Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ponthegesztő akkumulátorcellákhoz
 
Témaindító: t-david, idő: Jan 19, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 19
(#) erbe válasza raczg hozzászólására (») Dec 29, 2020 /
 
Vékony a tekercs vezetéke, még vékonyabb a kivezetés. Ponthegesztőnél a huzalkeresztmetszet ~120 mm2-nél kezdődik. Minél hosszabban vezeted, annál vastagabb. A 120 mm2-rel bármelyik mikrotrafóba belefér kettő menet.
(#) raczg válasza erbe hozzászólására (») Dec 29, 2020 /
 
köszönöm a választ.
Ezt a 120mm2-t egy kábelként kel elképzelnem, vagy több vékonyabb kábelként?
(#) Lution hozzászólása Dec 29, 2020 /
 
Én is anno építettem egyet, egy mikrotrafóval nem volt jó a hegesztés minősége, az amper elegendő volt, de a feszültség elveszett a kábelokban (75mm2, mivel ettől több nem fért be a trafó ablakba, 2 menetben, ezt is csőfogóval erőszakoltam át), végül sorosan kötöttem két ugyanolyan trafót, és voilá, megoldódott, már 10% on is tökéletesen hegeszt akkukat, maximumon meg 0,5-1mm es lemezeket.
(#) granpa válasza raczg hozzászólására (») Dec 29, 2020 /
 
Kellő hosszúságú vékonyabb huzalokból (pl. nyúzott sodrott vezeték) a megfelelő (kb. 1×1.2 cm) keresztmetszetet összesodrod nagyjából. Aztán olyan alakra kalapálod (lazán), amiből 2 befér az ablakba. Ezután 2 rétegben betekered teflonszalaggal (vízszerelvény bolt), és a papírral, nejlonnal (sérülés ellen) bélelt ablakba beigazítod. A többi le van írva régebben.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2020
(#) Dempsey hozzászólása Dec 30, 2020 / 4
 
Sziasztok!
Régebben én is építettem egyet cellák hegesztéséhez, lábkapcsolóval és mikrovezérlővel. Arra jó volt amire kellett azóta sem használtam .
(#) raczg hozzászólása Dec 30, 2020 /
 
Sziasztok. Ma méregettem egy kicsit. Az üresjárati fesz ugye 1.7V, és a rövidzárlati áram 450A.
Ez elég lehet a hegesztéshez? Ti milyen értékeket mértetek? Ha mértetek.
Köszi
(#) Laslie válasza raczg hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Üresjáratban 2.94V mérhető a csúcsokon. Rövidzárban 689A-t mértem. 16mm2-es kábelellel.
Itt van róla kép is.
(#) raczg válasza Laslie hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Köszi. A szekunder oldalon hány menet van? És mekkora teljesítményű a trafó (700W, 800W)?
Nekem 25mm2-ből van két menet.
(#) Laslie válasza raczg hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
2 menet van a szekunder oldalon. Azt sajnos nem tudom, hogy hány W-os a trafó, de gondolom 700W-os lehet mivel ez van ráírva: GAL-700E-1S
(#) erbe válasza Laslie hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Szemre az a kábel inkább 35-ös, mint 16-os.
(#) raczg hozzászólása Dec 31, 2020 /
 
Kivettem a söntöt, és sokkal jobb lett, de venni fogok 35-ös vagy 50mm2-es kébelt, és majd beszámolok az eredményről. Mindenkinek köszönöm a segítséget és kívánok mindenkinek nagyon boldog új esztendőt jó egészségben, bőségben.
(#) granpa válasza raczg hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Most vetted ki a söntöt? Csak vicc, úgy-e? A kábellel a vastag szigetelés a baj. Arra a kis feszültségre felesleges.
(#) raczg hozzászólása Dec 31, 2020 /
 
Biztosan le volt írva a korábbi hozzászólásokban, hogy ki kell venni, de valószínű figyelmetlenül olvastam végig a fórumot. Akkor mit használjak szigetelés gyanánt?
(#) erbe válasza raczg hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Nagyon jó hozzá a bélésselyem. Hőálló, hajlékony, kopásálló. 3-4 cm széles szalagra vágod, fele átfedéssel betekered a csupasz réz sodronyt. Olyant is lehet kapni. Vasmagba fűzés után lelakkozod.
https://www.google.com/search?channel=fs&source=univ&tbm=is...ih=898
(#) Laslie válasza erbe hozzászólására (») Jan 1, 2021 / 1
 
Pedig az 16-os. A képen látszik, hogy 1x16. (1x1E-nek látszik, kicsit meg van kopva. )
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2021
(#) erbe válasza Laslie hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Na, így már másképp néz ki. A dobozban elég vastag, de a szigetelés miatt csal.
(#) granpa válasza raczg hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Igen, a korábbi h.sz-kat el kéne olvasni; pl. kedd 21:06.
(#) Koncsar hozzászólása Márc 6, 2021 /
 
Sziasztok!
Lithium akku hegesztőt már egyszer 6 éve elkezdtem készíteni, de abba maradt. Egy kedves Barátomtól már jó régen kaptam ajándékba egy magyar gyártmányú szénrúddal használatos rézcső forrasztó készüléket. Illetve az utolsó 3 képen az általam készített trafó mikrohullámúból.
Az ajándék trafó az egy triac vagy tirisztor segítségével állítható az árama feszültsége. 4-8 Volt között. A hálózat felőli oldalon rövid zárnál 2200W ot mértem.
A saját gyártásúnál terheletlenül 2 Volt jön ki. Rövid zárnál le tudja nyomni a 16 Amperes megszakítót. Segítséget szeretnék kérni, hogy cella hegesztésre, melyik trafó lenne alkalmasabb?
A PIC es egyszerű időzítőt már megírtam hozzá és egy 25A SSR en és egy termisztoron (20S250K) keresztül működne.
Köszönöm az ötleteket és a segítséget.
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 6, 2021 /
 
Amit az én trafómba betudtam préselni vezetéket, az ha jól számolom, szigetelés nélkül a drót átmérő 16 mm. Az kb. 200 mm2. Itt rövidzárnál azt tudom, hogy a lakatfogóm 2000A nél kiakadt.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2021
(#) Koncsar válasza Dempsey hozzászólására (») Márc 6, 2021 /
 
Szép lett!!!
(#) Dempsey válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 7, 2021 /
 
Köszi
(#) nurseboy hozzászólása Szept 15, 2021 /
 
Sziasztok!
Tudnátok segíteni, ezt vettem, de kevés az energia a legnagyobb fokozatán is, autó akksival. Lehet valahogy felturbózni? A kondi 25V 1000uF.
(#) StMiklos válasza nurseboy hozzászólására (») Szept 15, 2021 /
 
Szevasz!

A 45Ah-val nekem sem ment, ugyanez a ponthegesztő viszont vígan dolgozott 100Ah-s akkuval.
De nagyobb keresztmetszetű vezetékeket használtam, amilyen rövidet csak lehetett, a panelon (Nálad jobb oldali fénykép, középtájt, ami végigmegy, ónozott) 2*2,5mm2 vr. vezetékkel raktam fel, és kell lenni még egy ilyen "gyűjtőnek", azt is megerősítettem.
Nekem másfajta van, a kijelzős, de a lényeg (5db, 300A FET), ugyanaz.
Ugyhogy, ha hegeszteni akarok, akkor megyek "kölcsönbe".
Az enyémet nekem adták, mert lerobbant róla az egyik FET, mert próbaképp egy vr. lemezen próbálták. Kínai reklamációban küldött másikat.
Vettem FETet, megcsináltam...

Üdv: StMiklos
(#) nurseboy válasza StMiklos hozzászólására (») Szept 15, 2021 /
 
Köszi
(#) DM hozzászólása Okt 17, 2021 /
 
Sziasztok!
Kinek mi a tapasztalata akku (18650) ponthegesztésével?
Milyen idő, áramerősség javallott?
Nekem elég rapszodikus a siker és nem értem miért?
(#) bbalazs_ hozzászólása Okt 17, 2021 /
 
Nikkelszalag vastagsága?
Zsírtalanítás?
Elektródák végének kialakítása?
Nyomóerő?
Egyébként minél nagyobb áram, minél rövidebb ideig javallott.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2021
(#) Pali79 válasza DM hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Én az átalakított mikró trafós megoldást használom egy PIC-es időzítővel egy SSR-t kapcsol. Jelenleg max 255 ms a hegesztési idő. Legutóbb 8×0,12 mm-es szalagot használtam. Nem tűnik rossznak, elég erősen tart, bár nem próbáltam letépni, de megfeszegetve elég meggyőző.
(#) DM válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Köszi az infót. 0,2-es, de nem szalag, hanem az akkupakkban található lemez.
Zsírtalanítas meg volt fiberpennel. Elektródák kerekítve. Nyomóerő a legnagyobb, már a keszüléket is megemelem, hogy nagyobb legyen. Két állítási lehetőségem van. Az egyik, hogy 1 impulzus legyen, a másik a kettő. Eddig a 2-es állásban próbáltam. Most átállítottam 1-esre és emeltem az áramon. Gondolom az, 99-ig tudom állítani. 60-on használtam és elég jó lett, de gyakran tapadt az elektróda.
(#) bbalazs_ válasza DM hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Nyomóerőt nem kell túlzásba vinni, esetleg lehet kisebbel próbálkozni, csak lazán.
Utána a két elektródát egyszerre, ellentétes irányba dönteni/húzni.
(#) zoly15 hozzászólása Dec 22, 2021 / 2
 
Sziasztok,
Éppen építek egy 1000VA-es trafóból épített akku cella ponthegesztőt. 70mm2-es vezeték a szekunder tekercs.
Az elektronika szinkrozizál a hálózati frekvenciára.
A hegesztési eredmények elég jók
Következő: »»   14 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem