Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   110 / 122
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Dec 19, 2020 / 1
 
Első lépés, a kimenti csatlakozónál megméred az egyenfeszültséget hangszóró nélkül. A ±200 mV-nál kisebb érték az elfogadható.
Mivel búgást tapasztalsz, a multimétereddel a váltakozó feszültséget is mérd meg, ebből következtethetünk a hiba jellegére.
Mérd meg a végerősítő tápfeszültségét testhez képest! A pufferkondikon és a végtranzisztor hűtőzászlón ugyan annak a plusz és mínusz feszültségnek kell megjelennie. Ebből látjuk, hogy az alaplapon és a modulcsatlakozón rendben van-e a vezetőképesség.
Mivel van rokon készüléked, a tápfeszültség hullámosságát is tudod ellenőrizni. Váltakozó feszültség állásban, 200 V méréshatárnál mérj rá mindkét vidi pufferkondenzátoraira!
Írd meg az eredményeket és kielemezzük.
Légy körültekintő, a mérőcsúccsal ne okozz zárlatot!
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Helló köszönöm a segítséget ,megnéztem mindent amit leírtál remélem jól.A hangszóró kimenetnél DC-nél nem mutatót semmit ,AC -3,77 v. A fehér csatlakozót le szedtem a sárga+test 15,15v a piros +test 30,00, kék+test -28,6 v piros +test-30,6 , a fekete +test 0 .A szabályzó csatlakozóját is leszedtem ez jön puffer kondik tol piros+kék 60v, fehér +test 30v ha külön mérem az egyik 30 v-os a másik 20,4 .előre is köszönöm a segítséget.
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Melyik adat a pufferkondenzátorokon mért AC feszültség? Nincs előttem készülék, a színek nem adnak biztos támpontot.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2020
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Helló a hangszóró kimenetén mértem AC 3,77V , mind kettőn puffer kondikat most megmértem mind a kettő dc az egyik mínusz a másik plusz 28,7 v körül volt
(#) antiktelefon válasza Laci 37 hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
A jelút lezárást amit írtam, azért kipróbálhatnád, csak testre kell zárnod valami kis ellenállással a hang útját. Reloop linkelte is a rajzot neked, megtalálod a jelutakat.
Ezt a rajzot jobban szeretem.
Szabályzó bemenet 2 12, kimenet 4 7, végfok modulokon a kettes láb. Ezeket sorra zárd testre egy kis ellenálláson keresztül. Ha hangszóró van a kimeneten, használj valami hulladékot, ne a jókat gyilkold.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2020
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Helló most megmértem a tápegységet A/1 +29,7V A/2 -28,8V, A/4+29,6V , A/5 +15,15V
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Normál esetben a negatív táp a nagyobb, mert azon kevesebb a fogyasztó.
A pufferkondenzátoron az AC feszültség mérését azért kértem, hogy lássuk a táp hullámosságát. Ebből következtethetünk a puffer kapacitásának gyengülésére, vagy az egyenirányító hídban lévő dióda szakadásra.
A kimeneten mért 3,7 VAC-hez a fentiek, csak részben járulhatnak hozzá. Be kell határoljuk a hiba forrását. Csatlakoztass rá hangszórót, ez az 1-2 W teljesítmény aligha teszi tönkre, még ha hangosnak is érezhető. Számolj be, milyen hatással van a négy tekerőgomb a búgásra végállásokig tekerve. A hangerőt csak akkor vedd maximumra, ha nem okoz túlvezérlést.
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Amit kértél kövesem hang útját próbáltam, de nem sikerült a hangfalakat bedugtam ,de világítással nem történt semmi ,csak a bugás ment át sistergésé ,és a FM tuning villogott.
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Ez azt jelenti, hogy sem a balansz, sem a mély hangszín végállásba tekerve semmilyen hatással sincs a búgásra?
A puffereken való AC mérést elsők között említettem, ennek elmaradása egyelőre hátráltatja a vizsgálat folytatását.
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
A pufferol egyik AC 28-30v között szokott leni ,a másik 19-30v között most 20v-tot mérte többször kevesebb.
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Ezt úgy értendő, ugrálnak az értékek ebben a tartományban?
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Szia igen,de csak az egyik.
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
A szabálytalanabb AC-t a pozitív, vagy a negatív táp pufferén észlelted?
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
A pozitív oldal kisebb. most ,de valamikor egyforma,negatív oldal állandó
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Most következne, az EA6383 pufferein is elvégzed ugyan ezt a mérést, mivel abban jók a kondenzátorok. Az összehasonlításból látjuk, majd kell-e cserélni valamelyiket. Ennek a hozzászólásnak a második felében javasoltam már ezt
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Oké megnézem.
(#) Laci 37 válasza Laci 37 hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Bocsi hogy később jelentkezem közbe állatokat is rendbe kellet rakni, most megnéztem az erősítőt és ott a pozitív és negatív egyforma 32,1v és tartják töltést 2 perc múlva is 25v körül volt .A ra6363s -en pozitív 25v a negatív 19v ,és ahogy kikapcsoltam szinte nullát mutatott a műszer .Még tudnál segíteni ,hogy milyet vegyek bele ,és még lenne egy kérdésem az erősítőből hiányzik vr22 jobb oldalról nem a gyári panel van benne.
Köszönöm a segítséget .
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Dec 20, 2020 / 1
 
A 4700 µF kondenzátor feszültségtűrésének el kell érni a 40 V-ot. A HESTORE kínálatából például ilyet választanék.
A hiányzó VR22 a nyugalmi áram beállítását végző ellenállás, hiányában torzabban szól az erősítő, ez különösen kis hangerőn feltűnő.
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Igen halkan szol ,.azt tudom 1,2k hány w-os kel azt ne tudom.
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Méretében igazodjon a többi ellenálláshoz, a terhelése elenyésző Bővebben: Link
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Nagyon köszönöm a segítséget,meg rendelem kondikat ,és keresni foglak,ha sikerült addig is boldog ünnepeket kívánok.
Üdv:Laci
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Ügyelj a kondenzátor polaritására! Hasonló jókat!
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Dec 22, 2020 /
 
Helló kicseréltem a kondenzátorokat,és jó lett tökéletes, de sajnos még tuner kicsit hisztis el vándorolnak az adok, és kell egy kicsit várni,hogy be álljanak állandóan szerb adó jön be kicsit tekergetem utána megint jó.Majd ha ráérsz kérek megint segítséget addig is boldog ünnepeket.
Üdv:Laci
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Dec 22, 2020 /
 
A tuner javításában nincs tapasztalatom, használd a téma keresőjét!
Ezen a linken láthatod hová írtam be a "hangol" kifejezést. Cseréld kreatív módon más, a kérdésedhez kapcsolódó keresőszóra. A keresés eredményéből láthatod mely kollégánál érdeklődj a részletekről.
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget sikerült megcsinálni most jó ,még lenne egy kérdésem az erősítő alapjáraton a hangszórók búgnak egy kicsit hal le van tekerve a potméter.
Üdv Laci
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
A (hangszín)szabályzó modul 14-es csatlakozási pontjára menő pozitív tápnak van két kondenzátora az alaplapon, HC61 és HC88. Cseréld őket, 470 µF 50 V Bővebben: Link
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Dec 29, 2020 /
 
Helló most rendelem meg ,vagy jövőre a kondenzátorokat hestore-től. Segítséget kérnék jobb és a baloldalt végfog modulokon kicserélném összes tranzisztort kondenzátort,meg amit kell hogy jobb hangzása és még negyven évig bírja. Le írnád ,hogy mit vegyek ,és mit hova kell be rakni .Előre is köszönöm ,nem sürgős majd mikor rá érsz . B.U.É.K.
Üdv Laci
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Helló tudnál-e segíteni rendelésbe ,hogy mivel lehet helyettesíteni végflokonlévő tranzisztorokat ,nincs semmibajuk szol az erősítő ,csak most van időm hogy foglalkozzak ilyen dolgokkal.Szeretek kísérletezni ,de ha úgy érzed hülyeség akkor engem se érdekel.
Viszont találtam egy hibát ,balance potméterek bal oldalt nem tudom le halkítani szol egy kicsit ,és a bal oldal hangosabb mint a jobb.Előre is köszönöm segítséget.
Üdv Laci
(#) Laci 37 hozzászólása Jan 1, 2021 /
 
Helló tudnál-e segíteni rendelésbe ,hogy mivel lehet helyettesíteni végflokonlévő tranzisztorokat ,nincs semmibajuk szol az erősítő ,csak most van időm hogy foglalkozzak ilyen dolgokkal.Szeretek kísérletezni ,de ha úgy érzed hülyeség akkor engem se érdekel.
Viszont találtam egy hibát ,balance potméterek bal oldalt nem tudom le halkítani szol egy kicsit ,és a bal oldal hangosabb mint a jobb.Előre is köszönöm segítséget.
Üdv Laci
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Végtranzisztornak a BD911, BD912-t szokták ajánlani.
Sajnos nem tudom honnan rendelhető balance-nak való potenciométer. Érdemes lenne megvizsgálnod, hogy javítható-e.
Következő: »»   110 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem