Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Commodore 64 perifériák
 
Témaindító: hadnagyakos, idő: Jún 10, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 15
(#) szikorapéter válasza solti_imre hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
Nem igazán értem mi a lényeg?
Mivel manapság sok TV-ben már NEM található demodulátor egység erre hívtam csak fel a figyelmet.
(#) solti_imre válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
Melyik régi TV-ben van (volt) "demodulátor"?
(#) szikorapéter válasza solti_imre hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
TV szakitól ragadt rám, oly mindegy hogy hívod lényeg hogy akinek szólt értette mire írtam.
(#) lazsi válasza solti_imre hozzászólására (») Dec 15, 2020 / 1
 
Mondjuk mindegyikben, amiben van analóg TV adás vételére alkalmas tuner...
Sőt, általában kettő is szokott benne lenni: Az egyik egy AM demodulátor a képhez, a másik egy FM demodulátor a hanghoz... Bár lehet, hogy tévedek, és az FM-hez egy ideje talán valami PLL-es eszközt használnak... De talán azt is "demodulátornak" szokás nevezni.
Demodulátor = a modulált jelből visszanyeri a moduláló jelet, vagyis a hasznos információt.
(#) szikorapéter válasza lazsi hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
Köszönöm, te kicsit rendesebben fogalmaztad meg. A kolléga valahogy nem ismerte ezt a szót.
(#) solti_imre válasza lazsi hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
Tökéletesen igazad van, mi több, a szót is ismerem - de ezek közül melyik is biztosítja, hogy a C64 video kimenetét élvezhessük a TV-n? (Csak mert szikorapéter szerint ("Érdemesebb nézned egy TV-t amiben van demodulátor") a demodulátorral rendelkező TV-k képesek fogadni és feldolgozni a C64 video jelét.) Ha jól értelmezem, a kérdés NEM az RF kimenetre vonatkozott, hanem a C64 Luma - VGA kapcsolatra - itt pedig nem játszik a tuner)
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2020
(#) szikorapéter válasza solti_imre hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
A 64-esben is van modulátor, azon keresztül könnyebb egy mezei tv-re csatlakoztatni majd ellenőrizni működését, akár használni.

"értem én hogy benzin, de mi hajtja?" .....
(#) solti_imre válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
Igen, csakhogy a kérdés ez volt: "Hozzám került egy Commodore 64-es gép, azt szeretném megtudni, hogyan tudnám monitorral összekapcsolni, amin csak vga-bemenet van? "
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2020
(#) lazsi válasza solti_imre hozzászólására (») Dec 15, 2020 / 1
 
Amire egy teljesen jó válasz érkezett:
Idézet:
„Szia, sima VGA monitorral irtó nehéz összekotozni , de nem lehetetlen. Érdemesebb nézned egy TV-t amiben van demodulátor, vagy olyat amin van composite videó bemenet.”

Kiemelés tőlem... De a "vagy" ott volt az eredeti hsz-ban is...
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2020
(#) solti_imre válasza lazsi hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
Megint csak igen, de mivel a "vagy" ott figyel, így a válasz szerint a "TV-t amiben van demodulátor" alkalmas a C64 videojelének a megjelenítésére - ami pedig nem igaz.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2020
(#) Zsora válasza solti_imre hozzászólására (») Dec 15, 2020 / 2
 
Szerintem fejezzük be ezt a kötekedést!
Bármelyik RF bemenettel rendelkező, UHF csatornára hangolható, PAL (vagy NTSC) szabványú TV adás vételére alkalmas, avagy composite video, ill. S-video bemenettel rendelkező TV (vevő-) készülék alkalmas a C64 képjelének vételére. (Feltéve ha az működőképes, megkapja a tápfeszültséget, be is van kapcsolva, össze is van kötve a megfelelő kábellel a működő C64 masinával, a megfelelő sávra van hangolva, stb. Vagy hasogassuk még tovább a szőrszálat?)
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2020
(#) solti_imre válasza Zsora hozzászólására (») Dec 15, 2020 2 /
 
Nem kötekedésnek szántam, csak azért írtam, mert sokan innen merítenek infót, innen tájékozódnak - és nem tartom szerencsésnek, hogy hamis információkkal vezessük félre azokat, akik tanácsot várnak ettől a fórumtól, avagy olyanok "tanácsoljanak", akiknek lövésük sincs hozzá...
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2020
(#) szikorapéter válasza solti_imre hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
Hamis információ vagy fölösleges félreértelmezés? Itt volna az ideje befejezni mert ez már más kategória és semmivel nem segíti sem a fórumot ,sem semmit.
(#) Zsora válasza devergo74 hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
Én például ilyet használtam:
(#) devergo74 válasza Zsora hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
Köszi a tippet, és ilyet honnan tudnék beszerezni? Ha esetleg neked még ez meg van, és már nincs rá szükséget, megvenném.
(#) Zsora válasza devergo74 hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
Egyelőre nem válnék meg tőle, mert nekem is van még C64-es és Amiga 1200-as gépem.
(Egyébként 18-19 évvel ezelőtt vettem.)
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2020
(#) djhans hozzászólása Dec 23, 2020 /
 
Sziasztok. Tud valaki ajánlani egy gyorstöltőt ami működik sd2iec készülékkel mert a hagyományos ismert 1541 gyorstöltőt nem működnek.
(#) devergo74 hozzászólása Dec 23, 2020 /
 
Sziasztok!
Újabb kérdésem lenne. Szereztem, vagyis kaptam egy C64 Simons Basic cartridge-t. elindítom vele a commodore gépet, betölti. Pontosan ez mire való?
(#) szikorapéter válasza devergo74 hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Szia, kiegészítés a gyári Basic 2.0 rendszerhez. Több parancs, jobban használható ("tömörebb utasítások").
Amivel javaslom használni ha kicsit fejleszteni akarsz rajta az a Jiffydos. Sokat segít egy gombbal tölt lemezről, egyszerű használni mint a gyári Basic-et.
(#) devergo74 válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Hát ez nekem még nagyon kínai, csak próbálgatom. Jó lenne hozzá valami leírás.
(#) k_i_j válasza devergo74 hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Szerintem a legvastagabb, vagy legnagyobb alakú könyvben részletesen benne van.
(#) gerry válasza djhans hozzászólására (») Dec 24, 2020 /
 
Fastload cartridge, final3 cartridge, jiffydos(kernel). Turbo programban a SJLOAD talán a leggyorsabb
(#) gerry válasza devergo74 hozzászólására (») Dec 24, 2020 /
 
Vaterán licitálható Bővebben: Link
(#) devergo74 válasza gerry hozzászólására (») Dec 24, 2020 /
 
Köszi a linket.
(#) gerry válasza devergo74 hozzászólására (») Dec 24, 2020 /
 
(#) devergo74 hozzászólása Dec 25, 2020 /
 
Üdv!
Valaki tudna infóval szolgálni, hogy a DR 1535-ös commodore magnóhoz milyen méretű szíjak valók?
(#) djhans hozzászólása Jan 9, 2021 /
 
Sziasztok. Lenne egy kérdésem. Van nekem sd2iec ami szépen működik is. Viszont az utántöltős játékokkal és demokkal nem boldogul. De van nekem egy 1541 is. Milyen programmal lehetne az sd2iec-én lévő d64 lemezképeket floppy lemezre kiírni a C64 segítségével?
(#) mineral válasza djhans hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Kell egy kábel a PC és a 1541 közé. Egy kis türelmet kérem. Keresem. Illetve Volkov commander kell hozzá. Ezekkel lehet másolni ide-oda. Már régen csináltam így kicsit megkoptam az emlékek. De megpróbálok segíteni. közben megtaláltam. X1541 kábel Ehhez printer port kell. És talán nem is Volkov hanem Star commander. (Hű de elfelejtettem már. ) Biztosan van már azóta korszerűbb megoldás is.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2021
Következő: »»   14 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem