Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű (PWM) végfok építése
Lapozás: OK   222 / 238
(#) Ge Lee válasza mlaci989 hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Semmit nem kell módosítani rajta, mivel működik, több száz példányban építették meg (meg még külföldön ki tudja hányan, ott is cikkeztek róla). Nem szoktam feltenni olyan rajzot ami nem működik. Ellenőrizd le hogy mit kötöttél el.
(#) TAttila77 válasza mlaci989 hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
A "-" táphoz képest adtad a +12-t az IR-re?
(#) mlaci989 válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Termeszetesen. Igy indul. 250kHz en megy. Anyi hogy nem Mj hanem bd 241 tranyot raktam be, az volt itthon. Meg irfb fetek.
(#) mlaci989 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Ne erts felre. Mukodik csak van paranyi gubanc valoszinu nalam. Az Ir 6Voltrol kellene menjen?
(#) ferci válasza mlaci989 hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Az IR com lábához képest az MJE vagy BD241 kollektora legalább +16-18 volton legyen ( ja, ott úgyis sokkal több van ) és a zener min. 12 vagy 15 voltos legyen. Így a Vcc lábon +11...14 voltot kapsz.
6 voltos tápfesszel ( Vcc ) ne is akarjál kísérletezni.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2021
(#) TAttila77 válasza mlaci989 hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Nekem BD911 van benne. 241-ből csak a C-s jó! Inkább 243C-t raknék oda.
(#) mlaci989 válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
241C s. Nem ertem a 3,9k ellenallas meg a zener kozos pontjan a negativ taphoz kepest +12 Volt kellene legyen. Tranyot cserelek!
(#) mlaci989 válasza mlaci989 hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Megvan. A 12Voltos zener 6Voltig enged at. Lattatok mar ilyet?
(#) TAttila77 válasza mlaci989 hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
BD241 gyenge és fűteni fog. Erősebb tranyót tegyél be Nekem, mondom mégegyszer BD911 van bent, a hídba meg BD243C. Elmondanám, hogy most az enyémben SMD 12-es zéner és előtétjének 22k SMD ellenállás van! Nyakam rá, hogy valami piszkosúl fogja a kis tápodat. Biztos, hogy minden kis kondi impulzustűrő tipus?? Biztos, hogy minden gyors dióda 35, de max 50ns gyorsaságú??? Ha nem, akkor azonnal hajítsd ki onnan. Ha az 1u és 100n-k nem azok, nem X7R-esek, akkor azokat is. Ajánlom THT diódának az SF18-at, SMD-benmeg a BYG22D, ES1J. Csak ezekkel jó semmi más oda nem illik, illetzve a két gate késleltető ellenállásra a két 4148
(#) TAttila77 válasza mlaci989 hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Láttunk. Főleg silány minőségű újakat. Számtalanszor találkoztam már ilyesmivel készülékekben.
Akkor meg is van a hibád, gratula. De azért az előbb írt dolgokat fogadd meg.
Még valami. A BD-t is mérd meg mikor kezedbe veszed, mert járt már úgy kollégám, hogy a PNP-s NPN- tipusúra volt feliratozva!!! Soha ne bízz benne.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2021
(#) mlaci989 válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
THT diodam byv27/200. Ez 20-25ns os gondolom eleg gyors. A 100n sok x7r es-ek. Az 1u ok keramiak.
Milyen az hogy impulzus turo?
Mostmar elegge fut a db.
(#) TAttila77 válasza mlaci989 hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Ami birja a magas frekit. Pl. HQ-nál ezt kell kiválasztani a kereséskor, meg hasonlóképp más nagykereknél, amikor ilyesmi kondikat rendelsz.
Látod, hogy rém gyenge a BD? Combosabbat tegyél oda. Én legalábbis rettenetesen gyűlölöm, ha valami feleslegesen fűt rendesen. Enyém még langyosnak is alíg mondható.
(#) mlaci989 válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Gyenge. Volt itthon 911 de elfogyhatott mert nem talalom.
(#) bubuszoft hozzászólása Jan 25, 2021 /
 
Sziasztok.
Nem találtam ilyen topikot, ezért nyitottam. Szeretnék egy 100W körülit csinálni, de nem találtam semmilyen doksit a neten. Komplett elkészíthető verzió lenne a legjobb. Beszéljük meg.
Köszönöm előre is
(#) Ge Lee válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 25, 2021 / 1
 
Van már ilyen topik, 14 éve létezik. Cikk is van még itt az oldalon is a témában, nekem is volt csak levettem már.
(#) Gafly hozzászólása Jan 25, 2021 /
 
Most őszintén: Mi bánatnak kellett ehhez új topic-ot nyitni.
(#) bubuszoft válasza Gafly hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Mert nem kapcsolóüzemű táp, amivel tele van az oldal, hanem erősítő! abból meg nincs egy topik sem!
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2021
(#) bubuszoft válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Érdekes én nem találtam, vagy bevágják, az erősítő készítés topikba, amihez, semmi köze
(#) ufy92 válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 27, 2021 1 /
 
Mit szeretnél egyáltalán csinálni 100W körülire?
Tapsgépet?
(#) compozit hozzászólása Jan 28, 2021 /
 
Kinéztem ezt az ic-t gatemeghajtónak:

https://www.analog.com/media/en/technical-documentation/data-sheets...23.pdf

Nem tudjátok, van ehhez valami tok, vagy foglalat? Mert ezt reménytelen kézzel beforrasztani.
(#) Ge Lee válasza compozit hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Be lehet forrasztani forrólevegővel. Mondjuk ez elég aprócska tok, a lábtávolság is elég kicsi, nagyobbaknál láttam kétféle megoldást is. Az egyik amolyan sufnituning volt, hátára fordították, alkatrész lábakat forrasztottak rá amiket aztán visszahajtottak és lett belőle egy nagyobb pók. A másik amit láttam, hogy keskenyebbre vágott nyákot csináltak neki, és majdnem úgy mint az SMD-DIL adapternél ki voltak vezetve tüskékre a lábak, az IC-meg oda volt forrasztva a nyákra, nem emlékszem hogy szintén voltak apró lábak, vagy csak összefolyatták az ónt a nyák és az IC lábak között.
Van szerintem DIL8-asban is nagyon jó komparátor, el is tettem egyszer a doksiját de nem tudom hova mert nem találom.

Közben leesett hogy nem komparátor kell hanem driver...
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
(#) compozit válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Hát, inkább valami foglalat kellene...

Ebben az a nagy szám, hogy benne van egy 4A-es meghajtó is, tehát nem kell kívülről semmi sem rá. Egyébként, ezt a sebességet diszkréten is el lehet érni, csak elég sok alkatrész kell hozzá. Ez az ic meg 1,5 dollár körül van.
(#) TAttila77 válasza compozit hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Én az ilyesmit pl. TV, egyéb javításkor hőléggel, Indium ólommentes speciális 210 fokon olvadó pasztával, vagy a Metcal-om legvékonyabb hegyével forrasztom, ami klyen QFN tokhog is való.
(#) elektros90 válasza compozit hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Szia. Gyári maszkos nyákra forrasztó pasztával és levegővel. Másik lehetőség: Pákával előónozod. Sok flux a pad-ekre, nagyjából elhelyezed rajta az IC-t. Alulról felmelegíted hőléggel, majd ahogy megolvad az ón, szépen a helyére húzza. Csipesszel igazítasz rajta óvatosan.
Megpróbálhatod pákával melegíteni alulról.
További lehetőség, hogy az előforrasztott padet hőléggel előmelegíted, amikor olvadt, belehelyezed az IC-t. Nem egy hobbi tok az tény. Kibírnak ezek a apró frászok egy pár forrasztást. Munkahelyen a legyártott prototipus nyákon megöltem az ehez hasonló tokú IC-t, úgyhogy nem maradt más lehetőség csak kézzel nekimenni.
(#) compozit válasza elektros90 hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Én nem igazán szeretnék kisérletezni. Marad a diszkrét megoldás, már működik is.
(#) elektros90 válasza compozit hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Ha feltétel a galvanikus leválasztás, akkor nézz szét a silabs kínálatában. Gyorsan átfutottam, tokozás van mindenféle.
(#) compozit válasza elektros90 hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Ismerem, de azok nem elég gyorsak.
(#) Peter65 válasza compozit hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Az Analog Devices-nek elég sok meghajtója van, különféle tokozással. A 7223-nál kicsit gyorsabb a 3223/4223, és SO tokozású. Én is használtam már a 4223-t, elérhető több helyen is. Ez nem lenne jó?
(#) compozit válasza Peter65 hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Egyszer két napig keresgettem valami drivert, vagy csak optocsatolót, vagy amiből lehet csinálni szupergyors gate meghajtót. Lehet, hogy az általad említett típus elkerülte a figyelmemet? Mindjárt keresem.
Következő: »»   222 / 238
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem