Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Qi töltés, nem gyári megoldással
Lapozás: OK   1 / 1
(#) agostonl hozzászólása Nov 19, 2020 /
 
Sziasztok!

Remélem nem rontottam el a topic címét és besorolását.

Az a helyzet, hogy vettem egy QI töltőt, ami egy 1A-es tápra van csatlakoztatva.
Mivel a telefon nem tudja ezt a funkciót, vettem hozzá egy ilyet... Az olcsó feketét ne vedd meg, mert túlhevül és kiégeti a telefon hátulját!

Namost én nem értek hozzá, de a töltőkör oldalán van ugye egy ferrit lap. A másik oldalon nem kéne?
Most a telefon hátlapja és a "szilikon-bugyi" között van a tekercs, de nem kéne a telefon hátlapja és a tekercs közé egy ferritlap?
(#) ferci válasza agostonl hozzászólására (») Nov 19, 2020 / 1
 
Szia!
Nem teljesen világos a téma.. a telefonodban nincs vevő tekercs, vagy csak a funkciót nem tudja?
Elvileg a vevő tekercs "hátán" is kell(ene) ferrit lap és közöttük csak egy borítás, hogy stabil hézag legyen.
Ha túlhevül a teló, akkor nagy az adó teljesítménye és nem való hozzá.
Furcsa lenne, ha csak csupasz tekercs lenne a telóban.
(#) uniman hozzászólása Nov 19, 2020 /
 
Nem kell semmilyen "feritlap" ! Működik, vagy nem?
..és van azokban a "laposokban" is elektronika. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2020
(#) ferci válasza uniman hozzászólására (») Nov 19, 2020 / 1
 
Persze, működik ferrit nélkül is - csináltam hasonló célra adó-vevőt..

A kérdező azt írta, van az adó tekercs mögött ferrit lap.
Elvileg egy elektromágneses reflektor lehet, mert az adó tekercs mágneses tere ugyebár kétfelé is hatásos, de itt nem kell és a hatásfokot is rontja.
Az indukciós főzőlap tekercsek mögött is van pl. 6 db és talán nem véletlenül.
Sajnos, még nem volt a kezemben gyári cucc, a vélemény pedig szabad.
(#) agostonl válasza ferci hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Igen, gyárilag nem tudta, ezért vettem hozzá a linken látható cuccot. Ezzel működik rendesen, csak érdeklődésképpen dobtam fel a topicot.
(#) agostonl válasza ferci hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Nem azért hevül túl, lehet látni, hogy szabályozza a töltési áramot, de a kici occó tekercshez kici occó áramkör van, aminek az egyik alkatrésze kezd el túlhevülni. 5 perc után, már nem lehet megfogni, olyan forró.
Amit linkeltem, az majdnem ugyanaz a cucc, de igényesebb az alkatrész választás, így éppen csak kézmeleg, még ha több órát ott hagyom, akkor is és itt is 150 és 500 mA között tölt.
(#) nem válasza agostonl hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Szia! Én, amikor induktív töltővel foglalkoztam, nekem azok a tekercs-párok váltak be a legjobban, amiknek a hátulján (mind adó-, mind vevő oldalon) volt ferritlap. Ráadásul ezek olyan tekercsek, amik több rézvezetékből vannak (nem sodorva, hanem párhuzamosan), így kisebb az ohmikus ellenállásuk, és az egyes "körökben" indukált feszültség hatására az egyes körökben indukált áramok kvázi összeadódnak.
Nekem elég nagy megszorítás volt a felület méretét illetően, és nem volt időm túl sokat kísérletezni saját gyártású tekercsekkel (megpróbáltam, de nem igazán volt jó), így végül elég drágán vettem a tekercseket, de jó hatásfokot sikerült velük elérnem.
Az alábbi Würth Electronics tekercseket használtam (500kHz körüli frekvencián):
Adó oldal: WE760308101105 (https://www.we-online.de/katalog/datasheet/760308101105.pdf)
Vevő oldal: WE760308101214 (https://hu.mouser.com/datasheet/2/445/760308101214-1724274.pdf)
Tudom, hogy nálad a vevő oldal adott, mivel a telóban van építve, de mindenesetre nekem úgy tűnt, hogy a ferritlap jó dolog, előre tolja az erőteret.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2020
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem