Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   68 / 94
(#) synergy válasza habazutty hozzászólására (») Aug 23, 2020 /
 
Sterimob nem. Hideg zsíroldó nem. Nekem sikerült a magas nyomással elgörbítenem pár lamellát, pedig óvatos voltam. Az a baj, hogy nem lehet hozzá férni a kellő távolságú, és merőleges mosáshoz. Hacsak nem szedi le a kocsi elejét hozzá.
A nátrium és kálium hidroxid (hideg zsíroldó hatóanyagok) nagyon szeretik az alumíniumot megenni.
Inkább brigéciol, kefével, ecsettel, utána vizes mosás.
(#) bbalazs_ válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 23, 2020 / 1
 
Szerintem nem off. Kocsivételnél én ezt úgy kezelném, hogy NINCS benne klíma.
(Eladó flegmán közli, hogy áá, csak egy kis gáz kell bele, én nem értem rá vele foglalkozni, szeretem a meleget, stb) A valóság meg az, hogy elvitte, megnézték neki és mondtak egy olyan árat, hogy két kocsit vehet belőle. Így az eladás mellett döntött.
Ha szerinte primitiv a hiba, csináltassa meg, te meg annyival drágábban megveszed.
(#) zsoltee0001 válasza habazutty hozzászólására (») Aug 24, 2020 /
 
Sajna az elejét le kell szedni, valamint a klíma hűtőt is ki kell emelni valamennyire, hogy ne mossam a dzsuvát át a motor hűtőbe, mert akkor bokán is f*tam magam.
A hideg zsíroldót igaz, nem szereti az aluminium, el is színeződik (megmarja) de nyilván nem hagyom rajta napokig, tehát elenyésző az az anyag ami elmaródik belőle, viszont atom tiszta lesz, szembe mondjuk a brigéciollal ami csak kizárólag az olajos szennyeződést tisztítja.
De ez csak az én véleményem.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 24, 2020 /
 
Állítólag tavaly volt töltetve, na most erre se tudok mit mondani, mert minek is kéne töltikézni? Elvileg soha, ha viszont ereszt, akkor nyilván már ennyi idő alatt elengedte volna teljesen a hűtőközeget.
(#) Itibi56 válasza habazutty hozzászólására (») Aug 24, 2020 /
 
Megpróbáltam a potival 100k beállítottam 50k ra de nem változott. A ventilátor motort megnéztem, kondís . Mit tudok még megnézni,a kondit elfelejtettem megmérni. Ha a motor nem tud indulni arról tud az agya?
Lehet ősszel le lessz szedve mert nehéz a tetőre mindig kimászni, és a földön össze kötném.
Hogyan kell vissza tölteni a kültéribe hogy müködjön odalent mikor összerakom?
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2020
(#) donsony1 válasza Itibi56 hozzászólására (») Aug 24, 2020 /
 
kondenzátor....
1: az összepréselt hűtőközeg felmenekszik, átmegy a kondenzátornak nevezett hűtő egységen, folyadék állapotban kitágul az expanziós szelepnél, és kifejti hűtő hatását az elpárologtatóban.
2: segédfázis kondenzátor....- ha a hűtőrész ventilátora nem megy túlnyomás keletkezik, ezt érzékeli egy nyomás kapcsoló és letilt.
tehát a kondenzátor túlmelegedés oka akár lehet egy rossz segédfázis kondi...
ha a rendszer elindul hűt és 4-10 perc után kiáll hibára miközben a kültéri ventije nem forog akkor a venti motor a ludas, ill a segédfázis kondija.
Mielöt csapra zárnám és leszedném, kicsrélném azt a kb 500 ft-s kb2 mikros kondit...
(#) Joe_001 válasza donsony1 hozzászólására (») Aug 24, 2020 1 /
 
Szia!
Az 1 pontnak nekirugaszkodnál még egyszer? Ha kehet nem egy mondatban említve a Kalorikus kondenzátort az elpárologtatóban. A hűtőkörben más történik mind a kettőben, azért más a nevük is.
A 2. pontban te nyomáskapcsolót említesz de ő NTC-vel bajlódik. Mikrokontrollereknél nem a általad említett rendszer a gyakori, inverteres motoroknál.
Bocs.
(#) Itibi56 válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 5, 2020 /
 
És ebből nekem mit kéne leszürni?
Valaki segítsen mit tudok még csinálni vagy ajánljatok valakit aki megcsinálja Törökbálinton,
(#) Joe_001 válasza Itibi56 hozzászólására (») Szept 6, 2020 /
 
Bocsi de a válaszom, nem neked szólt.
Ahogy nézem más is hiába próbált segíteni. Szerintem fordulj a disztribútorodhoz, márkaszervizedhez, vagy aki felszerelte ahhoz..
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2020
(#) joco0423 hozzászólása Szept 12, 2020 /
 
Sziasztok,van egy öreg Nimbusz klímám (17 éves) idáig zokszó nélkül tette a dolgát de 2 napja leállt E5-ös hibakóddal. Áramtalanitás után 5 percet megy aztán ugyanúgy leáll.
Van valami tippetek?
(#) Stinger hozzászólása Okt 16, 2020 /
 
nem tudom, ez a megfelelő topik-e klíma DIY hibaelhárításra, de azért megpróbálom, hátha sokat látott szemek-fülek mondanak valami okosat

adott egy Whirlpool SPIW412L típusú klíma (igen, Whirlpool tudom hiba volt, stb., szülőké, ne kérdezzétek...) Végig szervizelve volt, mit ad isten elmúlt 4 éves (lejárt a gyári gari), és pár hónapra a lejárat után az alábbi hiba jelentkezik nála: a beltéri reagál mindenre, de sem hűteni, sem fűteni nem akar, csak a ventit pörgeti (lapátok, program, minden ok, reagálni reagál mindenre). A kültérije viszont egyáltalán nem indul el. Gáz van, nyomás rendben, áram rendben, alap hibakeresős dolgokat végigzongoráztuk többször is.

Szervíz két és fél hónapja tologatja a jegyet, mindig hivatkoznak vmire, miért nem jönnek ki (több helyen olvastam, hogy katasztrofális, ahogy a Whirlpool ezt kezeli, most már nem csodálkozom ezen én sem, tapasztalom sajnos. Legutóbb még volt Zalában (talán Egerszegen) szervízpartnerük ahonnét kijöttek, most már állítólag Budapestről mennek vidékre ??? Ki látott ilyet...) de nem is ez a lényeg. Gondoltam megjavítom magam (úgyse garis már), a klíma vezérlőpanelre gyanakszom. Na de melyiket cseréljem? a beltéri 35, a kültéri 65 ezer, vajon melyik mehet tönkre ilyenkor? Valami tipp, hogy mit mérjek ki, ellenőrizzek le ? Minden javaslatot örömmel fogadok.

Köszi!
(#) Travolta válasza Stinger hozzászólására (») Okt 16, 2020 /
 
Meg kéne nézned, milyen hibát ad ki. Vagy a kijelzőre kiír, vagy valamelyik led villogásával jelzi.
Továbbá meg kéne nézni, hogy a kultéri panel feléled-e?
Ha a kültéri panel semmi életjelet nem ad, akkor ott van a hiba.
Ha szerencséd van, nem kell az egész panelt cserélned, egy IGBT csere megoldja a problémát.
De ehhez persze ki kell mérni alaposan a panelt.
Javítottam már ilyen gépet, ott a leírt beavatkozás megoldotta a problémát.
(#) teglascs válasza joco0423 hozzászólására (») Okt 16, 2020 /
 
A gugli nem adja ki, mit jelez a hibakód?
(#) kaqkk válasza joco0423 hozzászólására (») Okt 16, 2020 / 1
 
Nekem Túláram védelem kódot dobott a gugli , cseréld ki a kompresszor üzemi kondenzátorát .1-2000Ft a kondi és az on-of rendszerű klímáknál 90% ban ő a hunyó az ilyen hibajelenségeknél
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2020
(#) teglascs válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 16, 2020 /
 
Ez így a legolcsóbb hibaok, ami elképzelhető.
(#) kaqkk válasza teglascs hozzászólására (») Okt 16, 2020 / 1
 
Nem csak a legolcsóbb hanem a legvalószínűbb is
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2020
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 17, 2020 / 1
 
Az on of rendszerű klímáknál 3 hiba van ami jellemző
1: kondi kiszáradás (kapacitás vesztés)
2: gázhiány (a felszerelést követő szezonban) ez szerelői hiba
3: mesterkód "felejtés" ez általában vihar (villámlás) után fordul elő
Ezeken kívül már szinte csak a kompresszor leégés (ez elég ritka)
és a hőszondák hibája fordul elő
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2020
(#) gazsi01 hozzászólása Nov 17, 2020 /
 
Üdv mindenkinek!
Érdekes hiba megoldásában kérnék segítséget:
Vettem egy használt Cascade inverteres klimát amit szakszerű leszerelés után gáztöltettel kaptam meg. Felkerült a helyére vákumozás beüzemelés minden rendben hűtött-fűtött ahogy kell. elkezdtem vele fűtteni próba képpen (pont hideg volt kint 4 fok körül) és szépen kezdett leolvaszást is végrehajtani.
Most már folyamatosan klimával fűttök és előjött egy olyan hiba hogy minden hibaüzenet nélkül megy a leolvasztás, viszont más hangja van erős vibrálást hallok majd további hibaüzenet nélkül kikapcsol kompresszor átvált fűttésre és többet nem kapcsol be kompresszor kb fél óráig. Ekkor se hűttéskor se fűttéskor nem indul be. Kültéri ventillátor megy, beltéri is fűttést jelez mintha menne.
Kb fél óra múlva egyszercsak elindul mintha mi se történt volna és minden normális.
Pár szakit már megkerestem problémámmal de egyenlőre nincs ötlet..
Válaszokat előre is köszönöm!
(#) tucsok0706 hozzászólása Nov 18, 2020 /
 
Sziasztok. Lenne egy ojan kérdésem hogy valahogy egy dc inverteres klina kültéri ventiét meglehet hajtani ugy hogy ha mindent kiszedünk. Valami elektronika létezik amivel külön meg lehet hajtani?
Válaszokat elöre is köszönom.


Konkrétan rolla lenne szó...
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2020
(#) Joe_001 válasza tucsok0706 hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Szia!
A ventiről valamit? 1fázisú 3 fázisú, hány voltról megy.
(#) tucsok0706 válasza Joe_001 hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Hát maga a gép 3 fázisu.igasság szerint a gép elindul megy minden ahogy kell.azt pár perc a ventik lasulnak a kompreszor egyre gyorsabban pörög mintha el akarna szállni majd hirtelen leáll a kompreszor.Teljes áromtalanítás után szintén ez történik .mikor leáll a kompreszor a nyomás 12bár-on van . Mikor maty a gép akkor 6 bár.3 huspultot hüt . Lehetséges hogy valameik érzékelö szált el ami vezérli a vantiket???
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2020
(#) tucsok0706 válasza Joe_001 hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Hogy hány voltos azt paszolom nem lehet hozzáférni a tetejéhez nagyon fel rakták .
(#) kaqkk válasza tucsok0706 hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Az oldalát kell levenni első körben , aztán lebontható az eleje és mindenhez hozzáférsz. Egyébként nagy a valószínűsége hogy 3 fázisú de "alacsony" (talán 3*110v) feszültségű és a kültéri elektronika vezérli mint frekvenciaváltó. De itt nem a ventilátorral kéne foglalkozni hanem a hiba okát kéne feltárni . Első hallásra gázhiányra tippelnék de inkább hívj szerelőt .
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2020
(#) Joe_001 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Erre gondolok én is. Szerelőt!
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2020
(#) Macsek71 hozzászólása Dec 3, 2020 /
 
Szakik !

Melóhelyen klímával fűtünk, (fém konténeriroda, +5°C körüli csarnokban, 2-3 éves klímaberendezés). Megvádoltuk a gépet, hogy nem fűt rendesen ( többen fáztunk ). A befúvó nyílás két végén nem túl meleg, a közepén határozottan hideg levegőt fúj ...
Nincs elkoszolódva, eltömődve a hőcserélő, a mókuskerék is épnek látszik.(beállított hőfok mindegy, hogy 22 vagy 30 °C ..)

Ha inverteres, akkor előfordulhat, hogy így fűt ? Vagy sikítsunk a főnökség felé, intézzenek szervizt ?

Köszi M.
(#) kaqkk válasza Macsek71 hozzászólására (») Dec 3, 2020 /
 
Ott valami "nem kerek" hibakódot nem villog ?
(#) Macsek71 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 3, 2020 /
 
Nem. (vagy csak nem vesszük észre ...)

A hőmérsékletet jelzi kicsit hiányosan .
(#) kaqkk válasza Macsek71 hozzászólására (») Dec 3, 2020 /
 
A távirányítóval fűtésre kapcsoltátok ? Bocs a kérdésért de sok helyen találkozom olyan hibával hogy csak a hőfokot tekeri fel az ügyfél az üzemmódot nem váltja át .
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2020
(#) Macsek71 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 3, 2020 /
 
Köszi a segítséget !

Az üzemmódot nem néztem, de a szélen befújt levegő határozottan melegebb.

Azért kicsit érdekes, hogy az itthoni 10+ éves klímám kijelzője hibátlan, a melóhelyen felszerelté egy éven belül már hiányos ...
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2020
(#) kaqkk válasza Macsek71 hozzászólására (») Dec 3, 2020 /
 
Bekapcsolás után rögtön elindult a ventilátor és kinyílt a légterelő ?
Következő: »»   68 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem