Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp, avagy hogyan kell használni?
Lapozás: OK   101 / 109
(#) proli007 válasza gkari hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Szerintem a nehézségi gyorsulás mérésére a legalkalmasabb..
(#) jani1987 válasza gkari hozzászólására (») Jan 7, 2021 /
 
Tápegységet és hang frekvenciát. Mással nem foglalkozok.
(#) gkari válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 7, 2021 /
 
Biztos, hogy ezekre a feladatokra ez alkalmas? Javaslom, hogy olvasd el a használati útmutatóját!
pl. lhanzi honlapján. Én sem folalkozom pl. régi TV javítással, ezért nincs is ilyenem.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2021
(#) jani1987 válasza gkari hozzászólására (») Jan 7, 2021 /
 
Ezt kaptam, ez van.
(#) nagym6 válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 7, 2021 / 1
 
Néha látni orosz C1-94 szkópot kb.: 7000 Ft. körül. Kicsi, ennél jobb amit csinálsz.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2021
(#) mohinger válasza gkari hozzászólására (») Jan 7, 2021 / 3
 
Rengeteg TV-t, monitort, erősítőt javítottam ezzel a szkóppal, szinte elpusztíthatatlan volt. Aztán eladtam Janinak...
(#) Ge Lee válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 8, 2021 / 2
 
Jani! Keress valami használható szkópot, azt a rettenetet meg tedd ki a ház elé a következő lomtalanítás alkalmával, és köss rá egy 500Ft-ost hogy biztosan el is vigyék. Jelenleg egyik hirdetési oldalon sem látok alkalmas vételt, de nézelődni kell. Nem tudom lenne-e aki csatlakozna hozzám, de én felajánlok 700Ft-ot a projektre. Ha lenne még vagy 15 ember aki csatlakozna hasonló jelképes összeggel, akkor abból már talán lehetne venni valamit, attól biztosan jobbat...
(#) granpa válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 8, 2021 / 2
 
Küzdjön meg vele, tanulja ki csínját-bínját, értse meg a működését, rendszerét. Használja, aztán, ha már kevés, akkor lehet tovább lépni.Nekem is van 1-2 ilyen műemlékem, ki nem dobnám.
(#) mohinger válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 8, 2021 / 3
 
Zsolt!

Az ötleted nagyon gáláns, csak sajnos van egy komoly gond vele. Úgy hívják, hogy "user error". Elmesélek egy történetet okulásul, név nélkül:
Korábban jelképes áron eladtam az évtizedek óta használt hibátlanul működő szkópomat egy nagyon lelkes, de annál kevésbé hozzáértő fórumtársunknak(ezzel nincs gond, senki sem születik műszerésznek, ki kell járni az iskolát, gyakorlatot kell szerezni, ez sok-sok év). A szkóp szépen üzemelt is nála egy ideig. Ő úgy gondolta, hogy kitakarítja és ha már kitakarítja, kicserél egy szerinte problémás huzalellenállást, mert meglazult rajta az ellenálláshuzal. Kb. 30 éve úgy lógott az a huzal, semmi gond nem volt vele, nem kell piszkálni, ezek már csak ilyenek. Sajnos a hozzá nem értés miatt valószínűleg testre forrasztotta az anódfeszültséget, ami miatt az egyenirányító diódák, de lehet, hogy a hálózati trafó is leégett=gazdasági totálkár.
A nyáron kapott a találkozón ajándékba egy ugyanolyan szkópot, amit úgy látom már sikerült azóta hasonló állapotra hozni.
Mindezek a kudarcok nem veszik el a kedvét, nem látja be, hogy ez a technika magas neki, a tanácsokat figyelmen kívül hagyja, csak megy a maga feje után és egymás után teszi tönkre a berendezéseket.
Ezek fényében érdemes átgondolni, hogy lehet-e bármilyen módon segíteni.
Itt már sokan megpróbálták, nagyon kevés sikerrel.
Bár csodák állítólag vannak, akár még előfordulhat, hogy sikerül...

Elnézést kérek az offért...
(#) Gafly válasza mohinger hozzászólására (») Jan 8, 2021 / 1
 
Szkópórát még persze lehetne belőle csinálni.
(#) jani1987 válasza mohinger hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
A mostaninak elég hozzá érni a bemenetéhez és egyből kileng. Ergo működik csak még nem használom.
(#) mohinger válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Ez jó hír!

Akkor nincs is szükség az összefogásra.
Egy-két képet lőhetnél a működéséről.
(#) jani1987 válasza mohinger hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Korai még. A hátsó lapon ránéztem az 5 darab 100 nanós kondira. A teszter nem látványosan de villogott.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 8, 2021 / 3
 
Idézet:
„A hátsó lapon ránéztem az 5 darab 100 nanós kondira. A teszter nem látványosan de villogott.”

Bevallom, nehezen tudom néha követni, amiket irsz...
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2021
(#) mohinger válasza Gafly hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Ezzel nem vagy egyedül...
(#) granpa válasza mohinger hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Ti már be vagytok gyorsulva. Én értettem.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2021
(#) madzagos válasza granpa hozzászólására (») Jan 8, 2021 / 3
 
Még nem teljesen de ha így haladunk akkor igen!
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Amikor az ember este hét körül ér haza a legkevésbé sem jut eszembe az elektronikával foglalkozni. Amikor átvettem a gépet akkor a vízszintes vonal függőleges volt. A kondi csere segített. A tápfesz ott ahol 240-nek kellene lenni ott 275 volt. A vertikális oldalon 3 kondi volt párhuzamosan kötve. Egy darabot kötöttem a helyére. Az EL84 katód körében lévő ellenállás fel volt húzva a tápfeszre egy 20k-s ellenállás közbeiktatásával. Ránéztem a szervíz rajzra és értetlenül nézek, hogy tényleg ehhez a géphez készült vagy valaki kénye kedve szerint bele piszkált?
(#) TAttila77 válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Akkor jól haladsz, hogy még a teszteredet is kivégezzed.
(#) jani1987 válasza mohinger hozzászólására (») Jan 11, 2021 /
 
(#) mohinger válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 11, 2021 /
 
Le vagyok kötelezve!
(#) ONKYOS hozzászólása Feb 14, 2021 /
 
Üdv.mindenkinek,.
Van egy Redme 8T-andoidos okos kütyüm, erre telepitette, Smartoszcillatort, meg Oszcilloszkóp alkalmazást, progit,
Vettem 4pólusú, Jack dugós vezetéket,, de nem tudom hogyan kell beállitani, hogy a mic,bemenetre adott jelet, érzékelje, ne a Signal generatort, illetve, a telo mikrofonját,
hogyan lehetne használni, ?
Volt már valakinek ilyen alkalmazása?
Négyszög jelet jelalakot szerentém vizsgálni, max, 4-5V-ig,.erre a célra kellene.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2021
(#) jani1987 hozzászólása Márc 3, 2021 /
 
Ennek az ábrának az értelmezésében szeretnék segítséget kérni.
(#) szapcsika válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 3, 2021 / 1
 
Nem tudom elolvasni a kis indexeket, mert kicsi a kép, hogy minek a feszültsége és árama, de az ábra valami áramnak (Is?) és valami feszültségnek (U???) egy másik árammal (Ik?) való összefüggését mutatja. Kicsit bővebben, hogy ki ez, mi ez? Akkor lehet többet tudok mondani.
(#) Gafly válasza szapcsika hozzászólására (») Márc 3, 2021 / 1
 
El lesztek vele egy darabig...
(#) mohinger válasza Gafly hozzászólására (») Márc 3, 2021 / 1
 
Ez a tér-idő-tömeg ábrája.
Minél jobb az idő, annál nagyobb a tömeg a téren....
(#) vision61 válasza szapcsika hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Szia!

Ne a képre, hanem az alatta lévő szövegre kattints, akkor teljes méretben jeleníti meg a képet, ami nagyítható is. Egyébként Is, és Ua1, és Ik az x tengely.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2021
(#) szapcsika válasza vision61 hozzászólására (») Márc 3, 2021 / 5
 
Oh, tényleg. Így látszik.
Akkor gondlom márcsak a témából ítélve ez egy szkópcső lehet, a katódáram, az első anód feszültsége és az Is talán a sugáráram lehet? Naygságrendileg akár lehetnek is.

Bár nem értem, hogyha valaki segítséget kér, akkor miért rejtvényeket rak fel, minden egyéb információt mellőzve. Mindig megfogadom, hogy márcsak pedagógiai okoból sem lenne szabad az ilyenekre válaszolni, max a ráfordított idő kiszámlázásával.
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 3, 2021 / 3
 
Ez az ábra igazából két ábra egyben ábrázolva.
Az egyik az Ua1 (első anód feszültség, baloldali léc) változtatásának hatására létrejövő IK katódáram. Ez az UK feliratú eső jellegű görbe, 2000 µA -nél vége van.
A másik a jobboldali léc az Is (sugáráram), és az IK (katódáram) összefüggését mutatja, emelkedő, Is jelű görbe.
Katódsugárcső kiegészítő elemeinek tervezésekor fontos görbesereg, ez a különböző elektródák feszültségeit beállító osztó tervezésekor használatos.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2021
(#) granpa válasza szapcsika hozzászólására (») Márc 3, 2021 1 /
 
Mi volt ebben a rejtvény? Pucuka elmagyarázta, hogy mi ez. Ez volt a kérdés.
Következő: »»   101 / 109
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem