keresztül ha a potival akár GND-re húzom is?
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2020
(#) Bmw5 hozzászólása Aug 24, 2020 /
 
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan szoktak, hogyan lehet ledet hangszóróra kötni, hogy a zene ütemére villogjon?
(#) Gafly hozzászólása Aug 24, 2020 /
 
LED villogtatása zenére topic-ot elolvasod/ott kérdezed meg ugyanezt.
(#) istvá1997 hozzászólása Nov 14, 2020 /
 
Hello! Abban szeretnék segítséget kérni, hogy a zene mély hangjára/ütemére szeretnék ledeket villogtatni! De ugy hogy a kék ledd folyamatosan mennyen! és fehérrel lenne ledd szalag 2*20db RGB led szalag (20db ledd van egy szalagon.) és ugye az erősítőn hangszóró kimeneten gondoltam hogy ugy veszem le a -oldalt de nem jött össze valakinek valami megoldása van?
(#) kokozo válasza istvá1997 hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Szia! + vagy - vezéreltek a ledszalagok? Egyébként kékre fix fesz és a másik kettőt kell egy sima fetes kapcsolással kapcsolni.
(#) istvá1997 válasza kokozo hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
szia! mínuszosok a ledek sima fetes kapcsolásal.? és azt hogyan is milyen fet lenne jó hozzá-?
(#) kokozo válasza istvá1997 hozzászólására (») Nov 14, 2020 / 1
 
Kb ennyi. ( Lásd rajz) IRFZ44 vagy bármilyen mosfet jó lehet elvileg.
(#) istvá1997 válasza kokozo hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Remdben , köszönöm a kapcsolásban a vr.1 az mi ha jol értelmezem a kapcsolást akkor az egy 50K poti ugye .?
?
(#) kokozo válasza istvá1997 hozzászólására (») Nov 15, 2020 / 1
 
Igen poti.
(#) istvá1997 válasza kokozo hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Hali, miért van az hogy nagyon halvánxan villóg a led szalag mikor a kék ledek fojamatósan égnek és a piros zöld leddek halványan .? Zenére .?
(#) istvá1997 válasza istvá1997 hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Szia!
Lehet jobban látod át itt lerajzoltam (nem nagy tudásom van ehhez)
az a baj hogy fixen megy (12V) a kék szín, és basszusnál menne a fehér színben a villogás!
Ezt kellené megoldani de ezzel nem tudtam össze hozni ezt. halványan villog csak.
(#) kokozo válasza istvá1997 hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Led szalagnál az R2 nem kell mert az benne van a ledszalagba.
(#) istvá1997 válasza kokozo hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Rendben! Megnézem ugy!
(#) istvá1997 válasza istvá1997 hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Nem,jó csak a kék villog és a piros és zöld csak halványan
(#) kokozo válasza istvá1997 hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Fényképezd már le mert ha fix feszt kap a kék nem villoghatna csak ha zárlat van valahol.
(#) zsolt58 hozzászólása Jan 18, 2022 1 /
 
Üdv.
Egy tökéletesen működő kapcsolást keresek. Végig olvastam a topikot de össze zavarodtam. Esetleg tud valaki segíteni?
Olyat szeretnék ami 12V-rol megy és kb 10W 12V-os ledet hajt meg. Ebből a ledböl lenne 4. Legjobb lenne mikrofonos kapcsi de jackest is el fogadok. Sőt a legjobb lenne mind kettő.
Szép napot.
(#) proli007 válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 18, 2022 / 1
 
Hello! Az hogy kinek mi a "tökéletes", az az elvárásoktól függ. Nem szeretek kapcsolásokkal kampányolni, de ezt a kapcsolást tudom felajánlani. Természetesen a Led-ek áramkorlátozásáról és a tápról Neked kell gondoskodni. Ebben csak vonalszinthez, vagy hangszóró kimenethez igazodó bemenet van.
Mikrofon esetén mikrofonerősítőt és dinamika kompresszort kell alkalmazni, mert úgy a bemeneti jelszint széles határokközt változhat.
(#) kokozo válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 18, 2022 /
 
Üdv! zenére ledet villogtatni sok módon lehet, Neked milyen kell? Léptetős vagy kivezérlésjelzős esetleg fényorgonás? Nagyon nem mindegy. Ezek után lehetnek még további feltételek , pl kivezérlés jelzős de egyszerre csak 1 led, vagy léptetős de 2 led körbe vagy bármi.. Írd le, hogy pontosan mit szeretnél, akkor olyat kapsz amilyet megközelítőleg szeretnél..
(#) zsolt58 válasza kokozo hozzászólására (») Jan 21, 2022 1 /
 
Üdv.
Én csak egyszerűen ilyet szeretnék. Csak ugye 4 darab 10w-s leddel.
(#) proli007 válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Hello! Bocsáss meg, de őszintén szólva nem értelek.. Belinkeltem Neked egy kapcsolást. Két kimenete van, elviszi a 4 Led-et. Ott a nyákterv. Az adatlapod szerint vagy ez lesz, vagy már ez a szakmád. Akkor mi itt a gond?
Mellesleg a videóban a villogásnak köze nincs a zenéhez, azon kívül, hogy szól alatta.
(#) misi93 válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Heló!
Amit linkeltél az stroboszkóp, nem pedig zene ütemére villogó.
Tökéleteset valószínű nem fogsz találni.
Van ami a zene ütemére villog, vagy csak a nagyobb basszusokra, esetleg kivezérlés jelzőként működik, vagy fényorgonaként működik (általában több csatornás, különböző frekvencia tartományokra van szétosztva,).
Ha esetleg van egy rész a zenében amikor "kitart" a basszus akkor villogjon a fényforrásod, vagy "kitartson" amíg az adott basszus van? Érted, nagyon sokféle van.
Ha pedig, csak sima stroboszkópot szeretnél akkor nem a megfelelő topikban vagy.
Proli007 kapcsolásait ajánlom, párat megépítettem közülük(sőt volt, hogy kifejezetten "nekem" csinált kapcsolást), mindegyik működik.
Ha szeretsz kísérletezgetni ki kell próbálni pár kapcsolást az egyszerűbbtől a bonyolultabbig.
Például amit belinkelt neked, az több funkciós, van villogó üzemmódja és van zene ütemre villogó része is.
(#) dB_Thunder válasza proli007 hozzászólására (») Jan 21, 2022 1 /
 
Nagyon diplomatikus voltál!
Én már az első hozzászólásából leszűrtem, hogy vannak hiányosságok! Türelmes ember lévén megvárom, mire lesz egy épkézláb elképzelése, mielőtt pesztrálnám! Éééés csak lett!!
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2022
(#) dB_Thunder válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 21, 2022 1 /
 
Ez nem zenére megy!
Talán a legközelebbi "effekt": FBI style flash, keress rá!
Egy meg lehet csinálni két időzítővel, egyik adja a villogást, másik pedig szünet-villogások idejét!
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2022
(#) zsolt58 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Azért linkeltem azt a videót mert kokozo kérdezte, hogy milyen fajtát szeretnék. És mivel pontositani akartam egyszeröbb volt egy videot keresni. De megfog fellelni amit te is linkeltél.
És elnézést de kicsit nehezen fejezem ki magam, hogy mire gondolok....
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2022
(#) Josi777 válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 22, 2022 / 1
 
Csak úgy készítettem egy demót a linked alapján. Nem tud mikrofont kezelni, de ha elé van rakva egy mikrofon erősítő, akkor akár azzal is működhet. Ez egy Arduinós változat, hátha felkelti az érdeklődésedet, mivel valamivel drágább, mint egy sima villogtató áramkör, viszont sokkal több féle villogtatási mintára képes, amit akár te saját magad is bele tudsz programozni. Ebben a Demo-ban 5 előre megírt program van, melyet egy gomb megnyomásával lehet léptetni.
Következő: »»   30 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem