Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hőmérsékletjelző
 
Témaindító: norci21, idő: Ápr 29, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 4
(#) Lina1591 hozzászólása Márc 21, 2019 /
 
Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni tőletek fóliaház hőmérséklet figyelésére. Olyan eszközre lenne szükségem ami méri a hőmérsékletet és Wifi-n keresztül telefonon látom a mért hőmérsékletet és jelez 8C° alatt.
Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) zsolt58 hozzászólása Jan 12, 2021 /
 
Sziasztok.
En is szeretnék csinálni fóliaházba hőmérséklet mérőt
Az elképzelés az hogy legalább 3 szenzor kellene mind külön helyen.
És egy darab fogadó ahol mutatja az összes szenzor mért értéket.
Atmegaval(arduinoval) oldanám meg és LCD kijelzokel.
Egyedül azt nem tudom hogy mivel és hogyan tudnám át vinni az értékekeket vezeték nélkül. Maximum 100m távolságban.
A hőmérő az DH-11 lenne ami méri a pára tartamot is. És azt is ki szeretném majd íratni.
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.
(#) superuser válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 12, 2021 / 2
 
Vegyél kész cuccot, nekem is az volt a fóliában. Túl sok meló, nem leszel meg áprilisig
Amúgy meg rakjál vezérelt szellőztetést is, mert hamar összejön 40 fok és megpunnyadnak a sarjak.
(#) superuser válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 12, 2021 / 1
 
Vezetéknélküli átvitelre amúgy LoRa vagy Zigbee. Nekem inkább LoRa.
3 ponton nem mérnék, mert minek. Legmelegebb ponton kell mérni.
(#) zsolt58 válasza superuser hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Faternak kell csinálnom.
És fontos a 3 pont. Késöbb ez bövitve lenne.
Vezérelhetö szellöztetésen is gondolkodot már de arra még nem jutott semmi eszébe.
Arduinoval hátha kész leszek áprilisg, nem lehet bonyolult.
Amugy idöközben néztem 433MHz RF modulokat. Azzal meglehet oldani nem?
(#) Bakman válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 12, 2021 / 1
 
Igen, azokkal meg lehet oldani. Ha nincs tereptárgy/növény az adó és a vevő között, működnie kell.
(#) zsolt58 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Hát az gond.
Mert egy pár fal lenne köztük.
Mivel mással lehetne megoldani?
(#) Bakman válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 12, 2021 / 1
 
A távolságot mennyire lehet csökkenteni kábellel? Két-három fal vagy 100 m nem probléma de a kettő együtt már igen.
(#) zsolt58 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
És wifivel? Vagy bluettothal?
Végsö esetben szerintem le lehet csökkenteni 50m-re szerintem. De lenne olyan 4-5 fal mindenféleképp.
(#) Bakman válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 12, 2021 / 1
 
Én két ilyennel próbálnám meg: Bővebben: Link WiFi, BT reménytelen. Mivel nem kell sok adatot átküldeni, lehet, hogy átvinné alacsony sebességgel a távot és a falakat.
(#) zsolt58 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Ez is rádiofrekvenciás ugye?
Illyenek még nem dolgoztam.
Tudnál valami utmutatot adni?
(#) Bakman válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 12, 2021 / 1
 
Milyen útmutatóra gondolsz? Nincs benne semmi trükk. UART be- és kimenete van. Amit az egyik oldalon beküldesz, az a másik oldalon kijön. A pontos beállításokat nem tudom de nagy valószínűséggeal 9600-as sebességet hazsnál alapesetben és valahogy be is lehet állítani, gondolom az eladó meg tudja mondani, hogyan.

Hasonlóval játszottam, az így működött.
(#) zsolt58 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
És ez kb hány méterig jó?
És mit szolsz ehhez? Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2021
(#) Bakman válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 12, 2021 / 1
 
Jó lehet ez is, ha tudod kezelni az SX1278-as IC-t, pl. valamilyen Arduino könyvtárral.
(#) zsolt58 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Nem tudom.
Lehet nem lesz belöle semmi.
Kezd bonyolult lenni és nem biztos, hogy mostmár megérné.
Ha meglehetne oldani ilyennelakkor nem lenne gond de igy, szerintem nem vágok bele.
(#) Feri007 hozzászólása Jan 12, 2021 / 1
 
Én viszonylag jól lelassított (10khz?) I2C -n keresztül TMP101 IC-vel mérek hőmérsékletet. 5m jelenleg a távolság, egyszerű, négyeres telefonkábellel.
Van appnote arra, hogy lehet nagyobb hosszakat áthidalni I2c-vel.I2c kommunikáció hosszú kábelen
(#) Bakman válasza Feri007 hozzászólására (») Jan 12, 2021 / 2
 
Ettől sokkal könnyebben beszerezhető alkatrészekkel meg lehet oldani pl. az RS485-ös kommunikációt. Csak annyi a trükk, hogy a szenzor oldalra is kell egy kis kontroller, akár egy nyolc lábú is megfelel, ami fordítja a kommunikációt.
(#) punkdraco válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 12, 2021 / 1
 
Wifi megoldható?
Mert akkor lehet egy sonoff th 16 jó lehet.
Kijelzőnek meg bármilyen wifis okos eszköz.
(#) zsolt58 válasza punkdraco hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Wifi az ugy oldhato meg ha a fogadó részén is lesz. Mert az egy kitüzés, hogy ne mobilon vagy bármilyen okos eszközön jelenjen meg. Szvl ezért gondoltam a 2x16-os LCD kijelzöre.
(#) zsolt58 válasza punkdraco hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Új informáciom van.
Megoldhato wifivel. Van fölösbe egy okos telefon.
Az lenne a gond, hogy ahol lenne ez a szerkezet ott nincs wifi. De ugye van nekem az az ESP modul. Fontos, hogy legyen rajta internet vagy elég csak a wifi jel?
Üdv.
(#) punkdraco válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 13, 2021 / 1
 
Szerintem kell net. Egy appon keresztül tudsz kommunikálni ezekel az okos relékkel. Viszont így elérhető bárhonnan.
(#) Bakman válasza punkdraco hozzászólására (») Jan 13, 2021 / 1
 
Édesapjának kell arra hogy a házból is lássa, hány fok van a fóliásban. Figyelmbe kell venni azt is, hogy a célszemély mennyire tudja kezelni az ilyen kütyüket. Tudja majd használni? Van egyáltalán értelme ilyesminek?
(#) punkdraco válasza Bakman hozzászólására (») Jan 13, 2021 / 1
 
Azt nem tudhatom, mennyire ért hozzá. De mint lehetőség szóba jöhet. Azért gondoltam rá, mert hőmérsékletet és páratartalmat is mér. Programozható relé így beavatkozásra is képes, hűtésre, fűtésre vagy szellőztetésre. Ha jól rémlik riaszthat is, így nem kell kijelzőt nézegetni, szól ha gond van.
(#) zsolt58 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Ugy terveztem, hogy nem kell semmit kezelni, én beállitom, állandoan töltön lenne, állandoan müködne a kijelzö és fater csak rá néz és tudja hány fok van.
Jobb lenne ugy megoldani, hogy ne keljen internet. Ha persze az megoldható.
(#) zsolt58 válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Vagy szerintettek igy nem müködhet?
(#) Bakman válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 15, 2021 / 1
 
Működhet internettel is és anélkül is. Ha nincs rá igény, szerintem felesleges pénz- és időkidobás internetes kapcsolat. Kaptál mindkettőre ötleteket.
(#) zsolt58 hozzászólása Jan 30, 2021 /
 
Helló.
Át gondoltam az egészet és szerintem müködhet igy:
- Egy okos telefonon kijelzi az adatokat
- ESP8266 és DHT11-es szenzor küldi az adatot
- És ez a két eszköz egy wifi-re lesz csatlakozva.
De akárhogy keresek az interneten nem találok semmi használhatot pedig nagyon sok tervet kiprobáltam amit találtam.
Esetleg valaki tudna segiteni?
Üdv.
(#) proba válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 30, 2021 / 1
 
Wifi ide vagy oda a szenzor, és a vevő közé csak akkor jó, ha mindkettő lát egy routert. ( amúgy az is meghal 20-30m után, a bluetooth-al karöltve) A lora modullal jársz legjobban, az nyílt téren km-eket tud. Ha a soros portos változatát választod az egyszerűbb, de a másikkal is azonos az anyagfelhasználás. Két végére egy egy arduino és működik. A többi rádiós modul 10-20 méter után szívatásra jó csak. A másik kérdés, a hőmérőkhöz honnét veszel áramot? Ha kábelezni kell, akkor már lehet felesleges a rádió....Az elemeket párás környezetben nem cserélgetném. (ráadásul sűrűn mert az arduino fogyasztása alapban nem kevés.)
(#) zsolt58 válasza proba hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
Jelenleg az ESP8266-ot szeretném beüzemelni de nem találok semmi rendes leirást róla...
(#) proba válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
Arduino keretprogrammal C nyelv szerűséggel programozható, egy soros kábellel feltölthető. A nodemcu változatnak több kivezetése van, a simának annyi, hogy egy szenzort elkezelgessen. Amúgy a DH11 szenzorhoz még példaprogramja is biztosan fellelhető építési leírással is. Meg van topikja is . Tud http szerver és kliens is lenni. Ha a wifi biztosítható mindkét végponton akkor jó, de saját hatáskörben 20-30m tud csak. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2021
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem