Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   111 / 122
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Köszi ,hogy segítesz balance potenciaméter biztos,hogy jó kontakt 60-nal kitakarítottam.
(#) Laci 37 hozzászólása Jan 1, 2021 /
 
Most szétszedtem, és befújkáltam megint jól de ugyan aszt csinálja a bal oldal kicsit jobban szol ,és ha lehalkítom le halkul,de halhatóan szol.
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Ha az előtted lévő készülék egyezik a kapcsolási rajzzal, akkor ez a halkulás a helyes működés. A potenciométerrel soros 100k megy a testre. Mérd meg a poti két ellenálláspályájának értékét és a testre menő ellenállásokat! A potit ehhez nem kell kiforrasztanod, a csatoló kondik miatt tiszta eredményt kapunk.
(#) Laci 37 hozzászólása Jan 1, 2021 /
 
Most megnéztem jobb és a bal oldal szinte egy forma 00,2 ohm eltérés van a bal oldal javára.Megnéztem az erősítőmet kicseréltem r22 és beleraktam mert valaki kiszedte a jobb oldalt ,és ott is bal oldalt szol egy kicsit .
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Lehet nem egyről beszélünk? Úgy látom a balansz poti (HP96) 100k értékű, a 100k ellenállások pedig HR93 és HR95 pozíciószámúak.
(#) Antauri hozzászólása Jan 1, 2021 /
 
Sziasztok!
A VR14 és VR19 0,16ohm ellenállásokat hogyan lehet pótolni? Ez jó lesz oda? Vagy el lehet készíteni valahogy? Köszi!
(#) reloop válasza Antauri hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Szia! Az alkatrész értéke és pozíciószáma alapján úgy vélem egy Cleón ügyködsz, aminek külön topicot szentel a HE. Ettől függetlenül a kiszemelt ellenállás tökéletesen megfelel. Választhatsz még két 0,33 Ω-ot párhuzamosan egy 0,16 Ω-os kiváltására Bővebben: Link
(#) Antauri válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
EA 6383 az alany, de azt hiszem rossz rajzot néztem. Ha igaz akkor VR139 és VR140 lesz a helyes pozíciószám, és 0,47ohm az érték. Hány Wattos kell oda? Köszi!
(#) Laci 37 hozzászólása Jan 1, 2021 /
 
Helló huzal ellenállás 0,47 ohm 5 w -os kell.
(#) reloop válasza Antauri hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Elkezdtem kiszámolni az ellenállás terhelését és az a meglepetés ért, hogy a 0,47 Ω emitter-ellenállás és a VR (1)31, (1)37, (1)38 1k illetve 150 Ω értékekből irreális áramkorlátozás jön ki. Nem meglepő, ha rajzi hibával állunk szembe, de akár a 0,47 Ω is el lehet írva.
Biztos akkor mondható ha lemérnéd, vagy színkódból visszafejtenéd a 31, 37, 38 pozíciószám végződésű ellenállásokat.
Szerk.: elszámoltam magam, a kolléga jól írja 5 W-os kell bele.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2021
(#) Antauri válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Laci 37, reloop köszönöm!
Sajnos az említett ellenállásokból 2 megégett, a VR 38 150 ohmos. Ennek a 0,47 ohmnak mi a szerepe? Mit érdemes még átnéznem? A két végtranyó és a BD139-140 páros is zárlatos. A képen jelöltem hol látok égésnyomot.

1.jpg
    
(#) reloop válasza Antauri hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Alig maradt ép alkatrész. Tranyók VT16-tól felfelé. A T6, 8, 14 talán megúszta. A diódák java része cserés, legyen kéznél 6 db 1N4148, ne kelljen kétszer boltba menned
Bővebben: Link!
(#) Antauri válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Köszönöm a tippet! Elleszek vele egy darabig
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Köszi segítesz megmértem 78 k mértem.
(#) reloop válasza Antauri hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
A kormot is mosd le enyhe oldószerrel! Vezetőképes és csúnya is.
A menthetetlen alkatrészek lábát elcsípheted a beültetési oldal felől, így kevesebb melegítéssel távolíthatod el a maradékot. A NYÁK-ról könnyen felválik a fólia, kíméletes bánásmódot igényel.
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Kapitány, mi 78k? - ha meg nem sértelek egy régi vicc poénjával
Két ellenálláspálya és két ellenállás mérendő. Amelyik csatorna teljesen némára állítható a balansz által, ott vagy az ellenálláspálya szakadt, vagy a hozzá tartozó 100k ellenállás helyén zárlat van.
(#) Antauri válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Köszi, letisztítom, próbálok vigyázni a forrasztásnál.
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Megint igazad lett tényleg a potenciométerrel volt baj kitakarítottam még-egyszer és mos úgy nézem jó.
(#) Laci 37 válasza Laci 37 hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Helló tudsz megint segíteni a jobb oldal nem szol még nem cseréltem ki a kondikat amit írtál hogy ne búgjon ha lehalkítom, se a tranzisztorokat . A jobb oldal biztos kap áramot 29 v-ot a vég fokok is ,nem tudom hol keresem a hibát. Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2021
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Szia! Járasd meg a balansz potenciométert!
(#) Laci 37 hozzászólása Jan 9, 2021 /
 
Helló ast már megcsináltam,
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Kikapcsolt készüléknél mérj ellenállást a hangszórócsatlakozó pozitív, azaz a kis tüske és a végtranzisztor emitter-ellenállás között! A fejhallgatócsatlakozónál van egy elég megbízhatatlan kontaktus a hangszóró leválasztására.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2021
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Oké meg nézem
(#) Laci 37 hozzászólása Jan 9, 2021 /
 
Hát zseni vagy szol,be fújtam a fejhallgatócsatlakozónál a kis kapcsolót a kis érintkezőket és jó. Nagy szépen köszönöm Még kérdeznék egy dolgot bal oldalon végerősítőn c48 0,15 nf 100v-os van ezt valaki kicserélte kondenzátort a jobb oldalon 150nf 100v-os van ez befolyásol valamit.
ÜdV laci
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
A 0,15 nF értékre miből következtetsz, mi az alkatrész pontos felirata?
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Ami ki lett cserélve 0,15 nf 100v,/plusz mínusz 10/ L3
(#) Laci 37 válasza Laci 37 hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Helló kicseréltem r39,40 megvolt égve 0,75ohm 5w uj huzal ellenállásra és utána az a oldal el kezdet torzan szólni.Vissza raktam régit megint jó lett ,nem jót rendelem ? küldené egy linket .
köszönöm.
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Ilyen kellett volna. A 0,75 Ω ellenálláson már akkora feszültség esik, hogy beindul az áramkorlát, ettől a torzítás.
(#) rozsdas111 hozzászólása Jan 10, 2021 /
 
Sziasztok! Sokadjára is az adó elhangolódás problémájának megoldásáról. Számomra újdonság az információ. Többször esett szó róla, több megoldás is született a témában. Nekem ez az egyszerűbben megvalósítható és láthatóan hatásos megoldás nagyon tetszik, hamarosan meg is csinálom. Egyetlen feszültség stabilizáló IC cserével megoldódik a probléma.https://www.facebook.com/janos.stefanidesz.5/videos/3066460006774465
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2021
(#) mugab válasza rozsdas111 hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Nos a link nem elérhető...
Következő: »»   111 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem