Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?
 
Témaindító: kaqkk, idő: Ápr 16, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   38 / 66
(#) Ódenka hozzászólása Jan 9, 2021 /
 
Kérdem a gyakorló kínaival dolgoztató Kollégákat:
Van ilyen opció az egyiknél is, ahol rendeltem, mintapéldányok megnevezéssel 100x100 mm olcsón.
Nekem 70x100mm-es táblák kellenek és lehetett rendelni nem drágáért 10 db-ot is, ez így 20$ alatt maradt a küldéssel együtt. A küldés ideje nem túl gyors - egyszer csak - valami ilyesmi a határidő, nem érdekes.
Annyira kedvet kaptam a dologhoz, hogy ha el lehet ezt játszani többször is, hogy megint ilyen kedvezménnyel rendelhetek, vagy leleplezik a turpisságomat és nem kapok kedvezményes lehetőséget?
Írtak valami 10 $-os kuponról is, de úgy gondolom, azt valami velősebb megrendelésnél lehet igénybe venni...
Én szívesen maradnék a kis nyákoknál, darabszámnál, így még nem csíp el - elvileg - a NAV kommandó...
(#) niedziela válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
100x100mm -ig minden 2 oldalas panel ami egy designest tartalmaz 2$ + posta. (JLCPCB)
Ennek ennyi az ára, akár naponta is rendelhetsz, semmi kedvezmény nincs ebben.

Idézet:
„Írtak valami 10 $-os kuponról”

Az többről szól

Idézet:
„így még nem csíp el - elvileg - a NAV kommandó...”

22EUR -ig áfa és adómentes, 150EUR-ig áfa köteles.

Ez a nyáron megszűnik, és 1EUR-tól áfa köteles lesz, amit minden esetben be kell fizetned különben nem kapod meg a csomagot.
(#) Ódenka válasza niedziela hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Köszönöm! Jó hír...Akkor, ha a forgalmam igényli - egyelőre 0-a - akkor így tudok utánrendelni.
Egy Seeed nevű cégnél intéztem, ott 1ezressel olcsóbb volt, mint a JLCPCB.
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Ha nyáron változik a rendszer, akkor lehet tudni miként változik?
Korábban megkérdeztem az import-vám szakértőnket, és azt mondta még terv szinten sem olvasott ilyen változási szándékról. Ha cégként veszünk alapanyagot külföldről, annak sincs ÁFA tartalma. Akkor lesz belőle ÁFA amikor eladjuk, mert akkor a mi vevőnk nekünk befizeti, mi meg továbbítjuk az államkasszába.
Az egyértelmű, hogy a vámértékbe beletartozik a szállítás is. De elvileg csak a termék ÁFA köteles, a szállítás -mint szolgáltatás- nem kellene bele tartozzon. Ráadásul a szállítás jelentős részét külföldi partner végzi, tehát neki járna az arányos rész.
Ki határozza meg az ÁFA alapot (hiszen a csomagon általában nincs erre vonatkozóan semmilyen információ)? Ha a vevőnek kell nyilatkozni, és adatokat küldözgetni, akkor az drámai mértékű adminisztrációs teher lesz. Ekkora többlet munka saccolásom szerint nagyobb költség mint amennyi bevételt ígér, hacsak nem lesz egy külön tétel pl. "ÁFA megállapítás" néven.
Hogyan kell befizetni?
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Idézet:
„Ki határozza meg az ÁFA alapot (hiszen a csomagon általában nincs erre vonatkozóan semmilyen információ)?”


Nos igen, pont itt kezdődtek a problémák, az ügyeskedéssel, mikor is 22EUR feletti csomagokat is 10-15EUR értékben küldözgettek, közben meg 100-200EUR értékű tartalma volt.
Ez hiányt okozott, nevezhetjük nevén is áfacsalás.
Ezt unta meg az EU, ez nem egy magyar találmány.

2021. július 1-jétől a 22 eurónál kisebb értékű, harmadik országból érkező küldemények áfamentessége megszűnik, ezekre az árukra vám-árunyilatkozatot kell benyújtani. Ettől az időponttól az áfafizetés a 150 eurónál kisebb értékű küldemények importjánál egységesen kötelező lesz, a vámmentesség azonban megmarad (kivéve az alkoholtartalmú termékeket, a
parfümöket és a kölnivizeket, továbbá a dohányt és dohánytermékeket, melyek továbbra sem
vámmentesek). Az adminisztráció csökkentése miatt a új és egyszerűbb árunyilatkozat-típusokat vezet be.


Ennek értelmében a terv az, hogy
Az 150 euró alatti értékű vámmentes küldeményekre benyújtható, csökkentett adattartalmú vám-árunyilatkozatok (UVK-FJA2 B. melléklet H7 oszlop) – ezeket a természetes személyek 2021. július 1-től benyújthatják a NAV által fejlesztett webes felületen keresztül is

De ezzel mint vevő nem kell szerintem majd hosszasan foglalkozni, mert a kinaiaknak van, és akinek még nincs majd lesz europai raktára. Legfeljebb a termék ára lesz magasabb, mivel az áfát igy is úgy is ki kell fizetni, csak azt nem te mint vevő, hanem ő mint eladó fogja kifizetni. Vagy elcsalni, de az már nem a vevő problémája.
Minden esetre én a kinai termékek közel 27%-os drágulására számítok egyenlőre.
(#) superuser hozzászólása Jan 9, 2021 /
 
JLCPCB most olyan szinten volt olcsó, hogy nem akartam elhinni.
2 USD volt az 5 darab nyák. Nem is kicsik, mert 80x90mm (~200db SMD a top layeren)
Mindehhez Fedex szállítás 10 USD, szóval Kínából nyák egy hét alatt házhoz, 3.600 forintért.
Ez azért a nem semmi kategória.
(#) Ódenka válasza superuser hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Ma én kértem egy ajánlatot, igaz 10db-ra, de 6.900.-körül jött ki. Ebből 5$ a nyák. Kihagytam.
Másutt még olcsóbb volt...
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2021
(#) mcc válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Nem tudom, hogyan jött ki. Én a héten rendeltem tőlük 10db 100*90mm-es panelt, FEDEX szállítással. 12,59Euro lett a vége.
(#) Ódenka válasza mcc hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Én se. Ahányszor próbáltam, mindig ezek jöttek ki. A szállítást módját (árát meg se kérdezték) csak tessék, ne!
(#) superuser válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 10, 2021 / 1
 
"choose the country of arrival first" - jobb oldalon
Azt hiszem ott lehet szállítást választani. De mintha nekem is csak azután ajánlotta volna fel.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2021
(#) nandika76 válasza superuser hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Sziasztok!
Előbb "continue" a jobb oldali képen azután fogja feldobni a választást amit a kolega írt.
(#) mcc válasza nandika76 hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Így van. Alapból a leggyorsabbat (és a legdrágábbat) ajánlja fel, de lejjebb vannak lehetőségek. Szerintem legjobb ár/érték arány a FEDEX 8 Euro körüli árban pár nap alatt itt van.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2021
(#) Ódenka válasza superuser hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Volt olyan variáció is eleinte, 3 féle közül lehetett választani, kis különbséggel, még annál is, ami 1 hónap körüli időt adott meg.
A nevem, címem, országom már mindegyik esetben a cégnek átadva.
No mindegy, egyelőre egy másik cég nyert nálam és mostanában nincs újabb gyártatni valóm.
(#) kaqkk válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Ne titkold a másik cég elérhetőségét ...
Idézet:
„Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?”
(#) Ódenka válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Idézet:
„Egy Seeed nevű cégnél intéztem, ott 1ezressel olcsóbb volt, mint a JLCPCB.”

Seeed Development Limited
4. emelet 2. épület
RunHengDingFeng ipari park,
Liuxian Road 2, Bao'an körzet
Sencsen 518055 Kína
+86 755 33552991
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2021
(#) zenetom válasza niedziela hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Ha így lesz, akkor nem sokat drágulnak. Gyakorlatilag ugyanúgy ingyen lesz a nyák Kínából. Legalábbis pl. ahhoz képest, hogy én év végén itthon gyártattam 2db kb. 10x10 cm-es nyákot bruttó 27ezerért.
Viszont pár nap alatt kész lett, és nem kellett izgulni semmin.
(#) mcc válasza zenetom hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Háááát nem tudom...én jobban izgulnék a 27000Ft miatt, minthogy a FEDEX, vagy a DHL elveszíti a csomagomat (több, mint 200-szor használtam őket és még sosem fordult elő!) 5-6000Ft-ért...
(#) kaqkk válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Melyik ? Miért nem a veb oldalt linkeled ?
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2021
(#) Ódenka válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Innen kaptam a pro forma számlát...
De igazad van, van ilyen lejánka cég egy csokorral...
Ez az
(#) zenetom válasza mcc hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Kínából nem ért volna ide ennyi idő alatt, ez most sürgősen kellett.
Ráadásul bármit rendelek, mindig akkor jön a futár, mikor nem tudom átvenni.
Ezért ha lehet, mindent csomagautomatából vagy személyesen veszek át.
(#) Bassmester válasza zenetom hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Én mindig a JLCPCB-től rendelek, DHL szállítással. Legutóbb december 27-én adtam le rendelést és január 4-én a kezemben volt. A költség még így is csak a negyede a hazai, nyákáruházas 7 napos rendelésnek, a minőséggel és a megbízhatósággal pedig még sosem volt problémám.
(#) kaqkk válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Nézegettem mi a különbség a két cég árai közt , a jlcpcb sokkal jobb árat ad a 10*10 méret fölött. Most éppen 17*5cm est kellene gyártatom .
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2021
(#) Ódenka válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Lehetséges, nekem most ez volt a döntő, fogamhoz vertem 1ezrest...
Nagyobbakra nem is néztem, ki tudja, mit hoz a jövő, lehet még...
(#) freddyke hozzászólása Jan 29, 2021 /
 
Sziasztok! Lenne két kicsi (kb. 9x4 és 10x5cm méretű) egyoldalas panel, amelyekből 2-2 darab kellene, az egyik SMT, a másik furatszerelt. Azt olvasom, sürgősben egy héten belül meglehet Kínából. Az általatok ismert gyártóknál sürgősben illetve nem sürgősben hozzávetőlegesen mennyibe kerülne (EUR-ban is jó)? Ha Sprint Layout fájlok vannak (nem én készítettem, még meg sem nyitottam), ezeket elfogadják vagy át kell konvertálni, ha igen milyen formátumra? Ha több kell, ők megoldják vagy eleve a kiterített vázlatot kell küldenem, amin egyben szerepel minden? Hol érdemes gyártatni, ahol minél problémamentesebben menne mindez?
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2021
(#) niedziela válasza freddyke hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
5db a legkisebb darabszám.
Az, hogy mennyibe kerül meglátod ha feltöltöd és kiválasztod az opciókat amiket szeretnél.
Gerber fájlokat kell feltölteni, abból dolgoznak. / ez mindjárt három kérdésedre is válasz.
Szerintem a jlcpcb-nél érdemes.
Viszont a két külön panel elvileg két külön rendelés, amit meg kell velük beszélned az a szállítás, hogy egy csomagba kerüljön a két gyártás.
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Több panel esetén, sorban feltölthetjük azokat, mindhez egyesével be lehet állítani minden opciót, és csak a végén jön a szállítás, ami automatikusan egybe veszi a feltöltött panelok mindegyikét.
Ha külön csomagba akarom kapni -volt már ilyen az érték miatt-, akkor külön rendelésként kell indítani a külön csomagokat. (Csak a figyelmességüket fényezve említem, visszaírtak hogy mit szólnék hozzá ha egybe küldenék a kettőt, mert akkor olcsóbb lenne a szállítás.)

Én abban látom a legnagyobb kihívást, hogy egyoldalas panelt kér a kérdező. Ilyet nekem még nem sikerült gyártatnom. Mindenképpen ott van a másik oldalon is minden forrszem, és a furatgalván. Pedig nem is küldtem olyan gerbereket.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2021
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Ezt nem tudtam, köszi az infót.
(#) superuser válasza freddyke hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Kezdődik a holdújév. Amúgy a JLC kb. 12 USD-ért küldi DHL-el amit leírtál.
Szerintem ez nem tétel, mert itthon az ötszöröse lenne.
(#) freddyke válasza niedziela hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Köszönöm. Itt találtam a jlcpcb FAQ-jában leírást a gerber export-ról. Ez több kérdést is felvet. Kellene egy Sprint Layout, azzal belenézni egyáltalán milyen rétegek vannak. Ha nincs, akkor elkészíteni a "lakk" és "felirat" rétegeket. Alkotó írta, hogy második réteg is kell (tehát el kell készíteni), ami az árnyékolás miatt nem hátrány, de foglalkozni kell vele. Utána lehetne gerber-be export-álni és feltölteni. Ez gyorsan nem megy, legalábbis nekem. Emiatt kérdeztem tud-e valaki hozzávetőleges árat, mert ha túl sok, akkor hozzá sem kezdenék. Ezekszerint lenne 5-5 darab + szállítás. Ebben a hozzászólásban van a két layout fájl.
(#) niedziela válasza freddyke hozzászólására (») Jan 29, 2021 / 1
 
A panelek kb 5$
A DHL szállítás 3-5 nap 18$

számolj 25$ -al azaz 7500 HUF
Ez jó megközelítéssel a csomagod ára.

Ha ennél pontosabb akkor lesz ha élesben feltöltöd amit gyártatni szeretnél
Következő: »»   38 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem