Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   188 / 207
(#) Ronin válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Nem hinném hogy van értelme, nálad nem ott van azt mérted. Viszont ezt megpróbáltad? Bővebben: Link
(#) Joe_001 válasza Ronin hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Szerintem neked abban igazad van,(asszem te említetted,) hogy a 7,8,8-es lábak aktiválását a
CDtár CANBUS-on igazolja vissza. A másik járható út a vision61 fórumtársé lenne, az a bemenet, I./C csatlakozó: 19,20, viszont mechanikusan aktiválható. Ilyet az előlapon nem láttam. Ha szoftveresen megy. akkor az ajánlott RCA-s kiskábel a megoldás.
(#) mraulajos válasza Ronin hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Idézet:
„hozzáérsz a CON1 pontjaihoz”


Ezt én úgy értelmeztem, kis aktív (PC) hangszórókkal próbáljak rá, az említett, csatlakozó alzatban lévő villákra.
Valamit akkor nem értek. De várom a további tanácsot, javaslatot.
(#) Ronin válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Az aktív hangfal bemenetét a két pont valamelyikéhez csatlakoztatni miközben szól a rádió, vagy az MP3, a kijelölt pontra(okra). Persze a testet is be kell kötni de arra jó az autó rádió háza is. Ha szól az aktív hangfalon a rádió, vagy MP3 jele, akkor már majdnem nyert ügy van elméletben.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2020
(#) mraulajos válasza Ronin hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Most már értem. Megtisztítottam hegyes tűvel a forr. felületeket. A jack testelését össze csipeszeltem a rádió fém házával. A jack hegyét odaértettem a megtisztított általad bejelölt forr. pontokhoz. A rádió közben szólt. Aztán lekapcsoltam a rádióra kötött hangszórókat, hogy hátha hallok valami percenést. Sajnos semmi. Még annyira sem, mint mikor az újammal megérintem a dugót. Biztos jó ide testelésnek a rádió fém háza?
(#) Ronin válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Jó igen. Akkor szerintem ennyi volt.
(#) mraulajos válasza Ronin hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Megértem. Még egyszer köszönöm!
(#) mraulajos hozzászólása Nov 14, 2020 /
 
A bluetooth témában vetettem fel először, hogy mi lenne a célom.
Ez a rádió, egy nyári pagodába van kiépítve nekem, a megfelelő hangszórókkal. Nagyon jól szól, és az általa vett adókat, nagyon tisztán fogja.
A telefonommal, internetes rádió adókat szeretnék hallgatni, amit átvinnék erre a rádióra, bluetooth módszerrel. A legegyszerűbb az lenne, ha lenne egy olyan bluetooth - USB egység, amit USB módszerrel tudnék csatlakoztatni a rádiómhoz.
Az elején említett témában azt a választ kaptam, hogy ilyen nincs. ???
(#) mark.budai válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Szia! Nincs a rádión 3,5mm jack bemenet? Egyszerűbb lenne megoldani, akár egy ilyen filléres eszközzel, ez USB-ről csak tápot kap, és 3,5mm-es jack a hang kimenete.
(#) mraulajos válasza mark.budai hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Hali! Ha lenne, az előzőekben feltett kérdések nem merültek volna fel.
(#) Inhouse válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Ott vannak mellette a 0ohmos átkötés "ellenállások" és a másik oldalon a kondenzátorok fegyverzetei, nem is kellett volna kaparni. Sajnos akkor ez a bemenet nagy valószínűséggel a CD táré lesz, ami hátul ki van vezetne a neked oly kedves csatlakozón. Ha nem lehet valamilyen külső megoldással aktívvá tenni (nagyon ritka), akkor nem fog menni CD trár, vagfy emulátor nélkül. Így szemre ez a pont lett volna a megfelelő hely a becsatlakozásra. Elképzelhető, hogy lenne még valahol ilyen, de ezt így messziről már nagyon nehéz lenne megmondani.
Ha a Jack dugó meleg pontját megérintve nem búgott az aktív hangszóród, akkor ott valami nem stimmelt, nagyon le volt halkítva, vagy valami nem érintkezett? Ha bedugod a telefonodba, arról szólt a zene?
Amikor próbáltad, megtetted ezt rádió és USB módban is?
(#) mraulajos válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
A legjobb indúlattal mondom, olvad el mégegyszer, amit leírtam.
(#) Inhouse válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
A búgás stimmt, elnéztem, bocs. A rádió testje rá van kötve a fémházra, az teljesen jó erre.
Mi újság az irományom többi részével? Milyen forrás szólt a próbánál?
(#) mraulajos válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Őszinte vagyok, csak a rádió.
(#) Inhouse válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Esetleg még egyszer nekifuthatsz USB módban, nem kecsegtetlek a sikerrel. Ha véletlenül mégis meghallanád, akkor viszont sínen a dolog.
(#) mraulajos válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Oké. Este felé.
(#) mraulajos válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Természetesen a hangszórókat telefonommal ki próbáltam. Tökéletesen szól. Ki próbáltam a rádiót USB lejátszásról is. Az említett pontokhoz érintettem a jack hegyét. Teljes hangerőn minden. Természetesen, a saját hangszóróját, a nagy hangerő próbánál lekapcsoltam. Semmi. Raktam most két képet. A CON2 csatlakozó keltette fel a figyelmem. Ez az előlap, és a panel kapcsolat. Feltételezem, hogy az USB átkötés. Itt nem kereshetünk valamit?
(#) Inhouse válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Az USB egy digitális kapcsolat, nincs analóg hang. Pont ez a baj, hogy nem találjuk az analóg vonalat, itt nagy valószínűséggel szinte minden már digitálisan megy. Lehet, hogy neked ez csak a végfok IC felé vezető úton van, de ott már nincs hangerő, hangszín, stb... állítási lehetőség. Illetve a sokszor emlegetett CD táras bemenet, ami nem aktív. Még tuner kocka sincs, kapcsolási rajz nélkül igen nehéz bármit is mondani.
(#) mraulajos válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Akkor, - ennyi. Nagyon köszönöm a segítőkész törekvést!
(#) mraulajos válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Csak érdekességként. Ha a soklábú (C) aljzat 9 lábára rakom a hangszóróim testelését, és az említett pontokhoz érintem a jack hegyét, búgnak a hangszórók. Ha rádió fém házára, semmi.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2020
(#) Inhouse válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Ha búgást szeretnél, akkor az már meg van! Nem vagyunk vele előrébb.
Esetleg még a tuner részt lehetne megnézni, hogyan van megoldva... Az antenna bemenettől kéne nézni, hogy ott milyen IC-k vannak, hátha... de mivel abba a mindent egyben chipbe menő analóg bemenetek üresek azt az 1 nem működőt kivéve, ez is valahogy másképpen van megoldva. FM transzmitter kell neked!
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2020
(#) mraulajos válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Idézet:
„FM transzmitter kell neked!”

Így lesz. Köszönöm! Valahol van is, de természetesen, most, az istennek nem találom.
(#) decsi223 hozzászólása Nov 27, 2020 /
 
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem!

Utólagos fejegységet hogyan tudnám összekötni a kormánygombokkal hogy működjön?
A kormánytól 1 jelvezeték megy a fejegységhez, semmi több és a fejegység hátuljából is egy vezeték jön, ami fel van címkézve (Steering wheel remote). Összekötöttem a kormány jelvezetékével, de nem csinál semmit.
A fejegység: JVC kd-r462
(#) Inhouse válasza decsi223 hozzászólására (») Nov 27, 2020 / 1
 
El kéne olvasni a használati útmutatót és ott le kell legyen írva, hogy kell összetanítani őket.
(#) decsi223 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
Kerestem már, de erről semmi infót nem találtam.
(#) Inhouse válasza decsi223 hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
A menüben nem találtál erre vonatkozó részt?
Olyasmi rémlik, hogy vannak fejegységek ahol simán össze kell kötni és betanítani. Meg voltak azok, ahol csak opcionális a bemenet és kell közé még egy adapter. Jó kis használati, ahol nincs erről semmi.
(#) Inhouse válasza decsi223 hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
A menüben nem találtál erre vonatkozó részt?
Olyasmi rémlik, hogy vannak fejegységek ahol simán össze kell kötni és betanítani. Meg voltak azok, ahol csak opcionális a bemenet és kell közé még egy adapter. Jó kis használati, ahol nincs erről semmi.
Őt kéne megkeresned.
Sajnos kell közé egy kontroller.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2020
(#) Inhouse válasza decsi223 hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
Egy másik JVC leírásában ezt írják róla:
Idézet:
„To steering remote.
To use the steering wheel remote control feature, you need an exclusive remote adapter (not supplied) matched to your car.”
Szóval szükség van egy autóspecifikus adapterre, ami nem jár hozzá.
Rémlik, hogy volt erről szó a kormány távvezérlős topicban, de akkor is alig találtunk róla valamit. Viszont a magyar srác a Youtube-os videónál linkelte az elvi rajzot és az Arduino programot is. A beszélő részt szerintem lehagyhatod, az csak egy DfPlayer mini panel.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2020
(#) Joe_001 válasza decsi223 hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Szia!
Van egy Can-BUS adapter ami még kell hozzá.pl ilyesmi:
https://m.media-amazon.com/images/I/61h5fdfyStL.jpg
(#) bernath hozzászólása Dec 1, 2020 /
 
Sziasztok!
Adott egy px-6 egység, minden szuper, hűtés megcsinálva, kihangositó tökéletes stb ,egyetlen problémám van a tolató kamera képe illetve a segédvonalak...Az előző egységemnél ,ha hosszan nyomva tartottam a képernyőt tolatókameránál, felugrott egy szín beállatási menü, illetve a segédvonalakat is tudtam állítani , hát itt egyik sem müxik. Erre van valami megoldásod?
Üdv:Bernath

[IMG="https://drive.google.com/file/d/1tgyfXWhzsUsNa8Ywv3KChFEgyKTwRjqn/view?
Következő: »»   188 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem