Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp, avagy hogyan kell használni?
Lapozás: OK   100 / 109
(#) DonThomasino válasza DonThomasino hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Közben meg lett a hiba, figyelmetlen voltam. Csatornát kellett választani a source-on is ahogy írtad. Így már megtudom állítani a képet.
(#) nagym6 válasza DonThomasino hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Tehát lényege, hogy kiválasztod melyik csatornáról bejövő jelre triggereljen, azaz indítsa a kirajzolást. Ezért lesznek az egymás utáni kirajzolások pontosan egymáson, és fix helyen. A TRIG LEVEL azt állítja, hogy a jelalaknak milyen feszültség szintjénél induljon a kirajzolás.
(#) Joe_001 válasza DonThomasino hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Jó cucc!
(#) DonThomasino válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
@ Joe_001: Kösz, esetleg ismered?
Ez a comp test dolog érdekelne még, benyomom a gombot, nem dugok be mérőzsinórt. A test és GND foglalatba rakhatok számos dolgot, ledet, diódát, kondenzátort, ellenállást stb. Ezt csak így kézzel oda teszem és ennyi akkor számos különböző jelalakot kéne lássak a képernyőn ? Azt olvastam, hogy akar egy vezetékkel rövidzárhatom is.
Milyen egyszerű teszet tudok még csinálni?
(#) Joe_001 válasza DonThomasino hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Ezt kerested? Ebben benne van minden. (46. oldal)
(#) peterpan válasza Joe_001 hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
kissé szar minőség
állítólag megegyezik (a 1802, egy időalapos változat) a Pintek 200 szkóppal. Annak a kapcsrajzát lehet hogy regisztrálás után meg lehet szerezni (9 dollár ár helyett) Itt a link:
A descargar gombra utána jön a dilemma
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2020
(#) Joe_001 válasza peterpan hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
donthomasino keresi (talán)
(#) peterpan válasza peterpan hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Na, így megy ez

Pintek ps205
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2020
(#) granpa válasza peterpan hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Milyen minőség!?
(#) peterpan válasza granpa hozzászólására (») Dec 27, 2020 / 1
 
Lassan 74 leszek. Én már hozzászoktam a kissé karcos (ám őszinte) szavakhoz. Nem olyan nehéz!
(#) granpa válasza peterpan hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Én is már 72, de a szabályzat (HE), az szabály.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2020
(#) DonThomasino válasza Joe_001 hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Azt honnan tudom, hogy ez a szkóp hány sugaras?
(#) nagym6 válasza DonThomasino hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Kapcsoloási rajzról, csak egy sugár van a ks. csőben. De 2 csatornát jelenít meg, felválva rajzolja ki az A és B csatornák jeleit. Ez a foszfor utánvilágítási ideje miatt egyszerre látszik. Szkópok 99%-a ilyen megoldású.
(#) DonThomasino válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Nagyon köszönöm! Nincs valami,ajánlott kezdőknek való HE oktató anyag a szkópokról ?
(#) nagym6 válasza DonThomasino hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
(#) pucuka válasza DonThomasino hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Ha az előlapon két függőleges eltérítéshez tartozó bemenet van, akkor kétsugaras. Általában azonos fizikai elrendezésű a két bemenet körüli rész.
(#) DonThomasino válasza Joe_001 hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Írtad, hogy jó cucc. Ez a Pintek márka mennyire számít jó nevű gyártónak mondjuk a Tektronixhoz képest? Kevés információt találni róla.
(#) Gafly válasza DonThomasino hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Idézet:
„Kevés információt találni róla.”

Kereső szerint:

Pintek
Nagyjából 498 000 találat (0,94 másodperc)

Tektronix
Nagyjából 8 470 000 találat (0,51 másodperc)

Az elsőben szerintem benne van az is, hogy nem nézi ki belőlem, hogy nem péntekre gondoltam.
Ami persze semmit nem jelent, oszcilloszkóp viszonylatban...
(#) DonThomasino válasza Gafly hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Akkor gyakorlatilag kijelenthetjük, hogy egy neve nincs kínai gyártó..?
(#) pucuka válasza DonThomasino hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
A világban létezik néhány nagy gyártó. A szkóp fejlesztés drága dolog, csak nagy gyártók endhetik meg maguknak. Az egyszerűbb termékeik licencét eladják másod, harmad rendű gyártóknak, így hamarabb pénzhez jutnak.
A szóban forgó szkóp is valamelyik távolkeleti nagy gyár termékére hajaz. Ettől még lehet kiváló termék.
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Dec 31, 2020 1 /
 
Egyébként szerintem jó módszer a megfelelő kérdések kiválasztásához:
thörölköző
Nagyjából 96 találat (0,31 másodperc)

thörülköző
Nagyjából 43 találat (0,51 másodperc)

- Papa, hogy kell leírni: "thörölköző" vagy "thörülköző"? - kérdezi a kis Kohn.
- Mennyit írtál le belőle?
- Th...
- Most már mindegy..

towel
Nagyjából 395 000 000 találat (0,62 másodperc)

Ettől még felitatja az nedvességet mindegyik.


Trabant is elvisz A és B pont között.
Olyan nincsen, hogy "kinai gyártmány".
Olyan van, hogy azt kapsz amit kérsz. Beleértve a matricát és dobozt is. Úgye ár, minőség, stb...
(#) jani1987 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Azon gondolkozom egy ideje, hogy bennünk akik ennek a fórumnak a tagjai vagyunk miért esik ki a mérés technika ezen ágának a fejlesztése? A szakirodalom a rendelkezésünkre áll, az eszközök szintén és mégis beérjük a gyári eszközökkel. Olvasom ugyan a leírást de nehezen ülepszik le.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 31, 2020 / 1
 
Ne gondolkodj rajta, nem alkalmas az idő. Már elég jól lemaradtunk mindenféle fejlesztésben.
(#) Ge Lee válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 1, 2021 / 1
 
Megnézted a manapság keleten sorozatban gyártott DSO-k felépítését és ezek árát? Sehol sem vagyunk ahhoz, hogy ezt itthon akkora összegből akár csak előállítani tudjuk, és akkor hol van a mérnöki és a gyártói kapacitás, piac (mert el is kellene adni), egyebek...
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 1, 2021 / 1
 
Idézet:
„hogy bennünk akik ennek a fórumnak a tagjai vagyunk miért esik ki a mérés technika ezen ágának a fejlesztése?”

Skacok, húzzunk bele.
(#) Egri Frédi válasza Gafly hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Uraim !
Először is: Boldog Új Évet mindenkinek !
Továbbá: Volt szerencsém - pár évtizede - egy nemzeti színű, állami cég Kereskedelmi és Termelési osztályán tevékenykedni. Történt egyszer, hogy a becsületes, magyar vállalkozó árajánlatot kért egy olyan termékre - ami akkor a kereskedelemben ~ 6 -7.000 Ft -ért volt megvásárolható.
De ami a legjobb, az árajánlatot: 100, 1000 és 10.000 db -ra kérte. ( Ugye, ha több - akkor kissé olcsóbb ...)
Bátorkodom megemlíteni, hogy 1 db. szerszámköltsége nagyjából ugyan annyi, mint 100.000 ( 1.000.000 ) db. -é.
Hogy akar 1.000 db. -al a piacra betörni ??? Rendelj inkább pajszert, azzal könnyebb lesz ...

Amég ilyen kis léptékben gondolkodunk, nem jutunk sehová !
(#) jani1987 hozzászólása Jan 4, 2021 /
 
Egy szkóp típushoz hány fajta kapcsolás létezik? Emlékeim szerint a 1581/S típusnak két fajta rajzát láttam. Az egyikben van egy OA265-ös dióda, míg az enyémben ez nincs meg. Arról nem is szólva hogy az egyikben csak egy EL84 van, míg az enyémben kettő. Azóta egy újabb kondit kellett cserélni mert zárlatos volt. Ezért kérdeztem a kezdő elektrósokban a teszterrel kapcsolatban. Ja az egyikben DG cső van, ebben meg 3KP2.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2021
(#) Joe_001 válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
A szkópcsőtől függ. van ami valós két sugaras, van ami elektronkapcsolós.
(#) jani1987 válasza Joe_001 hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Kimértem a huzal ellenállásokon mért feszültségeket. Semmi nem akar stimmelni. Már korábban is gyanítottam, hogy megbuherálták. A huzalt is mintha megbuherálták volna. Elég gyatrán fog a filc de talán látszik. Ahol 240-nek kellene lenni ott 276 van. Még működik. Azért van fény pont.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2021
(#) gkari válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Sőt, készült az 3KP1 - el is. Amiben DG7-74 van, annak elég 1 db. EL84. Mit akarsz ezzel a szkóppal mérni?
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2021
Következő: »»   100 / 109
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem