Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   110 / 119
(#) TAttila77 válasza tothbela hozzászólására (») Jan 18, 2021 / 1
 
De jó a kétkomponensű csak nem jót használsz. Én olyat ( hasonlót)már ragadztottam pattex kétkomponensű gyors 5 perces ragasztóval. Nekem ez a tuti ragasztó majdnem mindenre haaználom.
https://shop.jkh.hu/univerzalis_ketkomponensu_epoxi_ragaszto_Pattex...62.jpg
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2021
(#) GARFIELD13 válasza rozsdas111 hozzászólására (») Jan 18, 2021 / 1
 
Szia!
Három tekercs a 2550-ben volt (a lemezkosaras második változatban), a 2050-ben csak kettő.
111 680uH
112 820uH
A váltóépítéshez nagyon nem értek, de ennek a módosított váltónak azért előbb utánajárnék, hogy mit csinál pontosan, mert pl. a mély előtti 820 uH helyett 1,85 mH az elég nagy váltásnak tűnik nekem laikusnak pl.
Az eredeti váltóban az ellenállás csillapított valamit (közép vagy magas?) annak itt nyoma sincs.
Ha legalább írtak volna a váltóterv mellé valamit, hogy mi miért történt, akkor lenne némi info, de így szerintem eléggé zsákbamacska. Ha mértek és számoltak volna, akkor az is ott lenne SZVSZ.
Érdemesebb lehet az időt pénzt és energiát másba fektetni, mondjuk egy normális preludium levadászásába. Az tényleg továbblépés lehet.
Anno én is sokat öltem a 2050 - 2550 vonalba, van még mindkettőből több is, teljesen átépíttetett verzió is, de már csak porosodnak, mert a Preludiumok zenélnek mindenfelé.
De én itt a Vifák környékén kb meg is álltam, mert lehetne ezt még a végtelenségig fokozni (mély a kút), de szerintem tovább már nem érdemes.
De mindenkinek végig kell jánia a saját útját.
Subvoice oldalait érdemes olvasni, ha jobban bele akarsz merülni a témába és az időd is engedi.
subvoice
Ő nem csak váltórajzot tesz ki...
Üdv.
(#) tothbela válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 19, 2021 /
 
Köszönöm megpróbálom. A PP nem a jól ragaszthatóságáról ismert. De még mindig nem olyan mint a szilikongumi.
(#) milcsa hozzászólása Márc 5, 2021 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Van egy Sony mini hifim amihez a csatolt csatlakozóval csatlakozik hangfal (2x1). Sajnos az egyik kábel elszakadt és pótolni szeretném a csatlakozót valahogyan. Próbáltam keresgélni, de nem igazán találok ilyen csatlakozót. Tudnátok segíteni, hogy hogyan tudnám megoldani, egyáltalán a neve mi lehet ennek? A JST konnektort találtam ami hasonló talán, de nem vagyok benne biztos. Külön konnektort lehet egyáltalán kapni, vagy ha olyat szerzek amin van kábel is, akkor simán csak összecsomózhatom a hangfal kábelével és leszigetelhetem valamilyen ragasztószalaggal? 2 cm hosszú és kb 1,5 cm széles
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2021
(#) antiktelefon válasza milcsa hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Nyilván a betétek kiszedhetőek, legtöbbször valami kis pöcök tartja, amit tűvel be kell nyomni.
Ha kihúztad a betétet, akkor leónozod a végét és hozzáforrasztod az új kábelt, de arra figyelj, hogy ne réz bevonatú alut vegyél, mert az nem forrasztható. De ilyen kis csatlakozóba kevés hangszórókábel fog beleférni.
(#) GARFIELD13 válasza milcsa hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Szia!
Ha csak elszakadt, akkor forraszd meg a vezetékeket, szigeteld le a csatlakoztatásokat és használd tovább.
Ha az elszakadt helyett a csatlakozó elveszett az igaz, akkor a másik felén kell lemérni a két kiálló pöcök vastagságát és ahhoz keresni rávaló kerek kábelsaru hüvelyt két eltérő színben, hogy polaritáshelyesen tudd csatlakoztatni.
Ha túl vékony, akkor érvéghüvelyt kell nézni rá.
Pl itt lehet nézelődni négy oldalon keresztül:
arvill_kábelsaruk
De közeli villamossági bolt is megoldás lehet még hétfő előtt (amíg nyitva van), csak az átmérőt kell tudnod.
Mivel csak Magyarország van megadva pontosabb ötletem nincs helyileg.
Ilyen spéci csatlakozót max bontásból tudnál szerezni, ha lenne...
Üdv.
(#) milcsa válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Köszi a válaszokat! A csatlakozó megvan, igazából kiszakadt belőle a vezeték közvetlenül, most bluetackkel van oda rögzítve de, ez elég átmeneti megoldás.. A meglévő csatlakozót nem hiszem, hogy tudom használni, mert nem lehet hozzáférni a "benne lévő" dologhoz.
Tehát akkor ilyen kábelsaru irányba kéne elindulnom. Látom, hogy a forrasztás nem nagyon megúszható, de esetleg olyan megoldást ismertek, amivel egyszerűen csak csiptetni lehet a kábelt a csatlakozóhoz? Vagy esetleg olyan megoldás létezhet, hogy ilyen csiptetős dolog»kábelsaru erre dugása»csatlakozás a hifihez? Sajnos nagyon laikus vagyok a témában.

ilyenre gondolok pl. csiptetős megoldásnál:
https://muszakiwebbolt.hu/img/8142/CAVC26910BK/490x490,r/CAVC26910B...399212
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2021
(#) antiktelefon válasza milcsa hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Ha Budapesten vagy, akkor szerintem egy tucat ember lesz, aki ingyen megforrasztja neked (én is).
Ha a fém saru belement a műanyagba, akkor ki is jön, csak meg kell nézegetni, hol tartja pöcök.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2021
(#) GARFIELD13 válasza milcsa hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Szia!
Csatlakozom az előttem szólóhoz.
Ha megvan a csatlakozó, akkor azt kell javítani.
A képed bal oldalán látható két kis sötét hasíték néz ki úgy, mint ami bent tarthatja a fém részt a műanyag csatlakozóban, de eléggé kicsi a kép, ezért ez csak távoli tipp. Ott próbáld benyomni.
A csíptetős csatlakozó belső oldalához is rögzíteni kell a vezetéket valahogy, így a forrasztás nem úszható meg ott sem szerintem...
Hova megy ez a csatlakozó?
A toronyba, vagy a hangdobozba?
Mondjuk én egyik helyen sem faragnám át erre a többszörös méretű csatlakozóra, mert finoman szólva sem lenne elegáns megoldás...
Üdv.
(#) Miska 45 hozzászólása Márc 18, 2021 /
 
Szevasztok. Segitsetek. Van egy Nokia 8110 4G -nem túl okos-telefonom, amit nem tudok sehogy sem csatlakoztatni egy JBL GO hangszorohoz, Még úgy sem, hogy vezetékkel összekapcsolom, nem akar megszólalni. Miért? Saját fülhallgatóval működik. Tanácsokat kérek. Köszi.
(#) Gafly válasza Miska 45 hozzászólására (») Márc 18, 2021 /
 
Össze kell őket párositani:
Idézet:
„A Bluetooth bekapcsolása
Nyomja meg a lapozógombot, majd válassza ki a Beállítások > Hálózat és kapcsolatok > Bluetooth lehetőséget.
Kapcsolja a Bluetooth szolgáltatást Be állásba.
Válassza a Közeli eszközök lehetőséget egy új készülék megkereséséhez, vagy a Párosított eszközök lehetőséget, olyan készülék felkutatásához, amelyet korábban már párosított telefonjával.”

Hangszóró.
Telefon.
(#) Moderátor hozzászólása Miska 45 hozzászólására (») Márc 18, 2021
 
Egy kérdést csak egyszer, egy helyen teszünk fel!
(#) Miska 45 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 18, 2021 /
 
Szia Gafly. Amit irtál, azt ismerem, de nem jelzi ki a telefonom, hogy felismerte a JBL hangszórót. Vezetékkel öszzekötve sem működik. Miért?
(#) Gafly válasza Miska 45 hozzászólására (») Márc 18, 2021 1 /
 
Ami a vezetékes részét illeti, a használati utasitás szerint (ha jól értem), a nem kerek vezetéken csak tölteni lehet, hallani nem.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2021
(#) Miska 45 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 18, 2021 /
 
Szia. Ami a vezetékes részét illeti , igazad van. Csak töltésre. Próbáltam egy másik vezeték nélküli hangszórót csatlakoztatni, de azzal sem ment. A telefon kijelzőjén megjelenik a Bluetooth bekapcsolás jele, a hangszóró kattan egyet és kész. Lehetséges, hogy impedanciában nem passzol minden hangszóró a telefonhoz?
(#) Gafly válasza Miska 45 hozzászólására (») Márc 18, 2021 /
 
Lehetséges, hogy impedanciában nem passzol minden hangszóró a telefonhoz?
Ebben a formában nem.
De lehet még próbálkozni:
Idézet:
„1. Power on the JBL GO.
2. For 3 seconds, press and hold the Volume + button, and the Bluetooth button at the same time.
3. The JBL GO will power off, and is now reset.
4. Forget the device on your Bluetooth Settings and Pair the speaker again with your device.”
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2021
(#) GARFIELD13 válasza Miska 45 hozzászólására (») Márc 18, 2021 /
 
Bluetooth & Impedancia
...
(#) veroka válasza Miska 45 hozzászólására (») Márc 18, 2021 /
 
Nagy valószínűséggel a telefonod még nem támogatja a Bluetooth 2.0, 3.0 stb szabványokat. a JBL pedig 4.1-et vár.
(#) Gafly válasza veroka hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Itt azt mondják hogy de:
Idézet:
„Bluetooth: 4.1, A2DP, LE”
(#) Miska 45 hozzászólása Márc 20, 2021 /
 
Galfy. veroka.Garfield 13. Na jól van, elég párbajból, azt mondjátok meg, hogy milyen hangszórót lehetne csatlakoztatni a Nokia 81810 4G hez? Köszi a segitséget.
(#) GARFIELD13 válasza Miska 45 hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Szia!
Más már leírta, hogyan megy (elvileg) a párosítás. Mivel mindkettő 4.1 így (elvileg) egymásra kellene találniuk, ha a leírás szerint nyomkodod.
Ha ez nem megy, akkor fogni kell a telefon és a JBL számláját és garanciajegyét és olyat kérni belőle, ami a gyári leírásnak megfelően hajlandó működni mert most egyik vagy másik nem úgy működik. Ezt senki nem tudja helyetted megtenni.
Távolból ennél több nem telik.
Ez a Bloetooth már nagyon nem az én világom.
Én ha zenét akarok hallgatni, akkor bekapcsolom a 40 éves Hi-Fi tornyot, felteszem a kb annyi idős lemezeket és az rézdróton keresztül szólal meg a 30 éves hangfalpáron...
Mérgelődni azon szoktam, hogy milyen gyorsan duplázódik a Taya tű ára, nem a Bluetooth párosítás sikertelenségén...
Azon mérgelődjön a forgalmazó, meg a szerviz és oldja meg Ő, ha nem működik normálisan a készüléke.
Üdv.
(#) Miska 45 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Szia GARFIELD13, Szivemből szóltál mert a Bloetooth sem az én világom.Az unokától kaptam a JBL-t több éves. Azért kaptam, hogy a rádiót ne fűlhallgatón hanem kierősitve tudjam hallgatni. De ez most nem sikerült, megy vissza a hangszóró Tehát nem passzió, hanem segitség lett volna. Próbálták már mások is -sok hozzáértő-de nekik sem sikerült a párositás. De azért jót dumáltunk. Köszi.
(#) elektro13 hozzászólása Ápr 9, 2021 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni egy RFT B9251 hangfal mélysugárzójának javításában. Sajnos eléggé csúnyán torzít és a membránja nehezen mozgatható, recsegő hangot ad. Mágnes rendben, nem ferde. Én a legőcsévére gyanakszom, mintha nem lenne teljesen centrikus.
Ezt hogy tudom javítani, illetve a hangszórót megbontani?
(#) antiktelefon válasza elektro13 hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Hát ha ez nehezen mozog, akkor vagy leverték a csévét a mágnesbe vagy a tekercs nincs rendben rajta. Ha nem középpontos a cséve, akkor a lengőrendszert picit oldalra lehet húzni kézzel és érezni lehet, hogy úgy nem súrlódik. De ha tényleg recseg, nem csak csúszik, akkor az nem hangzik jól. De majd megmondják, ha tévedek, szétszedésre már nem is merek semmit sem írni
(#) elektro13 válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Köszi a tippet, megnéztem:
Ha egyik oldalra elhúzom, nem súrlódik és könnyen mozog, mint normál esetben.
(#) Ge Lee válasza elektro13 hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Lehet hogy csak az idő járt el felette, bár ezekre az apró kemény jószágokra nem annyira jellemző. Nekem is van pont ugyanilyenem de annak semmi baja.
A gravitáció az ugye dolgozik, és ha nagyobb a lengő tömeg, és lágyabb a felfogatás akkor sok év után képes meglógni az egész lengő rendszer és elkezd súrolni. Ha nem durva a baj, vagy nem lett túlterhelve, nem érte mechanikai sérülés, akkor próbáld meg azt, hogy fejtetőre állítod, vagy csak fordítasz a hangszórón 180 fokot, hogy akkor is csinálja-e.
Megelőzés, néhány évente kell fordítani a mélyen 90 vagy 180 fokot.
(#) msteve válasza elektro13 hozzászólására (») Ápr 10, 2021 / 1
 
Ezek a hangszórók nem leégni szoktak,hanem a tekercselést rögzítő ragasztó lágyul meg a hő hatására,és elmászik a huzal.
(#) elektro13 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Az meglehet, ugyanis nem mai darabok. Érdekes, ezt nem gondoltam volna, eddig nem találkoztam hasonló problémával.
Mindenesetre köszönöm az ötletet, holnap megpróbálom elforgatni.
(#) Ge Lee válasza elektro13 hozzászólására (») Ápr 11, 2021 / 1
 
Régi nagy világosszürke vidiknél (típusra nem emlékszem poti is van az előlapján) volt ez tipikus hiba, de nem ez volt az egyetlen. Betették a raktárba, ott állt évekig, majd elővették hogy használnák és már karcolt a mély. Átfordítottuk a dobozt fejtetőre és úgy már nem karcolt. Állásában meglógott, elernyedtek az anyagok, a gravitáció erősebb volt.
(#) elektro13 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 14, 2021 /
 
Elforgattam a mélyet 180 fokkal, hagytam két napot állni, így már nem súrlódik.
Örülök, hogy nagyobb baja nincsen. Köszi még egyszer a tippet!
Különben egész jól szólnak a korukhoz képest.
Következő: »»   110 / 119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem