Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   297 / 312
(#) 444Tibi hozzászólása Dec 19, 2020 /
 
Mindkettőtöknek tökéletesen igaza van, nálatok akkor nincs is otthon védővezető kiépítve hisz teljesen felesleges.
Így a fotelből már csak 2 megállapításom lenne, aztán befejeztem hisz ha nem kell földelés akkor nincs miről beszélni.

"Azon a hajszálvékony kábelen olyan árnyékolás van, amivel egy autót is be lehetne indítani"
Igen. És a hdmi és egyéb csatlakozók 0,5 mm-nél vékonyabb csatlakozópontjain keresztül is be lehet bikázni egy autót.
Nem is értem miért van a bikakábeleken, hegesztőtrafókon hatalmas csipesz.
Jeleznéd a gyártóknak hogy ők mind hülyék, elég egy hajcsipesz is.

Kadarist.
Elvi tévedésbe vagy.
A kettős szigetelésű tápoknál a kimenet egy nagy feszültségtűrésú, kis értékű kondenzátorral van a primer körre kötve.
Földelt tápoknál meg a kimeneti negatív közvetlenül össze van kötve földeléssel. Ugye a két megoldás ugyanaz, nemdebár...??

De persze természetesen igazatok van.
Baráti üdvözlettel egy fotelhuszár.

Ugyanilyan baráti ajánlatom hogy száműzzétek a környezetetekből az összes földelt dugaljat, lde egalább
a védővezetőt vagdossátok el hisz semmi értelme nincs.
(#) Udvari Zsombor válasza 444Tibi hozzászólására (») Dec 19, 2020 /
 
Álljon meg a menet! Szerintem kikaphatsz, ha nincsen rendesen kiépítve a földelés a házadban! Például ha meghibásodik a hűtőgéped és rákerülne a fém házára a bemenet, akkor nem a te tested vinné el a balhét, hanem a földelés! Az oké, hogy régebben még nem igazán volt földelés a házakban, de ha jól tudom akkor ez ma már előírás, hogy meg legyen! Sőt, legutóbb mikor nálunk újra lettek húzva a kábelek, akkor a szerelőnek előírás szerinti kötelezettségéből kifolyólag ki kellett építenie a FI relét is, akármennyire meg lennénk nélküle is.
Na mindegy, a lényeg az, hogy az egy dolog hogy az ember mit gondol, de az viszont már egészen más tészta, hogy mi van előírások által kötelezve!
Tovább nem szeretném itt vinni a témát mert lehet, hogy már így is eléggé off.
(#) deebo válasza 444Tibi hozzászólására (») Dec 19, 2020 /
 
Az istenért! A HDMI kábel csatlakozójának (D-SUB DVI stb. is) háza, az a nagy fémlemez ami a csatlakozót körbeveszi az is az árnyékoláson van, igen arról is be lehetne indítani egy autót is akár.

Teljesen értlemtlen ez a cirkusz amit itt művelsz!

Idézet:
„Földelt tápoknál meg a kimeneti negatív közvetlenül össze van kötve földeléssel. Ugye a két megoldás ugyanaz, nemdebár...??”


Ez konkrétan nem igaz minden tápra.
(#) kadarist válasza 444Tibi hozzászólására (») Dec 19, 2020 /
 
Persze, igazad van, de elektromosan, fizikailag akkor sem alakulhat ki veszélyes érintési feszültség egy védővezető-negatív kimenet összekötésű számítógép-tápegységnél, ha nincs bekötve a dugaljzatban a védővezető. A trafó kettős szigetelésű, ezt a követelményt biztosítja. Itt is, mint minden más kapcsolóüzemű tápegységnél a zavarjelek elvezetése miatt kell valamilyen szorosabb kapcsolat a hálózat felé.
(#) Sponge72 hozzászólása Dec 29, 2020 /
 
Sziasztok!

Sajnos elromlot a monitorom vezérlője,kerestem másikat a neten de nincs sajnos.
Nem szeretném kidobni a Lcd panelt tud valaki olyan vezérlőt vagy megoldást amiről meg tudom hajtani.Ha tv lesz belőle az sem gáz
itt a panel tipuisa:
LM230WF5 TR A2

Választ előre is köszi.
(#) deebo válasza Sponge72 hozzászólására (») Dec 29, 2020 /
 
Ez Mini LVDS-en fogadja az adatot, ehhez nem fogsz találni vezérlőt, nekem is van egy ilyen kijelzőm, lámpa lett belőle.
(#) Sponge72 válasza deebo hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Köszi

Nem tudom van értelm meg probálni javitatni a sajátját vezérlőjét?vagy javítható egyáltalán?
(#) deebo válasza Sponge72 hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Általában nem, gondolom nem, vagy nehezen kapcsol be, kikapcsol, szétesik a képe, nem talál jelet stb. gondja van.
(#) Sponge72 válasza deebo hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Nem kapcsol be, semmi életjel rajta.
(#) Sponge72 válasza deebo hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Amúgy 50 pin miatt vagy más az oka hogy nincs hozzá még univerzális sem.
(#) Udvari Zsombor válasza Sponge72 hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Én ugyan laptop LCD-hez rendeltem univerzális meghajtó panelt, viszont esetemben az univerzális panel úgy tűnik, hogy túlhajtotta a panelemet, és így kissé kinyírta (felismerhetetlenül összemosódott a képe). Az ilyenekkel eléggé ajánlatos vigyázni.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2020
(#) deebo válasza Sponge72 hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
A mini LVDS nem csak fizikailag mini, hanem más formátum is. Az univerzális panelek LVDS-el működnek.

Udvari Zsombor.

Nem tudja túlhajtani a kijelzőt, nem kell vigyázni velük, a tiéd szimplán meghibásodott független okokból.

Nem kell mindjárt elméleteket gyártani, például az általam javított TV-k, monitorok vihar utáni meghibásodását sem villámcsapás okozta, egyszerűen csak rosszak voltak benne a kondenzátorok és áramszünet után már nem indultak el, de villám nem csapott beléjük az esetek 99%-ában, a tulaj elgondolásával ellentétben.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2020
(#) Busz hozzászólása Jan 2, 2021 /
 
Valaki szedett már szét LGW2243S 21,5 colos monitort?

Elég halvány már, gondolom gyengélkedik a fénycső benne.

Ez jó lehet bele? :
https://www.aliexpress.com/item/1789456586.html?spm=a2g0o.cart.0.0....p;mp=1

illetve érdekes hogy kondijavítókészlet drágább hozzá mint egy komplett táppanel:
https://www.ebay.com/itm/LG-Flatron-W2243S-PF-TV-LCD-Monitor-CAPACI...Rd6uDT

https://www.aliexpress.com/item/4000606524139.html?spm=a2g0o.produc...01603_

Nem akarom ledesíteni mert a ledek vibrálhatnak, a fénycső szembarátabb.
(#) bbalazs_ válasza Busz hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Már miért vibrálnának?
Egyébként a fénycső is vibrál, max nem látod a freki miatt.
(#) neogeo2 hozzászólása Jan 7, 2021 /
 
Kedves Fórumtársak!

Van egy 7-8 éves LCD monitorom (DELL U2312HMt). Hibátlanul működött 2 héttel ezelőttig. Akkor kihúztam a konnektorból. A meglepetés akkor jött, amikor újra csatlakoztattam tegnap. Semmi életjel.
Gondoltam, hogy a korából fakadóan biztosan az elkók gyengélkednek benne. Szétszedtem, de ránézésre nem látszanak hibásnak. Elkezdtem méregetni a tápot és úgy néz ki a dolog, hogy ez rendben van. A kimeneten megjelenik az 5V feszültség. Ez egy 13 vezetékes csatlakozó. Ebből 3 GND, 4 pedig 5V. Ahogy nézem, más feszültséget nem is állít elő a panel. A többi vezetéket nem tudom beazonosítani, mik ezek? A LED világítás külön csatlakozón kap tápot.
Hogyan és mivel lenne érdemes próbálkozni szerintetek?
Nagyon jó lenne működésre bírni ezt a monitort, mert hiányzik.

Köszönöm!
(#) deebo válasza neogeo2 hozzászólására (») Jan 7, 2021 /
 
Azt is mérd meg, hogy a processzor megkapja-e a tápfeszeket 1.8V, 2.5V, 3.3V ot kell mérned IC-től függően.
(#) neogeo2 válasza deebo hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Most volt időm tovább foglalkozni ezzel. Az RTD2486RD IC adatlapját nem találtam meg, így nem tudom melyik lábán van a táp és hogy az mekkora. Az epromok 4es és 8as lába között mérhető 5V.
Van a panelen egy 1117 3.3. Ennek se a bemenetén, se a kimenetén nincs feszültség. Lehetséges hogy ez előtt van valami probléma. Na ezt megkeresni már kevésnek érzem magam (több rétegű panel).
(#) deebo válasza neogeo2 hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Tápláb az lesz, ahol kis kerámiakondi van az IC mellett közvetlenül, eléggé feltűnnő. Ha a 1117 nem kap tápfeszt, akkor meg is van a nem indulásoka. Az a nyákc sak kétrétegű és nagyon egyszerű, nem okozhat gondot a szakadás megtalálása,c sak kövesd a vezetősávot a tápcsatlakozótól és méregesd, ahol eltűnik a fesz, ott a hiba. Lehet kis SMD biztosíték is a nyákon és okozhatja a hibát rövidzáras SMD kondi is.

Ja igen, van is a panelen egy F301 számű SMD biztosíték. Lehet valamelyik USB kütyüd volt rövidzáras, vagy az USB aljzatban gyűrődtek be a lábak és azok okoznak rövidzárat. Keresgélj csak, meg fogod találni a szakadt biztosítékot és az okát is.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2021
(#) neogeo2 válasza deebo hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Az usb csatlakozók nem voltak használva sosem. Ennek a hibáját nem tartom valószínűnek.
Szakadasmerővel végig mentem az összes biztosítékon és ezek jónak tűnnek (van vagy 15 db). A kis smd kondik közül egyik se mutat zárlatot. A "nagy" elkok sem.
A 1117 előtt közvetlenül van egy smd tranzisztor. Ezen keresztül kapja a tápot a 1117. Emiatt nem mérhető a bemenetén a táp. Hogy ezt a tranzisztort mi kapcsolja azt nem találom.
(#) vandorbot hozzászólása Jan 17, 2021 /
 
Üdv !
Ugyanabba a hosszabbítóba dugtam be a Fémházas PC-t és az LCD monitort.
Ha csuklómmal hozzáértem a PC házhoz, bizsergetett. Amikor összekötöttem őket VGA kábellel, akkor a kábel csatlakozójának fémrésze szikrázott egyet, mikor hozzáért az ellen oldalhoz. Le is csapta az automatát. Sajna azóta a monitor nem mutat képet. Ha megnyomom a bekapcs. gombját kiírja, hogy asus aztán no signal feliratot és visszaáll készenlétre.
(#) Gafly válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Ez most élménybeszámoló volt, vagy kérdés?
Fogalmazok másként: Hogyan és miféle módon tudunk segiteni?
(#) uniman válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Hát igen! Bár "köztudott", hogy "áramtalanított" állapotban dugdossuk össze a készülékeink kábeleit...de ezt a legtöbben figyelmen kívül hagyják. Bár nem mindig történik baj...de elég egyszer. Az "automata" meg miféle szerzet? Van "fí-relé" meg kismegszakító...
(#) 444Tibi válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Foldelt aljzatba dugtad a pc-t?
Ha igen, az aljzatba el a vedovezeto?

Bar nem tudom miert pofazok ebbe bele mert parral feljebb elhajtottak mint a legyet mert egy kollega kiherelte a foldelt monitoraljzatot, en meg ezt nehezmenyeztem.
es 5en orditottak le a maradek hajam.
Megiscsak kene az a foldeles egy femhazas keszuleknek..?
(#) deebo válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
A PC nem volt földelve, amikor rádugtad a monitort, akkor kinyírta a bemenetét. A monitorok bemenetére szoktak tenni védődiódákat, ha szerencséd van, csak azok döglöttek meg és az eltávolításukkal működni is fog a következő "kisütésig".
(#) deebo válasza 444Tibi hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Nem, előtte kell összedufni, a nem földelt TV-k bemenetét is gyakran kinyírják így, akkor azokra is házilag kellene bájlágolni földelést?
(#) vandorbot válasza 444Tibi hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Kérdés volt Gafly. Földelt hosszabbító-elosztóba földelt dugók. Ha az egyik dugót megfordítom, akkor nem csattan. De alapból miért bizserget a PC kasztni ? A kapcsolótápjában lévő kondik miatt, amik a fázis és a föld közt vannak. ? Uniman, szerintem ugyanaz lett volna az eredmény, ha áramtalanítva rakom össze, aztán csatt.
(#) erbe válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Ha bizserget a PC kaszni akkor ott nincs működő védővezeték. Ilyen egyszerű.
(#) deebo válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Nem, mert akkor az árnyékvezetéken keresztül földelte volna a monitor. Most a jelvezetéken keresztül földelődött a PC, mert gondolom kicsit hozzáérték a tűkket az árnyékhoz, ezért döglött meg a monitor bemenete, vagy a PC kimenete?

Attől függ melyiket dugtad rá másodjára.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2021
(#) vandorbot válasza deebo hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Köszönöm a válaszokat.
(#) mraulajos hozzászólása Jan 18, 2021 /
 
Hali!
Van egy, a képen látható monitorom. Nem sok reményt fűzök hozzá, de hátha...
Bekapcsolom a gépet, a monitort egyszerre. Annyi ideig van a monitoron kép, még bejön a háttérkép. Aztán eltűnik. Leveszem az áramot a monitorról kb.10-15 mp.re, majd visszaadom. Ilyenkor szintén működik megint, 10-15 mp.ig. A táp visszaadásakor, mindig működik egy rövid időre. Annyi időt ad, ha igyekszem, hogy a leállító ikonra rá menjek. Szinte az összes kondit kicseréltem. ???
Következő: »»   297 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem