Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   89 / 131
(#) JZoli válasza gumimaci1234 hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
A kapuműködtető kapcsolók alaphelyzetben nyitva vannak és a megnyomás idejére zárnak.
(#) uniman válasza gumimaci1234 hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
A "mikrokapcsoló" nálad van(nekünk meg sem mutattad!)...állítsd vissza az eredeti állapotba és méricskélj...
A Hörmann-nak van külön fóruma...ott kérdezz! Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2021
(#) 444Tibi válasza gumimaci1234 hozzászólására (») Jan 1, 2021 / 1
 
Ez így nem is fog menni.
a 230-at adja ki, és amit a kapcsolónak, relékimenetnek gondol az a manuális kapcsoló bemenete.

Nincs neki szabadon felhasználható NO/NC kimenete.

Nem nézte meg a kolléga a bekötési rajzot..?
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2021

donoff.png
    
(#) bajuszvas válasza gumimaci1234 hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Cseréld le 1 shelly1-re. Ez erre nem lesz jó.
(#) 444Tibi válasza bajuszvas hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Nem kell.
Vagy fog egy picike 230-as behuzotekercses relet, vagy ha mar diy, szetszedi a Sonoffot es a rele NO labainal elvagja a nyakot es kihozza 2 szal drottal.
A megfelelo tavolsagok es erintesvedelem betartasaval.

En ezt csinalnam, ugyse lesz soha mashova hasznalva a modul.
Opcio meg optocsatolo is, nalam cirkot kapcsol 6 eve, Hormannhoz is jo lehet, szerintem a kapcsolon par mA folyik. A polaritas betartasaval es kapacitiv led elotettel orok elet es erintesvedelmileg is a legjobb.

Meg folytathatnam mert a lehetosegek tarhaza vegtelen de a kollega ugy eltunt mint nagyapam zseboraja***.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) bajuszvas válasza 444Tibi hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
Persze lehet fabrikálni, vagy készet venni.

Idézet:
„Meg folytathatnam mert a lehetosegek tarhaza vegtelen de a kollega ugy eltunt mint nagyapam zseboraja ***
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) mugab válasza bajuszvas hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
...az orosz fronton... az biztos jó.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2021
(#) gumimaci1234 válasza 444Tibi hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Köszönöm, már másra hasznosítottam.
(#) gumimaci1234 hozzászólása Jan 6, 2021 /
 
Sziasztok!
SONOFF-al szabályokat állítottam be. Bizonyos szabályokkal a másik szabályt szerettem volna ki és be kapcsolni automatikusan. De valamiért nem hajtja végre. Ha viszont manuálisan futtathatóval indítom el a szabályok ki és bekapcsolását (nem mondjuk mozgásérzékelővel), akkor végrehajtja.
Találkozott már valaki ilyen problémával? Mi lehet a probléma?
(#) bajuszvas válasza gumimaci1234 hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Ezt fejtsd ki bővebben légyszíves.
(#) gumimaci1234 válasza bajuszvas hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
HA manuálisan idndítok efy pár szabályt akkor működik, ha pedig beállítom, hogy mozgásérzékelésre induljon, akkor nem történik semmi.
(#) gumimaci1234 válasza JZoli hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
köszi
(#) bajuszvas válasza gumimaci1234 hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Vagy nincs jól bekötve, vagy nem kompatibilisek egymással.
(#) gumimaci1234 hozzászólása Jan 10, 2021 /
 
Sziasztok!

Megpróbálom részletesen leírni a problémám a sonoff szabályokkal kapcsolatban.

1. Sonoff-os hőmérő mérésének értékét figyelem.

2. Egyik szabály hogyha, 37 fok fölé megy a hőmérséklet akkor lekapcsoljon a Sonoff MINI Smart-hoz csatlakoztatott fűtőfóliát.

3. Másik szabály hogyha 33-fok alá megy a hőmérséklet akkor bekapcsoljon a Sonoff MINI Smart-hoz csatlakoztatott fűtőfóliát.

Van két mozgásérzékelő egy macska által használt folyosó két végén.

Azt szeretném egy szabállyal beállítani, hogy ha egyik mozgásérzékelő előtt elhalad a macska, akkor engedélyezze a (2;3-as) szabályt, a másik mozgásérzékelő előtt elhaladva pedig kikapcsolja kapcsolja ki a (2;3-as) szabályt.

Ha „Manuálisan futtatható” szabállyal indítom a (2;3-as) szabályt, akkor működik.

Ha viszont a mozgásérzékelő mozgásérzékeléséhez állítom be, akkor nem engedélyezi, illetve tiltja a (2;3-as) szabályt. Ehhez netán már kell a SONOFF-os előfizetés, hogy szabállyal automatikusan szeretném szabályok aktív illetve inaktív állapotát állítani!?

Remélem ez így érthető, és tudtuk ebben a problémában segíteni nekem.
Köszönöm
(#) bajuszvas válasza gumimaci1234 hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
A mozgás érzékelő és a relé között milyen kapcsolat van? Ha tápot adsz rá, akkor nem működik. Kapcsoló bemenete pedig nincs a TH10/16-nek.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2021
(#) ButyiBa válasza xeri hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Szia, Ahogy látom folyamatosan kűzdésben vagy a Nice Robo 1000-el. Nekem is ilyen van és kicseréltem az elektronikát ROLLER 230V-ra. Nekem bemászott egy hernyó vagy mi az elektronikába és olyan zárlatot csinált, hogy csak részlegesen lehetett az elektronikát megjavítani.
Mechanika maradt és az elektronikát a motorból áthelyeztem fali dobozba így "állat mentes" lett. 18.000 pénzért megkapod, vevő is benne illetve lassítás a végállások előtt. Max távirányítót kell hozzá venned.
(#) xeri válasza ButyiBa hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Szia,
gondolkodom ilyesmin is persze, a héten a lehűléssel megint visszatért a probléma (előtte jó ideig megint rendben működött). Teszek még egy próbát a héten a maradék kondik cseréjével, mint utolsó lehetőség, aztán remélem a legjobbakat.
Ha cserélek, én biztosan maradnék a dobozban, mert a fal elég messze van (és oda kéne vinni a motor kábeleit, a végálláskapcsolókat, a tápot...), szóval kb. ugyanakkora helyre kéne beférnie.
A távirányító-cserével az a baj, hogy a garázst is ez nyitja a másik gombbal, két távot semmiképp nem szeretnék, szóval akkor vagy a garázsban is mókolni kell, vagy olyan távirányítót kell vennem, amire azt is be lehet állítani.
Megnézem addig a Rollert, kösz a tippet.
(#) ButyiBa válasza xeri hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Szia, Nem akarok bele kontárkodni. A Rollerhez való távirányító 4 gombos. Azt programozol rá amit akarsz. A garázsom Hörmann és egy Roller 2 csatornás vevővel lett kiegészítve. Így 1-es gomb kapu teljes nyitás, 2-es gomb kapu gyalogos nyitás ( kb 1 méterre nyit csak ), 3-as gomb Garázs nyitás-zárás, 4-es gomb Garázs világítás kapcsolás. Csak azért mondom mert korábban a Hörmann "régi" vevőimmel gondok voltak hasonlóan időjárás függvényében ( esős, ködös időben minimumra csökkent a vétel ). Valószínű valamelyik szomszéd kínai csengője zavart be mert mind a kapu mind a garázs Hörmann vevője ugyanazt produkálta egyszerre. Száraz időben minden flottul ment. Sok időmet ( 2-3 év ! ) és szerelgetést öltem bele a próbálkozásokba míg végül ez a "hernyó" ami rövidzárat okozott adta meg a kegyelemdöfést a cseréhez. Azóta pöpec és 2 szomszéddal messzebb is nyitja a kaput igaz külső antenna is kellett hozzá. Szerintem mérlegelj és add össze az anyagokat ha úgyis ki tudod cserélni. A kapuáruházban ( Rétság ) a legolcsóbb.
(#) mraulajos hozzászólása Jan 18, 2021 /
 
Hali!
Van egy kétszárnyas saját kapum. A képen látható vezérléssel. Mostanában, a második szárnyat nem mindig nyitja ki. Főleg reggel. Meg sem mozdul. Napközben semmi gond. Át forrasztottam a panelen az összes forr. pontot. A jelenség ugyan az. A relék cseréje segíthet rajta?
(#) pipi válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
A motor kondiját mérd meg/cseréld szerintem
(#) uniman válasza pipi hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
A DC 12V motoroknak nincs "kondija"... Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2021
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Felcserélve a motorokat ugyanaz a helyzet? Kenegeted rendesen a teleszkópos csöveit a motoroknak?
"Újratanítást" próbáltad...működik az még? Lasssítás OK?
Ez a fajta vezérlő engem is szivatott már... azóta se lassítás, se tanulási hajlam.
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Hali!
A kérdés nagyon sok, próbálom sorba szedni. Motor cserét még nem csináltam, de ez lesz a következő, ahogy az időm, és az idő engedi. Természetesen, mikor kísérletezgetek vele, olyankor minden tökéletes. Nem teleszkópos, itt, a csavarorsón megy egy menetes dió, egy csappal, ami kapcsolódik a kapuhoz. Újra indítás/tanítás többször is megtörtént. Tökéletesen betanul, a leírtak szerint. Ennél a primitív szerkezetnél, lassítás nincs, nem is volt, nem is lesz. Ma, pl. du.tán sem működött. Gondolom, a hideg miatt. Ki várom a hét közepét, jön a jó idő.
(#) xeri válasza ButyiBa hozzászólására (») Jan 19, 2021 /
 
Úgy néz ki, én a fenntarthatóság jegyében tovább halasztom a cserét merthogy működik, legalábbis egyelőre. Kicseréltem a benne lévő 3db kondit, egy pár forrasztáson még átmentem újra, és tegnap este -6°C-ban meg ma reggel a -2-ben is simán végigment. A kondik pedig tökéletes értéket mutatnak, csak hát nem a fagyasztóban mértem őket...

Külön köszönet 444Tibinek az ötletért.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2021
(#) Gafly hozzászólása Jan 23, 2021 /
 
Sziasztok!
Came ZF1 vezérlés. Idáig működött rendesen a kapu, ma reggel nyitás után nem volt hajlandó zárni. Áramtalanitás után visszakapcsolva szapora villogást produkál a "visszajelző" LED. Gondolom valamilyen hibajelzés, de nem találtam róla semmit. Mire panaszkodhat?
Illetve kétszárnyú a kapu, Krono motorokkal. A relék kattognak, de motorok nem indulnak. Biztositékok jók. Pillanatnyilag nincs ötletem.
(#) uniman válasza Gafly hozzászólására (») Jan 23, 2021 /
 
A leírásod erősen hiányos!
Came: fotocellák vannak? Megvizsgáltad...átkötötted azokat próbaképpen ?
Krono: Vezérlés típusa?
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2021
(#) SzilCsong válasza Gafly hozzászólására (») Jan 23, 2021 /
 
Came-nál a gyors villogás úgy emlékszem, fotocella probléma.
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Jan 23, 2021 /
 
Fotocellák ugyan vannak, de pillanatnyilag ki van kötve, mert elrágta a kutya a vezetékét ;s valamelyik szomszéd meg megprobálta többszor lerugdalni az oszlopról. Fotocella hatástalanitva van a vezérlő dobozon belül. Már eléggé régen igy használtuk, nem most piszkáltam bele...
A Krono az a motor, ZF1 az meg a vezérlés.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2021
(#) uniman válasza Gafly hozzászólására (») Jan 23, 2021 /
 
Lemaradt...1-2 szárny, toló-nyíló, de saccra ez lehet.
A motornak is van típusszáma... Bővebben: Link A 230V-ost közvetlenül ki lehet próbálni, hogy az rendesen működik, de valószínűleg az rendben van...
Az automatikuos zárás időzítőjének aktiválása az veszélyes fotocellák nélkül !
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2021
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Jan 23, 2021 /
 
Közben okosabb lettem.
1.)
A villogó LED-el kapcsolatban, végül találtam egy "apróbetűs" mondatot:
Idézet:
„Amennyiben az automatikus zárás be van kapcsolva, nyitott állapotban a 10-es jelű LED villog jelezve, hogy a vezérlés számolja a zárási időt.”

2.)
De azért leellenőriztem a fotocella és a stopgomb kiiktatását, azok aztán nem csinálnak semmit, minden "szakszerűen" rövidre van zárva.
3.)
"Kikuplungoltam" mindkét motort, kézzel középállásba nyitottam, "visszakuplungoltam", majd mindkét irányba meg tudtam mozgatni mindkét kaput. Tehát maguk a motorok jók, a vezérlés is működik most.
Közben eleredt az eső, szépen be lehetett csukni a kaput, vezérlés teteje visszarakva, áramtalanitva, kapu bedrótozva, én meg nézik ki a fejemből.
Következő: »»   89 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem