Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Iskolai csengő
 
Témaindító: JZoli, idő: Dec 2, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 5
(#) proba válasza Gafly hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Amúgy is elég kreatív, és egy kivénhedt laptoppal is elmegy.
(#) remfloydian hozzászólása Nov 9, 2016 /
 
Kedves Mindenki!

A mi sulinkban van egy Elektrokit DC-99-es szerkezet. Korábban tökéletesen működött, az őszi szünet után az óraátállítás miatt szerettem volna belépni a menüjébe, nem sikerült. Nem volt jelszavazva, a kódot visszaállítottam az alapbeállításra (bár nálunk nem jellemző, hátha mégis valaki tréfálkozott). Sajnos azonban ekkor sem történt semmi, a kód elfogadása után ugyan azt tapasztaltam mint korábban. Kevesebb mint egy másodpercig a 00 00-P0 jelzés villan be, majd visszaáll az idő mutatására a készülék. Az ősidőkből örökölt leírás hibajelzéseket nem tartalmaz, a készüléken nincs rajta reset gomb, amivel visszaállna alapbeállításra. Tanácstalan vagyok.

Az alábbi kérdésekre várnám szíves válaszotok, segítségetek:
1. Érdemes-e, lehet e küldeni javításra valakihez ezt a készüléket a környékünkön (Szeged)?
2. Ha pótolni szeretnénk, a legegyszerűbb csengető órát keresve merre induljak el, kiktől érdemes ajánlatot kérni?
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2016

csengeto.jpg
    
(#) Variathor hozzászólása Nov 11, 2016 /
 
Kedves Sam Seed!
Nem értem, hogy miért írtad hogy egyszerübb lenne a többi ötlet amit írtak, hiszen elmondtam hogy egy pic égetőm sincs, sőt nem is értek ehhez, ráadásul nem értem hogy egy iskolában miért baj hogy a 130 számítógép mellet megy még egy régi penti 3mas, ami teljesen tökéletes működtetni az áramköröm, hiszen az még 300 watt sincs. Ráadásul vettem volna egy időzítőt, amivel ha baj lenne véletlenül, akkor javítgassam.Nekem ami elromlott volna egy egyszerű áramkör, amit a helyben 2 perc alatt megcsinálok, ráadásul ha a géppel lenne valami, azt lehet cserélni,mert ez is egy elfekvő volt a polcon, és már erősen porosodott!Igazából ezen a kapcsoláson nincs minek elromlania. Ha áramszünet esetén újraindul a gép, windowszal együtt startol a progi ugyanott,ahol abbahagyta.Még monitor se kell hozzá!És nem kell bohóckodni, hogy milyen hosszan csengessen,meg programozgassak össze vissza, mert egy mikrofonnal felvettem egy hosszú, meg 3 rövid búgást,ami zárja a relét. Ez egy egyszerű megoldás volt, 3 perc alatt megcsináltam hozzá a kivezérlőt, és nem mondhatja senki hogy nem kreatív. És ami fontos: ha esetleg nem is lennék ott, bárki át tudja írni egy nyamvadt egérrel a csengetéseket, nem kell használati utasítás ,mert a progi is magyar nyelvű!És igen, egy kivénhedt laptoppal is elmegy
(#) proli007 válasza Variathor hozzászólására (») Nov 11, 2016 /
 
Hello! Ha válaszolsz valakinek, légy oly kedves a fejlécben lévő Válasz gombot használni. Mert így nem tudni kinek, melyik hozzászólására reagálsz.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2016
(#) kissi válasza remfloydian hozzászólására (») Nov 11, 2016 /
 
Szia!

Javítottam már ilyen órát, emlékeim szerint a gombokat nyomva kell tartani bekapcsoláskor és úgy áll vissza az 123 kódra ( van, hogy többszöri /4-5 / próbálkozás után sikerül !) !
(#) steelbird válasza Variathor hozzászólására (») Nov 12, 2016 /
 
Ne haragudj, de két hete (vagy ki tudja, mennyi ideje) rágódsz azon, hogy kellene neked egy csengető szoftver....
Én most rákerestem angolul, sok ingyenes, letölthető szoftvert találtam, szóval igazából nem értem, mi a problémád...?
Találtam egy magyar fejlesztést is, egy Valentin József nevű úriember fejlesztette, igaz hogy csak béta verzió és angol, de egyszerű, mint a faék. Nekem működik rendesen, most próbáltam ki három különböző időponttal. A program neve: School Bell.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2016
(#) Sam Seed válasza Variathor hozzászólására (») Nov 12, 2016 /
 
Igazad van. Ügyes vagy..
(#) remfloydian válasza kissi hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Köszi a tippet! Sajnos, ezzel már próbálkoztam én is, többször is, de a hiba továbbra is fennáll.
(#) Variathor válasza steelbird hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Én értelek,de ha elolvastad volna, én 2 hete nem azon rágódtam hogy egy csengető progit akartam leszedni, hanem egy olyat, ami igen csenget, de pl LPT porton keresztül húz be relét! Olyat nem találsz sehol!Nincs annyi időszegmens,amennyi kellene. Erre már a végén jöttem rá hogy hangot alakítok át olyan jellé, ami behúzza a relét! Megfordítottam, érted? Könnyebb volt ilyen jellegű angot lejátszó progihoz csinálni egy egyszerű kivezérlőt, mint LPT portról kapcsolni, és ahhoz keresni progit!Olvasd végig légyszi a folyamatot! csácsá
(#) Massawa válasza Variathor hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Vegyél egy elektronikus idökapcsolot, a jobbakon naponta 16 idöpontot programozhatsz.
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Már régen megoldotta a gondját, meg is írta, neki megfelel, miért rugóztok még rajta?
(#) Gabó válasza Massawa hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Vagy akár egy arduino+RTC+LCD+relés nyák ha kell, és kész... kb 5-6e cakpakk
(#) Gafly válasza Gabó hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Látom nem tudjátok abbahagyni

Jó, én még NYÁK-ot is adok ingyen...
(#) Gabó válasza Gafly hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Áh most már csak azért se
(#) Szegedi Sándor hozzászólása Dec 13, 2018 /
 
Sziasztok!
Van a mi iskolánkban egy dc-99 csengőautomata és az a probléma, hogy csütörtöki napon nem csenget. Nagyon szeretném beállítani, de számomra bonyolultnak bizonyult. Az itt olvasottak után sem lett világosabb sokkal. Hogyan tudnám megnézni a csengőautomatán, hogy melyik napnál tart és hogyan tudnám egy másik nap csengetési rendjét másolni a csütörtöki napba?
(#) kissi válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Dec 13, 2018 / 1
 
Szia!

A kijelző mellett van egy PROG gomb, azt kell először megnyomni, ekkor kéri a kódot, ami alapértelmezésben 123 és az óra, perc,nullázás gombokkal lehet beállítani, ha jól emlékszem !
Ezután a PROG nyomkodásával lehet a menüjében lépkedni és a DAY-nél írja ki, hogy hanyadik napnál tart... COPY menüpontban lehet a 3-as nap programját például a 4-esre másolni ( a beállítás után a PROG gomb megnyomására!) !

Emlékek alapján írtam, remélem segítettem, ha nem megy, írj és akkor ketten jobban felidézzük az emlékeket !
(#) Szegedi Sándor válasza kissi hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, hétfőn leszek abban az iskolában és kipróbálom mihelyt megérkezek.
(#) kissi válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
OK, várom a visszajelzésed.
(#) Szegedi Sándor válasza kissi hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Akkor ha jól értelmezem a Copy után kiírja hogy copy12 akkor az első napot másolja a másodikra, ha megnyomom a program gombot.
(#) kissi válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Dec 17, 2018 / 1
 
Igen, úgy emlékszem !
Továbbá, ha minden igaz, akkor közben villogott a tizedespont ...!

szerk.: Már mint másolás közben !
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2018
(#) Szegedi Sándor válasza kissi hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Köszönöm szépen még egyszer a segítséget. Szerintem most már jó lesz.
(#) kissi válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Dec 17, 2018 / 1
 
Nincs mit, ha gond van, szólj és felidézem az emlékeket !
(#) Szegedi Sándor válasza kissi hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Csak nem jó a csengő. Az egyes nap programját próbáltam átmásolni a 2. és a 7. nap programjába . Copy-ba belépve copy12 és program gomb megnyomása után elkezdett villogni a pont majd copy17 és megint elkezdett villogni a tizedes jel. Hétfőn day5-öt írt ki, ma nem vagyok abban az iskolában, de valószínűleg day7nél járhat a csengő és azt üzenték, hogy ma nem csengett. Mit csinálhattam rosszul?
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2018
(#) kissi válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Így kapásból nem tudok hibát mondani, mint írtam emlékeim szerint a másolásnál villogott a pont ( ez Nálad is volt, tehát valószínűleg megtörtént !) és azzal kész egy ilyen program átvitel.

Tegnap volt csengetés ? Nem lehet, hogy a csengőt lekapcsolták ? Jól tudod, hogy most a 7-esnél jár ? Az 1-es program jó volt ?
(#) Szegedi Sándor válasza kissi hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Az 1 program jó volt, nem lehetséges hogy a copy parancs két fázisból áll, illetve hogy 4 fajta program lehetséges és azon belül is 7 nap van? Gondolok itt arra, hogy első körben a copy(program száma)(nap száma) ez a forrás, innen másol a második copy(program száma)(nap száma) és csak utána kezd másolni? Tudomásom szerint nem volt lekapcsolva a csengő.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2018
(#) Szegedi Sándor válasza kissi hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Tegnap jó volt. A 7.re másoltam úgyhogy a másolásnál nem sikerült valami
(#) kissi válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Megpróbálok utána nézni a "múltnak" !
(#) Szegedi Sándor válasza kissi hozzászólására (») Dec 20, 2018 / 1
 
Úgy néz ki sikerült megoldanom, csak nem jó "programsávban" voltam. Mert a készülék 4*7 nap programját tudja. Ezt nem vettem figyelembe. Nagyon szépen köszönöm a türelmedet és a segítséget is.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2018
(#) BillGates hozzászólása Nov 27, 2020 /
 
Üdvözlök Mindenkit!
Nem kimondottan informatika, bár informatikai eszközökkel is megoldható lehet.
Iskolai csengő vezérlést szeretnék cserélni. A meglévő Pedecomp rendszer helyére szeretnék egy könnyebben konfigurálható megbízható eszközt. A helyi sajátosságok: napi 10 óra x 3 csengetés (be, jelző, ki). Két önálló épületben kell megoldanom és kb. 80eFt van a kettőre.
Van valakinek ilyen tapasztalata vagy ötlete?
(#) merlingerin válasza BillGates hozzászólására (») Nov 27, 2020 / 2
 
Szia!

Ha jó egységcsomagban is...

Bővebben: Link
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem