Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TESLA lemezjátszótű
 
Témaindító: gm222, idő: Máj 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 4
(#) CHZ válasza mineral hozzászólására (») Nov 29, 2020 / 1
 
(#) Gafly válasza mineral hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
Első olvasatban azon gondolkodtam el, hogy dinamikus, vagy kristály PU?
Második olvasatban, meg azon, hogy nem csak tű kell-e bele?
Mindkettőre vannak tippjeim.

Szerintem nézd meg előbb, mielőtt veszel bármit.
(#) CHZ válasza Gafly hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
VM2101 MM, ez kiderült. Ha csak tű kellene hozzá, azt sem érdemes keresni hozzá.
Helyette AUDIO TECHNIKA megfelelő, jobb...
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2020
(#) mineral válasza CHZ hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
Köszönöm a válaszokat. Ezen elindulva találtam egy olcsóbbat is. Azt írják, hogy az AT91-nek az utódja. Gondolom, hogy akkor ez is megfelel(het) nekem. (Természetesen nem azon a pár ezer forinton múlik a dolog. )
Bővebben: Link
@Gafly köszi az ötletet. Gyakorlatoztam az eredeti betéten. De az a gyanúm, hogy az is hibás, sérült. Ezért vennék egy komplett másikat.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2020
(#) Gafly válasza CHZ hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
VM2101 az megvolt, csak a csere PU ára...
Én szemrevételezném előbb a készüléket, mindenképpen.
De ha ez már megtörtént, és tényleg új PU kell, akkor hajrá...

De akkor megoldódni látszik, szerintem felesleges sokkal többet ragozni.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2020
(#) CHZ válasza mineral hozzászólására (») Nov 29, 2020 / 1
 
Ez is jó, jobb mint az eredeti ami benne volt!
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2020
(#) CHZ válasza Gafly hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
Javasolt csere, olcsóbb és jobb mint a VM2101.
(#) mineral válasza CHZ hozzászólására (») Dec 5, 2020 / 2
 
Audio-Technica AT-VM95C-re esett a választás. Ma beszereltem. Szépen "muzsikál". Másnak is tudom ajánlani ezt a típust. Köszi még egyszer a segítséget.
(#) CHZ válasza mineral hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
Szerintem is jó választás, hangzásra és élettartamra is jobb mint az eredeti volt.
(#) gbiro72 hozzászólása Feb 26, 2021 /
 
Üdvözlet Mindenkinek!

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek CS29 (CS24) hangszedő tűje Tesla lemezjátszóba?

Előre is köszönöm!
(#) GARFIELD13 válasza gbiro72 hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Szia!
Kb 1 perc google...
1

2

Itt 10 Ft a differencia.
A harmadik magyar linket nem rakom be, mert sokkal drágább.

Biztosan ilyen tűvel akarod gyalulni a lemezeket?
Egy normál MM nagyságrendekkel kíméletesebb lenne.
Üdv.
(#) gyerek67 hozzászólása Ápr 7, 2021 /
 
Sziasztok, segítséget kérek:
Fiam vásárolt a Tesla NC 430 lemezjátszójába az eredeti hangszedőjét cserélendő egy ORTOFON OM 5E pickupot.
Hogyan kell a headshellben helyesen beállítani a pickup pozícióját?
Ugyanis a pickupnak a csavaroknál van pár mm csúsztatási lehetősége.
Állítólag erre létezik valamilyen beállító kártya?
Köszi előre is a segítséget!
(#) gyerek67 válasza gyerek67 hozzászólására (») Ápr 7, 2021 /
 
Időközben találtam valamit:
https://www.youtube.com/watch?v=SDrTAxv2-SQ
Remélem, erre gondolhatott a gyerek!
(#) Inhouse válasza gyerek67 hozzászólására (») Ápr 7, 2021 /
 
Ez jó lehet, de ha egy mód van rá, akkor ne a kőműves bácsi videója alapján csináld.
(#) gyerek67 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 7, 2021 /
 

Rendben, köszi!
(#) Jimmy777 hozzászólása Márc 5, 2022 /
 
Sziasztok,

Tesla NC150 lemezjátszóhoz keresnék tű-t vagy komplett hangszedőt, Mit tudtok ajánlani? Nem igazán találtam el a típusok között

Köszönöm!!
(#) uniman válasza Jimmy777 hozzászólására (») Márc 5, 2022 /
 
Pedig "eltalálni" egyszerű!: Bővebben: Link
Beszerezni...működőt...olcsón...kb. lehetetlen.
(#) Inhouse válasza Jimmy777 hozzászólására (») Márc 5, 2022 /
 
Sajnos gazdasági totálkár...
(#) segítő válasza Jimmy777 hozzászólására (») Márc 5, 2022 /
 
A TESLA VM sorozatú hangszedői nem a remek hangjukról voltak híresek Ezekhez ráadásul jó vay gyári állapotú tűt találni, elfogadható áron...Reménytelen.
Venni kell egy ÚJ olcsó, belépő szintű AUDIO TECHNIKA hangszedőt, megbízható helyen.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2022
(#) uniman válasza segítő hozzászólására (») Márc 5, 2022 /
 
A NC-150-ben kristályhangszedő volt ! Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2022
(#) segítő válasza uniman hozzászólására (») Márc 5, 2022 /
 
Elbizonytalanodtam. Lehet, hogy ugyanazon lemezjátszót gyártották kristály és mágneses hangszedővel is? https://www.phono.cz/bazar-elektroniky/tesla-nc-150
Vagy csak van pár buherált "tuningolt" példány. Igazad lehet. Bocs.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2022
(#) uniman válasza segítő hozzászólására (») Márc 6, 2022 /
 
Van rá magyarázat! A NC-150 egy dobozolt HC-15-ös chassis.
Eredetileg a VK pick-up volt benne egy darab átalakító lemezdarabkával, amely eltávolítása után betehető a mágneses hangszedő :
"...for MM pick-up, standardly mounted reduction with stereo crystal pick up VK4302"
A kérdező megmutathatta volna a meglévő hangszedőjét, akkor nem futunk fölösleges köröket...
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2022
(#) CHZ válasza Jimmy777 hozzászólására (») Márc 6, 2022 /
 
Ha MM hangszedő van benne: ez jó hozzá
(#) uniman válasza CHZ hozzászólására (») Márc 6, 2022 /
 
Ennyire ne szaladjunk előre...
Idézet:
„keresnék -t vagy...”
(#) uniman válasza Jimmy777 hozzászólására (») Márc 6, 2022 /
 
Ha kiderül, hogy kristály/piezo "hangszedő" van benne, akkor talán a komplett hangszedő cseréje a jobb megoldás (sok "korhadó" belsejűt láttam már!): Bővebben: Link
(#) CHZ válasza uniman hozzászólására (») Márc 6, 2022 /
 
Ha MM van benne ez a legolcsóbb megoldás, amennyiben nem, akkor átalakítás vagy kuka....
(#) Jimmy777 hozzászólása Márc 6, 2022 /
 
Köszi a Segítséget!

Jövő héten jut el hozzám a lejátszó, megnézem milyen állapotú, és hogy érdemes e cserélni, átalakítani.

Köszi Mindenkinek!!
(#) Honda130 hozzászólása Szept 19, 2023 /
 
Üdvözletem mindenkinek!
Nem tartom valószínűnek, hogy nem volt még ilyen kérdés, de sajnos nincs most időm végig olvasni a sok hozzászólást. Másrészt, az sem biztos, hogy ma már aktuálisak amiket ma olvasok. Lányomnak a Tesla lemezjátszója elég "repedtfazék" hangon szól. Valahogy nem az a szép tiszta hang. Úgy gondoltam, hogy vennem kéne hozzá egy új tűt. Hátha szebben szól vele. Tudom, hogy nem éppen a legszakszerűbb megközelítés, de sajnos magamra kell, hogy hagyatkozzak.8És esetleg a tanácsaitokra) Aki ezelőtt csinálta, szerintem nem vett eléggé komolyan ezzel a régi lemezjátszóval. És szerintem nem is fogok találni olyan embert, aki komolyan vesz. Recsegtek a potik, meg puffogtak a kapcsolók. Mondtam neki, hogy csinálja meg, vagy cserélgesse ki őket. Erre átalakította közvetlen kimenetesre, hogy lehessen külső erősítőről hallgatni. De most meg olyan zajos lett hogy a kedvem ment az egésztől. Még jó, hogy a lányomnak így is tetszik.
Szóval, a kérdésem az lenne, hogy a képeken szereplő lemezjátszóhoz a képen szereplő tű helyett mit kellene rendelnem, hogy szebben szóljon? Vagy esetleg, tudok-e még tenni a szerkezetért valamit, hogy szebben szóljon? A képen szereplő Unitrával hallgatjuk és a lemezjátszó gyári hangfalaival. Készülőben van a Videoton DC2050-es hangfalpár, amit peremezni kell. Azokkal akarom majd megpróbálni később. Köszönöm!
(#) Massawa válasza Honda130 hozzászólására (») Szept 19, 2023 / 1
 
Elvben bármilyen MM pickup jo hozzá. Shure, Audiotechnika - ami éppen kaphato. De nem biztos, hogy a pickupon mulik a hangzás az erösitö meg a hangszoro is ludas lehet. És nem tudni mit müveltetek, hogy a kivezetés zajos lett. Nem szokott.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2023
(#) Suba53 válasza Honda130 hozzászólására (») Szept 19, 2023 / 2
 
Tisztázni kellene, hogy mit értesz közvetlen kimenetes alatt.
Ebben a lemezjátszóban van gyári RIAA korrektor a végerősítője előtt.
Kivezethette direkt a hangszedő jelét, ez néhány mV szintű jel, vagy kivezethette a RIAA korrektor utáni jelet, ami már vonali szintű, korrigált frekvencia menetú jel.
Ha a hangszedő van kivezetve, akkor az erősítő PHONO bemenetére kell csatlakozni.
Ha a RIAA korrektor után van kivezetve, akkor az erősítő AUX bemenetére kell csatlakozni.
Ha a RIAA utáni lelet a PHONO bemenetre kötöd, akkor az túlvezérli az erősitőt, zajos torz lesz, és mivel kétszer van a jelútban a RIAA korrekció, teljesen megborul a hangkép, ijesztően rosszul szól. Ezt ellenőrizd úgy, hogy átdugod a lemezjátszót az AUX bemenetre.
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem