Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   298 / 312
(#) tothbela válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Nekem ezt jelenséget egy HP monitor csinálta. Alul és felül két-két ccfl van benne, amiből az egyik felső nem ment. Szerencsére nem a cső, hanem csak a hozzávezetés szakadt meg. A csövek vezérlése néhány másodpercig próbálja hajtani a csöveket, de ha a munkapont elcsúszik, letiltja a további működést. Erős lámpával oldalról megvilágítva a monitort, látszik hogy kép van rajta.
A fénycső javításhoz (cseréhez) szét kell szedni a kijelzőt, ha nem vigyázol leszakadhat a flittyengő panel, és kuka.
(#) antiktelefon válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Ha én tudtam volna 6 éve, hogy ebben beépített VGA csatlakozó van...
Amúgy jól mondják, a csövek végét nézd meg, szeret elégni a vezeték vége. A flexibilis nyákot ne nagyon hajtogasd, mert könnyen becsíkoz, ha megtörik. A belső rétegeket kesztyűben fogd meg, a legapróbb zsír is meglátszik az eredményen.
(#) mraulajos válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 19, 2021 /
 
Hali!
Idáig mertem szét bontani. Mit nézzek? Hogyan tovább?
Képek.
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 19, 2021 /
 
A "neheze" még csak ezután jönne: Bővebben: Link
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Jan 19, 2021 /
 
Huhh... ajjaj...
Ez lehet, - nem nekem való.
(#) proba válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 19, 2021 /
 
Egy két monitor időlegesen javítható volt, a rossz csövet egy pár nanos kondenzátorra cserélve. Ahhoz szét sem kell szedni. Amúgy a szétszedés sem olyan félelmetes, ha úgyis kuka veszteni valód nincs. Más kérdés honnét veszel hozzá csövet. Ha van cső akkor azért előbb csak úgy kívül rádugva folyamatosan világítania kell, amíg be van kapcsolva a monitor. Ha egy biztosan jó csöved van, azt végig próbálva mindegyik helyett ki lehet deríteni melyik a rossz.
B verzió, kidobod az összes csövet, az inverterrel együtt, a belső 12V ra teszel két led csíkot azt beteszed a csövek tartósínjébe. Hátrány nem lesz fényerő szabályzás, a monitor háttérvilágítása folyamatosan menni fog készenlétben is. ( sűrű ledes keskeny csíkot válassz. az befér). Hátrány még, látszani fog sötét képernyőn az összes led egy picit. ( de nem zavaró).
(#) deebo válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Nézd meg a csövek végét ott, ahol a kábel jön ki belőle, lehet kitekersz egy csavart és kihúzható. Kondenzátorral ne próbálkozz a csövek helyére, abból jó nem sül ki.
(#) DJ Tacki válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Ha esetleg hibás a cső és megírod a mérteteit (célszerűen privátban) megnézem, hogy tudok-e adni működőt.
(#) proba válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
A panel közepén lévőt is? A háttérvilágításért az felel leginkább..
(#) mraulajos válasza DJ Tacki hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Vettem a bátorságot, szétbontottam. Úgy érzem, sikerült sérülés, és érintés mentesen szétbontani.
A képek mondanak e valakinek valamit?
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Ezeket most így kibontva rá kéne tudni a panelra és óvatosan bekapcsolni a monitort.
Látni/hallani kéne a hibás részt. Eléggé fekete 1-1 csővég...az a gyanús.
Újonnan így nézhetett ki....
De belül a fehér gumi alatt is rejtőzhetnek égési nyomok.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2021
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
A cső végen a kötés, az hegesztett, forrasztott, vagy csak rá van dugva? Nem bírom lehúzni.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2021
(#) deebo válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Forrasztva van a csugorcső alatt. Gondolom már te is látod, hogy melyik cső a problémás.
De azért mérd meg az inverter trafó szekundereinek ellenállását, ha nagy az eltérés ne is kínlódj vele tovább.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2021
(#) mraulajos válasza deebo hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Igen látom. Hogy lehet erre rákeresni? Van ez így beágyazva/vezetékelve?
(#) mraulajos válasza deebo hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Meg kérlek, mutasd meg a pontokat. Hová mérjek? Nem sürgős!
(#) deebo válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
A trafó két szélén van 2-2 kivezetés a csövekre, azok között mérj ellenállást.
(#) mraulajos válasza deebo hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Mind két oldalt 1 -1 Kohm ot mérek.
(#) zoli0078 válasza proba hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Szia!
Cseréltem már csöveket ledre (12V-os 120Led/m hideg fehér ledcíkot tettem be). Szerintem hasznos lehet ebben az esetben egy 78R12-es stab IC használata ami az inverter részen lévő 14-15V körüli értékről tökéletesen elmegy és mivel ennek a típusnak van egy On/Off lába (ezt rá lehet kötni az inverter On/Off jelére) így a háttérvilágítás kapcsolása gond nélkül menni fog és a ledeknek is jó ha nem kapnak nagyobb feszültséget az előírtnál. Az elhelyezése szerintem gond nélkül megoldható egy monitorban biztos lehet találni neki helyet. Amennyiben szépen berakja az ember a cső tarójába akkor nem lehet látni a ledeket csak akkor láttam ilyet ha kijött a felső ledszalag a helyéről.
Amennyiben valaki még tökéletesebbet szeretne lehet kapni kis led vezérlő paneleket és akkor a ki be kapcsolás valamint a fényerő szabályzás is megoldott.
Én megelégedtem a háttérvilágítás kapcsolásával is így minden esetben a 78R12 IC-t alkalmaztam és gond nélkül ment minden monitor.
Üdv
(#) mraulajos válasza deebo hozzászólására (») Jan 22, 2021 /
 
Szabad ezt ilyen helyről rendelni? Vajon hány db ba érkezik meg.?
(#) deebo válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 22, 2021 /
 
Annó rendeltem és megjött egyben, műanyag csőbe csomagolták.
(#) pipi válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 22, 2021 /
 
Nekem a 22" fénycső megjött egyben, viszont rendeltem ledcsíkot is háttérvilihez, na az karikába jött meg, a 4 csíkból egy sem volt használható, mindegyiken több led elpattant, keresztbe csereberélni a ledeket meg nem tudtam.
(#) mraulajos válasza deebo hozzászólására (») Jan 23, 2021 /
 
Nem tudom, mennyire mértem jól.? Ez, az általam linkelt méret áll legközelebb ahhoz, amit én mértem a csövön.
(#) mraulajos hozzászólása Feb 18, 2021 / 3
 
Hali!
Látom, nem volt ilyesmi téma mostanában, így folytatom az előzőeket.
Rendeltem az Ali ról, az említett fénycsövet. Rendben megjött, normálisan be volt csomagolva.
Kicseréltem a fénycsöveket, összeraktam a monitort, és láss csodát, működik.
Tudom, akik ezzel foglalkoznak, azoknak ez nem nagy dolog. Nekem, óriási feladat volt. Nem magamnak, az egyik legjobb barátomnak próbáltam megjavítani. Sikerült. Pezsgőt bontottam!
(#) zoli0078 hozzászólása Márc 8, 2021 /
 
Sziasztok,

Egy 27" Samsung LCD monitort (Samsung P2770HD) szeretnék életre kelteni.
Alap problémája vann bekapcsolásnál csak egy pillanatig van kép. Szétszedve szemre a konfik hibátlan ok (tudom ettől még lehet rossz) és szerintem nemrég cserélték de az inverter trafó tm-09210 szekunder kivezetései között van egy kis különbség. Az egyik oldalon 1,9KOhm még a másik oldalon 1,3KOhm. Ha jól gondolom ez már elég nagy különbség. Sajnos eddig nem találtam pontos infót a trafóról.
A trafó valóban proplémás lehet?
(#) deebo válasza zoli0078 hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Igen, az a trafó halott.
(#) zoli0078 válasza deebo hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Köszi a megerősítést, azt esetleg tudod, hogy mennyi volna a megfelelő érték?

Üdv
(#) deebo válasza zoli0078 hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Szerintem az 1.3K a normál.
(#) Cinema hozzászólása Márc 30, 2021 /
 
Kedves Mindannyian!

Segítséget kérnék, van egy Philips 276E9QDSB monitorunk, aminek eltört a talp-rúdja. Ez egy üres fém-szürke keretes talprész és hátulról egy rúdszerűen a monitor hátába csatlakozó tartó. A Prohardveren látható a képe a tipus bemutatójánál.
Egy ilyen talpra lenne szükségem.
Merre hol lehetne beszerezni?

Üdv!
(#) deebo válasza Cinema hozzászólására (») Márc 30, 2021 /
 
Kb. sehol. Van a hátulján Vesa rögzítő furat, olyan talpat kell keresni aprókon, amik ilyen monitorokat fogadnak, vagy falra kell rakni.
(#) bbalazs_ válasza Cinema hozzászólására (») Márc 30, 2021 /
 
Ha fém, meg lehet hegeszteni.
Ha műanyag, belülről vagy kívülről plusz toldással patkolható.
Következő: »»   298 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem