Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MPLAB kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 27, 2005
Lapozás: OK   22 / 25
(#) Marty McFly válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
Olyan is van hogy ezt írja ki: PKWarn0003: Unexpected device ID: Please verify that a PIC16F690 is correctly installed in the application. (Expected ID = 0x1400, ID Read = 0x3F60)
Erasing Target
Programming Configuration Memory
Verifying Configuration Memory
PK2Error0027: Failed verify (Address = 0x2007 - Expected Value 0xD4 - Value Read 0x58)
PICkit 2 Ready
(#) Hp41C válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
Próbáld meg törölni a PICkit2 saját programjával a "Use Vpp First Programming Enrty Method" -ot használva.
(#) Marty McFly válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Megtaláltam ezt a módot viszont kellene valami nagyon egyszerű program hex fileként amit megprobalhatnék beégetni, mert ehhet a pic hez nincs elmentve hex be semmim az mplabbal pedig egyenlőre nem birok. De már abban sem vagyok biztos hogy a programbyn van hiba. Ki kellene próbálni a picet egy tutira működő hex fileal.
(#) Pali79 válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Milyen hexre gondolsz? Mit kellene csinálnia?
(#) kissi válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Szia!

Küldtem!
(#) Marty McFly válasza kissi hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Szia!
Köszönöm! Sajnos így sem működik. Előkerítettem egy régebbi projektet amiben egy PIC 16F887 es van. Ezt gond nélkül fel tudom programozni. Ezután szétnéztem az alkatrészek között, és találtam egy bontatlan csomagolású PIC 16F690 est. Miután kicseréltem, a vadi újat sem ismeri fel ugyanúgy. Már azzal is próbálkoztam hogy protoboardon direktbe rávezetékeztem a programozót. Ez sem hozott eredményt.
(#) Marty McFly válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Bármilyen hex ami tuti hogy működik a 16F690 el. A PORT C n vannak a ledek (0 1 2 3) akár ha csak bekapcsol egy led az is elég.
(#) pipi válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Hali!
A programozó lábakon nem figyel/terhel valami cuccod?
(#) Marty McFly válasza pipi hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Szia!
Gyári direkt erre a célra készített nyákon van, de a protoboardon csak kizárolag a PIC és a programozó van, és ott sem működik
(#) Hp41C válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Egy fénykép, egy kapcsolási rajz sokat segítene...
(#) Marty McFly válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Parancsolj
(#) Marty McFly hozzászólása Dec 7, 2020 /
 
Találtam 2 db PIC16F628 ast. Protoboardon összehuzaloztam a pickit2 vel. PICkit2 saját programjában felismeri, MPLabban viszont azt írja a PICkit2 csak a 16F628A támogatja. Mi a teendő?
(#) Hp41C válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
MpLab -bal (8.xx) fordíthatsz 16F628 -ra, programozhatod is. Nyomkövetésre csak a 16F628A képes.
(#) whalaky hozzászólása Jan 5, 2021 /
 
Szevasztok!
Tudjátok hogy az MPLAXB-X MCC által generált kódokat hol tartja?
Az i2c generált kódja régebben is nehezen megfejthető volt, de legalább működött. Nemrég újra kellett telebítenem a windowst, és az uj MCC már csak az új "szuperdrivert" hajlandó generálni, ami természetesen nem működik, valamiért már az elején végtelen ciklusba kerül és látszólag bambán bámul ki a fejéből.....
Van egy régebbi még működő forrásom, de azt a drivert az mcc már nem támogatja. Vissza kéne állítani a régit csak fogalmam sincs hogy hogyan.
Segitsen valaki! Két hónapja képtelen vagyok lelket lehelni bele.
(#) kissi hozzászólása Jan 19, 2021 /
 
Sziasztok!

Hol tudom letölteni az MPLAB X IDE legújabb verzióját ?! Eddig mindig megtaláltam, ma hiába keresem...

Egy linket, ha tudna valaki küldeni, megköszönném !
(#) Hp41C válasza kissi hozzászólására (») Jan 19, 2021 / 1
 
Innen, a download fület választva.
(#) kissi válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 19, 2021 /
 
Szia!

Köszi, többször is néztem, de átsiklottam felette...Régebben nekem egyértelműen látszott, most meg nem ! Öregszem !
(#) gyoran válasza kissi hozzászólására (») Jan 20, 2021 / 1
 
Szerintem nem öregszel, valami változott. A múltkor én sem találtam. Sőt igazából most sem. Csak duma... duma ... duma...
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2021
(#) kissi válasza gyoran hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Korábban a lapalján ott volt egyértelműen a letöltés emlékeim szerint...most meg egy fül a lapon, nem az X-e kattintva, nem tűnt fel sokadjára sem... !
(#) gyoran válasza kissi hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Igen, oprendszer szerint, stb. Én most sem találom.
(#) kissi válasza gyoran hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Ott van az, csak úgy eldugták, hogy az találja meg, aki igazán vágyakozik rá, igaz, letölteni még nem sikerült, mert mindig hálózati hibát ír !

Bővebben: Link

Én is HP41C kolléga révén találtam meg a szénakazalban !
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2021

MPLAB_X.JPG
    
(#) pipi válasza gyoran hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Nem nehéz megjegyezni
microchip.com/mplabx
és itt kell nyomni egy CTRL-F -et a kereséshez, oda beírni download
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2021
(#) kissi válasza pipi hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Nem ez volt a nehéz, hanem emlékeim szerint régebben nem így nézett ki, hanem a lap alján ott volt, hogy mit akarsz letölteni, ahhoz nekem nem kellett kereső ! Most meg valahol a lap közepén, egy "vékony" felirat a letöltésről... !
(#) helektro válasza kissi hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Nem veletek van baj. Én kb. 2 havonta ránézek Microchip oldalára és minden alkalommal másképp néz ki, és egyre rosszabb, egyre nehezebb megtalálni bármit is. Folyamatosan átrendezik az egészet. Szerintem nehéz találni olyan nagy céget, akinek ennyire használhatatlan az oldala. Mondjuk nem csodálkozom rajta, mert a termékeik is csapnivalóak (bár én is folyamatosan használom a termékeiket, de szoftvereik, hardvereik szörnyű minőségük, olyan, mintha ezeket nem is tesztelnék, használni meg házon belül tuti nem használják, mert akkor a minőségük sem lenne ilyen).
(#) gyoran hozzászólása Máj 23, 2021 /
 
Sziasztok
megjelent az MPLAB IDE 5.50, megy a logic analyzer is!
(#) nedudgi válasza gyoran hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
Rákérdezek: MPlabX 5.50 a megjelent szoftver verzió, ugye?
(#) gyoran válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 24, 2021 / 1
 
Igen.
(#) Lamprologus hozzászólása Nov 25, 2021 /
 
MPLAB-X IPE-vel programoztam PIC-et. Előtte az IDE-t használtam. PICKIT-3 progromozóval.
Amikor az IPE-vel dolgoztam h jól emlékszem akkor valamit rátöltött (lecserélt) a programozóra. Most hogy megint az IDE-vel akarom használni az nem látja a programozót.
(#) pipi válasza Lamprologus hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Programming-settings-config-manual download megvolt?
(#) kissi válasza Lamprologus hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Szia!

Úgy emlékszem, hogy a telepítésnél ad valami üzenetet, hogy nehogy csak simán letöröljük, mikor hozzá van rendelve a programozó, mert akkor nem fog utána működni...valószínűleg " le kell választani", bár én még nem használtam alatta a programozót.
Következő: »»   22 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem