Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EPROM
 
Témaindító: source2, idő: Júl 13, 2005
Lapozás: OK   18 / 20
(#) ferci válasza DannyTorrence hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Én AT28C64-et használtam.
(#) szikorapéter hozzászólása Aug 20, 2020 /
 
Sziasztok, elhagytam a rajzom így kérném a ti segítségeteket.
Anno rajzoltam egy kapcsolást amivel a TL866CS jelű kínai eprom-író-olvasó csodakütyüvel ki tudtam olvasni egy bizonyos ROM-ot (256byte, TBP18S030 a típus).
Esetleg valakinek valami módszer a kiolvasásra?
(#) oxygen válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 20, 2020 / 1
 
Szia

A legegyszerűbb egy marék ellenállás és LED olvasó. DIP kapcsolóval vagy jumperrel lekötöd GND-re a cím bemeneteket, ellenállással felhúzod VCC-re, az adatkimenetekre pedig LED-eket kötsz soros ellenállással GND-re, vagy VCC-re ha open collectoros a kimenet. A jumperrel végigtekered a címtartományt, 32byte nem sok, a LED-ek pedig mutatják a ROM tartalmát. Nagyobb EPROM-okkal is csináltam(2732-ig kb.), amíg nem volt olvasóm. Ellenállásnak 4,7k-10k közöttit használtam, ami előbb a kezembe került.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2020
(#) bugatpali hozzászólása Dec 30, 2020 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket kérném, kaptam egy eprom égetőt, de aki adta csak annyit tudott róla, hogy párhuzamos porton megy és bármelyik programmal használható.
Keresgéltem a neten, nem nagy sikerrel.
Esetleg valakinek ismerős ez az égető?
Másik fórumban is próbálkozom, hátha valaki felismeri.
(#) Libus válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 30, 2020 / 1
 
Ha elküldöd kiolvasom...
Égetni is tudom, ha kell, van rági EPROM égetőm, sőt, üres IC-m is akad, ha jól rémlik...
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2020
(#) szikorapéter válasza Libus hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Köszönöm,már visszafejtésre került a romtartalom.
(#) Libus válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Ja, Aug 20 ... értem
(#) gerry válasza bugatpali hozzászólására (») Dec 31, 2020 / 2
 
Az epromégető típusa Batronix 4.0 A programot két helyre is feltettem!
Program
Program
(#) bugatpali válasza gerry hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Nagyon köszönöm, összeszedek egy párhuzamos portos gépet és kipróbálom.
Mindenkinek Boldog Új Évet és Jó Epromozást Kívánok!
(#) szikorapéter hozzászólása Jan 19, 2021 /
 
Sziasztok. Volna egy kis gondom, van egy 2048byte méretű bin file-om, viszont ebben a beírt adat 32x ismétlődik , mivel a tényeges kiolvasott érték csak 0X0000000 és 0X00001F0 közt található.
Hogyan tudom levágni a file-t úgy hogy csak ezek értékek "látszódjanak" benne beolvasáskor?
(#) nedudgi válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 19, 2021 /
 
Miért akarod megváltoztatni?
Mivel olvasod be?
Van egy ingyenes program a HXD hex editor, amivel tetszőleges méretűre darabolhatsz egy fált, a "felesleget" pedig törlöd. (Fájleszközök, Tagolás).
Egy kicsi gondom van a kérdéseddel, a 2048 bájt méretű fájlban nem szerepelhet 512 bájt harminckétszer ismétlődve.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2021
(#) szikorapéter válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Lehet hogy a file-nak csak 0X0000F0-ig kéne kiterjedni (256byte).
(#) nedudgi válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Értem én, de akkor is, mi az értelme?
Jobb égetőprogramok azt is tudják, hogy hova, mennyit olvassanak be.
A csonkítást, darabolást már írtam. Azért kérdezem a célt, mert hátha tudok egyszerűbb megoldást a problémádra.
(#) cua válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Barmilyen hexa editorral.
Bar tudni kellene mi ez, mert akarmi is lehet benne, fuggetlenul attol hogy ismetlodik.
Mekkora EPROM-ba irod?
(#) szikorapéter válasza cua hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Igazából ezért is fontos a dolog mivel a "programozó" 2048 byte-nak látja az epromot, viszont ez egy PROM és csak 256byte.
A TL866CS kapott egy adaptert egy olyan prom programozásához amit nem ismer a programja.
(#) killbill válasza cua hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Idézet:
„Barmilyen hexa editorral.”
ddtz?
(#) nedudgi válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
A szoftver csak egész tokot tud programozni? Nincs olyan, hogy csak egy bizonyos tartományt égessen be?
(#) Gafly válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Ha ugyanaz a minta van beleprogramozva, akkor nagyobb valoszinűséggel fog működni, ha kicsit el van rontva a cimzés...
(#) nedudgi válasza Gafly hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Igen, ez nem volt soha kérdés. De láttam már olyan égetőszoftvert, amelyik minden bájtot előbb beolvasott, és ha nem volt üres, akkor eldobta a csipet. Nem érdekelte, hogy az pont jó érték.
(#) szikorapéter válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Nem ez a gond nem érted meg.
Az a baj hogy az EPROM égető úgy "látja" vagy hiszi hogy 2048 byte hosszúságú a PROM , viszont az csak 256byte, ellenben ha 2048byte hosszú marad a program amit be akarsz égetni hibával áll ki mert nem képes beírni (Checksum-error) és el se kezdi az égetést.
Mindezt azért mert ő ellenőrzi a 2048byte meglévő üres tartalmat de nem lát annyit, vagy ha látná is hibásan látja mivel "lebeg" az adott láb (mask program nem tartalmazza).

Így már gondolom érthetőbbé vált a lényeg de amúgy nekem annyi volt a kérdésem hogy hogyan tudom levágni nem a miértje-hogyanja az égetési metódusnak.
(#) cua válasza killbill hozzászólására (») Jan 20, 2021 / 1
 
Kerdes, hogy min futtatod
(#) nedudgi válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Te nem érted. Milyen ellenőrző összegről lehet szó egy 256 bájtos PROM esetén?
Az égető program nem képes arra, hogy csak az első 256 bájtot írja bele? Ellenőrző összeget egy .hex formátum esetén ellenőrizhetne, de abban soronként van ellenőrző összeg. Bináris forma esetén pedig csak a memóriájában levő tartalmat vethet össze a csip tartalmával.
Ha 2048 bájtosnak érzi, akkor felül kell bírálni, és kézzel megadni a PROM típusát. Rossz (inkompatibilis) típus algoritmusának használata akár haza is vághatja a PROM csipet.
Milyen típust ismert fel, és milyenbe akarsz égetni?
(#) szikorapéter válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
A TL866 nem lát chipet csak "elhiszi" hogy ott van, amit pedig hisz az Intel M2716 EPROM, ami viszont van az egy TBP18SA030N PROM, viszont a galiba hogy írás előtt csinál egy fill buffer testet amin ellenőrzi az író hogy 2048 byte üresen áll-e és kész-e a beégetésre az EPROM, viszont itt nincs annyi byte, ezért lefagyott, de volt hogy csak hibát írt de nem ír!
(#) nedudgi válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
A TBP18S... programozásakor 750 mA áram is felléphet. Ezt tudja produkálni a TL866?
Ráadásul bitenként kell égetni.
(#) szikorapéter válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Maximum 1920mA-re képes (5V), a 9,25V-nál szerintem még bőven 1A a terhelhetősége a belső tápjának. (Ezt csak onnét veszem hogy 21V-on képes volt 520mA-t megtartani íráskor).
(#) nedudgi válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Szerintem ilyesmi való hozzá.
(#) szikorapéter válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Az a gond hogy sajnos helyben csak a TL866 érhető most el, így kénytelen vagyok abból "főzni" ami van.
De van 50db PROM-om így van min kísérletezni.
(#) nedudgi válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Lehet, hogy egy célprogramozó gyorsabb megoldás lenne.
A TL866 bájtonként programoz, a TP18-at bitenként kell égetni.
(#) HA5AWS hozzászólása Jan 21, 2021 /
 
Sziasztok!
Nekem is lenne egy örökségből kapott EPROM égető. Párhuzamos portos. Esetleg valaki felismeri és tudna hozzá programot azt megköszönöm! A fentebb feltöltött program esetleg jó lehet-e hozzá? Ha segítség tudok küldeni több képet is!
Üdv: Gábor
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2021

Eprom.JPG
    
(#) Hp41C válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
M2716 N-MOS Eprom. Adatlapja adatlapja szerint a 8 bitet egyszerre kell beégetni.
TBP18S030/18A030 Bipoláris PRom. Adatlapja szerint bitenként egyedileg kell beprogramozni.
Nos ezért írtam a Retro számítógépek topikba, hogy a TBP18S030 programozásához eszköz is kell. Ha az nincs meg vagy nem férsz hozzá, érdemes a kapcsolást módosítani. A programozó kifejlesztését csak akkor tekinthetjük járható útnak, ha bőven van a Prom -ból. Ezek csak egyszer írhatók.
Következő: »»   18 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem