Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mozgásérzékelő
 
Témaindító: jana, idő: Jan 8, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   28 / 30
(#) Patópali válasza erbe hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
A C2 és C3 közötti U1 pedig egy 5-Voltos stabilizátor, így a C3-on 5Voltnak kellene lenni.
Az U2 lehet cél IC is, ahogy írtad 555-ös semmiképp. A C1 kapacitását ellenőrizni kéne és a két elkót sem ártana megmérni kapacitásra és ESR-re. Feltéve ha ér ennyit az egész.

Mérni csak leválasztó trafóról üzemeltetve, a panelen a hálózati feszültség van! És kellő gyakorlattal, saját felelősségre!
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2020
(#) IvánGábor hozzászólása Dec 29, 2020 /
 
Vettem a polcomra egy egy ilyen polcvilágítást azért, hogy hangulatos fényben ragyogjon a dísztárgy. Hiba volt, mert ezen van egy mozgásérzékelő, tehát csak akkor kapcsol be néhány másodpercrre, ha ott mozgás van, márpedig a kerámia szobrocska meg se moccan, és a hangulatot nagyon rontaná, ha a szekrényhez kellene szaladgálni, csak hogy világítson.
Ki lehet iktatni a mozgásérzékelőt? Legjobb lenne, ha egy kapcsolót lehetne a helyére tenni, de már azzal is elégedett lennék, ha mindig világítana, az elemtartó fedelét kinyitva is el lehetne oltani.
(#) Bakman válasza IvánGábor hozzászólására (») Dec 29, 2020 /
 
A belsőségekről kell pár fotó.
(#) IvánGábor hozzászólása Dec 29, 2020 /
 
Van valami ötleted a fenti képek alapján, hogy lehetne ezt szétszedni, vagy kiemelni a mozgásérzékelőt? Teljesen belesimul a műanyag házba.
(#) IvánGábor hozzászólása Dec 29, 2020 /
 
Van egy csavar az elemtartó fedele alatt a rövid oldalon, de nem tudom, merjem-e kicsavarozni.
Ha reménytelen a dolog, akkor inkább megpróbálom visszaküldeni.
(#) Bakman válasza IvánGábor hozzászólására (») Dec 29, 2020 1 /
 
Szétszedés nélkül úgy sem lehet kiiktatni a mozgásérzékelőt. Amit lefényképeztél, az csak a konkrét érzékelő.
(#) IvánGábor hozzászólása Dec 29, 2020 /
 
Nyilván. Csak abban reménykedtem, hogy így ránézésre el lehet dönteni, hogy egyáltalán belekezdjek-e. De megértem, hogy ezt nem lehet.
(#) Sebi válasza IvánGábor hozzászólására (») Dec 29, 2020 /
 
Mechanikailag nem kell kivenned. A problémád nem csak ez, hanem nyilván van ott egy időzítő rész is, ami pár perc után kikapcsolja. Ki kell iktatnod az egész elektronikát ahhoz, hogy az elem behelyezésével világítson.
A panelről készült jó minőségű - mindkét oldali - fotó alapján valószínűleg többen is meglátjuk azt az alkatrést, amit rövidre kell zárni a kívánt működéshez.
(#) mnyugger hozzászólása Jan 18, 2021 /
 
Valakinek megvan e az Intek IT15 mozgás érzékelő kapcsolási rajza?
Vagy bármilyen doksi róla.
Köszi.
(#) mraulajos hozzászólása Jan 29, 2021 /
 
Hali!
Van (volt) egy ilyen LED lámpám. A képen látható mozgásérzékelő van benne. Alkony kapcsoló kell hozzá, mert éjjel/nappal működik. Három év után, ki égett a led panel. Annyi a problémám ezzel a mozgásérzékelő kapcsolóval, hogy túl rövid időre van beállítva. (10-15mp) Nem lehet rajta állítani. Valaki esetleg? Milyen alkatrész cserével lehetne ezt orvosolni?
(#) mraulajos hozzászólása Márc 28, 2021 /
 
Hali!
A képen láthat, boltban vásárolt, természetesen Kínában készült, vadi új mozgásérzékelő.
Egy hétig tökéletesen működött, most pedig, bekapcsolni bekapcsol, de nem kapcsol ki. Mikor áramtalanítom, a relé kattan, tehát nem az van összeragadva. Mi a bánat lehet vele?
(#) Inhouse válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 29, 2021 /
 
A relé érintkezőivel párhuzamosan szokott lenni egy kondenzátor, ha átvezet, világíthat a lámpa, ha nem is teljes fénnyel a relé bontása után is.
A másik lehetőség, attól, hogy kattan, az érintkezői összeragadhattak.
1 hét alatt elég érdekes, hogy előjön egy ilyen hiba.
(#) mraulajos hozzászólása Máj 4, 2021 /
 
Hali!
A lejjebb látható mozgásérzékelő képen,látszik az IC jelölése.: MX8072. Nem találok, csak LP8072 őt.
Megfelelne helyette?
(#) Inhouse válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 4, 2021 /
 
Gyártótól függ a szám előtt a betűjel.
Miből jött, hogy az IC a rossz?
(#) proba válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 4, 2021 /
 
Idézet:
„a relé kattan, tehát nem az van összeragadva.”


Az érintőt nem merev kapcsolatban van, így a mozgató mechanizmus kattanhat, összeégett érintő mellett is. Ha az ohm mérő azt mondja 0 ohm, akkor legvalószínűbb a relé érintő.
(#) mraulajos válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 4, 2021 /
 
Már nem tudok másra tippelni.
(#) proba válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Ha tervszerűen mozgásra bekapcsol, de ki nem, akkor esetlegesen valamelyik poti szórakozhat.
(#) Inhouse válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
De nem kell tippelni. Amiket írtam(tunk), megnézted? Ezek az IC-k ritkán mennek tönkre, nincsenek a teljesítmény részben. A 24V meg van?
Ez a tippelős/cserélgetős módszer nem kifizetődő, főleg egy ilyen értékű eszköznél.
(#) mraulajos válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Amikor áram alá helyezem, azonnal bekapcsol. Kattan a relé. Tovább semmi. Nem kapcsol ki. Mikor lekapcsolom az áramról, megint kattan a relé.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2021
(#) Gordon24 hozzászólása Dec 11, 2021 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy mozgásérzékelős lámpám. Ami tök jó, mert ugye ha az ember vaksötétben jön haza felkapcsol és látok. Viszont ami gond, hogy ugye nincs olyan állása, vagy olyan lehetősége, hogy ne kapcsoljon le. Eltelik egy bizonyos idő 5 perc lekapcsol. Mivel ez egy terasz lámpa azt szeretném megoldani, hogy alaphelyzetben maradjon az érzékelés és az 5 perc kikapcs. De amikor kiülünk akkor kitudjam iktatni a mozgásérzékelőt. Van-e erre valami megoldás? Van-e olyan érzékelő amin van esetleg egy kapcsoló vagy valami amit átnyomva folyamatos áramot ad a lámpának? Hogy oldanárok ezt meg? Köszi előre is. Üdv
(#) pipi válasza Gordon24 hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Hali!
Meg kell nézni hogy/mi/mit kapcsol
Nálam a mozgásérzékelős lámpa relés kivitelű, fázist kapcsol, és ugyanezt!!! a fázist falikapcsolóval mellé párhuzamosítottam...
Volt olyan mozgásérzékelősőm is ami a betápjának rövid időre megszüntetésével fix felkapcsolt állapotba került (doksiban le volt írva), ez simán a falikapcsoló után volt kötve, így folyamatosan bekapcsolva működött mozgásérzékelősen, rövid ki/bekapcsra meg folyamatosan égett
(#) mraulajos válasza Gordon24 hozzászólására (») Dec 12, 2021 / 1
 
Kép/rajz!
(#) abszoluthobbi hozzászólása Feb 26, 2022 /
 
Üdvözletem a közösségnek.
Az lenne a kérdésem,hogy az érzékelő előtt van egy tejszínű (érdekesen mintázott)műanyag.
A nap megtette hatását,szét töredezett.
Mivel lehetne pótolni a szétment műanyagot?
(#) proli007 válasza abszoluthobbi hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Hello! Az egy speciális lencse, nem tudod helyettesíteni.
(#) abszoluthobbi hozzászólása Feb 26, 2022 /
 
Üdv.
Akkor kuka,egy nyomorult plekszi szerű anyag miatt.
(#) proli007 válasza abszoluthobbi hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Messziről, minden olyan távolinak tűnik. Az integrált áramkör is csak egy fekete műanyag kiálló drótokkal..
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 18, 2022 /
 
Hali!
A képen látható mozgásérzékelő, az áram rákapcsolásakor bekapcsol, de továb semmi. A trimmereket rövidre zártam, az elkókat kicseréltem. A táp oldalon, a 330nF os kondit kicseréltem. Addig egyébként semmit nem csinált. Valakinek ötlete?
(#) pittyu2 válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 18, 2022 /
 
Szia. Ha még aktuális. Pont a panel másik oldalán van egy forrpont ahol egy 10nF kondival párhuzamosan tudsz beforrasztani egy nagyobbat. 100nF már jelentősen hosszabbítja az időt.
Van lehetőség fény érzékelésre is + az érzékenység is állítható.
rcwl 0516 volt az amit én állítgattam, de ugyan úgy néz ki mint a tiéd.
(#) Bakman válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 19, 2022 /
 
Ha bekapcsol, akkor már nem veszi figyelembe a fényviszonyokat, minden mozgás nullázza az időzítőjét. Mielőtt tápfeszültséget adsz neki, takard le valamivel. Úgy is bekapcsolva marad?
(#) mraulajos válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 19, 2022 /
 
Így történt, megjavult. Köszönöm!
Következő: »»   28 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem